Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

    Чак с XL500 не ги сравнявам , но съм пробвал WR400-450 , и цвайката ми пасва много по-добре , след 2007 не знам как е. Освен това сравнението ми е за мотори с еднаква кубатура , а 2-тактовия не се е променил кой знае колко за 20-25г. , просто е направен да се кара малко по-лесно. И казах , че не гониме икономия , та да смятаме гориво и масло. А на рали рейд си ги караха 2-тактовите , и то в САЩ. Хайде сега ми покажета алтернатива на 2-тактов 500к.см., 62к.с. при 5900об.м. ,80н.м. , 99кг. , и още с първото мнение съм казал: стига да има кой да го кара.
    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

    Коментар


    • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

      Ето един 2-тактов на "Дакар".



      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

      Коментар


      • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

        Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
        Ето един 2-тактов на "Дакар".



        Това коя година е
        offroad фен
        1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
        TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

        Коментар


        • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

          За първи път го пробват 1995г. , но продължават да го усъвършенстват.









          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

          Коментар


          • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

            Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
            Чак с XL500 не ги сравнявам , но съм пробвал WR400-450 , и цвайката ми пасва много по-добре , след 2007 не знам как е. Освен това сравнението ми е за мотори с еднаква кубатура , а 2-тактовия не се е променил кой знае колко за 20-25г. , просто е направен да се кара малко по-лесно. И казах , че не гониме икономия , та да смятаме гориво и масло. А на рали рейд си ги караха 2-тактовите , и то в САЩ. Хайде сега ми покажета алтернатива на 2-тактов 500к.см., 62к.с. при 5900об.м. ,80н.м. , 99кг. , и още с първото мнение съм казал: стига да има кой да го кара.
            Ами то това им е проблема-нямат каране.Твърде малък въртящ момент в ниските с последваща рязка "експлозия".Няма плавно отдаване на мощността което е твърде важно за ендурото.300 -иците правят изключение, има един режим на двигателя в който си мислиш че всеки момент ще угасне, ама той не гасне и мотора си драпа.Изключително полезно при слаб тракшън.
            Останах с впечатление че разглеждаме класовете както са в шампионатите по ендуро и мотокрос.При еднаква кубатура като задължително условие, то неминуемо си прав.

            BTW, в МХ1,2 и 3 няма нито една двутактова машина.В световния ендуро шампионат: Е1- 1,2 и 3 място с 4Т машина, Е2- 1,2 и 3 място с 4Т машина; Е3 - 2 и 3 място за 4Т.Само Кристоф Намботин с 300 ЕХС от КТМ Factory Team пробива в челните тройки. Въобще цвайките печелят само там, където теглото е от съществено значение.
            Или както бай Дак казва за 300 ЕХС : Там където мога да го изнеса тоя мотор, с друг няма да успея
            offroad фен
            1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
            TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

            Коментар


            • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

              Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
              За първи път го пробват 1995г. , но продължават да го усъвършенстват.
              Интересно, сега попрочетох малко за този проект. Става въпрос за абсолютно експериментален 400сс двутактов ИНЖЕКЦИОНЕН двигател с нива на вредни емисии и разход близо до този на четиритактовите.Проекта отдавна е заебан от Хонда и шанса това нещо да види бял свят е в пъти по-малък от този да подкараме електрички след 3-4 години.
              offroad фен
              1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
              TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

              Коментар


              • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                Първоначално публикуван от Гълъбин Колев Преглед на мнение
                BTW, в МХ1,2 и 3 няма нито една двутактова машина.
                Само информативно, от другия сезон в Канадския МХ2 шампионат ще могат да участват 250-ици с колкото искаш тактове. Това предполагам ще направи резултатите от него много подробно следени от всички в бранша, защото те май са първите, които правят такова "изравняване" на професионално ниво.

                Коментар


                • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                  Първоначално публикуван от Краси К Преглед на мнение
                  Само информативно, от другия сезон в Канадския МХ2 шампионат ще могат да участват 250-ици с колкото искаш тактове. Това предполагам ще направи резултатите от него много подробно следени от всички в бранша, защото те май са първите, които правят такова "изравняване" на професионално ниво.
                  Евала на канадците. Я се замислете дали сте гледали (може би с малки изключения) як мотокрос сезон откакто масово навлязоха 4Т.
                  Спомнете си до преди 10 години ерата на цвайките, какво шоу ставаше по трасетата.
                  Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                  Коментар


                  • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                    Гълъбине , това е било преди близо 20г. , има го и на "Баха" следващата година.



                    В днешни дни са много по-напред , вече е с директно впръскване , и нищо чудно скоро 2-тактовите да мачкат на "Дакар".




                    http://www.synerject.com/di.html

                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                      Това поне прочетох набързо конкретно за ЕХР2 проекта. Иначе 2Т с директно впръскване вече има при някои модели джетове,шейни и извънбордови двигатели. Разликата е че там почти винаги двигателя е в режим 3/4 от максималните обороти, а и във вода или при наличие на вариатор резкия скок в мощността не се усеща, та дори е за предпочитане (предполагам че си карал джет).Иначе ако 2Т-то му докарат подобна като геометрия "кардиограма" от диното, ще мачка отвсякъде.

                      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ktm525hpcomp.jpg
Прегледи:1
Размер:78.8 КБ
ID:5437265

                      Ето и как работи директното впръскване при 2Т.Агрегата в крайна сметка си е доста сложен като цяло и идеята за ниското тегло остава на заден план.

                      Последно редактирано от Гълъбин Колев; 25-12-12, 22:11.
                      offroad фен
                      1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                      TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                      Коментар


                      • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                        Първоначално публикуван от Краси К Преглед на мнение
                        Само информативно, от другия сезон в Канадския МХ2 шампионат ще могат да участват 250-ици с колкото искаш тактове. Това предполагам ще направи резултатите от него много подробно следени от всички в бранша, защото те май са първите, които правят такова "изравняване" на професионално ниво.
                        Интересно и правилно според мен решение.Може би ще възроди интереса към двутактовите 250-ки, тъй като се видя че срещу 450 4Т в МХ1 нямат никакви шансове в мотокроса.
                        offroad фен
                        1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                        TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                        Коментар


                        • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                          Това за Канада е вярно. А по цвайките се работи много сериозно.









                          http://www.cycleworld.com/2012/04/16...eturn-feature/
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                            А в този клип е обяснено , разликата между 2-такта , 4-такта , и 2-такта с директно впръскване. Интересно , че дюзата контролира и постъпващия кислород , което ще е огромен плюс при голяма разлика в надморската височина.

                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                              Добре ще е ако някой от тези проекти влезе в производство до 3-4 години. Може би следващия ми мотор ще е 2Т. За момента обаче избора ми е категоричен.
                              offroad фен
                              1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                              TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                              Коментар


                              • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                                Аз откакто карам 4Т 450 и то възможно най-лекия, се връщам от каране като пребит заради килограмите на мотора, да не говорим че кефа който доставя е далече по-малко от 2Т, пък за проходимост не виждам особена разлика, даже обратното, спреш ли с 4Т на стръмно, няма тръгване, почва да се окопава, на същото место 2Т тръгва с лекота.

                                Май единствения плюс е че като ида на бензиностанцията доливам за 10-15 лв, а не да пълня почти винаги до горе за 25-30. Ама ако дойде време за ремонт ще ми се стъжни сигурно, да ти е..а икономията
                                Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X