Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

    Първоначално публикуван от speedrifter Преглед на мнение
    Колега, и ти не си много прав тук. На който и да е 4-тактов кросов мотоциклет да му навиваш ЗДРАВО газта, ще гори 8-10/100. Не може да раздаваш ръчка и пак да ти гори 5/100 ...
    Поздрави и честита ви нова година!
    Спор няма, но една цвайка по един и същи маршрут зарежда два пъти, като първото зареждане беше от всички 4Т. Второто на бензиностанция Безсмислено е да спорим за разхода, факт е, че 2Т има повече вкарване на смес, паления...... спрямо 4Т.
    Последно редактирано от chavetoo; 01-01-13, 12:20.
    EXC TPI 2019

    Коментар


    • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

      Първоначално публикуван от hristo jivota Преглед на мнение
      Виждал съм масло на Моторекс с цена за 1 литър 35лв,но на него пишеше смесване 1-100,тоест на другите пише 1-50.
      И аз това исках да обясня , ама ти го написа по-ясно ... разреждам го в съотношение 1:60 (така пише в ръководството на мотоциклета) и сметката си излиза .
      Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
      ... започни да му навиваш газта както си трябва ...
      Относно маслата..... виж каква отстъпка можеш да договориш. В момента почти всеки прекупвач.... започва от 30%.
      Затова не ми казвай, че ползвам евтини..... масла
      С отстъпка ги взимам , затова написаното от мен не са празни приказки ... на 250 2т(в пълна изправност и тунинг резонатор) , пожизнено не мога да му навия газта "както си трябва" , малцина са тези които могат .
      "Суетата, е любимият грях на дявола"!

      Коментар


      • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

        Не знам за какво толкова спорите.Естествено че всеки ще защитава това което има.Аз съм карал 4 тактови машини само,и мога да кажа че масово караните мотори,4-тактовите преобладават,и то дота сериозно,всеки сам може да си направи извода.Естествено,нещо ново като година,вече може да е ''друга бира'',но това много малко хора в България могат да го кажат.Факт е също,че с хората с 2-тактови мотори,с които съм карал,постоянно носят бензин в раницата,и не съм видял някакво предимство в масово караните цвайки,само дето са по леки,ама аз мотори на гръб не обичам да нося
        Относно маслата,не знам защо,но много хора си мислят че скъпите и по известните в България масла,са най добрите.Има марки които произвеждат много качествени масла,даже по качествени и от онова масло......с естери,двойни естери,на една известна марка,само че на много по приемлива цена,и с нищо не отстъпващи по качество,даже и по-добро,а са по-евтини.
        Yamaha Yz450F
        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
        Всичко с ''рошави''гуми!

        Коментар


        • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

          Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
          ................
          Точно това се опитвам да им кажа. Човек който имаше чисто нов 300сс 2Т му прави какви ли не подобрения...... накрая си взе 500+сс 4Т.
          По тежък...... но него мъчи. Голяма работа като мотора ми е 10кг по лек и като го нося на гръб и в същото време вместо вода..... аз нося гориво....
          EXC TPI 2019

          Коментар


          • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

            Първоначално публикуван от chavetoo Преглед на мнение
            Точно това се опитвам да им кажа. Човек който имаше чисто нов 300сс 2Т му прави какви ли не подобрения...... накрая си взе 500+сс 4Т.
            По тежък...... но него мъчи. Голяма работа като мотора ми е 10кг по лек и като го нося на гръб и в същото време вместо вода..... аз нося гориво....
            Постоянно преувеличавате , то не бяха горива , масла , филми разни ... ми тоо твоя човек не се е научил да кара и си е взел 4т , така го кефи човека...той ли е решаващия фактор в сравнението??? относно теглото , там пък изобщо не знаеш за какво става дума , тези 10 кг. освен че са в повече , са и по-нависоко , сещаш ли се? Кога си имал 2т (без Балканчета) ? Защото аз имах 4т , до момента установявам че цвайката ми харесва повече , това е . Я разкажи за "какви ли не-то подобрения" , че ми стана интересно !
            Последно редактирано от yurgana; 01-01-13, 17:01.
            "Суетата, е любимият грях на дявола"!

            Коментар


            • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

              На моята цвайка най-много ми липсва ел.стартер. Аз съм слаб карач, и на по-засукана пътека, като угасна 2-3 пъти, и го наритам за да запали, оставам без никакви сили. Докато същите години 4т са вече стартеризирани Сега съм събрал пари за по-нов, но съм в дилема какво да е. Май пак ще е 2т.
              Павел Викторов - 0 осем 7817878 три

              Коментар


              • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                2-тактовия мотор си има особености и начини на каране. Много хора просто не могат да усетят 2-т машината и затова я плюят и се качват на 4-т. Научиш ли се да караш два-такта, на каквото и да се качиш ще ти е лесно.
                С две думи - който иска да се вози, а не да кара - сяда на 4тактов, защото е елементарен. Така е при голям процент от ендуристите.
                Хайде сега, Пушилкомразците , можете да ми се разсърдите.
                Поздрави!
                Yamaha WR 200

                Коментар


                • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                  Първоначално публикуван от paksss Преглед на мнение
                  На моята цвайка най-много ми липсва ел.стартер. Аз съм слаб карач, и на по-засукана пътека, като угасна 2-3 пъти, и го наритам за да запали, оставам без никакви сили. Докато същите години 4т са вече стартеризирани Сега съм събрал пари за по-нов, но съм в дилема какво да е. Май пак ще е 2т.
                  А на 4-то като му свърши акумулатора, още по-кофти е на засуканите пътеки да го риташ Стой си с 2т-то и си свиркай
                  Аз в момента съм с 4т, преди бях с 2т. Следващия ще е пак 2т.
                  Kawasaki 125KX 1991 -> KTM 520 EXC 2001 -> КТМ 525 SX + SM 2005 -> KTM 200 EXC 2007

                  Коментар


                  • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                    Във всеки спорт има хора които искат да се развиват и такива които просто си кретат и нямат амбиции за усъвършенстване и нивото на което са ги устройва.
                    Много хора които карат 4Т са си признавали че е скучна и мързелива работа и че прощава много грешки, но малко са тия които си помислят да минат на 2Т, защото знаят че прехода от 4Т на 2Т е много по-труден отколкото обратното. Затова и който е започнал с 2Т и може да го кара, винаги ще гледа с малко по-особено мнение 4Т-тата и с основание.
                    Аз пак го казвам, че кефа в карането на мотор е в 2Т особено кросов, а 4Т ендурата нямат почти никакъв адреналин в управлението им, меко окачване, плавен двигател, все едно се возя в джипка. Мерси, това не е моя мотор, или поне за момента.

                    А за тия ремонти на 2Т и масла и бензини малко се поуляхте. В нашата група 4Т което да гори 5 няма, всичките отиват на около 7, 2Т-то пък е около 10, т.е някакви си 10 лв разлика на каране, за година ако имате 30 карания това са 300 лв. Една туба масло за 2Т е 15 лв. а 2литра хубаво масло за 4Т са 45-50. И каква е икономията, за 500км 2Т изразходва масло за 15 лв и гориво за 125 лв. а 4Т масло за 40 и гориво за 90. Разликата е има няма 20%
                    За ремонтите пък да не говорим. На 2Т за 2-3 години имаш 1 бутало и евентуално едни сегменти, а на 4Т като му дойде времето пак за 2-3 години, отиваш на хилядарка ми се струва.
                    Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                    Коментар


                    • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                      Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                      Във всеки спорт има хора които искат да се развиват и такива които просто си кретат и нямат амбиции за усъвършенстване и нивото на което са ги устройва.
                      Много хора които карат 4Т са си признавали че е скучна и мързелива работа и че прощава много грешки, но малко са тия които си помислят да минат на 2Т, защото знаят че прехода от 4Т на 2Т е много по-труден отколкото обратното. Затова и който е започнал с 2Т и може да го кара, винаги ще гледа с малко по-особено мнение 4Т-тата и с основание.
                      Аз пак го казвам, че кефа в карането на мотор е в 2Т особено кросов, а 4Т ендурата нямат почти никакъв адреналин в управлението им, меко окачване, плавен двигател, все едно се возя в джипка. Мерси, това не е моя мотор, или поне за момента.

                      А за тия ремонти на 2Т и масла и бензини малко се поуляхте. В нашата група 4Т което да гори 5 няма, всичките отиват на около 7, 2Т-то пък е около 10, т.е някакви си 10 лв разлика на каране, за година ако имате 30 карания това са 300 лв. Една туба масло за 2Т е 15 лв. а 2литра хубаво масло за 4Т са 45-50. И каква е икономията, за 500км 2Т изразходва масло за 15 лв и гориво за 125 лв. а 4Т масло за 40 и гориво за 90. Разликата е има няма 20%
                      За ремонтите пък да не говорим. На 2Т за 2-3 години имаш 1 бутало и евентуално едни сегменти, а на 4Т като му дойде времето пак за 2-3 години, отиваш на хилядарка ми се струва.
                      Много точно мнение!!!
                      Yamaha WR 200

                      Коментар


                      • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                        Първоначално публикуван от Краси Преглед на мнение
                        Във всеки спорт има хора които искат да се развиват и такива които просто си кретат и нямат амбиции за усъвършенстване и нивото на което са ги устройва.
                        Понеже чаках точно това да кажеш!!!
                        Твоето развитие го видях на"нашия екстрим". Така наречения"Високо напрежение".Казвам нашия понеже го сътворихме аз,Нено,Венко,Светльо Дидо и няколко още.Там се качваме 100 от 100.
                        Там имах щастието да видя как вие, и ти се уморихте да се търкаляте!!!Пробвахте доста пъти и нямаше успешен опит!!!
                        Видях че имате доста големи амбиции и желание за развитие.
                        Успех в усъвършенставането на нивото !!!

                        P.P. Това не е от тактовете де !!

                        Коментар


                        • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                          На мен 2т ми допада повече от 4т, но има няколко дребни недостатъка заради който не бих се върнал от 4т отново към 2т:

                          Има дразнещ, дрънчащ на тенджура звук. Ако решиш да зареждаш на бензиностанция трябва да си носиш масло да месиш и лопчиш мотора(резервоара)... Ако се забиеш в някой дере лятото и не духа вятър рискуваш да умреш от задушаване или поне да се опушиш хубаво. Не може да се поддържат постоянни обороти на по-дълги разстояния, постоянно трябва да се играе с газта. Не трябва да се губят оборотите. Кофти разхода на гориво спрямо същата кубатура при 4т. и разни др....

                          Ч.Н.Г.
                          Life is good... on a dirt bike!

                          Коментар


                          • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                            Първоначално публикуван от cross4funbg Преглед на мнение
                            ...Кофти разхода на гориво спрямо същата кубатура при 4т. и разни др....
                            Само дето същата кубатура 4т ще е толкова спрял мотор че ... а ако не е от тея спрелите разхода му също няма да е хич приличен. Тука из нашия край има някоя друга 250ца 4т дето вади разход съизмерим с моя, а не е като да върви колкото мойта миризлива тенекия (то и тя пък много върви де ама аиде да не си плюем по моторите сега хаха)

                            Освен да се хапем вече кой, какво, колко друго няма какво да си кажем по тая тема.

                            За да ми е по-икономично карането пия по-малко ракия в кръчмата на обяд и горе долу излиза сметката на равно с 4т-тата тогава.
                            Иван Маринов
                            Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
                            ЕНДУРО ВАРНА

                            Коментар


                            • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                              Първоначално публикуван от Петьо Джартов Преглед на мнение
                              Понеже чаках точно това да кажеш!!!
                              Твоето развитие го видях на"нашия екстрим". Така наречения"Високо напрежение".Казвам нашия понеже го сътворихме аз,Нено,Венко,Светльо Дидо и няколко още.Там се качваме 100 от 100.
                              Там имах щастието да видя как вие, и ти се уморихте да се търкаляте!!!Пробвахте доста пъти и нямаше успешен опит!!!
                              Видях че имате доста големи амбиции и желание за развитие.
                              Успех в усъвършенставането на нивото !!!

                              P.P. Това не е от тактовете де !!
                              Абе ти няма ли да се пенсионираш."Екстремист" ми бил с 4Т мотор. Ай у лево .
                              За съжаление, на топ екстремистите в БГ нашите състезания са им под нивото и затова явно имаме грешна представа за нещата, 'щото не сме видели за какво иде реч.Само Марти (Мартин Иванов от Ст.Загора), завалията, се появява с това EXC300 и май само той ми даде логично обяснение за разликата в стила на каране при двата типа,къде има плюсове единия и къде другия, и защо би предпочел 4Т като цяло за следващ мотор. След което ми даде да тествам и думите му се потвърдиха, което наклони везната в полза на FE450 спрямо TE300. Но никога не е късно да го пратим при Краси да понаучи някой друг урок тоя старозагорски дришльо
                              Аааа, забравих и за "друсни полянка" разходкаджиите от Бухово.....и на тях им обяснете да минат на 2Т.
                              За едно сте прави обаче на 100%-подръжката на съвременен 4Т е х2, ако не и х3 спрямо 2Т-то.Просто хубавите неща си струват пари !
                              Последно редактирано от Гълъбин Колев; 01-01-13, 20:51.
                              offroad фен
                              1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                              TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                              Коментар


                              • От: Кой е по-добрия мотор - 4Т или 2Т?

                                Аре да се появя и аз

                                Наистина спора е безкраен,имал съм 2т а сега разтривам 4т.
                                в гората 2т ми допадаше повече,можеби защото 4т които съм имал са били по тежки.

                                а честно казано душичката ми иска 2т 500сс СУПЕРМОТО
                                crf450 supermoto

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X