Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Водоструйка за мотор

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Водоструйка за мотор

    Много говорихме, че не е добре дето си мием моторите по автомивките с паростуйки и което е по-лошо, разни пичове ги пръскат и вече ми писна да им вися постоянно на главата и да да им казвам:"Това да, това-не".
    Въпреки всичко пак отлепват стикери, вкарват кал в семеринги и лагери.
    Мисълта ми е някой да сподели свестен модел на по-достъпна водоструйка, за да си купим. Отделно като си прибирам мотора вечер късно кален, си стои така сума време докато се наканя да го измия.
    Днес гледах едни на Керхер, но по-свестните са над 1000 лв, а съм чувал и за такива около 500 дето вършели добра работа.
    Ендурото и сексът не са шега работа !
    -------------
    Животът се измерва с броят на издишванията !

    http://sixdayscrazyjob.com
    http://crazy-job.com

  • #2
    Купуваш си един маркуч и един "душ" пистолет на фирма Гарден(или нещо подобно беше). Душ накрайника блъска кочината с над 100 струйки и измива калта 10-20% по бавно от водоструйката, но ти запазва всички критични места! С останалите пари ходиме по приятелки

    Коментар


    • #3
      здрасти,аз ползвам един модел на керхер които е наи евтиният купих го преди 2 години от метро за 200лв. сега го гледам на промоция от време на време за по 120 с ддс много съмм доволен като се има ха предвид цената и че все пак е хоби мие перфектно кал и масла и шпрей от верига но трябва да се ползва препарат аз си купувам от битовата химия един италиянски/меглиио/ мокриш от далече с водоструиката напръскваш с препарата разреден 1/1 с вода чакаш 2-3 минути и резултата е перфектен като го издухаш после става като ново но лепенките ЗАДЪЛЖИТЕЛНО поне от половин метър нищо не ги спасява иначе на атв-то му отлепих една първият път

      освен това допълнителният плюс е че водуструйката е малка и лека не заема много място и лесно се свързва към водата само си правиш един маркуч с бърза връзка и върши съштата работа като тази от 500лв.
      Николай Гогов 0898676912

      НЯМА ИДИОТО - УСТОЙЧИВИ НЕЩА. ПРОСТО ИДИОТИТЕ СА ТВЪРДЕ ИЗОБРЕТАТЕЛНИ!

      Коментар


      • #4
        Попитай Info BG в motosport-bg.com.Той от няколко години си носи по състезанията една малка,купена от Метро или нещо подобно,доколкото си спомням за под 100лв.Суперудобна работа.Можеш да си я взимаш в колата-толкова е малка.И не иска захранване от ВиК мрежата.Просто топваш маркуча в нещо (правили сме го с 10Л туби от минерална вода)
        К. Кулев

        Коментар


        • #5
          Водоструйка

          На мен ми донесоха от Германия една за около 70евро на промоция. Някаква немска марка е. Ползвам я 2-3 години и не ми е създавала никакви проблеми. Сега чух, че са около 50 евро, но не сум много сигурен.
          Иво Георгиев
          Gworkshop

          Коментар


          • #6
            здрасти на всички от Марто.

            пароструйките да се ползват с акъл мисля е най добре, има места където с ръка не може да се бръкне а пароструйката върши работа.
            Мисля човек трябва си мие сам мотора точно поради тая причина.

            Друго което ми се е случвало (преди да почнад а си мия сам мотора)
            има препарати които съсипват алуминия безвъзвратно...ако понякога се усетите НЕ МОМЕНТА , с поолиш (този дето ползват тенекижиите) може да се спаси малко положението..

            R1200GS (2004)
            Beta Factory 525 (2009)

            Коментар


            • #7
              Митков миналата година купи една водоструйка керхер от метро за около 100 и няколко лева. Инсталирана е у нас и като се комбинира с миещ препарат може да направиш мотора много чист.
              Не ти трябва нищо повече. За измиване на кал е идеална. За измиване на масла си трябва препарат.
              С маркуча в чешамата пак става. Напоследък така правя защото става най-бързо.
              2010 CRF 250 R

              Коментар


              • #8
                Дайте някакви параметри на тия водоструйки, щото ще мина ей ся през Метро.
                Сила на пръскане, киловати някви ...
                Да знам какво да гледам като ида.

                Коментар


                • #9
                  А бе, казаха ми за тия евтините, че били Мурджо и бързо се скапвали.
                  Препоръчаха ми с метална дюза. По това се познавало кои уж ги бивало.
                  Ендурото и сексът не са шега работа !
                  -------------
                  Животът се измерва с броят на издишванията !

                  http://sixdayscrazyjob.com
                  http://crazy-job.com

                  Коментар


                  • #10
                    Първоначално публикуван от Жоро Хаджиев
                    А бе, казаха ми за тия евтините, че били Мурджо и бързо се скапвали.
                    Препоръчаха ми с метална дюза. По това се познавало кои уж ги бивало.
                    Ако ще отваряш автомивка гледай за метална дюза. За лични цели тия по-евтините мисля че стават.
                    2010 CRF 250 R

                    Коментар


                    • #11
                      Не ходете в Метро, аз знам къде живее тоя Керхер. Сигурно ще е по-евтино.

                      Коментар


                      • #12
                        евтините керхери са ментета, бързо се скапват.
                        аз използвам кинзо за около 130 лв., холандска марка с няколко накрайника идва, 130 бара ако не бъркам нещо (за мотора пре пре достатъчно)
                        ако не се скапе в близките 2 години значи е добра.
                        човека дето ги продава каза че нямал никакви рекламации досега
                        дано е така

                        а за миенето там където е опасно пръскайте отдалече и със разпръсната струя а не концентрирана.
                        някой места каквато и водоструйка да имате си искат търкане с гъба и веро, после доизмивате
                        Husqvarna WR125 94-->Honda CR125 97-->Yamaha YZ125 04-->KTM 200EXC 07-->KTM 250EXC 06-->KTM 250EXC 09

                        Коментар


                        • #13
                          Първоначално публикуван от Стефан
                          Не ходете в Метро, аз знам къде живее тоя Керхер. Сигурно ще е по-евтино.
                          Някой каза, че му е виждал къщата.
                          ... в един комшийски вилает.
                          Ендурото и сексът не са шега работа !
                          -------------
                          Животът се измерва с броят на издишванията !

                          http://sixdayscrazyjob.com
                          http://crazy-job.com

                          Коментар


                          • #14
                            Секи ден минавам по два пъти поне, като ходя на работа. Сега като се запролети що не минете тогава комшийски да заколим цинично някоя щайга бира природосъобразно. БАН братче, наоколо има само треволяк и тръни, спокойствие ... Не като в планината да те отнесат мингянците.
                            Да, и Керхер. Ама и аз съм чувал че шума им бил повече от хубавината.

                            Коментар


                            • #15
                              Пичове аз си купих една BOSCH за 235 лв. Обаче машината има метална глава(помпа) а Керхера до 600 лв е с пластмасова глава.Внимаваите какво купувате но моята оферта е наи добра на БОШ.Иначе даваш минимум 800 лв и имаш вечна водоструйка.Много съм доволен мия си мотора , джипа и колата постоянно без да има проблеми.

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X