Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Monster Energy AMA Supercross 2013 - коментари и прогнози

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Monster Energy AMA Supercross 2013 - коментари и прогнози

    Да бе, проста работа!

    Да ви кажа вече яко стискам палци за Дейви Милсапс. Това е неговата година! Напълно заслужава шампионската/ите титла/и (щото нали е АМА и Световен шампионат). Дано не се случи нещо черезвичайно с него, но той до тук показва най-точната рецепта за спечелване на титлата. Не е винаги най-бърз, но няколко пъти беше! Винаги е много стабилен и твърд. "Не слиза" от подиума! Да водиш с почти цяла победа точки в средата на шампионат, в който (все още) всички невероятни шампиони като Стюарт, Вилопото, Дънджи, Рийд, Барша и т.н. (че и Томак се включи) са си в битката с пълни сили и почти без да са имали отсъствия... Ей това си е повече от перфектно представяне! Дано продължи така до края на шампионата!
    К. Кулев

    Коментар


    • От: Monster Energy AMA Supercross 2013 - коментари и прогнози

      Пфууу Holly sh*t беше тва състезание...адски "лудо" при големите...с червени,зелени,жълти и бенбени флагове...))))Тва на Сейнт Луис винаги стават епични битки...по едно време се бяха събрали 5 човека...в борба за челните позиций...мисля,че доста ще се дискутира "изпреварването" на RV1 срещу JS7.Рижавия така изпревари и при първата подобна ситуация преди червения флаг и прекъсването...после изпревари и черния така...май се е озлобил бая.За мен лично..след обстойно преглеждане с доста повторения..мисля,че изпреварването при наличието на жълт+red cross flag не беше чисто...отделно слушах и коментарите не Джеф и Рики..и те казаха същото..дори имаше 4 жълти и 2red cross флагове.По правилник трябва след края ба последния жълт флаг тогава да почнеш да караш на "пълна газ" а рижавия го нарпави леееееко преди това..като и затвори пътя на черния който чинно си чакаше края на забавянето..нали това е мое мнение...отзад пред това време вреше и кипеше..CR22 се намеси...отделно RD5 налетя и той..и стана мазало.Публиката полудя..чак аз станах полуприклекнал да гледам...голяма драма голямо чудо...А сега още ли има хора навити да залагаме за края на сезоно..кой кво и как?????Щото предвид видяното до тук..хахах..хмм доста трудно ми е лично на мен...изобщо,виждате че всеки един от поне 5-6 състезателя вади ново 20 от торбата с магийте..но какво по хубаво за нас зрителите и феновете...чудно състезание...чудно..чуден Шампионат...another level както казват...
      Part time racer.Full time RIDER.

      Коментар


      • От: Monster Energy AMA Supercross 2013 - коментари и прогнози

        Е това се казват яки гонки и изпреварвания. И при малките беше мазало. Диин Уилсън ми е някак си антипатичен, за разлика от Уил Хан. Мускин не блясва нещо. Зак Бел в хиит-овете прави некви смазващи стартове ама после го няма. При големите Томак не е фактор, но може би ще му е от полза като се върне в малките скоро. Стюарт започна да ми харесва, няма я вече тази истерия по него. Според мен също рижавия малко нечисто го изпревари както и първия път заради което го и наказаха май. Прегаря нещо рижко, пари му седалката сякаш. Малко слабичко състезание за Милсап, но си има достатъчен аванс за сега в генералното. С нетърпение очаквам следващия кръг и дано този път и Риид блесне с яко извоювана победа, че му е време да се разпише както трябва.
        Иван Маринов
        Suzuki RMX 250 '92 - sold / Yamaha XTZ 750 Super Tenere '91 - sold / KTM EXC 250 2t '06 - sold
        ЕНДУРО ВАРНА

        Коментар


        • От: Monster Energy AMA Supercross 2013 - коментари и прогнози

          А сега в Дайтона Роксен ще кара при големите. Интересно ще е.

          Коментар


          • От: Monster Energy AMA Supercross 2013 - коментари и прогнози

            Такава конкуренция не знам дали е имало някога в АМА?! Поредната доза уникален суперкрос.
            В общи линии се очертава така - не направиш ли силен старт, да си поне в тройката след първия завой, забравяш за победата.
            Милсапс до сега изпъкваше именно с много добри стартове и не му се налагаше да се бори от задни позиции, за да влезе в тройката.
            Именно стартовете може би се очертават като основното оръжие за спечелване на тазгодишния шампионат. Защото всички в челото изглеждат достатъчно стабилни и с изравнени сили.

            А тази новина за Роксен ме изненада лично мен. Очаквах, че от КТМ няма да рискуват титлата при малките с евентуална контузия, но явно маркетинга има друга стратегия.

            Коментар


            • От: Monster Energy AMA Supercross 2013 - коментари и прогнози

              Първоначално публикуван от Жоро Донечки Преглед на мнение
              Такава конкуренция не знам дали е имало някога в АМА?! Поредната доза уникален суперкрос.
              В общи линии се очертава така - не направиш ли силен старт, да си поне в тройката след първия завой, забравяш за победата.
              Милсапс до сега изпъкваше именно с много добри стартове и не му се налагаше да се бори от задни позиции, за да влезе в тройката.
              Именно стартовете може би се очертават като основното оръжие за спечелване на тазгодишния шампионат. Защото всички в челото изглеждат достатъчно стабилни и с изравнени сили.
              А тази новина за Роксен ме изненада лично мен. Очаквах, че от КТМ няма да рискуват титлата при малките с евентуална контузия, но явно маркетинга има друга стратегия.

              Ами Жоро,старта разбира се е едно 90% от състезанието,а и повечето трасета като изключим Дайтона,че епо нетипично /дълго и широко/ другите са тип "one line"....,така че не вземеш ли старта..гориш.После трудно наваксваш,всички лидери са в десети от сек...и ти ако примерно влезнеш 6-7 в първите 1-2 завоя..край..докато минеш "по-бавните" другите са заминали...тва е...Някакси така са направени и трасетата,изравняващи силите малко или много.Реално тази Дайтона не ми хареса особено...трасето беше типичен мотокрос...приличаха си кой е ОК с мотокроса и кой не толкова...при малките ми хареса много новака с Ямахата...забравих му името...дори споменаха,че кара за сефте на Дайтона,а как мъжката му се наби на Уилсън в борба за третото място.При големите Роксен се напъна,ама има още хляб да яде..или просто не кара на 100% за да се пази за малкия клас..Рийд също показа характер,почти изпревари двама в борба за 4място...изобщо пак много много интерестно.Жалко за Милсапс,изостава вече с 2 точки..."свали" червената табела,но някакси не му беше ден на него...личеше си...или трасето не му пасна нещо,само той си знае.И така,чакаме с нетърпение следващия кръг.
              Part time racer.Full time RIDER.

              Коментар


              • От: Monster Energy AMA Supercross 2013 - коментари и прогнози

                До колкото разбрах Милсапс е паднал седмицата преди Дайтона и не е бил 100% готов за това състезание.Дано да се върне на подиума и Дънджи да се засили още малко че Вилопото ще направи шампионата безинтересен.

                Коментар


                • От: Monster Energy AMA Supercross 2013 - коментари и прогнози

                  Дънджи се напъва, но стига само до подиум. Не му достига този сезон за победа нещо.

                  Коментар


                  • От: Monster Energy AMA Supercross 2013 - коментари и прогнози

                    Първоначално публикуван от ready2kill Преглед на мнение
                    Дънджи се напъва, но стига само до подиум. Не му достига този сезон за победа нещо.
                    RD5 вече има една победа, при това спечели доста убедително.

                    Но от друга страна се затвърждава тезата, че RV1 е най-бърз от най-бързите.
                    Последните два кръга даказаха това нещо.
                    Лично за мен към този момент той е човека, който заслужава титлата и ако продължи с този ритъм няма кой да го спре.
                    До момента той е единствения, който от 6-та позиция, за 5 обиколки, изпревари всички фаворити, пое лидерството и в оставащите 9 обиколки до края нямаше кой да го спре - просто спечели състезанието - справка 9 кръг, когато беше спорния момент с ред крос флага.
                    Всъщност ситуацията с прословутото изпреварване я повтарях много пъти и забелязах, че точно при последния жълт флаг беше застанал човек от екипа на Кавазаки, беше навлязал около 1 метър навътре в трасето, дори по-навътре от съдията с жълтия флаг, и усилено ръкомахаше на Вилопото и му подаваше знак, че непосредствено след мястото където е застанал (той - съдията), може да изпревари Стюарт, а ако си спомняте това беше точно на последния скок, буквално два метра преди завоя. Вилопото се възползва и се вряза плътно вътре в завоя. И така погледнато, цялата ситуация се очертава като един много добър ход въобще на целия отбор на Кавазаки. Имат хора навсякъде по трасето, постоянно комуникират по радиото и буквално за някакви секунди взимат решения и целия екип действа като едно цяло в най-напечените ситуации. Защото ако човека на Кавазаки, точно в онзи момент, не беше застанал непосредствено до последния жълт флаг и не беше дал знаг на RV1, че може да изпревари в последните два метра, едва ли Вилопото би рискувал в този момент, още повече че 5 обиколки преди това отнесе наказание за подобно нещо.
                    Как да не се кефиш на такива професионалисти.

                    Коментар


                    • От: Monster Energy AMA Supercross 2013 - коментари и прогнози

                      Отново супер интересен кръг от шампионата.Ryan Villopoto показа,че е номер 1 трето поредно състезание и се надявам като негов голям фен да продължи така до края и да защити титлата си.
                      Който не е гледал Heat 1 при 450 му го препоръчвам. Голяма битка направиха.
                      Ето GoPro видео на Main Event-a от Villopoto.(1.50 уникално)
                      Kawasaki KX250F

                      Коментар


                      • От: Monster Energy AMA Supercross 2013 - коментари и прогнози

                        Интересно състезание беше това в Торонто.. Рийд стартира много добре, но очевидно не беше най-бързия състезател.Отбранява се много мъжки и успя да блокира доста атаки. Същите думи могат да бъдат казани и за Милсапс. Харесва ми стила им на каране. Вилопото показа, че е най-бърз и безгрешен, но пък ми е някак скучен, то и затова си има победители и любимци на публиката. Дънджи кара добре но и сгреши. Стюърд и Барша не изпъкнаха някак...Четох на стената на Рийд във Фейсбук, че щял да се оперира този четвъртък (нещо с коляното) и ще пропусне следващия кръг. От отбора се надяват да го върнат обратно за Минеаполис.
                        Non scholae sed vitae discimus.

                        Коментар


                        • От: Monster Energy AMA Supercross 2013 - коментари и прогнози

                          Вилопото отново уникален. Усети как и къде може да разколебае Дейви, опита два пъти и успя. Беше по-бързия, нямаше какво да го спре да спечели.
                          Жалко за грешката на Дънджи. Ако не я беше допуснал щяхме да гледаме битки с Милсапс до финала, а и за него кофти - отдалечава се от второто място.
                          Стюарт не успя да се "сбие" с Рийд, много очаквах и там да видя интересна битка.
                          При малките също става все по-напечено - Марвен Мускен определено е бърз, но разликата в точките трудно се топи с вторите места на Уил Хан...
                          При големите Вилопото се затвърждава, а при малките нещата се заплитат...
                          Все по-интересно ще е до края. Страхотен шампионат.

                          Коментар


                          • От: Monster Energy AMA Supercross 2013 - коментари и прогнози

                            Първоначално публикуван от Преслав Василев - preskata Преглед на мнение
                            Вилопото показа, че е най-бърз и безгрешен, но пък ми е някак скучен, то и затова си има победители и любимци на публиката.
                            Виллопото е скучен само когато направи хоулшот. Иначе ако трябва да наваксва позиции и пак стигне до първото място е доста интересно как го прави с лекота. Мисля, че никой друг от водещите състезатели не може да го направи по впечетляващо отколкото Раян.

                            Иначе аз карам изключително тежка седмица и още по-тежък уикинед заради тази почивка.. Направо нямам търпение за следващият кръг.

                            Коментар


                            • От: Monster Energy AMA Supercross 2013 - коментари и прогнози

                              За тези който не свалят, а гледат от youtube. http://www.youtube.com/watch?v=Jmx43MlMIYE part1 http://www.youtube.com/watch?v=SqYnMsD1mzI part2

                              Коментар


                              • От: Monster Energy AMA Supercross 2013 - коментари и прогнози

                                КТМ размазаха тотално японците в този уикенд.
                                И в Суперкроса в Щатите и на Световното в Италия разнищиха конкуренцията. Едва ли и те са мечтали за такъв триумф.
                                Дънджи доказа, че е единствения този сезон, който може да окаже съпротива на адаша си.
                                Трудно, но с много хъс успя да победи Вилопото в пряк двубой и му взе победата.
                                Мускен от началото до края безгрешен. Жалко само за грешката, която допусна миналия кръг и заради, която завърши трети.
                                Не знам само какво стана с шампионата в източната група на 250 - не трябваше ли да наградят шампиона след този последен за тях кръг?
                                За тях реално остана само състезанието във Вегас, но то май не влияе на класирането или може би аз се бъркам нещо? Някой запознат ли е с регламента?

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X