Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на гуми за тежко ендуро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

    Объркал съм Мишлен Сирак с Мишлен Дезърт. От този тип гуми е и Метцелер Кароо.
    Значи, понеже темата е "Избор на гуми за тежко ендуро", за мен това са гумите Митас е 09, Континентал ТКС 80, Мишлен Дезърт, Метцелер Кароо. Това са гуми 50х50% асфалт + черно. Такива гуми аз бих сложил, ако поне половината ми маршрут е черен. А понеже аз карам 95% по асфалт такива гуми не ме интересуват. Това, че Мони е качил Континентал ТКС 80 на КТМ-а си и ги е смачкал за 7-8000 км само по асфалт до Норвегия, за мен това не е критерии. Така е решил, така е направил.
    Малко по-асфалтови гуми за тежко ендуро са Митас Е07, Дънлоп Трайлмакс, Хайденау К60, Мишлен Сирак и др. Тези гуми са примерно 80х20% асфалт + черно. Разбира се това деление в % е малко относително, а не абсолютно точно и категорично.
    И накрая шосейните гуми за тежко ендуро. Тези, които и мен ме интересуват. Мишлен Анаке, Континентал Конти ескейп, Метцелер Туранс, Дънлоп Трайлмакс TR 91 и други.
    Не знам дали забелязахте, но аз никъде в постингите си не говоря за кал. Аз специално мразя кал и там се старая да не влизам, даже пари да ми даваш. Знам че има любители на калта тука, но аз не съм от тях, така че за кал съвети не давам. Колкото до Памир и Тян Шан и на двете места съм бил, нищо че нямам пътеписи за тях тук във форума. А мотори карам вече над 30 години, така че доста видове, марки и размери гуми съм смачкал.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

      Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
      Светльо,когато си избираш каквото и да било (включително и гуми ) не чети форумите Ще прочетеш какво ли не - дори и съвети с какво да караш в Памир и то от хора дето не са ходили там
      А Е 09 ,Е 010 .ТКЦ80 -не са кросови гуми -разликата е огромна
      Не мога да си обясня как асфалтова гума ,ще се справи при наличието на ръб(разбирай коловоз) дори и при твърда почва,аналогично на ,,рошава''...
      Аз се наработих -отивам да карам
      ПП А Гълъбин може да кара с износени асфалтови гуми и в гората Той е друга ракия Малко са хората ,кото могат да карат ,като него!
      Май аз съм Светльото!!! Ама не съм Светльо а съм Слави! Знам че Е09, Е010, ТКЦ80 и Максиса, с който аз карах не са точно кросови но за 17 инчова джанта такива има. Пък как да ги нарека - "таралежки" ли?! Значи справят се и асфалтовите когато са подбрани (т.е. не всички се справят но има и такива дето се справят)! Може да прозвучи нескромно но считам че се справям доста добре с моя мотор на черни пътища при положение че той изобщо не е за такива. Може би щото общо имам повече навъртени километри по черни пътища и по-малко на асфалт.
      А с Гълабин съм карал веднъж, той с неговия лекия, аз с моя мотор, имам някаква представа какво може. Нормално е като е тренирал нещо повече, да го може по-добре, но си е нормален човек и нищо свръх човешко не съм видял у него.
      Пак казвам всичко е много относително - мотор, човек, килограми стил на каране, опит.... Аз гледам от моята си камбанария, ти от твоята, другия от неговата и си пишем мненията тука а тоя дето чете трябва да си има неговия си опит и глава на раменете и нещо в главата, та като ни прочете мненията да си състави собственно мнение! Риск да се заблуди човек от чужди мнения винаги има, ето аз веднъж гризнах дървото като се подлъгах да си купя таралежки гуми! Тогава се поведох по мненията на хора дето никога не са карали мотор като моя по пътища по които карам аз. Сега не случайно за хайденауто реших да питам Гълабин а не някой друг от форума. Но крайното решение ще си е мое все пак а имам още време за размисъл!
      "Do not correct a fool, for he will hate you;
      Correct a wise man, for he will appreciate you."

      Коментар


      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

        Аз мисля пък, че въпросът се изясни и няма смисъл да се пише повече. Колкото и да чета май нищо ново не научавам( а май това е една от целите на форума).Успешен сезон на всички и ще е хубаво повече да караме от колкото да пишем!

        Коментар


        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

          Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
          Май аз съм Светльото!!! Ама не съм Светльо а съм Слави....
          Слави,извинявам се за ,,Светльо''без,,то''-не съм искал да те обидя с това !!!
          За останалото... - Повтарявам - отговорих на конкретен въпрос на колега !!!!Човека питаше за ефтини добри гуми !!!Защо се палиш не ми е ясно,но сигурно си имаш причина. Не съм човека ,който дори се е опитал да те оценява ,какво и колко можеш да караш!!!Защо го подкара в грешната посока? Ставаше дума за гуми,ама....
          ПП Поста ми ,който те ядоса е изпълнен с емотикони,които подсказват какво е неговото настроение !!!
          PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
          КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
          0899187766

          Коментар


          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

            Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
            Слави,извинявам се за ,,Светльо''без,,то''-не съм искал да те обидя с това !!!
            За останалото... - Повтарявам - отговорих на конкретен въпрос на колега !!!!Човека питаше за ефтини добри гуми !!!Защо се палиш не ми е ясно,но сигурно си имаш причина. Не съм човека ,който дори се е опитал да те оценява ,какво и колко можеш да караш!!!Защо го подкара в грешната посока? Ставаше дума за гуми,ама....
            ПП Поста ми ,който те ядоса е изпълнен с емотикони,които подсказват какво е неговото настроение !!!
            Ей Чуров, сега пък ти извинявай че съм създал грешно впечатление с поста си! Да знаеш че нито си ме ядосал нито си ме обидил и съжалявам ако поста ми създава такова грешно впечатление! Аз се старая да не използвам емотикони защото така и не се научих да разбирам значението им. Опитвам се да изразявам емоциите си с думи, ама явно не винаги ми се получава! Ти си от хората които уважавам в тоя форум и сега ми е адски комфузно ако съм те притеснил!
            "Do not correct a fool, for he will hate you;
            Correct a wise man, for he will appreciate you."

            Коментар


            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

              Аз да споделя моите впечатления пък току виж съм помогнал на някого в избора на гуми.

              Аз за този сезон си взех Хайденау К60 Скаут, от началото на сезона съм врътнал повече от 3000 км. с тях и мога да кажа че съм много доволен. За ориентир ще кажа само, че мотора ми е 202 кг. Хонда Трансалп 600 1993 г. и аз самият съм 100+ кг. Често пътувам разстоянието София - Враца и избягвам магистралата, което оставя пред мен следните няколко избора: Дефилето,Петрохан, Витиня или Арабаконак и някой други комбинации и вариации. Всичките маршрути са много хубави и интересни с доста приятни завойчета. Миналата седмица се прибирах от Враца през Петрохан и ме валя почти през целия проход. Хайденау-то се държа перфектно на мокрото за моите разбирания. На сухо няма какво да коментирам поведението на гумата, просто е много добра за този тип гума и това е. Въпреки, че се спрях на К60 с идеята да карам малко повече оф дъ роуд не мога да кажа, че ми се получава за сега. От въпросните 3000 км едва ли и 20 са офроуд и то по сухи пътища предимно земни, тук там трева и около 5 км натрошен чакъл. На земния път гумата са държи добре, както би се държала всяка гума с хубав мек каучук предполагам, говоря само за сухи земни утъпкани от трактори, каруци и прочие селскостопанска техника пътища. На тревата беше определено по добре от Пирели Скорпион което е доста по шосейна гума. На натрошения чакъл гумата пак се справя по-добре от въпросното Пирели но тук определено си казват думата 300-те килограма мотор и водач, спокойно мога да заявя, че с ЕТЗ 251 и чисто шосейни гуми бях по-стабилен на тази настилка (е като карах МЗ-то и аз не бях 100 + кг де но това е друга тема)
              Ми горе долу, това е от мен, единствено мога да кажа че след 3к км. едва забележимо може да се види някакво износване на гумата и то само ако човек я сравнява с нова. Сега се сещам, че пропуснах да спомена, че гумите в началото бяха неприятно шумни поне около 500 км. а сега са поносими, но не и тихи. Аз съм много доволен от избора си, но следващия комплект ще са по-шосейно ориентирани гуми от сорта на Michelin Anakee, Continental Conti Escape или Metzeler Tourance имайки предвид, че карам предимно по-асвалт и подобен тип гуми ще държат дори по-добре и при това ще са по-тихи, ако обаче успея да правя поне 20% офроуд то тогава ще си взема Хайденау К60 Скаут отново.
              Последно редактирано от Grayfox; 08-07-12, 23:29. Причина: Редакцията беше заради няколкото неволни правописни грешки които си открих след като пуснах поста
              Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
              Honda Varadero XL1000 SD03 2011

              Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

              Коментар


              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                До Сахара в Тунис и обратно 3 мотора с к60 отзад и два с к60 отпред а третият (моя) с пирели скорпион. Единственото което мога да се оплача е че не сложих и отпред к60. Уникално добра гума. Дори да оставим настрана примамливата цена, реално не бих карал с друга гума независимо от бюджета. Също искам да добавя, че моята беше на година и половина "стар" дот, купена от Сашо от Далко. Взех я по негова молба защото никой не я искал, че била стара. Гумата си беше перфектна. Стига да не е седяла на слънце на витрината не мисля, че има чак такава разлика, колкото се стряскат повечето хора. 3-те мотора са 2 КТМ990 Адвенчър и едно БМВ 800 ГС. Карахме по мокър асфалт, пясък, камънак, черно, малко кал ... абе всякакви терени без никакви проблеми. Нямаме и нито една спукана гума за 3х6000км т.е. сумарно 18000км. Много прилична гума за пътешественици. Предполагам, че повечето хора който се оплакват от нея я натискат много на мокър асфалт, където поради по малкото съдържание на каучук предполагам не е от най държаливите. Може би 3-мата не сме чак толкова добри карачи, защото дори и на мокро никъде не сме имали проблем с тези гуми, т.е. ако си някой много добър и много лягаш по завоите може и да не е това твоята гума.

                Коментар


                • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                  Мммдаааа, забелязах аз от снимките във вашата тема, че сте с К60. Всъщност единственото от което аз се оплаквам (силно казано оплаквам :-) ) е, че по асвалт е шумна. Може и да не съм толкова добър карач като други, но съм я натискал на мокро по завоите на Петрохан колкото ми стиска и се е случвало да ми мърда задницата, но предната никога до сега, което е по важното. Всъщност един единствен път ми е мърдала предната гума и това беше на един завой на Арабаконак където налетях на пясък, но те тогава мръднаха и двете гуми :-)

                  П.С.
                  Много се накефих на клипчетата в другата тема :-) определено ми дадоха известна представа как се държи гумата на такъв терен. С удоволствие бих пробвал и сам, но на около няма толкова пясък, е освен ако не отскоча до морето да покарам по плажа де :-)
                  Honda Transalp XL600v PD06 1993 - откраднат в Лондон.
                  Honda Varadero XL1000 SD03 2011

                  Човек е 80% вода и ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

                  Коментар


                  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                    Да, за шума съм съгласен. Бях го забравил този момент защото ние сме с отворени кюнци и доста шумна ветро-защита и затова до проблем с шум на гуми не съм стигнал.

                    Коментар


                    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                      Първоначално публикуван от Grayfox Преглед на мнение
                      ...но съм я натискал на мокро по завоите на Петрохан колкото ми стиска и се е случвало да ми мърда задницата, но предната никога до сега, което е по важното. ...
                      За всяка една гума идва момента в който ,,мръдва'' Това всъщнот е Вселенския проблем - ,,Перфектната Гума '' за свякакви терени
                      СЪбине,на колко км. са ви гумите и как са ,като износване?
                      ПП Последното нещо ,което чувам са ми гумите Не ми пречат да чувам птичките
                      PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                      КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                      0899187766

                      Коментар


                      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                        Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                        За всяка една гума идва момента в който ,,мръдва'' Това всъщнот е Вселенския проблем - ,,Перфектната Гума '' за свякакви терени
                        СЪбине,на колко км. са ви гумите и как са ,като износване?
                        ПП Последното нещо ,което чувам са ми гумите Не ми пречат да чувам птичките
                        Гълъбин може да даде по интересно инфо защото аз от Тунис насам не съм си карал мотора.

                        Коментар


                        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                          Отпред съм с чисто нова, но защото я разцепих в Сахара, а не защото се е износила.7000 км си ги изкара без проблем.Задната вече е на около 9000 и още си я търкалям.Интересното при К60 Скаут е че като достигнеш централната ивица износването става в пъти по бавно.Както и рязко се сменя поведението на макадам (към по зле естествено)
                          offroad фен
                          1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                          TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                          Коментар


                          • Гъби, с резачката минаваш през равното и пак държи на черно като нова

                            Коментар


                            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                              То това я ясно, обаче по-мое мнение на 6-7 хил. гумите трябва да се сменят, независимо от марката. Определено има разлика в поведението.Едно падане с висока скорост недай си боже струва в пъти повече от комплект гуми.
                              offroad фен
                              1983 XL500R ->1996 XR600R ->2004 WR450F ->2008 KLX450R ->2009 BETA 450RR Factory ->2009 KTM 990 Adventure + 2013 Husaberg FE450
                              TOYOTA Hilux 3.0 D-4D

                              Коментар


                              • Re: От: Избор на гуми за тежко ендуро

                                То не че ми е тежко едндурото (KLR600) но го търкалям предимно на асфалт та затова тук реших да попитам.
                                Трябва да сменям гумите и се колебая между два модела:

                                METZELER Enduro 3 Sahara

                                PIRELLI MT60

                                В ценово отношение са доста близки. Честно казано клоня към Метцелера но тази "Сахара" в името ме вкарва в някакви размисли...
                                A Lone Rider

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X