Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на гуми за тежко ендуро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

    Колеги и от мен един въпрос, въпреки, че мотора хич не ми е в категорията тежко ендуро (ДРЗ 400).

    С купуването на мотора бях поръчал и две пласмасарки "Шинко" с идеята да карам първоначално само по равни черни пътища. Така или иначе нещата се развиха по съвесем друг начин и гумите си отлежаваха вкъщи без даже да съм ги разопаковал. Обаче за сега докторите са ми забранили тежък офф роуд, за да не си скъсам пак скоро направената кръстна връзка на единя крак.

    Реших да сложа въпроснто Шинко, за да не хабя почти новите си кросови гуми по асфалта(буквално са на няколко карания) и отворих най-сетне пакета с Шинкото. Оказа се обаче, че размерите не са метрични, а емпирични.

    Принципно за ДРЗ 400 дават следните размери:
    Предна = 80/100 21
    Задна = 120/90 18

    Въпросните Шинко са 3.1 (21) за предна и 4.0 (1 за задна. Доколкото намерих калкулатор за пресмятане на метрични/инчови размерите на предната ще паснат почти точно, но задната ще дойде доста тясна (както ми се видя и на живо де).

    Та въпроса ми е какво ниско-бюджетно решение бихте ми препоръчали, т.к. така или иначе мотора с този вид гуми ще се ползва около 2-3 месеца?

    Замислих се за Митас е 08...
    Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

    Коментар


    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

      Абе май ми е малко странно зададен въпроса... ще се пробвам пак

      Какви гуми да си взема за ДРЗ 400, ако искам да го карам като експедиционен мотор?

      По възможност търся по-евтини, загледал съм се по противоречивите (спрямо коментарите) Митас Е07 и Е08
      Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

      Коментар


      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

        освен Mitas, може и heidenau K60. Мисля, че този размер има и още по-евтини, разни Vee ruber i тем подобни...
        В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

        Коментар


        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

          Моторите на Бойко и Мони в момента са обурудвани с Митас Е07 и сега са в Памир. Мисля че тази я водят 50х50% асфалт+черно. Митас Е08 я водят 70х30% асфалт+черно.
          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
          Златомир Попов - Forry

          Коментар


          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

            Митаса са средна хубост. Не са кой знае колко добри, но не са и много лоши. За цената си в България стават. По света ги продават по-скъпо в малко по-висок ценови клас...
            За Хайденау К 60 съм чувал много възторжени отзиви на хора, които скоро са си купили такива гуми, но съм чувал и много категорични мнения, че повече такива гуми никога няма да си купят от хора който са изтъркали поне един чифт такива гуми на разни експедиционни мотори от рода на Кавасаки КЛР 650, КТМ Адвенчър 950-990, и БМВ 800-1100-1200 ГС.
            Шинко са пълна пръдня. Не стават за нищо и изобщо не си струват парите, колкото и малко да са.
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

              Митаса Е09, както и TKC80 "не хапят"
              ТКЦ-то на асфалт е върха, митаса също държи добре, стига да е сухо.
              Ако искаш да имаш сигурност по черно, вземи си МТ21, тя става и за асфалт, а и не са много скъпи. За ДРЗ-а мисля че е най-подходящата гума за дюал спорт.
              Ако ще караш повече по асфалт и само ще "минаваш" по черно, хващай коя да е асфалтова. К60 е перфектна за целта.

              Коментар


              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                Първоначално публикуван от Чичка Преглед на мнение
                Та въпроса ми е какво ниско-бюджетно решение бихте ми препоръчали
                Препоръчвам ти да минеш първо през Яне има няколко гуми които могат да ти свършат работа...

                Коментар


                • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                  От известно време карам с Мишлен Сирак - възхитен съм. Това, което никога вече няма да си купя е Конти Ескейп.
                  "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                  Коментар


                  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                    Ние сме възхитени от всичките модели гуми на Мишлена, но сме силно разочаровани от цените им и поради тази причина си купуваме Митас, или Хайденау...
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                      Владич, явно заради такива изказвания вдигнаха цените на Хайденау - вече са почти колкото Мишлен

                      Коментар


                      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                        Еее при това положение твърдо Шинко.... Майтап бе...
                        Моите Мишлени Анаке в момента са на 22 000 километра и все още държат безупречно, въпреки че са вече към края на живота си. Вероятно ще изкарат 25 000 км. При положение, че, както казваш Митак цените на Хайденау и Мишлен вече са почти еднакви аз за себе си нямам никакво колебание, какво ще избера от двете марки.
                        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                        Златомир Попов - Forry

                        Коментар


                        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                          Благодаря на всички за отзивите!

                          Принципно знам, че мога да заложа на някой модел дето е за дуал спорт (Пирели МТ 21, Кенда К 270, Митас Е 08 и подобни), но с такава гума няма да ми е проблем да правя чести забежки по черно, което не ми е препоръчително за момента.

                          Съвета за Хайденау е много ценен - К60 не е топ гума за експедиционен мотор, но за сравнително лек като ДРЗ не мисля, че ще се изтърка толкова бързо, пък и моя е с по-слабия карборатор, което значи, че няма да има толкова ряз, за да търка яко гумата. Да не говорим, че чифта К60 се намира в Германия за около 200 лева!, което е по-евтино от Митас Е08. От друга страна вносителя на митас ми предложи нова версия на Модела Е08, която била с подсилен борд за 132 лв. с 8% отстъпка (не знам как я прецени по телефона тая отстъпка, но по-добре да я има).

                          За Шинкото, както предполагах - или добро или нищо Все пак може и да тествам предната, че ми е подходящ размер, но наистина като краен вариант...много краен
                          Ако няма къде да отидеш, ела на себе си!

                          Коментар


                          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                            Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
                            От известно време карам с Мишлен Сирак - възхитен съм. Това, което никога вече няма да си купя е Конти Ескейп.
                            Ааа, откога ги възхвалявам аз Сирак, ама за пръв път и някой друг да ги похвали! Намираха се и по 120-130 лв. доскоро, неизползвани но със стара дата на производство, обаче са добре съхранявани и това изобщо не е намалило качеството им (ползвал съм такава)! Сега карам с митас купени нови но за в бъдеще бих предпочел Сирак макар и със стар ДОТ на същата цена!

                            П.П. Ако иска някой гуми дето нямат износване (щото са пластмасови) ама ще подхожда с тях към всеки завой с настръхнали косми по вратъ - Митас Е 08 с такива карам в момента, на принципа "пенило се не пенило ке го ям, пари съм давал за него". Да видим докога ще ми издържи байганьовщината!
                            Последно редактирано от sl.daskalov; 05-07-12, 08:35.
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                              Е-08 са много хлъзгави. Не знам защо, но пробвах един мотор с такива и замалко да се залепя на асфалта като тапет от лев и десет на стената. Истината е в Митас Е-07 (каквито търкалят Бойко и Мони сега). По абсолютно нищо не отстъпва на К60, освен че е по-евтина! Иначе и аз искам да карам с Мишелин, ама някак си не се кефя да ми продават кръгло парче гума на такава фрапираща цена.
                              Yamaha XT​M600E '98
                              Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

                              Коментар


                              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                                Така е. Най-доброто за бедна България съотношение цена-качество за дуал-спорт гума е Митас Е-07 със шарка, като елхичка. А който има повече пари там избора вече е по-богат.
                                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                                Златомир Попов - Forry

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 3 потребители онлайн. 0 потребители и 3 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X