Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на гуми за тежко ендуро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

    Примерна таблица за ориентир

    http://www.webbikeworld.com/Motorcyc.../tire-data.htm

    http://www.kgmotorcycletires.com/siz...ion_charts.htm

    Тази вътрешна гума на Хайденау е за някакви малечки моторчета
    Gnome Rhone AX2 800 1938
    Yamaha XT600Z 1VJ 1986
    Husqvarna Te 510 1989
    Argvmentvm ad novitatem

    Коментар


    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

      За новият сезон си сложих Mitas E07...такова удоволствие от карането не съм имал досега, но все пак предишните бяха Shinco ), от които впрочем също съм доволен като цена /качество. Просто човек трябва да сменя гумите на 1-2 сезона и всичко ще е о.к.!Аз се търкалях миналата година на един смотан завой в Шипково, при условие че ходих до Албания и се върнах без произшествия, ама много си повярвах гаче ли!

      Коментар


      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

        От вчера съм с компект Sava GET aWAY MC60. Впечатленията от първите десетки км са за много тихи и без никакви вибрации гуми (а очаквах да тресат повече и от Хайди К60). Сцеплението се усеща много стабилно, въпреки че за малкото км, които врътнах вчера още не се е изтрил повърхностния слой, но разликата с изтритите ми К76 на година и половина е от небето до земята. Друго много положително качество, което забелязах - на надлъжно изрязания асфалт по ремонтиращите се варненски булеварди моторът е съвсем стабилен, а знаете как започват да се суче и гъне, когато се навлезе с висока скорост в надлъжно фрезован и подготян за преасфалтиране участък - с тези гума тоя ефект го няма, или е нищожен.
        Очаквам с нетъпение да как ще са и в проходите по бързите завои, и в мокро, и по черно... Поне 2/3ти от впечатленията ще се натрупат другата седмица по концертите в София.
        От прочетените отзиви пробегът им е сравнително малък - и това ще стане ясно, живот и здраве, но при тая невероятна цена, на която ми изпаднаха няма да е проблем...

        Коментар


        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

          ще споделиш ли откъде и за колко пари?
          LZ1NDI
          DR650SE K8

          Коментар


          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

            Ти не се бутай, за нас няма размери
            Иначе имат страхотни шарки, но няма нито размер задна, нито внос.

            Коментар


            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

              Sava GET aWAY MC60

              Коментар


              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                MC60 GETAWAY
                Ендуро
                150 / 70 R17 / T / 69 - 104.14 лв.
                Цената е повече от поносима, но дано написаното за пробег 3500км не се окаже вярно
                още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                Коментар


                • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                  Много добре изглеждат. И цената е повече от добра. Точно за голямо туристическо ендуро е размера. Едва ли само 3500 км ще изкарат. Само не разбрах добре, ама май ги дават да се върти гумата в противоположни посоки за ънроуд, или за офроуд? За първи път чувам за такова чудо. Да обръщаш посоката на въртене на гумата, ако сменяш терена?!?!
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                    Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                    ...Само не разбрах добре, ама май ги дават да се върти гумата в противоположни посоки за ънроуд, или за офроуд? За първи път чувам за такова чудо. Да обръщаш посоката на въртене на гумата, ако сменяш терена?!?!
                    правилно си разбрал - и мен това ме вчепатли.... иначе изглежда интересно!
                    В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                    Коментар


                    • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                      Маркетингова простотия е това според мен. Единствено в шума може да има някакъв плюс да си обърнеш гумата за асфалт и то евентуално. Всички марки слагат гумите така, че да изхвърлят навънка калта/водата. Освен ако не караш по пясък, не виждам къде точно ще ти е предимство да буташ водата или калта към центъра на гумата...

                      Коментар


                      • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                        Направих около 2000 км с Michelin Sirac, предимно по асфалт и малко по черно. Изключително доволен съм от поведението им, особено на мокро.
                        "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                        Коментар


                        • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                          Първоначално публикуван от sabin Преглед на мнение
                          Маркетингова простотия е това според мен...
                          Споделям това мнение! Ако се загледаш, кубчетата са раположени под съвсем малък ъгъл в едната посока, ако не се втеляваш приличат на ткц80 или е10 - ако бяха с изразена посока, нямаше да има разделение (според мен). Не че много съм им навъртял - един резервоар (или 10% от пробега им, според хорските писания ) - но продължават да ме впечатляват с тишината и комфорта си, а засега само на асфалт, но сцеплението и поведението е супер (моите са с дот 4312 и 0113). Още няма никакви следи на износване - стърчат си фабричните "косъмчетата" навсякъде, освен около половината по средата на задната гума...

                          Коментар


                          • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                            (Много теми за гуми!!! Няма дае лошо да се обединят)
                            Един съвет за тези хора, които ще смнят гуми за пръв път!!!
                            МНОГО внимавайте първите километри. Смених си гумите (мецелер туранс) и на излизане от сервиза ми се хлъзна мотора!Все едно стъпах на лед. Ужулена ръка, пластмаси, изкривена задна спирачка. После приятел ме светна, че трябва да се изтрие повърхностният слой. Набутах се в едни пясъци, повъртях гумите и сега е ОК!!!
                            Последно редактирано от peshunov; 13-06-13, 13:11.
                            HONDA XL650

                            Коментар


                            • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                              Такааа, вече врътнах почти 4000км на Савите по български пътища и безпътища, по румънския перфектен асфалт и по молдовските и украински хендеци...
                              За тея километри гайферът на задната е спаднал от 10мм на 7 в средата (въпреки, че изглеждат и малко повечко износени), което си е съвсем нормално, а не както бях чел за някакви потресаващо бързи износвания...
                              Гумите си държат много добре и продължават да ме учудват с комфортната си возия. Специално из Крим бяхме заедно с едно Варадеро, обуто в Мишелин Анакее3 - може да с каже, че определено поддържах по-висока скорост по завоите и на сухо, и на мокро. А естествено за черно и песъчливо моите са меко казано много добри!
                              Ето и две снимки от телефона на сегашното им състояние:



                              Мисля, че могат да изкарат някъде още толкова...

                              Коментар


                              • От: Избор на гуми за тежко ендуро

                                тази Sava изглежда много добре и цената е чук, но май няма 21"...
                                В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 6 потребители онлайн. 0 потребители и 6 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X