Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Избор на гуми за тежко ендуро

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от p-pleven Преглед на мнение
    Тоя Хейденау не си знае километрите, ама е поне от 2017 г., от когато е снимано. Ще изкара и това лято и ще го махам, има още живот в него.

    Натиснете снимката за да я уголемите Име:19488724_10213397300717705_260088815855344940_o.jpg Прегледи:0 Размер:210.3 КБ ID:6871480
    Heidenau k60 Scout, комплект на ~26к км = 50% иносване. Росто ми е драго от време на време да ги меря с линийката. 3/4 от пробега е по анадолските битуми, по 7-8-9 часа на ден, сам човек с багаж и над 30 градуса температура. Това е за година. Въобще не ми е дремело прегряла ли е, да я поливам ли с маркуча - знам че ще ме закара!
    Би изкарала без притеснение още поне 15к, като след това би следвало "едно на ум" но няма да ги чакам и ще ги подновя със същите. Тия ще ги пазя - винаги има някой антиалиекспрес потребител, дето ще му претрябват да ги търкаля до лозето, докато диванаджиите му шепнат от миндерите: "купи си нови гуми"


    Публикувайте отговор

    Коментар


    • the slow heart
      the slow heart коментира
      Редактиране на коментар
      Голям пробег, дори и ако само ги "търкаляш". Колко кила сте бруто цялата композиция, за какво налягане и скорости става въпрос?

    • p-pleven
      p-pleven коментира
      Редактиране на коментар
      Аз само "търкалям" и преди да тръгна на "кирия" меря на студено и допомпвам ако има хужда... после ако се сетя - пак. Гумите са размер според модела на Встрома 650, понеже има "врътки" да слагат друг заден размер отзад заради шарката.
      Сметката е следната: сложени на 35199 км, мерен грайфер на 62000 км (някъде там). Даже имам снимки на двете мерения, но ако има нужда - ще ги пусна

      На хондата (от снимката) гумата е антична, ДОТ 2016 и е корава пластмаса. Отчитайки това, Хейденала, който коментирам е нормално мек и на двете гуми.



  • Гуми Континентал Конти ескейп произведени юни 2022 год. В момента на снимките на 14 000 км. Мисля, че са в средата на живота си. Безупречни до сега на асфалт, на мокро и на черно. Водят се 50х50% асфалт + черно.
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • Да попитам: ако си сложа 140/80-17 вместо 150/70-17 отзад, да очаквам ли някакъв контраст в поведението при режим на каране тип "търкаляне" без грубости?
      Идеята е да сменя Хеиденала с Митас Е-07 за проба
      Публикувайте отговор

      Коментар


      • pansim
        pansim коментира
        Редактиране на коментар
        Даже няма да я усетиш разликата. Слагай смело

      • the slow heart
        the slow heart коментира
        Редактиране на коментар
        Ще живне в завоя, но малко.
        За контраст в поведението може да му бучнеш пауър командер

        А за износването на гумите така и не разбрах колко кила сте с багажа и какви скорости държите.

      • sabin
        sabin коментира
        Редактиране на коментар
        Ще се износи по-бързо ако е по-тясна.

    • Аз съм даже със 130/80/17 отзад, така че със 140 отзад едва ли ще имаш някаква кой знае каква разлика в движението. Иначе отпред съм на 2,2 атмосфери, а отзад на 2,5 атмосфери. Така ми дават по мануал на мотора за сам човек. Би трябвало и е по-добре по черно да карам с по-ниски налягания, но не си правя този труд да спадам гумите, защото после трябва да помпя, а нямам компресор.
      Гумата Митас Е 07 + малко вие в сравнение с Континентала, която е абсолютно безшумна, но пък Митаса е по-евтина.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • ..."трябва да помпя, а нямам компресор."..
        Аз па отдавна заглеждах едни компресорчета дето уж са Мишелин, ама с малки букви пише Чайна. По големите сергии бяха седемдесет и нещо. Накрая случайно ги видях в Кауфшланга на четиресе и нещо. Ми ... работи даже. Пробвах го.
        Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

        тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

        Коментар


        • Стоян Боюков-Sariones
          Стоян Боюков-Sariones коментира
          Редактиране на коментар
          К'во да ти кажа!? Реално един два пъти да свърши работа пак е кяр. Карам си и едни винтчета с каучук дето да завиеш в евентуална дупка на гумата.

        • Esper
          Esper коментира
          Редактиране на коментар
          В цицомобила са ми турили едно такова но ми се вижда гъша хуйня, зрънчо.
          Май даже не съм го пробвал

          Иначе у ондата си возя едно ксиоми - играчка с батерии
          Това много работи ама е малко разхищение - само духа и нищо друго не може.
          А има такива дето духат, палят (jump start), светят, зареждат тамагочита.
          Ма са много пари и не ми се рискува с тестикълс - има вероятност нито едно нещо да не правят като хората.

          То сгода нема, начи

        • pansim
          pansim коментира
          Редактиране на коментар
          Esper - виж какво съм написал за китайското...силно допускам че няма изключения. 3в1 и накрая л@йно

          Стояне - аз пък си возя с мен спрей за гуми. Веднъж още на предишното ми Сузуки употребих такъв препарат за спукана гума и ми хареса. И сега без този спрей не тръгвам никъде

      • https://shop.brake-magazine.com/prod...or-pocket-pump

        аз имам това,няма и 600 грама,събира се под седалката над стопа и за ташак съм помпил 33ки на комбито,бавно ма го може.

        60 кинта,к’во му плащаш

        Моите гуми според тестове са гадни за смяна / то и на практика бяха гадни де,още го помня / , твърди,тежки и няма слагане мамицата им. Нося си флакон за гуми,фитили разни,клещи за вадене на пирони,въже за теглене,лепенки,ключ за задната и камък за предната,щангички както и тоя и компресор………..и не пукам гуми.

        Махна ли нещо веднага ще спукам та си ходя с гумаджийницата, има си централна стойка както и имам с какво да му вдигна предницата ако е предна.
        Последно редактирано от BENZBOSS; 08-06-24, 21:26.
        TOYOTA SEQUOIA ‘11
        W140 S420 '99

        Коментар

        Активност за темата

        Свий

        Тук са 4 потребители онлайн. 0 потребители и 4 гости.

        Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

        Зареждам...
        X