Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

    Да не е било 175 лева... Да е било 173-174 лева. Минаха повече от две години от тогава, когато купих мотора и му направих обслужването. Аз тогава доста работи купих, а не само накладките. Забравил съм точната сума, но помня, че неприятно се изненадах, когато я видях във фактурата. Но пък в никакъв случай не е била 99 лева, а повече. Но даже и 99 лева да е пак е ДВА ПЪТИ повече от сумата, която колегата цитира от Холандия. Да не говорим, че за един маркуч за бензина 7-8 см дълъг ми поискаха 57 лева, но този път не им мина номера. Аз отидох в магазина за маркучи и си купих точно 1 метър такъв маркуч за 6 лева и стотинки...
    А пък за лагерите за кардана каква сума само ми взеха от Камор... Да не пиша тук да плаша хората. Ама имал-дал... Болен се оправя на легло...
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

      Говорейки за цени и качество на продукта BMW накладките са най-зле според Motorrad.de:




      Последно редактирано от gulemetov; 07-10-13, 11:35.
      Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

      Коментар


      • От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

        Първоначално публикуван от gulemetov Преглед на мнение
        Говорейки за цени и качество на продукта BMW накладките са най-зле според Motorrad.de:
        Да разбирам ли, че брембо предоставят продукт за БМВ с най-лоши показатели, некачествено и скъпо?
        още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

        Коментар


        • От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

          Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
          Да разбирам ли, че брембо предоставят продукт за БМВ с най-лоши показатели, некачествено и скъпо?
          Това е добре познатия маркетингов трик на "House brand" в случая BMW. Факт , е че BMW нямат производствени линии за накладки.BMW имат договор (да кажем за 2013 с BREMBO, може и да TRW ili dr.) да им продадът обикновено НЕ НАЙ модела накладки за 30% от цената като им ударят печата BMW. BMW ги разпространява сред дилърите си с 30% дилърска отстъпка. Отделно всеки BMW дилър с радост би ти продал НАЙ модела(началото на таблицата) на BREMBO за най цена но повечето хора дори и не знаят за какво става дума и купуват по "brand" в случая BMW (дъното на таблицата). Таблицата по-горе показва, че накладките с печат BMW са най-скъпи и най-некачествени - нагледен пример как се правят пари с "brand"-a.

          Хора като мен са кошмарът на маркетолозите - никаква лоялност към марките и пазаруване на оптималното тех.спесификация-цена. В случая LUCAS - TRW (2-ро място тех.спец 1-во цена) . Както казват някой хора "Инженер" е диагноза...


          Последно редактирано от gulemetov; 07-10-13, 13:39.
          Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

          Коментар


          • От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

            Сега проверих ... за 1200 ГС с АБС .... комплекта LUCAS - TRW струват 72.70 лв.
            За "старите" ГС-и ... цената е около 60 лв. но нямаха налични.
            Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

            Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

            Коментар


            • От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

              Първоначално публикуван от gulemetov Преглед на мнение
              Това е добре познатия маркетингов трик на...
              Аз накладки БМВ не съм виждал, всичките си бяха с лого "b"


              Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
              Сега проверих ... за 1200 ГС с АБС .... комплекта LUCAS - TRW струват 72.70 лв.
              За "старите" ГС-и ... цената е около 60 лв. но нямаха налични.
              Благодаря за инфото. Ето че дявола не бил толкова черен.

              А в БГ търговец на брембо има ли?
              още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

              Коментар


              • От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                Има .... но не знам дали поддържат номенклатура за мотоциклети.
                Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                Коментар


                • От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                  Е добре де, за моята скапана дърта ямашка накладки правят всички производители на мотоциклетни накладки и се продават във всяко гаражче продаващо чаркове за мотори, а за супер-дупер баварците дето са на първо место по продажби (след ИЖ разбира се) да не би само брембо да им правят накладките и само в официалните представителства да се продават?!
                  "Do not correct a fool, for he will hate you;
                  Correct a wise man, for he will appreciate you."

                  Коментар


                  • От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                    Доколкото знам BMW монтират спирачни апарати brembo , така , че трябва да имат и накладки , нищо чудно да са еднакви с някои модели на КТМ и Априлия. Мотоциклетните производители не правят накладки , нито апарати , капли , окачване... , произвеждат двигатели и рами , някои дори и двигатели не произвеждат. Само в Балкан и ИЖ си правеха всичко сами.
                    В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                    Коментар


                    • От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                      Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                      Доколкото знам BMW монтират спирачни апарати brembo , така , че трябва да имат и накладки , нищо чудно да са еднакви с някои модели на КТМ и Априлия. Мотоциклетните производители не правят накладки , нито апарати , капли , окачване... , произвеждат двигатели и рами , някои дори и двигатели не произвеждат. Само в Балкан и ИЖ си правеха всичко сами.
                      Нито смисъла разбирам на написаното, нито повода за написването!!!
                      "Do not correct a fool, for he will hate you;
                      Correct a wise man, for he will appreciate you."

                      Коментар


                      • От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                        Добре!
                        Да те светна ... нищо, че е азбучна истина.
                        Никой "производител" не произвежда почти нищо. Купува готови възли и агрегати и ... ги насипва с лопатата.

                        Това важи за автомобили и уви ... за мотоциклети.
                        Та като тръгнеш да си търсиш ... някакъв чарк по кочинката, ... не е ли по-добре да си вземеш "оригиналът" .... от Акебоно ... примерно или този който е направил спирачната система .. или окачването ... или ...
                        Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                        Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                        Коментар


                        • От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                          Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                          Мисля, че преекспонирате проблема. Там няма стегната сглобка, просто болтовете са лепени и затоплянето ще отпусне лепилото. Детайла се пука, но аз не съм попадал на случай при който е повреден при разглобяване, не е чак от халва.
                          Прав си. Не съм запознат със случаите при които се пука. Но ако не е при разглобяване, това не е ли тревожно.....
                          Gnome Rhone AX2 800 1938
                          Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                          Husqvarna Te 510 1989
                          Argvmentvm ad novitatem

                          Коментар


                          • От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                            Първоначално публикуван от CarTest™ Преглед на мнение
                            Добре!
                            Да те светна ... нищо, че е азбучна истина.
                            Ми ОК, щом си решил да прометействаш!

                            Никой "производител" не произвежда почти нищо. Купува готови възли и агрегати и ... ги насипва с лопатата.

                            Това важи за автомобили и уви ... за мотоциклети.
                            А някой, някъде да твърди обратното в досегашните постове?
                            Всъщност предполагам, че под "производител" имаш в предвид производител на мотоциклети (докато аз в пост #113 съм написал производител на мотоциклетни накладки). А и това ти твърдение не е съвсем вярно дори и за мотоциклетните производители.

                            Та като тръгнеш да си търсиш ... някакъв чарк по кочинката, ... не е ли по-добре да си вземеш "оригиналът" .... от Акебоно ... примерно или този който е направил спирачната система .. или окачването ... или ...
                            Ами не е баш така! Всеизвестно е че производителите (даже и тези на мотоциклети) още при проектирането на нещо, което смятат да произвеждат, освен качество гонят и цена. Т.е. целта е готовия продукт да уцели златната среда между качество и цена. Така че вложеното от производителя не винаги е най-доброто, което може да се намери на пазара! Та на това се дължи и учудването ми по-горе че за моторите на БМВ не могат да се намерят други че дори и по-качествени от сложените от производителя накладки! Говорим за консуматив все пак, който може да бъде произведен от всеки производител на накладки, а читави производители на накладки има и доста други освен брембо.
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                              Първоначално публикуван от gnomerhone Преглед на мнение
                              Прав си. Не съм запознат със случаите при които се пука. Но ако не е при разглобяване, това не е ли тревожно.....
                              Да реално е доста опасна ситуация. Някъде я бяхме коментирали тук. Проблема не е в лошата преценка на инженерите, а в лошото изпълнение или не качествен материал.Аз съм попадал на информация само на пукнатини, но и не съм търсил внимателно.

                              Накладки правят и други фирми, цените са повече от задоволителни, но разговора тръгна ".. дали продават скъпо БГ представителите..." От зад съм с аналог. Спират много зле, но правих експеримент с брембо накладки и пак беше зле. Поне не "свирят "
                              още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                              Коментар


                              • От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                                Дойде време за 2-рото голямо обслужване с много снимков материал https://htftp.offroad-bulgaria.com/c..._2 March 2014/.

                                Преди време след спор се обзаведох с 2-ра ръка апарат за мерене на точка на кипене .

                                Ето мое видео как се работи с апарата.
                                https://htftp.offroad-bulgaria.com/c...4/MVI_3836.MOV

                                Направих замерване на старата спирачна течност


                                Извода е ,че е добре да се сменя спирачната течност на 2 години. В първите два кръга на ABS помпата, смяната на течноста след първата тръба разположена на помпата е достатъчно.


                                И накрая въпрос, как се поставя пластината в ляво на тази снимка?







                                Последно редактирано от gulemetov; 02-03-14, 23:21.
                                Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X