Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

    Благодаря за съветите. В крайна сметка се стигна до Helicoil със поставянето на "пружинките". Всичко заспа и изглежда супер ново. Също така смених старите винтове с новите морски както бях споменал използвайки също алиминиевата паста. Маслото и филтъра го смених набързо и остана настройката на дроселните клапи. Направих си и помагалото. За съжаление напоследък не остава време за нищо и не знам , кога ще се заема отново да пиша разните ръководства.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSC07507.jpg
Прегледи:1
Размер:62.4 КБ
ID:5386882
    Последно редактирано от gulemetov; 29-06-12, 11:00.
    Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

    Коментар


    • #47
      От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

      Първоначално публикуван от Tramp Преглед на мнение
      ... металите са с различен ел. потенциал и започва галваничен секс!
      Днес се сблъсках с този проблем на БМВ-то ,много стоманени болтове в алуминий....
      PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
      КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
      0899187766

      Коментар


      • #48
        От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

        След много забавяне дойде и ред на следващия материал. Дано не съм забравил нещо... И така смяна на маслото на кардана:
        https://htftp.offroad-bulgaria.com/c...FinalDrive.pdf
        Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

        Коментар


        • #49
          Скоростна кутия

          ... И следващия материал. Сервизно обслужване на скоростната кутия
          https://htftp.offroad-bulgaria.com/churov/BMW_R...GearBox.pdf
          Последно редактирано от gulemetov; 27-08-12, 13:37. Причина: link-a не работи нещо
          Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

          Коментар


          • #50
            От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

            Орлин от Пловдив беше купил чисто ново едно от първите 1200 GS в България в началото на 2005 година. Беше чел този мануал, в който се твърди, че маслото в диференциала на този мотор не трябвало да се сменя и още тогава заяви, че това са пълни глупости, и че няма такъв диференциал, в който маслото да не се сменя. Той неговото масло в диференциала го смени тогава още на първите 10 000 км, като бра съответните ядове с изтакането и наливането на новото масло.
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • #51
              Oбслужване на спирачната система i-ABS II, 2004-2007

              ... И следващия материал.За сега повече снимки отколкото описание, до тук ми стигна търпението. Сервизно обслужване на спирачната система i-ABS II, 2004-2007
              https://htftp.offroad-bulgaria.com/churov/BMW_R...BrakesFlush.pdf
              Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

              Коментар


              • #52
                От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                Орлин от Пловдив беше купил чисто ново едно от първите 1200 GS в България в началото на 2005 година. ........ Той неговото масло в диференциала го смени тогава още на първите 10 000 км, като бра съответните ядове с изтакането и наливането на новото масло.
                Този GS го карам аз ,,изтакането'' и ,,наливането'' ми отнема 15 минути -малко по-бърза е смяната на маслото в соростната кутия МАслото го сменям ,когато ми е кеф ,защото е евтино и общо е 1 литър -приблизително два пъти в сезона
                ПП-последният линк не се отваря- и много ми хареса прозрачната пробка дали няма да може да се изработи от плексиглас?
                Последно редактирано от churov; 28-08-12, 18:13.
                PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                0899187766

                Коментар


                • #53
                  От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                  Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                  ...
                  ПП-последният линк не се отваря-

                  и много ми хареса прозрачната пробка дали няма да може да се изработи от плексиглас?
                  Пробката е пластмасова - или по-точно термо пластмаса. Нищо особедно бях я намерил на ebay.de за 10euro с доставката бяха я обявили за 1150 /1100 но става и за 1200.
                  BMW 1150 Getriebe u. Endantrieb (Kardan) Ölschaugläser! (250900360881)
                  Prijs: EUR 7,99, Aantal: 1EUR 7,99
                  Verkoper verzendt object binnen 3 werkdag(en).EUR 2,20


                  +++++++++++++


                  Ето ги пак всички линкове към материалите

                  Свещи и клапани(ще трябва да добавя и измерване на компресията, ще бъде полезно за хора, който искат да купуват този модел):
                  Valves.pdf


                  Обслужване на кардана:
                  FinalDrive.pdf

                  Скоростна кутия:
                  GearBox.pdf

                  Спирачна система (още не е напълно довършен):
                  BrakesFlush.pdf
                  Последно редактирано от gulemetov; 29-08-12, 08:56.
                  Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

                  Коментар


                  • #54
                    От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                    И аз следвах тези указания за ск.кутия. Докато протече, но щеше да глътне 1л. А по предписание беше малко над 800мл. Разбира се мястото на което го наливах не съм го мерил с нивелир, но видимо е равно. Спрях, за да не препълня кутията.
                    На места се препоръчва маслото в главното предаване и ск.кутия да е еднакво.
                    още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                    Коментар


                    • #55
                      От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                      Аз наливам 800 мл в скоростна кутия и 200 мл.в диф-а точно 1 литър CAstrol Syntrax Long Life 75W-90 или MTX 75W-140 -зависи от настроението ми.Няма никаква разлика в поведението и превключването на скоростите!
                      PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                      КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                      0899187766

                      Коментар


                      • #56
                        От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                        Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                        Аз наливам 800 мл в скоростна кутия и 200 мл.в диф-а точно 1 литър CAstrol Syntrax Long Life 75W-90 или MTX 75W-140 -зависи от настроението ми.Няма никаква разлика в поведението и превключването на скоростите!
                        А с какво мажеш шлиците на "диф-а"?
                        още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                        Коментар


                        • #57
                          От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                          Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                          А с какво мажеш шлиците на "диф-а"?
                          HONDA Moly 60 http://www.ebay.com
                          много леко, като преди това хубаво се изчистват

                          Днес ми попадна една статия от BMW motorcycle magazine есен 2012 точно за обслужване на спирачките. Добавих някой интересни неща към материала.
                          ABS_flush.pdf


                          Последно редактирано от gulemetov; 29-08-12, 17:55. Причина: линка пак не работи
                          Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

                          Коментар


                          • #58
                            От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                            Първоначално публикуван от churov Преглед на мнение
                            много ми хареса прозрачната пробка
                            Намерих я на eBay
                            http://www.ebay.de/itm/BMW-Getriebe-...item3f1bdc01ca
                            Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

                            Коментар


                            • #59
                              От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                              Първоначално публикуван от fozy Преглед на мнение
                              А с какво мажеш шлиците на "диф-а"?
                              Ами мажа ги с някаква бяла смазка ,която ми даде Таргата.Това си е кардан ,като кардан и шлици,като шлици всяка смазка за карета върши работа . На джипа смазвам тези шлици със същата - макар да го карам в далеч по нездравословни условия и много,много рядко
                              Този кардан не е някаква космическа технология и няма да се тревожа дори да го смажа и с руска смазка за карета , а при условие ,че го правя два пъти в сезона съвсем облекчава нещата
                              PATROL 2.8TD КЪСА БАЗА -МАЛКО ПИПНАТ
                              КТМ 990 ADVENTURE , SUZUKI DRZ400-E,YAMAHAYZ250F
                              0899187766

                              Коментар


                              • #60
                                От: Oбслужване на спирачната система i-ABS II, 2004-2007

                                И аз мисля така.
                                2-пъти много, ще се скапят болтовете от разглобяване.
                                Не си ли се замислял да се направят две пропки (или поне една за източване). Разбира се не съм си правил труда да проверявам дали има "месо" на кожуха и дали няма да пречи на механизма вътре. Разбира се по класическия начин се следи и смазва задното каре.

                                Първоначално публикуван от gulemetov Преглед на мнение
                                .... Сервизно обслужване на спирачната система i-ABS II, 2004-2007
                                Някъде ми се струва че съм попадал на метод за смяна на спир. масло без РС
                                още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X