Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

    Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
    25,20 евро задни накладки.. За моя мотор, който е 1998 година модел Камор ауто ми взеха 175 лева за задни накладки... ?“:"):"?„)*%
    Диференциалното масло за скоростната кутия и за кардана 75W-140 не е ли малко редичко за за тази цел? Аз слагам пак синтетика, но 80W-90.

    75W-140 е за скоростната кутия за кардана е специализираното на Castrol. Не ,че разликата с 80W-90 е голяма. При работен режим 75W-140 се държи по-добре. Превключването към долна предавка е гарантирано безпроблемно , btw препоръчано и от BMW( поне последната препоръка, не се знае след време като се наговорят пак с Castrol да се промени пак ;-) )

    А Камор Ауто по новому не е ли Бавария Ауто ...

    И пак на Въпрос : Някакви идеи как да се предпазя от спукването.


    Последно редактирано от gulemetov; 03-10-13, 10:33.
    Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

    Коментар


    • #92
      От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

      Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
      25,20 евро задни накладки.. ................... ........
      Обади ми се .. когато се наложи. У наше село цените са подобни ... Говоря за абсолютно същите ТРВ - Лукас
      Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

      Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

      Коментар


      • #93
        От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

        Благодаря. Ще го имам в предвид. Предните накладки не съм сменял на моя мотор. Когато им дойде времето ще се обадя. Може и дисковете да са за смяна тогава.
        За предпазване от спукване... Не знам. Защо да се спука, когато се свалят болтовете? Може би трябва да се напръскат болтовете със спрей и да се изчака? Сменяли сме на други модели мотори (не на БМВ), спирачни дискове, на които болтовете бяха залепени с лепило против развиване. Малко по-трудно се развиват и се изисква по-голямо рамо за ключа, но не се е случвало да спукаме главина.
        Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
        Златомир Попов - Forry

        Коментар


        • #94
          "The Winter is Coming" - Game of Trones

          Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
          ...спукаме главина.
          Проблема с R1200GS , че покрай усилията за олекотяване са направили главината от неподходящ материал и се получават проблеми като поста №73 от тази дискусия
          или





          Последно редактирано от gulemetov; 03-10-13, 11:52.
          Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

          Коментар


          • #95
            От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

            Егати и гадната работа. И след такова нещо, какво? Нова главина!?! То това, като го гледам не става и да се завари, освен ако не му направиш някаква грозна буца от заварката. Всеки харесва по-леки и по-мощни мотори, ама от точно такива олекотявания... Мерси....
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • #96
              От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

              Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
              Егати и гадната работа. И след такова нещо, какво? Нова главина!?! То това, като го гледам не става и да се завари, освен ако не му направиш някаква грозна буца от заварката. Всеки харесва по-леки и по-мощни мотори, ама от точно такива олекотявания... Мерси....


              Така си е R1200GS от първите 8 години си имат много трески за дялкане (кардан, abs помпа , главина, реле на помпата, боята на двигателя и др.) но пък си държат цената .
              Ако някой следи постовете ми знае, че в момента който GS-a бъде продаден новия мотор ще е KTM 1190 Adv (R?). И за да бъда докрай честен, мисля че подръжката на BMW-то до сега ми излиза доста тънко... само стандартните неща ... да видим за напред

              И пак на Въпроса : Някакви идеи как да се предпазя от спукването на главината при развъртването на болтовете.




              Последно редактирано от gulemetov; 03-10-13, 12:25. Причина: Въпроса
              Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

              Коментар


              • #97
                От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                Ти си си отговорил - шушуар, или по-добре пистолет за горещ въздух. Вчера ги гледах в Практикера за под 30лв.

                Коментар


                • #98
                  От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Ти си си отговорил - шушуар, или по-добре пистолет за горещ въздух. Вчера ги гледах в Практикера за под 30лв.
                  аз си бях намислил да се обслужа с готварската горелка на жена ми ... но за да запазим семейни мир се преориентирах към пистолет за горещ въздух...
                  Освен това мислех още да ги измия хубаво и да ги напръскам с WD-40 и оставя да преспи с него (и малкото помага в такива случаи).
                  ... Други идеи ?

                  Натиснете снимката за да я уголемите

Име:Butane-Gas-Torch.jpg
Прегледи:1
Размер:16.6 КБ
ID:5523297



                  Последно редактирано от gulemetov; 03-10-13, 13:12.
                  Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

                  Коментар


                  • #99
                    От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                    Пръскането с WD40 и оставянето да престои може да се комбинира с леко удряне с чук тук-там, практикувал съм го.
                    Въобразявам си, че така WD-то ще влезе по-добре
                    Относно нагряването - логично е различните метали/сплави да имат различни коефициенти на разширение.
                    В този ред на мисли би било най-удачно да се нагрее само фланеца и да се пробват болтовете докато са още студени.
                    Идеята ми е да не се нагрява с пистолета за горещ въздух половин час върху детайла барабар с болтовете, така че всичко да тръгне да се разширява.
                    Все пак градусите са 300-500 и надали е нужно много време.
                    Човекът е човек, когато е на път...

                    Коментар


                    • От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                      Пистолета за горещ въздух съм почти сигурен че няма да свърши работа в този случай. Само газова горелка. Нагряваш алуминия и тестваш. Колкото повече го нагрееш, толкова по-добри са шансовете да няма счупени детайли. Алуминия и стоманата са материали с различно разширение /както е споменато по-горе/, при еднакво висока температура алуминия се разширява повече. В това е разковничето. Но при съответният детайл нямам идея какво ще се случи

                      Би могло да се направи приспособление за "усилване" на ушите, да понесе товара, но това е сложен вариант.
                      Последно редактирано от gnomerhone; 03-10-13, 17:00.
                      Gnome Rhone AX2 800 1938
                      Yamaha XT600Z 1VJ 1986
                      Husqvarna Te 510 1989
                      Argvmentvm ad novitatem

                      Коментар


                      • От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                        Мисля, че преекспонирате проблема. Там няма стегната сглобка, просто болтовете са лепени и затоплянето ще отпусне лепилото. Детайла се пука, но аз не съм попадал на случай при който е повреден при разглобяване, не е чак от халва.
                        още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                        Коментар


                        • От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                          Владич, към тея накладки да не влиза смяна на всички масла и пълнене на резервоара...5 пъти Баси цената. Ама като има балъци да плащат....

                          Коментар


                          • От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                            Първоначално публикуван от Ivan_J Преглед на мнение
                            Владич, към тея накладки да не влиза смяна на всички масла и пълнене на резервоара...5 пъти Баси цената. Ама като има балъци да плащат....
                            Ами и в представителството на Хонда наскоро обявиха подобна цена за накладки за скутера на един приятел, ама пък той е твърдо убеден че каквито и да са други накладки биха прецакали дисковете му, та ще плаща!
                            То и за незнание и за знание, на тоя свят все се плаща.
                            "Do not correct a fool, for he will hate you;
                            Correct a wise man, for he will appreciate you."

                            Коментар


                            • От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                              Тия Камор ауто всичко умножаваха минимум по три. Това мвероятно е една от причините да няма вече Камор ауто... Има нова фирма Ауто Бавария. Ще видим те по колко ще умножават.
                              Последно редактирано от ВладиЧ; 05-10-13, 09:42.
                              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                              Златомир Попов - Forry

                              Коментар


                              • От: Голямо годишно сервизно обслужване на BMW R1200GS + някои други

                                Не съм съгласен с вас.
                                Цените и на двамата представители на БМВ в БГ са идентични с официалните EU цени за оригинални части. Нямам нищо лично с тях, но за всяко нещо което съм купувал до сега съм ги проверявал.
                                Но все пак ще ви дам шанс да се съглася с вас ако ми намерите по-добра цена на споменатите БРЕМБО (не говорим за голд френ) накладки с кат.N 34212335465, тук се предлагат за 99лв. Еднакви са и за 1100 и 1200.
                                още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X