Обява

Свий
Няма добавени обяви.

С мотор по Дивия Запад

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Източна Монтана

    Ден 8: 7-ти Юли (заключение)

    Като стана дума за изненада, точно това и стана в Роундъп. Спряхме да заредим, а там бензиностанцията се оказа и авто и мото сервиз. Поприказвахме надълго и нашироко с персонала, оставиха ни да ползваме тоалетната и да се измием, и потеглихме. Брайс водеше. Излязохме от града, и на около миля-две от града двигателят на мотора ми спря, с усещането че все едно съм на ниска скорост и използвам двигателя за спирачка...

    Дръпнах настрани от пътя, превъртях ключа отново--нищо... Никакви светлини, нито пък въртене на двигателя при натискане на стартера. Ясно, проблема е електрически. Брайс вече не се виждаше, но аз започнах да разтоварвам багажа. Лошото е че да стигна до акумулатора, трябва да махна седалката, а за да махна нея, трябва да махна страничните пластмаси... За да махна и тях, трябва да махна и стойките за багажа, и самия багаж.... Вече наближаваше обяд.

    Докато разхвърлях всичко от мотора, Брайс се върна. Като видя че бъркам по мотора и се паникьоса, говорейки че трябва да намерим камион с ремарке за да ни върне обратно в Роундъп, и да търсим сервиз... Казах му че няма страшно--града е наблизо и мога просто да бутна мотора до там, а и проблема е електрически и би трябвало да не сме чак толкова сакати в ръцете и да проследим къде отиват 2-та кабела от акумулатора... Първо да проверим дали акумулатора работи--нямах инструмент (волтомер? не знам как е на Български), но затова пък Брайс имаше 12-волтова помпа. Закачихме я, и тя заработи. Значи проблема е по-нататък.

    Кабелите продължиха под резервоара. Тръгнах да махам и него, като затова смъкнах и предните пластмасови кори. Вече мотора беше гол до рамата, като всичко останало беше в тревата. Слънцето вече печеше ужасно. Следейки кабелите от акумулатора, стигнах до главния бушон, който се оказа отстрани, под капаче държано от един единствен болт Филипс. Измъкнах бушона, погледнах го срещу слънцето--изгорял... Кавазаки са се сетили да оставят резервен, от което в този момент бях много благодарен. замених го со изгорелия, свързах акумулатора, натиснах стартера--и мотора запали!!!

    След всичко това, уважаеми читатели, се оказа че е трябвало да махна едно единствено болтче, което е отстрани, и всичко останало съм махнал напразно... МНого срамен момент, но и в същото време триумфален защото мотора запали. Два часа под горещото слънце за 2-3 сещестени минути за поправка на проблема!!!

    През тези два часа ни задминаха безбройни мотористи, много от тях носейки пълната линия на каталога на Touratech по моторите. Нито един не спря. Единственият човек който спря да предложи помощ, беше в стар пикап--личеше си че е кореняк Монтанец:



    Благодаря искрено за това че спря човеко, който и да си. Моят проблем вече беше отстранен, просто поставях всичко обратно на мотора. Капачето за главния бушон доржано от едно болтче се вижда под резервоара:



    Продължихме отново. Белоглав орел пази око какво става наоколо:



    По препоръка на Бутс, спряхме в още едно историческо селище--Martinsville:







    Не останахме задълго, и продължихме. Тук вече минаваме Хелена, столицата на Монтана. Облаците са застрашаващи:



    Минахме през Дръммонд (на около 50 мили от Мизула), където и заредихме. Учат малки деца да карат пони:



    След Дръммонд ни заваля дъжд--за пръв път през цялото пътуване!! Добре че след като се върна мога веднага да облека сухи дрехи. Скоро пътешествието до Източна Монтана приключи, а когато се прибрах над вкъщи ме посрещна двойна дъга:



    Маршрутът за последния ден:

    https://www.google.com/maps?saddr=In...t=h&mra=ls&z=7

    Край

    Коментар


    • От: С мотор по Дивия Запад

      Отново страхотен разказ!

      Коментар


      • От: С мотор по Дивия Запад

        Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
        Отново страхотен разказ!
        Благодаря от сърце Венци!! За много години!!

        Коментар


        • От: С мотор по Дивия Запад

          За много!

          С какво се занимават местните?
          Земеделие, животновъдство ?

          Чел съм, че в Монтана има огромни ранчота и че голяма част от телешкото месо идва от там.

          Коментар


          • От: С мотор по Дивия Запад

            Първоначално публикуван от Венци- малкия Преглед на мнение
            За много!

            С какво се занимават местните?
            Земеделие, животновъдство ?

            Чел съм, че в Монтана има огромни ранчота и че голяма част от телешкото месо идва от там.
            Фермерство--животновъдство и зърнопроизводство. За огромните ферми си прав--там местните като говорят за съседите си, говорят за някой който е поне с 10 км на разстояние...

            Напоследък има голямо развитие в нефтодобива:

            http://missoulian.com/special-sectio...8f300d708.html

            Коментар


            • От: С мотор по Дивия Запад

              За много години! Ех как ме радваш с разказите си Лилавий Слоне! Ама много ме радваш! Чета и препрочитам по няколко пъти, и гледам снимките пиксел по пиксел, и пак и пак! Благодаря!
              "Do not correct a fool, for he will hate you;
              Correct a wise man, for he will appreciate you."

              Коментар


              • От: С мотор по Дивия Запад

                Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                За много години! Ех как ме радваш с разказите си Лилавий Слоне! Ама много ме радваш! Чета и препрочитам по няколко пъти, и гледам снимките пиксел по пиксел, и пак и пак! Благодаря!
                Благодаря колега За много години!!!
                Има още за разказване.

                Коментар


                • От: С мотор по Дивия Запад

                  Първоначално публикуван от Purple Elephant Преглед на мнение
                  ....Има още за разказване.
                  Дано това никога не свършва,винаги да е така!Нямаш идея колко много правиш за некои хора!Поздрави!!
                  Иво (таксито) Андреев
                  0988 91 80 50
                  Каджива Елефант 750 Лъки Експлорър 89-та

                  Коментар


                  • Събор във Вашингтон 2012

                    Ааааа, отново е време за събор... Ако си спомняте, колегите в щата Вашингтон организират КЛР събор, който винаги се провежда в края на втората седмица на месец Септември. През 2011 пропуснах, тъй като тогава бях в Москва.

                    С Кайл, колегата с когото ходих до Аляска, се уговаряхме като че ли непрестанно... По принцип той не обича да обещава, но в последния момент каза че и той ще ходи. Супер!!! Аз реших да поканя и Рон, с когото ако си спомняте се срещнах в Бойзи в началото на сезона.

                    И така, включих и Рон в кореспонденцията.... В един момент получавам писмо от него, питайки това да не е същият Кайл, който участва в ултра маратони и преди много години е работил за отдела на транспорт в Монтана? Аз отговарям:"Да, той е същият".

                    Следващото което ми разказа Рон е трудно за вярване... Преди 30 години той всъщност наема Кайл на работа в отдела на транспорт в Монтана, където са поддържали радиокули по територията на щата. След толкова много години и двамата живеят съвсем наблизо, без да подозират. Ето, благодарение на страстта към мотоциклетите, съдбата им пресича пътищата отново.

                    Ден 1

                    И така, срещнахме се пред нас. Може би прекарахме около 3 часа седейки на улицата, където Рон и Кайл разказваха какво е станало през тези 30 години... Вместо да поемем по асфалта, ние решихме да вземем по-живописен маршрут--през планините пресичайки прохода Томпсън, за да влезем в Айдахо.

                    Стигнахме до Thompson Falls, където грабнахме обяд, а след това следвахме пътя до прохода:





                    Започнахме да слизаме надолу, и в ниското се движихме с досто добро темпо. Бях последен. По едно време чух как нещо точно зад мен изплющя, но не се отрази движението на мотора... И все пак спрях. Огледах всичко, и забелязах че жълтия ластик с който бях вързaл дисагите липсваше. Обърнах и се върнах назад, гледайки по пътя за да го намеря. Изминах доста разстояние но не го видях. Отново слязох от мотора. Пoгледнах задното колело--половината ластик беше около задния венец, а другата около спирачния диск от другата страна.... Имах голям късмет че една от куките не се е закачила някъде. Чувсyвах че ми се размина на косъм че не бях xвърлен от мотора...

                    Рон и Кайл се върнаха, чудейки се къде съм. Разказах за станалото, те слушаха и поцъкаха с език, слава богу премеждието беше без последствия... Стигнахме и до станция на Горската Служба, Magee Ranger Station:




                    Пътят напред:

                    Коментар


                    • Събор във Вашингтон 2012

                      Ден 1 (продължение)

                      Минахме през Айдахо, и след това беше недълго докато стигнем до къмпинга където беше събора. Някой щракна снимка с нашето пристигане:



                      Скоро опънахме палатките...



                      ...и след това седнахме пред огъня. Имаме традиция, по която печем на скара едни сладки лълнени с крем (Twinkies). И пием евтино подсладено Уиски!!! А в този случай се пуши и пура...





                      Кайл не остава назад:

                      Коментар


                      • Събор във Вашингтон 2012

                        Ден 2

                        След целодневното каране вечерта завърши удовлетворяващо--среща с приятели които не бях виждал 2 години, уиски, огън...



                        На следващата сутрин организирахме групова снимка, тъй като нашето отшелничество в гората беше спонсорирано от Кавазаки, като крайната цел беше статия:



                        Маршрутът за деня беше до кула за пожарно наблюдение (не съм сигурен дали правилно пиша названието), Salmo Mountain lookout. Пътят до там беше не малко предизвикателен, но целта си заслужаваше (пълна панорама):



                        Ето я и нашата група:



                        Кайл както винаги изглежда корав:



                        Аз се мотая безцелно наоколо





                        Качих се на кулата, да погледам отвисоко:







                        Забелязах че на един колега шарнирът беше почти прерязан. Оказа се че стойките държащи страничните куфари са се скъсали, и са задълбали доста дълкобо в алуминиевия шарнир:



                        Минахме по път който беше затворен, като заобиколихме оградата:



                        Тук спрях да снимам. Оказа се че последния от участниците, Марк, се е изтърсил в трапа:



                        Доста го чакахме когато стгнахме асфалта. Аз обърнах за да видя какво става с него, но той вече беше готов да тръгва. Аз си помислих че е правил снимки. Той благодари че съм се върнал, но не ми каза че е падал. Това го разбрах по-късно.

                        А пътят до къмпинга си беше удоволствие, минавайки около езеро:



                        Къмпинга никога не ми омръзва да го снимам!! Имаше много място за голямо разстояние и спокойствие между палатките:



                        Моторът като че ли е уморен след катеренето из планината:





                        Започнахме да подготвяме нещата за вечерните събития:







                        Тия момчета знаят как да палят огън!!



                        И отново--вечер около огъня. С много уиски, и много лъжи За този събор се отзоваха и доста спонсори, така че всяка вечер имахме томбола. На мен тази вечер ми се падна нова предна гума!! Моята D606 беше под всякаква критика. По думите на колегата с нарязания шарнин, аз "съм правил нещо неправилно" И без това не твърдя, че нещо разбирам...



                        Тази двойка са канадци. Околосветски пътешественици завръщайки се в Британска Колумбия:

                        Последно редактирано от Purple Elephant; 09-01-14, 08:03.

                        Коментар


                        • Събор във Вашингтон 2012

                          На другата сутрин се топнах в изворчето наблизо:



                          Много освежаващо!!! Голямо удоволствие... Особено след целодневно каране, студената вода лекува всякаква умора.

                          Още веднъж се организирахме за обща снимка:



                          След това аз реших да се отделя от голямата група и да карам с Норис--бивш военен служител, не съм сигурен в каква част точно... Вече пенсионер. Той имаше идея за леко каране за деня, с много спирания за разглеждане и снимки. Чудех се дали да му вярвам защото той по принцип кара бясно по черните пътища. Рон също се присъедини към нас. Потеглихме:



                          Стигнахме до язовир съвсем близо до Канадската граница:

                          https://www.google.com/maps?saddr=Io...p=1&sz=14&z=14







                          Минавайки през закритите с растителност пътища, си мислех че сигурно това е усещането човек да кара из Шварцвалд:



                          Норис спря да погледне накъде би трябвало да се запътим по-нататък:



                          Освен навигатора носеше и това!!



                          Даде ми го да го подържа:



                          Слязохме отново в равното. Като че ли този камион може да разкаже някоя друга история:



                          Хамбарите в този стил винаги ме привличат, а този като че ли някой го е превърнал в дом:



                          Отново се закатерихме в планината:



                          В далечината на няколко мили от нас е границата с Канада:





                          Отново стигнахме до асфалта:



                          И отново снимка на къмпинга





                          И отново около огъня!!!



                          Тази вечер ми се паднаха нови степенки, като тези:

                          http://www.knightdesignllc.com/

                          С толкова награди се почувствах като бандит след банков обир Много съм щастлив (Рон е в ляво на снимката):

                          Коментар


                          • От: С мотор по Дивия Запад

                            Забравих да спомена--Кърби също беше там!!

                            Коментар


                            • Събор във Вашингтон 2012

                              Ден 4

                              На другата сутрин се приготвихме да се връщаме. Кайл трябваше да се прибере спешно и избра да поеме по магистралата. Ние с Рон решихме да се приберем в продължение на два дена, и да разгледаме колкото можем по пътя. Рон не издържа и ми инсталира новите степенки преди да тръгнем. Удобни бяха, макар и тесни, защото бяха по-ниски и не трябваше да си сгъвам много колената. Затова пък скоростите и задната ми спирачка не бяха наместени. Абе нали все трябва да има нещо...

                              Казахме си довиждане със всички и потеглихме обратно. Както и през 2010-та, така и сега спрях за снимка на влизане в Монтана:



                              Интересен фургон за сладолед ако не се лъжа, или просто фургон:



                              И през тази година спрях на водопада на реката Yaak:





                              Както и в самото селище (тук съм на моста)--това място винаги ми спира дъха:





                              Поехме отново--Рон искаше да ми покаже къде той и Кайл са работили преди 30 години:







                              След градчето Libby, свихме отново в планината за да намерим къмпинг:



                              Надиплените планини заслужаваха снимка:



                              След доста каране (около 30 км) стигнахме до къмпинг (West Fisher) който беше на брега на езеро:





                              Залезът над планината:



                              Нашият къмпинг за вечерта:





                              Коментар


                              • От: Събор във Вашингтон 2012

                                Не знам какво е впечатлението ти от тези стъпенки, но аз лично не бих поверил телесата си на алуминиеви отливки с такива размери (предполагам че са алуминиеви де)! За такъв тип мотор или оригиналните (ако имат опция да им се махат гумите и да остават само назъбени железа) или кросови от по-широчките!
                                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X