Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дивото зове 2011

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ден 15--Май 28

    Щастливец, аз въобще не си поплювах. След като сервитьора каза че има литрови халби аз му казах "Що си още тук?" Е, не чак толкова отрязано, но той наистина хукна:


    Аз си поръчах calzone (BG?)


    Колегата предпочете традиционна пица:


    Гледайки снимката, сега ме изненадва че виждам бира пред него, след като знам колко е разсъдлив.

    Коментар


    • От: Дивото зове 2011

      И тука си е Калцоне затворената пица, само дето не я сервират с такива пържени картофки...
      А как ми се допи бира, нищо че е 6ч сутринта...
      И ми се запътува нанякъде, нищо че е 4ти януари...
      Давай нататък!!!

      П.п. А колко напомпени ги карахте К-60? Това лято на приятел му се отлепи протектора след системно каране (може би над 10хил км) с налягане 1,5-1,7атм по асфалт и редовно претоварен мотор... Аз изкарах 20хил на доста по-тежък и мощен мотор. Демек, според мен наистина карат много и носят на издевателства.
      SUZUKI V-STROM 1000
      Jeep Cherokee 2.5CRD
      TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
      о889 525 о74 - Владо

      Коментар


      • От: Дивото зове 2011

        Страхотни места и снимки! Невероятно пътуване сте си спретнали. Иначе хайдитата задължително над 2 атм. когато се карат по асфалта. Моите ги държа на 2,1 - 2,2. На 8 хиляди км са в момента и като ги гледам ще изкарат поне още толкова.
        Yamaha XT​M600E '98
        Mazda 626 2.0 DITD '99 Estate

        Коментар


        • От: Дивото зове 2011

          Благодаря, Слоне!Написаното е радост за очите и духа!
          Със съдържащи ламелен или сферичен графит над 2,14% не разговарям.

          Коментар


          • От: Дивото зове 2011

            Първоначално публикуван от Shider Преглед на мнение
            П.п. А колко напомпени ги карахте К-60? Това лято на приятел му се отлепи протектора след системно каране (може би над 10хил км) с налягане 1,5-1,7атм по асфалт и редовно претоварен мотор... Аз изкарах 20хил на доста по-тежък и мощен мотор. Демек, според мен наистина карат много и носят на издевателства.
            Първоначално публикуван от c_chanev Преглед на мнение
            Страхотни места и снимки! Невероятно пътуване сте си спретнали. Иначе хайдитата задължително над 2 атм. когато се карат по асфалта. Моите ги държа на 2,1 - 2,2. На 8 хиляди км са в момента и като ги гледам ще изкарат поне още толкова.

            Благодаря най-искрено за отзивите колеги.

            Гумите бяха напомпени до 32psi, или 2.17747 атм. Аз винаги съм карал така, дори като се катерим в планината не се занимавам да ги изпускам наполовина. Лепенката на мотора препоръчва 28psi на задната гума. Тези K60 са размера за моя мотор, който ако помня правилно е 130/80. Другите по-широки K60 имат солиден гумен кант по средата ако се изразявам правилно--доколкото разбирам те са имали същия проблем с износването преди тази модификация.

            Коментар


            • Ден 16--Май 29

              Решихме да останeм още един ден във Fairbanks. Разписанието ни го позволи, а и ни се искаше да го ударим на бездействие за един ден. Е, не беше чак толкова голямо бездействие, тъй като посетихме The Museum of the North, една от главните атракции в този град, а и в Аляска.


              Посрещача на входа--аз се опитах да направя подобна ядосана физиономия, но не се получи:


              Изкуство от немски имигрант:







              Носиите, изработени от местното население, бяха впечатлителни:

              Коментар


              • Ден 16--Май 29

                Злато, намерено в Аляска, а също така и изработени златни предмети:



                Морски птици:







                Muskox (BG?), надявах се да видя жив по пътя на Север:





                Старият BSA ми хвана окото:

                Коментар


                • Ден 16--Май 29

                  Повече за музея може да се прочете тук, има и доста снимки:
                  http://alaska.org/fairbanks/musuem-of-the-north.jsp

                  След разглеждането на музея се разходихме до местно ресторантче, което накрая като че ли се оказа доста далече за ходене пеша. Вътре не предлагаха бира, и аз попитах дали тогава мога да закупя от магазина за алкохол и да си я донеса. Сервитьорката ме изгледа объркано и озадачено и засрамена ми каза "Не". Свикнал съм в Montana--ако ресторант не продава алкохол, можеш да си внесеш свой, не е проблем. След вечеря купихме бира и се прибрахме в общежитието на хладно (навън беше 86F, или 30C), и заработихме по бирата и подготовка за следвашия ден...

                  Коментар


                  • От: Дивото зове 2011

                    Muskox = Мускусен бик.
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • От: Дивото зове 2011

                      Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
                      Muskox = Мускусен бик.
                      Благодаря колега Гледам че е написано и в Wikipedia на български, ама кой да погледне...

                      Коментар


                      • Ден 17--Май 30

                        1) Утро

                        Станахме рано и започнахме да се приготвяме тихо, може би в очакване на предстоящото изпитание. Нямам снимка от стаята преди да тръгнем, за да покажа какъв бардак цареше (така и не успях да я запаля), но следващите снимки са от колегата, където вече сме готови да потеглим след товарене на багажа:





                        2) Dalton Highway

                        От Fairbanks до началото на Dalton имаше около стотина мили, и като се озовахме на този път не беше без тръпка и радост. Не знам поради каква причина нямаме снимка от началото, но тук вече сме по Dalton Highway, или както още се нарича The Haul Road:



                        Повече за Dalton може да се прочете тук, наред със списък на местата описани тук:
                        http://en.wikipedia.org/wiki/Dalton_Highway

                        Отново прекосихме могъщият Yukon, този път имаше мост:





                        Точно след моста, вляво, има бензиностанция на миля No 55, наред със ресторант, магазин за сувенири, и т.н. Може би най-често срещаният съвет който получихме, беше: "Недей да подминаваш възможност да заредиш с гориво, не се знае дали няма да се наложи да се върнеш обратно, или дали следващата бензиностанция ще работи..." Последвахме съвета и заредихме. Тук бензина беше доста по-скъп от континенталната част на САЩ, продаден на почти двойна цена.
                        Последно редактирано от Purple Elephant; 07-01-12, 05:32.

                        Коментар


                        • Ден 17--Май 30

                          3) Hotspot cafe

                          Недалеч след бензиностанцията, само след около 6 мили, спряхме да посетим The Hotspot Cafe,горещо препоръчано от Dan Armstrong. Трябва да призная, беше забавно--магазин за сувенири, горещи сандвичи и хамбургери които се правят по поръчка (а не приготвени предварително и притоплени при закупуване), а и градината на стопанката не беше лоша. Общо взето, тиха и замряла обстановка, личи си че е далече от всичко. И това казано от човек, който живее в Монтана, едва ли не сърцето на Дивия Запад

                          Колегата, разбира се, си поръча голям хамбургер:


                          Не останах назад, дори моят го поръчах с жълтото cheese отгоре, само че без лук--не понасям суров лук... Ако лукът беше на грил или нещо такова, би било друго:


                          Добре, но при такова угощаване, а и като че ли винаги по обяд, нали в БГ-нцето си поръчваме и бира? За мое голямо разочарование бира не се предлагаше. Хмм, аз си нося в чантата, и измъкнах една бутилка тихомълком. Собственичката на кафето по едно време мина, забеляза бутилката, изгледа ме убийствено, но нищо не каза. Аз бях решил с такъв скъп хамбургер да си изпия бирата, дори ако след ще ме убият само с поглед...

                          Този хамбургер не се оказа достатъчен, както бях уверен многократно предварително. Само докато го погледнах, половината вече го бях свършил... Другата половина я свърших само след като си поех дъх. Колегата ме изгледа изумително, и прекара следващия половин час в ядене на неговия. Аз пък пих бира

                          Колегата си купи стикер: "Unless you are the lead dog, the scenery never changes", нещо такова:



                          След като се разплатихме, шофьор на камион който беше седнал сам на маса, с изпито лице, бейзболна шапка и студен поглед от сиви очи, ме спря с въпроса: "Вие ли сте с моторите?" Отговорих:"Да".

                          Той ми каза: "След потока 'Без име' (който всъщност наистина няма име) има камиони и трактори които слагат мокра настилка със натрошен калций. Внимавай как минаваш и да не се претрепеш. Успех!!!"

                          Натрошеният калций е известен като създаващ опасни условия за мотористи по Dalton. Сместта се използва като начин да се намали праха, вдигнат от големите камиони. Обаче когато е влажен, е много хлъзгав и се лепи като че ли завинаги навсякъде--ботуши, дрехи, мотор...

                          Благодарих за съвета на шофьора и потеглих към мотора отново, мислейки върху току-що казаното...
                          Последно редактирано от Purple Elephant; 07-01-12, 06:08.

                          Коментар


                          • Ден 17--Май 30

                            След като потеглихме, минахме през отсечката известна като Roller Coaster. Аз го разбрах по следното--гледам колегата пред мен, а изведнъж той пропадна, няма го. Докато стигнах до същото място, и погледнах пред мен, беше почти отвесно. С кеф се спуснах надолу колкото се може по-бързо. Тази снимка не е моя,
                            но поне може да даде представа за какво става на въпрос:

                            http://joecruz.files.wordpress.com/2010/09/img_1363.JPG

                            Наскоро минахме и през участъка за който шофьорът ме предупреди. Наистина беше хлъзгаво, гумите се изнесоха на няколко пъти от страна на страна, но успях да премина и освен от калта която се лепна по мен и мотора, друга вреда нямаше. Добре че сложихме нови гуми...

                            Стигнахме и до знаменитата Finger Mountain (миля номер 98 ), където спряхме за снимка и малка почивка:



                            Не е много, но допълнителен материал може да се погледне тук:
                            http://en.wikipedia.org/wiki/Finger_Mountain
                            Последно редактирано от Purple Elephant; 07-01-12, 05:52.

                            Коментар


                            • От: Дивото зове 2011

                              Наистина дивото зове!!!Като гледам какъв сняг в момента вали в България, ми се прииска да си подкарам мотора-ВЕДНАГА!Егати колко увлекателно четиво е това тук!!!!

                              Коментар


                              • От: Дивото зове 2011

                                Невероятни красоти. Продължавай в същия дух - пък руснаците да чакат. Няма да ти развалят кефа за глупости!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X