Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дивото зове 2011

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Ден 21--3 Юни

    Тук някъде видяхме гризли покрай пътя. Имаше колега зад мен, който спря да я снима. За съжаление аз не го направих.

    Но пък затова доста по-късно аз бях впечатлен от залеза. Спрях настрана, изгасих мотора, и приготвих фотоапарата за да запазя тази снимка:



    Тази снимка ми излезе доста скъпо, затова се надявам да се хареса... След като прибрах фотоапарата, аз опитах да запаля мотора... Хммм, още веднъж, аз опитах да запаля мотора...

    Никакъв резултат. Най-накрая мотора след всичките тия проблеми когато тръгнахме от Deadhorse отказа да пали. След многократни опити аз се отказах и чаках колегата да се върне--той носеше инструментите с него. Това се случи на 50 км от Whitehorse. След време той се върна, и попита какво е станало. Казах му, и започнахме да разглобяваме мотора край пътя. Махнах багажа, след това страничните пластмаси, след това седалката, след това пластмасите покрай резервоара, и накрая резервоара, за да стигна до свещта...
    Аз се уморих само докато написах това, какво остава за тогава Освен това вече беше около полунощ. Комарите след кратко време се настаниха където намериха възможност да хапят. Не мога да си спомня кога за последен път изредих толкова цветисти изрази...

    Един индианец мина с пикапа си (като че ли в БГ се нарича джип) и каза ако искаме да бутнем мотора в ремаркето, ще ни закара до града. Взехме му номера за всеки случай. Запознахме се, името му беше "О" (като буквата). Питах го и втори път, защото си помислих че не разбрах когато си каза името първоначално. Скоро мина и друг индианец, който ни предупреди че по пътя има гризли, на около 4 км от нас. Благодарихме му сърдечно за загрижеността. Колегата започна да проверява електрическата система. Накъсо, изкарахме лулата на свещта (лула ли се казва?), вкарахме я отново, и мотора запали!!!

    Това е. Не знам какво сме поправили, ако въобще поправихме нещо, защото оттогава досега мотора си работи нормално, без да ми е правил проблема с угасването и запалването по време на движение. И до днес се чудя, но тогава останахме на пътя около полунощ.


    Най-накрая около 1 сутринта стигнахме до Whitehorse. Уморени и ядосани, намерихме долнопробен мотел на висока цена. Не беше добро решение--наложи се да оставим моторите навън, където имаше някакъв досаден характер който все ги поглеждаше и гледаше да изпроси бира. Това беше единствената неприятна среща с канадец в продължение на 1 месец.

    Някои данни от този ден:

    Коментар


    • От: Дивото зове 2011

      Първоначално публикуван от sstoynov Преглед на мнение
      Purple Elephant, а в ADVRider форумите публикувал ли си този пътепис или не? Аляска/Deadhorse ми е голяма мечта и на мен от 1-2 год. насам. Живея в щата Вирджиния и готов съм да тръгна ако намеря още един навитак. Но пък хора с опит са ми казвали че ако не познаваш добре партньора с който ще изкараш толкова време заедно - по-добре сам да тръгнеш.
      Колега,насреща съм! 1 647 668 2346-Кирил.Живея в Канада и можем да сглобим нещо заедно.
      П.П.Извинявам се за спама на хубавата тема,но колегата не може да получава лични!!!

      Коментар


      • От: Дивото зове 2011

        Просто лош контакт между лулата и свещта.....Я вода, я пясък,/някакъв изолатор/,я окисление някакво пък и от вибрациите може да се е разхлабила!Жалко, че инженерното решение, на иначе гениалните японци -е било да скрият свещта под толкова чаркове.На старите експедиционни машини, свещите са ремонтопригодни.

        Коментар


        • От: Дивото зове 2011

          Първоначално публикуван от ичиконти Преглед на мнение
          Просто лош контакт между лулата и свещта.....Я вода, я пясък,/някакъв изолатор/,я окисление някакво пък и от вибрациите може да се е разхлабила!Жалко, че инженерното решение, на иначе гениалните японци -е било да скрият свещта под толкова чаркове.На старите експедиционни машини, свещите са ремонтопригодни.
          И аз мисля че това е единственото логично обяснение. Голямо друсане падна по Dalton, и може би това беше причината.

          Коментар


          • От: Дивото зове 2011

            Първоначално публикуван от kkcbr Преглед на мнение
            Живея в Канада и можем да сглобим нещо заедно.
            Кирил, в Западните провинции ли живееш?

            Коментар


            • Ден 22--4 Юни

              За наш късмет моторите не пострадаха отвън през нощта, макар обстановката наоколо въобще да не вдъхваше доверие.

              На следващата сутрин потеглихме около 9 сутрин. На илизане от Whitehorse спряхме за момент:




              Преминахме през места които видяхме на път за отиване. Teslin (индианско селище) беше едно от тях (http://en.wikipedia.org/wiki/Teslin,_Yukon).
              Около 2 следобяд стигнахме до Swan Lake BC, където спряхме за дрямка. Краткият отдих беше добре дошъл защото отново заспивах по пътя.

              Този път не пропуснах да се огледам наоколо:



              Коментар


              • Ден 22--4 Юни

                Стигнахме и до миля 833 на Alcan Highway, точно преди Watson Lake, където се намира Jake's corner--имаше бензиностанция и място където може да се хапне.



                Оттук започва и знаменития с планински гледки Cassiar Highway, който ни беше връзката до Prince Rupert където ни чакаше ферибота.

                Там се наложи да чакаме кола водач, тъй като имаше горски пожари и бяха затворили свободно движение. Оказа се че ние следвахме последната кола не само за този, но и за следващите няколко дни, защото затвориха дълъг участък поради все по-голямата опасност от горски пожари в близост до пътя. Интересното беше, че ние с дни наред чухме въпроса "Ще бъде ли отворен този път?" мислейки че става въпрос за сняг... Знаехме че снегът се е стопил, но не се сетихме да се съобразяваме с други природни условия. Винаги е добре да се провери drivebc.ca преди пътуване.



                Докато следвахме водача, мама черна мечка с дечица пресече пътя пред нас. След малко отново спряхме за известно време... Най-накрая на водача му писна да чака с нас, и ни остави да продължим сами до другата бариера.

                Когато стигнахме до следващата бариера, се срещнахме с 4-ма израелци. Те бяха на BMW-та от рода на чисто нови 1200 GS издокарани с каквото може, и чакайки да ги пуснат през бариерата, пушеха пури. Запознахме се. Оказа се че единият от тях е половин българин. Той сподели, че майка му е от Пловдив, но за съжаление самият той никога не е бил там. Като човек живял в Пловдив години наред, аз започнах да говоря разпалено за този град

                На сбогуване аз и колегата им дадохме нашите билети за канкан шоуто в Dawson. Билетите важат за цял сезон, и се надявам че са ги ползвали и че шоуто им е харесало.

                За съжаление, също така трябва да споделя някои неприятни новини... по-късно научихме, че израелците (не съм сигурен кой точно от тях) са катастрофирали по Dalton, на път за Северния океан... Разбрах че един от тях е имал злополука, оставили са мотоциклета край пътя. Надявам се вече да е добре и Новата година да го е посрещнала с планове за нови пътешествия.

                Снимка от случилото се:



                Повече подробности за злополуката в тази тема в ADVRider:

                http://advrider.com/forums/showthread.php?t=697785

                Коментар


                • Ден 22--4 Юни

                  Минахме участъка с горските пожари и започнахме да се наслаждаваме на гледките.

                  Спрях да щракна тази снимка:



                  Чух необикновен шум от мотора, но не можах да разбера къде беше...Дръпнах настрана и чаках колегата да се върне, след като му обясних проблема. Той яхна моя мотор и го покара за известно време, опитвайки се да разбере какво е станало. Оказа се че веригата се е разтегнала, и започна да опира в единия от пластмасовите предпазители. Решихме да продължим и да я стегнем по-късно.

                  Проблема беше че по-рано аз отново реших да подмина бензиностанция. Съветът който най-често получихме е да заредим където има бензиностанция, дори да имаме гориво. След проблема с веригата ние закъсняхме за бензиностанцията в Dease Lake. Когато пристигнахме там, беше вече затворено, а ние почти нямахме гориво... Решихме да продължим напред за да наваксаме разстояние и да спрем на следващата бензиностанция на около 80 км, за да чакаме докато отвори сутринта. Надявахме се да намерим място за нощувка.

                  Скоро започна и да вали. Това беше едва втория път да ни вали дъжд за цял месец, като първия път преваля само за около час. За наше разочарование наистина валеше, и аз нямах търпение да се измъкна от водата тъй като ботушите ми бяха подгизнали.

                  Стана наистина тъмно, и с дъжда вече нищо не се виждаше. Стигнахме до следващата бензиностанция намираща се в малко селище по пътя, Iskut, и решихме да останем до сутринта. Освен бензиностанция, имаше няколко къщи и училище. Iskut е индианско или както е правилното в Канада название, First Nations селище. Опитахме се да намерим сухо място пред бензиностанцията, но нямаше такова.

                  Направихме обиколка и видяхме училището. Решихме да пренощуваме там, намерихме подслон върху бетона под козирката на входа:



                  Колегата реши да спи между моторите, аз се настаних до задните гуми. Близо до дъжда, но на сухо:



                  Не помня да съм бил толкова щастлив някога през живота си заради местенце със сух бетон. Аз се настаних колкото се може по-удобно, с надуваемия дюшек и спалния чувал. Нали затова съм ги помъкнал? Колегата, боейки се че някой ще мине да ни се кара, спа между моторите със всички дрехи и шлем на главата.

                  Някои данни от деня, снкимата е направена от колегата в 5:30 на следващата сутрин:

                  Коментар


                  • От: Дивото зове 2011

                    Първоначално публикуван от Purple Elephant Преглед на мнение
                    Кирил, в Западните провинции ли живееш?
                    В момента и до края на Март съм в Grande Prairie,Alberta!!!
                    След това,живот и здраве откривам сезона и съм готов за всякакви пътешествия,трошене на глъмомери и каквото се не сетиш,стига да доставя удоволствие !!!Напрежение само в кюнците,не в съзнанието!!!

                    Коментар


                    • От: Дивото зове 2011

                      Че ние тогава сме съседи Jasper и Banff са невероятни.

                      Коментар


                      • Ден 23--5 Юни

                        Колегата е станал рано сънувайки че някой през нощта го е издърпал измежду моторите, и той е съдрал седалката на моя мотор мъчейки се да се хване за нещо...

                        Аз по същото време спах безгрижно:



                        Най-много се притеснявах че ще бъдем заварени както спим върху цимента от куп деца които са дошли на училище... За наш късмет този ден се падна в неделя. След време аз също се събудих, и колегата ми каза за сънищата си. Аз го бъзиках че седалката ми наистина е съдрана, като че ли разказаното от него наистина се е случило, може би са били извънземни, и да вземе да се провери за разрези по тялото

                        Пих кафе и започнах да се оглеждам наоколо. Още веднъж къмпинга ни от снощи:



                        Невероятни планини, а и дъжда вече беше спрял:





                        Ако мога да опиша това място с една дума, бих използвал "Спокойствие"...
                        Прикачени файлове

                        Коментар


                        • Ден 23--5 Юни

                          Започнахме да чакаме пред бензиностанцията, но беше още много рано, поне 2-3 часа докато отворят... Решихме да караме до края на Iskut, може би пък да има табела да ни каже колко далече е следващата бензиностанция. Нямахме късмет, и се върнахме. Тръгнахме да търсим нещо за ядене. Отбихме се до каквото ни приличаше на мотел, но беше затворено.

                          Затова пък намерихме нов приятел:



                          Колегата погледна през прозореца на мотела и почука. Оказа се че собствениците още спят, но ни чуха и станаха: "Никакъв проблем, заповядайте вътре, ще ви направим закуска. " Стопаните се оказаха двама братя близнаци, Ed и John:



                          Казаха ни че кучето се казва Джак.
                          Добре ни нахраниха:



                          Разказаха ни как живеят. Преди време когато са работели в гората са застреляли гризли в самозащита. След това са имали куп проблеми, някой на държавна позиция не спрял да съди този който е застрелял мечока. Всичко накрая е минало добре--добър адвокат го е защитил успешно. Харесват мотористи и се надяват да ги привлекат като клиентела.

                          Високо препоръчано място, не мога да се отблагодаря достатъчно и на двамата за гостоприемството:

                          Коментар


                          • Ден 23--5 Юни

                            Върнахме се до Iskut и заредихме. Потеглихме отново по Cassiar, където гледките проължиха да изумяват.

                            Лиса вече се връщаше със закуска:



                            Пътя напред, тук спряхме да починем поради умора:






                            Още веднъж спряхме да заредим, този път на Bell 2 Lodge (http://bell2lodge.com/), невероятно красиво място:





                            След като платих за бензина се обърнах да излизам. Сладураната зад касата закачливо ме подсети: " Не си забравяй кредитната карта", като ми я подаде. Аз се засрамих, но отвърнах: "Иначе какво, до мола ли отиваш?"

                            Коментар


                            • Ден 23--5 Юни

                              Въпреки че трябваше да изминем 400 мили (~640 km) за днес решихме да се отбием за да разгледаме Stewart и Hyder. Ето това беше маршрута с отбивката:

                              http://www.google.com/maps?saddr=Isk...mra=ps&t=h&z=6

                              Още докато направихме отклонението по Stewart Highway, видяхме някои от местните минувачи:



                              Извинявам се за снимката, направих я в движение, но поне успях да хвана меца в кадър.

                              Още от този панорамен път:




                              Стигнахме и до Bear Glacier:



                              Още информация и снимки:

                              http://www.env.gov.bc.ca/bcparks/exp...rkpgs/bear_gl/

                              Скоро стигнахме и до Stewart. Основаването на това селище е свързано с търсене на злато, от двама братя--Джон и Робърт Стюърт (http://stewartbchyderak.homestead.com/homepage.html).



                              Така и така сме толкова близо, решихме да отидем и до Hyder, градче което е в Аляска. Отново в Аляска:





                              Пътят обратно:



                              Интересното беше, че това селище може да се стигне по земя единствено от Канада. Това е най-източното населено място в Аляска. Повече може да се прочете тук:

                              http://en.wikipedia.org/wiki/Hyder,_Alaska
                              На връщане отново минахме границата Митничаря ми погледна паспорта и възкликна: "България?!?!" Оказа се че той е учил един семестър в София като студент. Много му е харесало.

                              На връщане отново опитах да снимам глетчера:

                              Коментар


                              • Ден 23--5 Юни

                                Скоро отново стигнахме до главния път до Prince Rupert. Навлязохме и в участъка който се съединява със магистрала номер 16:



                                Красиво, но стана студено. Спряхме за кратка почивка:



                                Колегата като че ли го сърби главата Или това, или маха тапите от ушите:



                                Най-накрая стигнахме до Prince Rupert, вечерта преди да тръгне ферибота!!! Търсейки пристанището, аз забелязах този залез. Дори се върнах втори път тук, за да го снимам:



                                Докато търсихме пристанището, забелязах още един колега на KLR 650. Свирнах му и помахах, като той също отвърна. След като се оправихме с билетите, питахме къде може да пренощуваме. Казаха ни че в чакалнята на пристанището не се спи, но може да останем навън. Навън беше студено, и затова питахме за мотел или хостел.

                                След като ни упътиха, намерихме индийски ресторант където спряхме за вечеря. По едно време гледам че някакъв човек се върти около моторите. Излязох навън да го питам с какво можем да му помогнем. Оказа се колегата на който махнах по-рано. Запознахме се--казва е Adrian (Ейдриън), и е швейцарец. Той се е изкефил че някой му е обърнал внимание и тръгнал да ни търси за дружинка. Той също ще пътува с ферибота следващата сутрин, и се уговорихме да се съберем.

                                След вечеря намерихме хостела. Изпросихме си паркинг зад къщата, но беше стръмно. Както и да е, не са на улицата, на сутринта ще измислим как да ги тикаме нагоре...

                                Беше забавно, имаше характери от къде ли не. Момиче пътуваше сама с кучето си, и учтиво ни пита дали кучето ни притеснява. Тя се заговори навън с колегата, докато някой ги е скастрил през прозореца заради шума Не бях аз, поне аз нищо не чух. Това ни беше стаята в хостела:

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X