Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дивото зове 2011

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дивото зове 2011

    Първоначално публикуван от Vili4ka Преглед на мнение
    Ожени се за сервитьорката?
    Може да ми се иска, ама няма

    Исках да кажа че поддържам контакт с доста хора които срещнах тогава, и пътищата ни се пресякоха отново през 2012.

    Коментар


    • От: Дивото зове 2011

      Първоначално публикуван от Фани Преглед на мнение
      Давай епилога, че стана още по-интересно; освен това нищо не разбрах за ходенето в Русия?!
      Оттам има какво да се сподели, просто ще трябва да преодолея мързела и да седна да пиша.

      Коментар


      • От: Дивото зове 2011

        И аз да кажа едно голямо благодаря на автора за изключително увлекателното представяне на пътешествието от темата. Ако река да напиша още нещо, все ще се повторя с някой от отзивите по-горе.
        Продължавай все така, момче! Ти можеш и го доказа!

        Коментар


        • От: Дивото зове 2011

          Първоначално публикуван от DiTBul Преглед на мнение
          И аз да кажа едно голямо благодаря на автора за изключително увлекателното представяне на пътешествието от темата. Ако река да напиша още нещо, все ще се повторя с някой от отзивите по-горе.
          Продължавай все така, момче! Ти можеш и го доказа!
          Аз също дължа едно огромно БЛАГОДАРЯ на Варненския контингент (по-късно ще стане ясно). Вие сте не само способни мотористи във всяко отношение, но и истински приятели.

          Коментар


          • От: Дивото зове 2011

            Въпрос към модераторите––има ли възможност да редактирам мненията в началото на тази тема, за да пазя събитията в хронологичен ред?

            Ако ли не, не е голям проблем, ще продължа да добавям в края.

            Коментар


            • От: Дивото зове 2011

              Ще изпреваря модераторите за да кажа, че като редактираш мненията си в началото - това ще остане за тези читатели, които тепърва ще я четат. За всички нас, които вече сме я прочели, остава да се надяваме, че няма да добавиш нещо интересно, а само ще я преподредиш. Или както казва agyulev, струва си да прочетем темата 2 пъти.

              Коментар


              • От: Дивото зове 2011

                Някои снимки от касапницата по време на смяната на цилиндъра...



                Чудя се какво става...



                Махнах капака на клапаните:



                Стигнах и до цилиндъра:



                Старият цилиндър отстъпва място:



                Новият е готов да го заеме:



                Новото бутало ни даде зор докато го наместим:



                Старо и ново:



                Настроихме и клапаните след това:



                След като го сглобихме напълно, направих една разходка, добре се държеше!!! Само до няколко дни обаче, когато забелязах че от основата на цилиндъра излиза масло. Съвсем малко, едва остава на пръста, но достатъчно да ме дразни.



                След като двигателя беше затоплен нормално, спираше. Все пак реших да го разглобя отново и да сменя гарнитурата. Добре че беше колегата да дава инструкции.

                Коментар


                • От: Дивото зове 2011

                  Да не загубя хубавия пътепис!

                  Коментар


                  • Bannack Ghost Town

                    Обещах да продължа....

                    След завръщането от Аляска, чаках около месец и половина да тръгна за Русия. Е, не мога да кажа че само чаках...

                    С приятелчето ми, Чейс (20-годишен тогава), решихме да си направим двудневна екскурзия до Bannack (Банак)--изоставен град, или "ghost town". Освен със надеждите за злато, по време на разцвета си този град е бил изпълнен с беззаконие, и стрелби по улиците са били често явление. Тук е един интересен сайт за Bannack:
                    http://www.legendsofamerica.com/mt-bannack.html

                    Ето и къде се намира това "призрачно селище"
                    http://www.google.com/maps?q=Bannack...m&z=11&iwloc=A

                    Веднъж годишно в Bannack има фестивал, наречен "Bannack Days", и нашето посещение съвпадна с него. Тук е официалния сайт на Bannack, а и фестивалът е описан:
                    http://www.bannack.org/bannack_days.htm

                    По време на фестивала един от моите приятели, който е член на тукашната Масонска ложа, готви свинско барбекю и кани хора на вечеря от която ще си оближеш пръстите!! Той е от Юга, а там домашното готвене е много на почит. Ето това е Масонската Ложа и училище в Bannack:

                    http://www.legendsofamerica.com/pict...-Bannack2.html

                    Маршрутът беше оформен благодарение на Чейс, който тогава тъкмо си беше взел ГПС и беше мераклия



                    Фестивалът беше на 16-ти и 17-ти Юли, 2011. Спряхме в Darby за обяд, и след това отново потеглихме. Спряхме и в Jackson Hot Springs (http://www.jacksonhotsprings.com/) с идеята да се понакиснем в горещите извори, ама все още не се бяхме изморили толкова, и продължихме към Bannack.
                    Стигнахме и до там, и след като ни казаха kъде да паркираме, тръгнахме да разглеждаме на крак:



                    Спряхме и пред хотел Meade, където по това време имаше театрална сценка на реч против правото на гласуване на нежния пол. Голям смях падна… Снимката съм направил след като тълпата се е разотишла:



                    В старата поща имаше телеграф, откъдето може да се изпрати безплатно телеграма. Влязох, и като че ли попаднах в друг свят… Шума от фестивала като че ли остана далеч навън, а аз бях хипнотизиран от ритмичното тракане:



                    След като е фестивал, има и музика:





                    Много от посетителите бяха избрали да облекат традиционни за онова време костюми (май че имаше награди). Попитах дали мога да снимам тези красавици, а те се засрамиха че носят картонени чаши с кафе и ги скриха зад гръб за да не развалят снимката



                    Още от улиците на Bannack:









                    Чейс да не е попаднал в ареста тук?



                    Този човек беше много запознат със старинни огнестрелни оръжия. Беше цяло удоволствие да го слушаме:





                    Коментар


                    • От: Дивото зове 2011

                      След като се нагледахме на Bannack, решихме да търсим място за подслон. Пoтеглихме по Pioneer Scenic Byway, с цел да останем на палатка в Elkhorn Hot Springs, и да се понакиснем в горещите извори там. Чейс гледаше къде да зареди гориво. На една отбивка налетяхме на цяло стадо с крюзъри. Случихме се да караме бавно след една колежка, която като че ли доста се страхуваше и караше леко. Не исках да изпреварвам неучтиво, тъй като така или иначе правехме отбивка за бензин след около миля или две. Стадото крюзъри ни застигна и ядосано ни задмина. Както се очакваше, всички направихме отбивка на бензиностанцията и после ни поглеждаха сконфузено

                      Не изпуснах случая да опитам макрото на фотоапарата:



                      Стигнахме и до горещите извори:





                      Имаше и "мокра сауна":



                      Добре се почуствахме изкъпани, и се запътихме към ресторанта:





                      Аз съм доста зачервен след горещата вода:



                      Чейс прави физиономии



                      Апетита ми вече беше доста изострен:



                      След вечеря попитахме дали може да опънем палатки. Собственика ни попита "На мотори ли сте?" "Да." "Няма проблем, идете по-нагоре до извора." Супер!! Беше вече тъмничко като опънахме палатките.

                      Моето портативно жилище на следващата сутрин, малко под наклон ама карай, не помня да съм усетил:



                      Чейс беше опънал хамак:



                      Гледката наоколо:





                      Имахме и съседи, двойка на крюзър:

                      Коментар


                      • От: Дивото зове 2011

                        Събрахме си багажа и продължихме след кафе. На едно красиво място спряхме да направим снимки:









                        Такава зелена ливада, да му се допасе на човек





                        Това е вече по-късно:











                        Спряхме и до Georgetown Lake––аз все се каня да ида там на риболов:







                        Не бях посещавал Bannack––заслужаваше си, а и се запознах малко повече с историята на нашия щат

                        Коментар


                        • От: Дивото зове 2011

                          Ти за мен си най-щастлиявият човек на тази земя.

                          Коментар


                          • От: Дивото зове 2011

                            Колко красиви места.Благодаря ти че ги споделяш с нас.

                            Коментар


                            • От: Дивото зове 2011

                              Първоначално публикуван от Chinela Преглед на мнение
                              Ти за мен си най-щастлиявият човек на тази земя.
                              Първоначално публикуван от Ники Димов73 Преглед на мнение
                              Колко красиви места.Благодаря ти че ги споделяш с нас.
                              Благодаря ви искрено колеги!!
                              Сега се боря с това как да преодолея мързела и да продължа

                              Коментар


                              • От: Дивото зове 2011

                                Ей, добре дошъл отново. Страхотни места си обиколил, ма я сподели и за Русия, как е там, имаш ли мотор да обикаляш?
                                LZ1LRE, Range Rover 300Tdi
                                www.ADV-Bulgaria.com

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X