Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Дивото зове 2011

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Дивото зове 2011

    Към края вече си започнал да снимаш, като превърташ предстоящия разказ в главата си. Репортажно наблюдение .
    Много характерно явление за пътешественика. Особено при печените мотористи, са характерни точно премерени оскъдни снимки, защото в ограничено количество, трябва да се каже много.
    Благодаря !
    Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

    Коментар


    • От: Дивото зове 2011

      Браво колега, голям си
      Невероятен разказ(с неповторим превод от EN )и страхотни снимки описващи едно прекрасно приключение.
      Надявам се това да не е последното твое пътуване което четем.

      Коментар


      • От: Дивото зове 2011

        Първоначално публикуван от kkcbr Преглед на мнение
        Колега,насреща съм! 1 647 668 2346-Кирил.Живея в Канада и можем да сглобим нещо заедно.
        П.П.Извинявам се за спама на хубавата тема,но колегата не може да получава лични!!!
        Кирил, дай си имейла или ми пиши на sstoynov@gmail.com, да държим връзка.

        Коментар


        • От: Дивото зове 2011

          Разказът на Purple Elephant за пътешествието му по стъпките на Джек Лондон можете да прочетете в
          OFFNews.bg

          Там има и линк към звуковия файл от разговора му с Румен Янев в OFFRoad Radio.
          www.offnews.bg

          Коментар


          • От: Дивото зове 2011

            Само не пускай снимки с ядене, че ми призлява, без майтап. Еле па като съм гладен((
            Тука ралита, офроудове, какво ли не, но за пръв път виждам друг земляк, да го тегли Севера ...
            Или си луд, или си ми брат по душа.
            Браво на тебе, малко хора могат да направят това.

            Коментар


            • Ден 24--6 Юни

              Станахме рано, доколкото си спомням беше 4 сутрин. След баня и проготвяне на багаж, излязохме навън. Проблема беше изкарването на моторите на улицата по стръмна пътека зад къщата. Обещахме предната вечер да не ги палим, за да не будим спящите.
              Аз предложих план, колегата се съгласи. Добре, но като стигнахме донякъде, градинката беше заградена с камъни. Колегата кипна и подметна нещо, но се справихме.


              Ферибот

              На пристанището пристигнахме рано, около 5:30 сутрин. Бяха ни казали да дойдем 2 часа преди тръгване. Оказахме се втори зад Джон, който е нямал предварително закупен билет и е спал пред терминала!! Скоро дойде и Ейдриън, за когото споменах вчера. Сърдечно се поздравихме, и разбира се четиримата се отнесохме в разговор по тема мотори, случките по пътя, и т.н. Като че ли времето да се качим във ферибота дойде неусетно. Да ви представя Ейдриън:



              Сузукито вдясно е на Джон. Моят мотор, и този на Ейдриън:



              След като бяхме сигурни, че моторите няма да мръднат, се качихме на палубата. Между другото, персонала на кораба се занимаваше с връзването, те знаят какво правят. На излизане от пристанището се обърнахме да видим Prince Rupert, уютен малък град с разкошни планински и морски изгледи, за последен път:





              Коментар


              • Ден 24--6 Юни

                Това ни е маршрута за днес, през Вътрешния Пасаж (Inner Passage):




                Нашият кораб е нов, завършен през 2009 в Германия. Казва се "Северната Експедиция" (Northern Expedition). Допълнителни снимки и информация има тук:

                http://www.bcferries.com/onboard-exp...our/index.html

                Един от салоните:



                Това е което аз самия успях да снимам от кораба:



                Вече сме на път!!!



                Още веднъж да представя Ейдриън:



                Слязох до ресторанта където поръчах закуска (с бира!!!). Скоро дойде и Ейдриън. Той е бил пилот в Швейцарските авиолинии. Писнало му е, и се е преместил в Британска Колумбия да отглежда коне. Той ме изуми с умерения си тон, винаги любезен, и като че ли също така винаги спокоен и щастлив. Ако всичко това е от гледането на коне, безкрайни поздрави.

                Аз бях безкрайно уморен. Докато бях седнал в единия от салоните, заспах за дълго време. Дори сирената на кораба, с която капитана сигнализираше че можем да видим китове ако излезем на палубата, не ме размърда с часове. Беше следобяд когато се събудих.

                Коментар


                • Ден 24--6 Юни

                  Още интересни изгледи от днешния маршрут. Ако има интерес, ще избера още някои. Аз се затруднявах да избера само няколко:



                  Това мисля че е Bella Bella, но не съм сигурен:



                  Вече се здрачава:



                  Като че ли наближаваме нашата дестинация, Port Hardy:

                  Коментар


                  • Ден 24--6 Юни

                    Слизаме долу за да се приготвим да стъпим отново на суха земя, тук съм с Ейдриън:



                    Той не за пръв път посещава Port Hardy, и беше доволен да ни помогне с информация къде да пренощуваме:



                    Да ви представя и Джон, голяма скица и съм много доволен че се запознахме:



                    Оказа се че има удобен малък парк точно до пристанището. Тръгнахме всички заедно, водени от Ейдриън. Може би изминахме 300-400 метра докато стигнем. Вече сме на остров Ванкувър:





                    Тук се срещнахме и с един англичанин който беше на велосипед, Ollie. Страхувам се че ние бяхме твърде шумни за него, защото той скоро каза довиждане и потегли.

                    Ние си поговорихме още малко, ударихме по някое уиски, и се прибрахме по палатките. Данни от днес няма да показвам, не мога да получа кредит за покритата дистанция

                    Коментар


                    • От: Дивото зове 2011

                      Направо се чудя, като свърши този репортаж, с какво ще си пия сутрешното кафе ?
                      Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

                      Коментар


                      • От: Дивото зове 2011

                        Първоначално публикуван от Nik Nikolov Преглед на мнение
                        Направо се чудя, като свърши този репортаж, с какво ще си пия сутрешното кафе ?
                        Oстави кафето - работният ден не минава без подобни увлекателни разкази.

                        Сърдечно БЛАГОДАРЯ!

                        Коментар


                        • От: Дивото зове 2011

                          Невероятно, прочетох всичко на един дъх! Поздравления, продължавай да пишеш и да разказваш!
                          Hyundai Terracan 2.9 crdi 163 hp,2007
                          Suzuki Vitara ДБ - 1.6 16v, G16BS, 1998 ex
                          Hyundai Galloper- 2.5 tdi, 1998, ex
                          Продавам гуми 205х70х15!

                          Коментар


                          • Ден 24--6 Юни

                            Не знам как пропуснах тази снимка, но е направена вечерта където отседнахме недалеч от пристанището. Сигурно е правена с дълга експозиция, може би затова е такава светла. Къмпингът ни беше върха, че и тоалетни имаше

                            Коментар


                            • Ден 25--7 Юни

                              На следващата сутрин станахме късно. Не можах да повярвам като погледнах телефона--беше почти 10 часа!!! Добре се спи покрай морето...
                              Джон вече го нямаше. Ейдриън също, но беше оставил бележка че отива до Port Hardy да търси закуска, и може би ще се видим там. Започнахме и ние да се приготвяме за тръгване, но също така отделихме малко време да се огледаме наоколо. Това са някои от изгледите от къмпинга:





                              Не беше никак зле

                              Аз също така отделих малко време да стегна и смажа веригата, че отново тракаше по предпазителя.

                              Коментар


                              • Ден 25--7 Юни

                                Най-накрая потеглихме към Port Hardy. След като стигнахме, заредихме и паркирахме, за да вземем кафе и нещо за закуска от някакво местно малко кафене:



                                Предлагаха интересни напитки, с листа от чай, които не бяха филтрирани:



                                Колегата намери нещо за закуска:



                                Също така намери и нов приятел:



                                Имаше интернет--аз проверих имейл и започнах да свалям маршрути за деня. Колегата тук натяква че все съм на линия, затова и е направил тази снимка:



                                След като изпихме кафето (страшно горещо беше да се стои навън), започнахме да слагаме якета, ръкавици и шлемове... Семейна двойка на възраст се качваха в камиончето си, и разбира се, ни заговориха. Дадоха ни куп съвети къде да останем за вечерта на западното крайбрежие на острова (това беше целта ни за деня)--да минем покрай брега на океана защото пътя там е панорамен, а ако искаме, острова предлага около 7 000 мили планински пътища!!! Отново се запознахме с доброжелатели--накрая благодарихме и потеглихме.

                                Плана беше да караме по източното крайбрежие на острова, да стигнем до средата, след това да хванем пътя към западното крайбрежие.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X