Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова придобивка,няколко въпроса ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

    Днес беше мъгливо,студено и пътя мокър,бях решил да обиколя шипка ,бузлоджа и към Казанлък,но мокрия път и студа ме накара да отложа за следващата седмица,вместо това му обърнах малко внимание.
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:oil kawasaki.jpg
Прегледи:1
Размер:181.8 КБ
ID:5555246

    Смених маслото
    Сложих Мотул 10В40
    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:motul-300v-factory-line-off-road-15w60-4l-228x228.jpg
Прегледи:1
Размер:12.4 КБ
ID:5555247
    Маслото на цвят е неоново жълто и леко зеленее,за пръв път виждам такова на цвят.Дават 3% повече усилие на задното колело.Снимката на тубата е същата само че е 10В40,пише че е за тежко натоварени пистови мотори и надвишава всички известни стандарти,4 литра за 154 лв.
    въпреки че това беше най-скъпото масло в магазина,ми казаха да го сменям на 5000 км.Леката кола от чисто нова производителя препоръчва смяна на 15000 км. с масло за 60 лв. ?? Защо е такава разликата ,в менуала на мотора пише да се сменя на 10 000 км.След смяната на маслото чувствително се усеща мощност,особенно при ускорение включва ограничителя за обороти без проблем,всъщност за ограничителя разбрах днес след смяната на маслото !Събра точно 2.4 литра както му дават в каталога,досега на прозорчето не се виждаше нищо,оказа се че е имало доста повече масло над нивото на прозорчето и досега не съм виждал нивото !Скоростите се включват по-леко, само с леко побутване,но малко по шумно от преди.

    п.п Оказа се че има и автоаларма,разпознах я като модел на БСМ,случайно имам дистанционни техни,които без проблем обучих,даже я препрограмирах и си имам и работеща аларма !

    1.С какво масло карате колеги вашите подобни мотори ?
    2.На колко хиляди сменяте маслото.
    3.Цени на маслата
    4.Модел на качествени филтри.
    При всяко смазване на веригата измива ли се веригата или направо със спрея се пръска !Използвам някакъв на репсол спрей !
    Последно редактирано от Roninn; 18-01-14, 23:48.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #62
      От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Асфалта на въпросната отсечка лъщеше като стъкло,за няколкото метра през които пързалях задната гума си избрах място с трева на което да падна,толкова беше критично.
      Ако избереш място за падане обикновенно падаш точно там. Мотора държи доста на накланяне, и по-добре да се наклониш и да вземеш завоя, като отпуснеш спирачката и подадеш равно газ и гледаш на там на където искаш да завиеш, не в проблема.

      https://www.youtube.com/watch?v=xBZWjwHgveY
      Т5
      Crossrunner

      Коментар


      • #63
        От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
        Защо е такава разликата ,в менуала на мотора пише да се сменя на 10 000 км.

        1.С какво масло карате колеги вашите подобни мотори ?
        2.На колко хиляди сменяте маслото.
        3.Цени на маслата
        4.Модел на качествени филтри.
        При всяко смазване на веригата измива ли се веригата или направо със спрея се пръска !Използвам някакъв на репсол спрей !
        За търговеца се сменя на 5000 защото за 154 лв. тубата ще изкарва по-често пари от теб. Съветът ми е да не пазаруваш от хора, които са те хванали за шаран. Сменяй го на колкото казва производителят т.е. на 10000. Случай при който ще ти се наложи да сменяш по-често от предсписанията е ако караш при много тежки условия - спорт, прахоляци, жеги и т.н. Няма производител на масло, който да дава предписания за километри за смяна, още по-малко пък добра марка като Мотул.

        Аз карам само с Yacco, което също е френско. Мотул също е добра марка, но мисля че е малко по-скъпо. За цените не съм съвсем сигурен, понеже го купувам с отстъпка. За Ямаха мога да кажа, че продават оригинални масла на нелоши цени, като напоследък им пробвам маслото за предница. Сменям според предписанията на Ямаха - около 6000 км за двигателното, но при по-дълги пътувания съм изкарвал и до 8000, което не е чак такъв проблем, особено ако знаеш че не си издевателствал над двигателя. Маслен филтър купувам оригинален, понеже е доста евтин, въздушния - от Луис.

        За веригата - преди да сложа ойлера общо взето само пръсках през 500-600 км, като я мих само веднъж преди да сложа ойлера. Добре е да се мие отвреме навреме, щото особено с тия по-високоскоростните спрейове, много се налепва с мръсотия. Затова и накрая карах с обикновен спрей, който пръска повече, но държеше веригата по-чистичка. Съветът ми тук е да си сложиш ойлер при първа възможност - не се занимаваш с мазане на верига, не мъкнеш спрейове по дълги пътувания, държи ти я сравнително чиста и общо взето няма нужда от миене, пък и мисля удължава живота на веригата. Аз съм вече на 45000 км и веригата ми може да кара още (сменял съм два пъти предна зъбчатка за това време).
        LZ2NKM

        Коментар


        • #64
          От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

          Благодарение на твоята тема се загледах в Versys-a...
          Досега съм подминавал и тази марка, вкл. Сузуки и др.
          Тези KAWASAKI Z 750 и Z 1000 - имат ли нещо общо?
          И са с много прилични цени на пазара...
          Твоя с ABS ли е?
          Прикачени файлове

          Коментар


          • #65
            Нова придобивка,няколко въпроса ?

            На мойта ямаха р6 го сменях на 3000-4000 км или в началото на сезона. Мотул слагах, не помня вече кой, че беше преди няколко години. И под 13-14 градуса гумите се втърдяват и мотора нито завиваше нито спираше.
            Последно редактирано от evelinster; 19-01-14, 11:57.
            Нива е горски автомобил (когато изобщо се брои за автомобил).

            - Ясен

            Коментар


            • #66
              От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

              Сменяй на 10 000 км, колкото ти дават по мануал, но със синтетика, или полусинтетика. Минералното масло не може да изкара толкова. Иначе 10W40 е добре за този мотор. И не вземай непременно от най-скъпото, или пък от най-евтиното масло.
              За веригата ойлера е най-доброто решение. Иначе пръскаш през 300-500 км, зависи от спрея и от времето. Ако караш в дъжд и кал пръскаш много по-често. Хубаво е да се чисти от време на време веригата и за това също си има специални спрейове. Предписанията са веригата да се чисти преди всяко мазане със спрей, но това вече е малко прекалено според мен.
              Един или два пъти в годината е добре да сваляш капака, който затваря предната зъбчатка и да чистиш лайната, които се събират там от веригата, без значение дали си с ойлер, или мажеш със спрей.
              Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
              Златомир Попов - Forry

              Коментар


              • #67
                От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                Първоначално публикуван от Haji Преглед на мнение
                Ако избереш място за падане обикновенно падаш точно там. Мотора държи доста на накланяне, и по-добре да се наклониш и да вземеш завоя, като отпуснеш спирачката и подадеш равно газ и гледаш на там на където искаш да завиеш, не в проблема.

                https://www.youtube.com/watch?v=xBZWjwHgveY
                Нещо подобно се получи при мен само че в серия,натискам задната,занася,пускам,изправя се и това 6-7 пъти,с тази разлика че спусках права отсечка и мотора беше прав.Мерси за отговорите.Поръчките от луис де ли става въпрос,как става поръчката и има ли проблем с доставката.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #68
                  От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                  Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                  Благодарение на твоята тема се загледах в Versys-a...
                  Досега съм подминавал и тази марка, вкл. Сузуки и др.
                  Тези KAWASAKI Z 750 и Z 1000 - имат ли нещо общо?
                  И са с много прилични цени на пазара...
                  Твоя с ABS ли е?
                  Имам ги и двата (1000 и 750). Разликата е голяма. Като поведение 750-ката е детска играчка в сравнение с 1000-ката. Много е важно за какво ти е и кой по ред мотор ти е това. Ако е първи мотор - обезателно 750-ка. много по-културна е при ниски обороти а при високи става интересна. 1000-ката има близки конски сили, но въртящия момент е доста по-осезаем. Общо взето 750-ката е за удоволствия, 1000-ката за извращения. Много е трудно да си я караш кротко за придвижване :-)
                  Ако те интересува нещо друго питай. Общото ми впечатление е, че са доста сполучливи машини за това за което са произведени!

                  Коментар


                  • #69
                    От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                    Първоначално публикуван от Kalinkata Преглед на мнение
                    Имам ги и двата (1000 и 750). Разликата е голяма. Като поведение 750-ката е детска играчка в сравнение с 1000-ката. Много е важно за какво ти е и кой по ред мотор ти е това. Ако е първи мотор - обезателно 750-ка. много по-културна е при ниски обороти а при високи става интересна. 1000-ката има близки конски сили, но въртящия момент е доста по-осезаем. Общо взето 750-ката е за удоволствия, 1000-ката за извращения. Много е трудно да си я караш кротко за придвижване :-)
                    Ако те интересува нещо друго питай. Общото ми впечатление е, че са доста сполучливи машини за това за което са произведени!
                    За 1-ви мотор става ?... търся ендуро със слюда и т.н. не искам Naked Bike
                    пуснал съм и тема тук за сравнение с другите
                    http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=176706
                    за да не спамя излишно темата на колегата
                    Имат ли ABS и от коя година? (ABS-а е задължителен за мен)
                    иначе са в лимита ми за $, макар и 78 kW (106 PS) да са ми много за начало...
                    Kawasaki Z750


                    DE - 21493 Schwarzenbek
                    Sporttourer / Gebrauchtfahrzeug
                    4.100 EUR

                    Kawasaki Z750S


                    DE - 88697 Bermatingen
                    Motorrad / Gebrauchtfahrzeug
                    81 kW (110 PS)
                    Hubraum: 750 cm
                    3.950 EUR

                    Kawasaki Z 750


                    DE - 64846 -Zimmern
                    Naked Bike / Gebrauchtfahrzeug
                    HU 08/2015
                    72 kW (98 PS)
                    Hubraum: 748 cm
                    3.800 EUR

                    Коментар


                    • #70
                      От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                      ivied, хем търсиш ендуро, хем питаш за Kawasaki Z?!?

                      За колегата с Versys - сменяй си маслото спокойно на интервала който ти дава производителя на мотора! И за бога какво е това масло за 154 лв 4л?!?
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • #71
                        От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                        Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                        ivied, хем търсиш ендуро, хем питаш за Kawasaki Z?!?
                        ами да де, ама много си приличат поне на пръв поглед... и с Crossrunera и с NC750X-a...
                        Последно редактирано от ivied; 20-01-14, 16:38.

                        Коментар


                        • #72
                          От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                          Първоначално публикуван от bushiDO Преглед на мнение
                          ivied, хем търсиш ендуро, хем питаш за Kawasaki Z?!?

                          За колегата с Versys - сменяй си маслото спокойно на интервала който ти дава производителя на мотора! И за бога какво е това масло за 154 лв 4л?!?
                          Самата истина,остана ми 1.6 литра и ще купя още един литър и така до по-следващата смяна,после се надявам на предложения за марка и цена в форума!Днеска си взех случайно и филтър за 6 лв. случайно минах през един магазин ацделко или нещо такова !


                          Първоначално публикуван от ivied Преглед на мнение
                          Благодарение на твоята тема се загледах в Versys-a...
                          Досега съм подминавал и тази марка, вкл. Сузуки и др.
                          Тези KAWASAKI Z 750 и Z 1000 - имат ли нещо общо?
                          И са с много прилични цени на пазара...
                          Твоя с ABS ли е?
                          Когато го взех можех да избирам измежду три мотора версис,единия от трите беше с АБС,харесах тоя без абс....!И трите бяха еднаква година и трите купени чисто нови от Еди моторс ,явно е опция при конкретния екземпляр!Взех го за подобни пари като я обявите които си сложил но като година е без 6 дни 2009 г.Първа регистрация 2010 година
                          Последно редактирано от Roninn; 20-01-14, 18:28.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #73
                            От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                            От вчера си имаме раница за резервоара !Има възможност да се разгърне и да увеличи обема си три пъти,поне така пише,има презрамки и за носене на гръб !Водоустойчива с преграда за карта и гпс както и изход от джобовете за жично хендсфи или слушалки за музика !

                            Натиснете снимката за да я уголемите

Име:02022014222.jpg
Прегледи:1
Размер:194.4 КБ
ID:5560229

                            Както и това яке,днес го пробвах,покарах 20-30 км. никакъв студ,шум,остава да си набавя панталон и сме готови !
                            Между другото бях резервиран относно необходимоста от яке точно за мотор освен от чисто практична гледна точка ,така и от финансова,като смятах да ползвам външни протектори ,обаче се оказа че не случайно се правят такива якета.



                            Освен че става лятно и има мрежички прозрачни,има и мембрана срещу вода ,има и подплата както естествено и протектори на лактите раменете и гърдите и гърба !Моето е същото само без белите декорации !
                            Последно редактирано от Roninn; 02-02-14, 22:52.
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • #74
                              От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                              Честито колега,много са хубави,машинката ти става все по-удобна за пътуване
                              Kawasaki GTR 1400

                              Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

                              Коментар


                              • #75
                                От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                                Браво ,да ти е честита машината!
                                Твоето масло ме хвърли в ужас,аз също сипах на Варадерото Мотул, но15/40 такова дават за нашия климат по -мменуала,пазарувам всичко от гръцко ,накладки ,филтри ,масла и каквото са сетиш.Цените са доста по-ниски ,а качеството си личи дори само по-опаковката! Аз поне в БГ не залагам на цената,а на вътрешния ми глас и мнения на приятели! Тук като идеш в магазина ,едва ли не " а виж го ти, щом има пари да си чеше крастата на мотор,нема да го жалим" ,докато в нормалните страни мотора ,скутера или педалетката е обикновенно средство за придвижване в града и извън него.
                                Вземи си хубави дрехи и ботуши! 4месеца дъщеря ми ,ми отваряше бирата даже,за другата част не искам и да се сещам
                                Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X