Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова придобивка,няколко въпроса ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

    За километража или скоростомера е датчика,при мен са дигитални,оборотомера е стрелкови ,но е електронен също,под датчика на венеца се вижда ланди сондата а тръбата и при мен е запушена- затапена с гумена запушалка.
    Последно редактирано от Roninn; 20-04-14, 15:03.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

      Дали може да се купи от някъде в бг готов разпръсквач за маслото, двоен за венеца отзад,или идея за направа на такъв,това с игла от система за кръвопреливане при 200 км. незнам как ще се държи
      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
      Анатолий Пейчинов o8875о9815
      https://dvrbg.com/

      Коментар


      • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

        Освен готов ойлер,иначе има вариянти за направи си сам,само че там има един много тънък момент за уцелване на дебита и общо взето става една цапаница....Аз имам централна стойка и си смазвам от време на време веригата с една малка масльонка.
        Yamaha Yz450F
        Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
        Всичко с ''рошави''гуми!

        Коментар


        • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

          След прочетеното в нета,оставам с впечатлението че разпръсквача трябва да е на задния венец а не на предния,дебита ще го направя,в магазините за пневматика има различни начини,чудя се откъде да взема вакум,имам ел.клапан,който ако ползвам мисля да хвана от лампата за свободна скорост в комбинация с + от фара.....Това със спрея и аз го правя,не ми пречи но друго си е веригата да се къпе с масло
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
            А на мене пък ми е интересно какъв е тоя датчик отдолу на предния венец?
            Току що проверих в менуала,Speed sensor !

            Първоначално публикуван от sl.daskalov Преглед на мнение
            От скоростната кутия отива отдушник във филтърната кутия и понеже там се кондензират маслени пари конденза (масло) се отвежда с дренажен маркуч,
            Точно това е .....Air Cleaner Drain Hose

            Мерси !
            Последно редактирано от Roninn; 20-04-14, 22:43.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

              Аз съм със ойлер монтиран от колега от друг форум.Много съм доволен,не се занимавам със мазане и чистене на верига.Да не говорим,че един път когато си вдигах мотора на централна за да почистя веригата ( след цял ден каране и бях доста изморен ) го изпуснах и резултата беше счупено огледало.
              Та,ойлера е със електрически клапан,кранче за регулиране на дебита,подходящ съд за масло и "инжектор" ( така наричат накрайника от който капе масло на задния венец ).Клапана взема ток от задният габарит и маса от рамата.Когато са запалени фаровете системата работи.Настройката за капане на масло е около 1-1,5 капки на 2 мин.Разхода на масло е изключително минимален.Около 200 милилитра отидоха за около 6000 км.Цапане няма.В интерес на истината имаше няколко капки по задният куфар след по продължително каране,но това се реши като сложих едно удължение на предпазителя на веригата от обикновенно парче маслоустойчива гума и сега и тези миниятурни капки по задният куфар ги няма.
              Друга особеност е ,че има разлика във каране във по топло и по студено време.Когато е по студено увеличавам малко дебита.
              Използвам масло което ми е останало от колата.Кастрол 5w40 ,ако не се лъжа беше.На него пише че е безопасно за околната среда.
              Във момента веригата ми е по чиста след каране,от колкото преди.Преди беше обратното .
              Лично за мен ойлера е голяма благина.

              П.П
              За тези около 6000 км веригата няма нужда от опъване.
              Сега - BMW R1200RT 2006 г
              Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
              По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
              По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

              Коментар


              • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:P12305788.jpg
Прегледи:1
Размер:206.7 КБ
ID:5592224

                Някой да знае как мога да вържа гармин 765Т със блутуут слушалка плантроникс....слушалката се връзва към тел. лаптоп и т.н по отделно се връзват без проблем със други устройства но немога да ги накарам да се вържат двете за да чувам командите на гпс-а ?

                Гпс -а намира слушалката и казва че паролата е 0000 която наистина на плантроникса е такава и явно чака да я въведа някъде....
                Последно редактирано от Roninn; 08-06-14, 10:39.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • Здр.четвъртък и петък минах над 600 км.валеше почти постоянно,като се усилваше,спирах под някоя спирка или дърво,прибрах се и измих мотора,радиатора беше доста пълен с разни мухи и бръмбари,измих го с обезмаслител няколко пъти,с водоструйката от далеч пръсках отпред и отзад,днес отварям гаража и заварвам това..Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1409991052067.jpg
Прегледи:1
Размер:61.1 КБ
ID:5608724

                  Няма локва,само влага в единия край ,на пипане не е мазно,на вкус е антифриз [emoji14] ,течноста в казанчето е на дъното.
                  Мисля да го сваля и надуя да видя откъде изпуска,очаквам съвети за лепене,заваряване или нов.В нета като напиша радиатор за кавазаки,излизат само протектори,такъв трябваше да съм сложил, ама го научавам по трудния начин.Къде мога да търся нов радиатор, приблизителна цена,струва ли си да го мяткам в багажника и да ходя в Атина
                  Последно редактирано от Roninn; 06-09-14, 10:22.
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                    Не бързай да купуваш нов радиатор. Ако има теч от самият радиатор по бензиностанцийте продават специален препарат за такива случаи. Наливаш препарата в казанчето, загряваш двигателя за да завърти охлаждащата течност и препарата запушва дупката по радиатора, ако не е много голяма, както най-вероятно е в твоят случай. Не е зле обаче да прегледаш основно охладителната система. Теча може да не е точно от радиатора, а от някое съединение по системата и просто да се наложи да му затегнеш скобата.
                    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                    Златомир Попов - Forry

                    Коментар


                    • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                      Колега послушай ВладиЧ ...стария рокер само че не купуваш разни боклуци от по бензиностанции там разни прахообразни или други каши и бливочи дето продават за да не си съсипеш цялата охладителна система.От доста години имам наблюдения какво предлагат на пазара като добавки и естествено почти ежедневно ги ползвам и тествам така да се каже и съм пресял бая боклуци докато излязоха няколко неща който наистина работят без да създават странични ефекти и проблеми.Единия продукт който съм тествал многократно е Valvoline radiator stop leak,другото което е малко по-скъпо но и по-квалитетно е Bardahl radiator stop leak ...дойде клиент с Range Rover 3.0D TD6 мотора с теч от м/у блока и водната помпа която беше наскоро сменена.Разглобяването да се стигне до нея беше нещо страхотно както обикновенно ,а аз имах поне 5 модела разпарчетосани ...няколко чакаха части другите ги работех едновременно,а датата беше 21-22 Декември там някъде точно преди празниците.Нямах никакъв начин да му помогна на човека,а беше ходил и по други сервизи и го бяха отпратили за след празниците.Мислих го и реших да му сипя една добавка такава ...обясних му че е течна формула и си остава такава в охладителната система и няма опасност да запуши радиатора нито пък парното и че се втвърдява само там дето излиза на атмосфера ...човека каза сипвай пък ще видим.Мотора си беше загрял напълно с оторил термостат,налях я и го пратих да си ходи по живо по здраво като преди това му казах че трябва да поработи така известно време,а той каза че имал работа из града и после щял да пътува навън на 30-40км ...бях му долял антифриз за макс и спокойно му казах да кара на моя отговорност.Та така човека след около месец може и повече се върна при мен да му сменям консумативи,но най важното е че беше доволен и теча беше спрял още на другата сутрин каза че като е погледнал под джипа в гаража е нямало локва антифриз както преди ...даде ми и бутилка кайсиева ракия двоен препек която пък я ползвах за профилактика на мойта система и останах доволен и аз.Та от тогава ползвам на много коли с такива леки проблеми и винаги ефекта е бил положителен до сега и са спасявали положението за клиента.Най хубавото при тея добавки е че остават течни и се разтварят в антифриза и дори след това да източа антифриза няма следа от добавката,нито отайки нито нищо,то даже новите продукти антифризи си я имат тая съставка в тях си както е G12+ например което е хубаво и може да се смесва с всички други.
                      Поздрави на всички.

                      Коментар


                      • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                        Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
                        Не бързай да купуваш нов радиатор.
                        Ако сълзи от радиатора не му слагай от тези течности за да го оправяш. Течноста е не-вулканизирана гума, която би трябвало да спре теча но по същество не е постоянно решение. Или сваляш радиатора намираш теча и или калайдисваш или с поялника или нов/втора ръка (най-добре). По начало моя опит с тази течна гума е от преди 10 години на Peugeot 405 1.8 GDT (turbo). След като сложих от туй чудо!, проблема се пренесе друго място - клапана и водната помпа, колата почна да загрява над 110км/ч. Когата най-накрая смених радиатора няколко пъти сменях атнифриза докато се изчистиха гумените топчета и колата тръгна нормално да работи. Затова , когато ми се случи на 307-цата направо смених радиатора и всичко си е без проблем. На ebay има много оферти за радиатори вкл. и чисто нови.
                        Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

                        Коментар


                        • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                          Не знам за течната гума, но аз съм "лепил" два пъти радиатори на коли с такива препарати. По-скоро прилича на антифриз, но е някакъв химикал и ме съмнява да е гума. И двата радиатора, които лепих са без грешка вече години след процедурата, нищо не тече, всичко си работи, както трябва и аз поне нямам никакво намерение да сменям тези радиатори с нови. Освен това на новите модерни коли и мотори радиаторите вече не са медни, а са пластмасови, така че и калайдисването не помага.
                          Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                          Златомир Попов - Forry

                          Коментар


                          • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                            Владич , за препаратите съм съгласен , че са няколко вида , и аз съм ползвал някои без проблеми. Но радиаторите не са пластмасови , говориме за самия радиатор /питата/ , алуминиеви са на новите мотори и коли .На някои са пластмасови страничните части които захранват питата с охлаждаща течност , но тогава радиатора е разглобяем.
                            Алуминиевия радиатор също се лепи много лесно , има специален припой , нужна е само горелка.



                            Последно редактирано от motor_men; 06-09-14, 19:05. Причина: снимки
                            В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                            Коментар


                            • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              След прочетеното в нета,оставам с впечатлението че разпръсквача трябва да е на задния венец а не на предния,дебита ще го направя,в магазините за пневматика има различни начини,чудя се откъде да взема вакум,имам ел.клапан,който ако ползвам мисля да хвана от лампата за свободна скорост в комбинация с + от фара.....Това със спрея и аз го правя,не ми пречи но друго си е веригата да се къпе с масло
                              Roninn,
                              Надявам се скоро да оправиш радиатора.
                              По въпроса за ойлера ето една алтернатива на Scot, http://www.tutorochainoiler.com/значително по-евтин. Аз мислех да слагам такъв на последния си мотор, но като го взех се оказа, че си има монтиран Скот ойлер и купих само двойната дюза. Дали доставят до България не знам.
                              Само моториста знае защо кучето си показва главата през прозореца.

                              Коментар


                              • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                                Днес е хубав ден,въпреки дъжда който не спря да вали,свалих радиатора,още като го свалях усетих че капачката на радиатора не е затегната,даже незнаех че има такава...Надух радиатора и няма и следа от спукано,капачката не е била затегната и е пуснало малко антифриз,който е улял и от там по един улей в горната част на радиатора по средата улея има отвор към питата и нали е на пачи крак е намокрило питата.Измих радиатора така и така е свален,качих го долях дейонизирана вода понеже не разбрах какъв антифриз да сложа,в менуала пише етиленгликол 50% и дейонизирана вода .....Не пише G11 или G12 Запалих....загря до пускане на перката,оставих го да изстине без да пипам нищо и няма и следа от теч.Вече сглобен и готов за път.Мерси на всички за съветите....

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140906_133413.jpg
Прегледи:1
Размер:125.6 КБ
ID:5608809

                                Гледам в нета тея протектори

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:$(KGrHqZ,!lQFEH3hWDn)BRCqSPP0VQ~~60_12.JPG
Прегледи:1
Размер:30.4 КБ
ID:5608810

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:meXHiC1DB9EvwYyfgSaymlQ.jpg
Прегледи:1
Размер:10.5 КБ
ID:5608811

                                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:mk2v8PRYaVgmiL4oyxV5Smg.jpg
Прегледи:1
Размер:8.4 КБ
ID:5608812

                                В нета са на цени над 100$ с доставката,първата мога да си я направя сам в гаража с плазмата,втората май е това което си мисля че ще ми върши работа за мухите и основно бръмбарите заради което смених един спукан визьор,представям си ако се перне в питата.Третия ми се струва че пази от едри камъни ,не е моя протектор.....Някой ако е правил нещо подобно да дава идея !
                                Имам алумиева ламарина дебела 2-3 мм. обаче как да закрепя мрежа към алуминий.motor_men къде има такъв припой,върши ли работа,в смисъл ползвал ли си го ?
                                Имам неръждавейка ламарина ,мога да я заварява и имам с какво ,но не е много права и ще глътне много работа по полиране и обработка.Черна ламарина имам и най лесно ще я направя,но не ме кефи нещо ?
                                Последно редактирано от Roninn; 06-09-14, 22:32.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X