Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова придобивка,няколко въпроса ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

    Първо, искрено завиждам чр карате през зимния сезон!!!

    Мен са ме съветвали винаги да внимавам в началото с чисто нови гуми--плавно ускоряване, плавно спиране и да не лягам много по завоите, докато не се изтъркат малко...

    За твоята ситуация може да има значение и повърхността на настилката--дали е имало влага, дали съвсем наскоро е завалял дъжд...

    Веднъж при ползване на газта за поддържане на оборотите заедно със задната спирачка ми кипна спирачната течност. Резултат--навлизане в завой по нанадолнище с висока скорост, и внезапно изчезнала задна спирачка. По някакво чудо не се размазах тогава. Така че съветвам това да се използва с мярка.

    Коментар


    • #47
      От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

      Асфалта е студен и сцеплението не е, както през лятото. Освен това на сенчестите неогрявани от слънцето места има влага, а на по-висока надморска височина и скреж, което вече е особено опасно. Използването само на задна, или само на предна спирачка за спиране не е правилно действие, даже и през лятото, та камо ли сега през януари. Те за това моторите си имат две спирачки и те най-добре да се ползват синхронно. Ако можеше да спира само с едната спирачка мотора нямаше да му сложат две. Сега най-добре да се кара малко по-бавно и да се използва двигателя, като спирачка, а на влажни и сенчести места да се минава с изправен мотор с минимум лягане.
      Вчера беше поне 15 градуса и аз карах близо 200 км, но обикалях само по ниското. Не съм си помислял да се качвам по-нагоре в планината.
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • #48
        От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

        За сенчестите места е опасно,ходих до дерменка,горе имаше сняг и беше под нулата,духаше силно,имаше доста колела и хора,поздравих се и с две пистарки което ме учуди,подбалканския над копривщица имаше още мотори.
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • #49
          От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

          Само за инфо-преди този мотор,въобще карал ли си мотори,изключвам балканчета и подобни?Питам защото като прочетох че спираш със задната спирачка........Доскоро карах само пистови мотори,и там ако спирам със задната спирачка,ще спра,ама утре.Аз а и повечето хора,спират със предната спирачка,само си помагам малко със задната,като зависи какво ще е спирането и дали и в какъв завой влизам,свалям скорости надолу за да подготвя мотора за излизане от завоя.Иска каране и се свиква,но само със задна спирачка просто не става.
          Yamaha Yz450F
          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
          Всичко с ''рошави''гуми!

          Коментар


          • #50
            От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

            Първоначално публикуван от Purple Elephant Преглед на мнение
            Първо, искрено завиждам чр карате през зимния сезон!!!

            Мен са ме съветвали винаги да внимавам в началото с чисто нови гуми--плавно ускоряване, плавно спиране и да не лягам много по завоите, докато не се изтъркат малко...

            За твоята ситуация може да има значение и повърхността на настилката--дали е имало влага, дали съвсем наскоро е завалял дъжд...

            Веднъж при ползване на газта за поддържане на оборотите заедно със задната спирачка ми кипна спирачната течност. Резултат--навлизане в завой по нанадолнище с висока скорост, и внезапно изчезнала задна спирачка. По някакво чудо не се размазах тогава. Така че съветвам това да се използва с мярка.
            Точно тая отсечка беше суха,огрята от слънцето и няма влага,просто наклона беше по голям, асфалта беше лъскав, като булевардите през които има трафик голям.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #51
              От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

              Първоначално публикуван от ivo929 Преглед на мнение
              Само за инфо-преди този мотор,въобще карал ли си мотори,изключвам балканчета и подобни?Питам защото като прочетох че спираш със задната спирачка........Доскоро карах само пистови мотори,и там ако спирам със задната спирачка,ще спра,ама утре.Аз а и повечето хора,спират със предната спирачка,само си помагам малко със задната,като зависи какво ще е спирането и дали и в какъв завой влизам,свалям скорости надолу за да подготвя мотора за излизане от завоя.Иска каране и се свиква,но само със задна спирачка просто не става.
              Такъв преди не,при висока скорост задната не се усеща,но при ниска си държи отлично
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #52
                От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                Подбалканският път не в планина...То и аз карах малко из полите на Средна гора, ама то, каква планина е това? И към Пещера ходих, но не съм си и помислял да се качвам по-нагоре в Родопите. От Нова година вече три пъти го вадя мотора... Пуста краста...
                Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                Златомир Попов - Forry

                Коментар


                • #53
                  От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                  Маршрута ми беше Пловдив,калояново,старосел,кръстевич,панагюрище,стрелча,копривщица,подбалканския,карнаре,троян,севлиево,габрово,шипка,казанлък,стара загора,обратно казанлък,карлово и пловдив,минах през всички интересни места
                  Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                  Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                  Анатолий Пейчинов o8875о9815
                  https://dvrbg.com/

                  Коментар


                  • #54
                    От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                    Не забравяйте и самия асфалт, освен студа.
                    Точно на преди Троян асфалта е стар и не е грапав. Гладък е като стъкло.
                    Същото е и в Родопите ... гледаш го ... перфектен асфалт времето топло ... а се хлъзга като лед.
                    Около Девин посока Доспат и в обратната посока към Смолян е така.
                    Днес, мислех да покарам ... то ... облаци и студ.Едвам сега започна да се размразява.
                    Кольо "Дупетата вървят и с мастика... "

                    Ясен Супер Модератор: "Абе при мене как не увисва?" "хм, представих си Багера по бельо."

                    Коментар


                    • #55
                      От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                      Като чета вече-курса ти е в кърпа вързан от първия път.Имай в предвид,че сега е най-коварен асфалта и както ти писа Владо , не се отпускай много да лягаш. Многото километри дето ги правиш ти дават все по- голяма увереност, ама НЕ СЕ НАДЦЕНЯВАЙ и НЕ ЕКСПЕРИМЕНТИРАЙ БЕЗМИСЛЕНО поне до края на април, май. До лятото ще си готов напълно. Ти вече сигурно сам си усетил , че карането ти няма нищо общо с първите дни и си много по- добре. Сега зимата прави ли някой курс за А или всички чакат пролетта?А и колко лв. стигна? Поздрави и ВНИМАТЕЛСКАТА, че ако не дай си Боже стане нещо , ако си без книжка...ти знаеш де! Иначе ти се кефя искрено. ПП И аз отивам да си събирам мотора, че след като карах на 01.01. го разхвърлих и голямото ТО вече мина-нови вериги, зъбаци, течности навсякъде, карбуратори, синхрон , съединител...само дето БАКАТА ДРЪНЧИ НА ПРАЗНО !

                      Коментар


                      • #56
                        От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                        Курс 300-400 лв. Различно,поне това декларират.Мотора го карам почти цяла зима,вече имам якета и ръкавици по няколко бройки до истината заради студа,карам градско,прехвърлих си мотора,правих осморки в кат ,качвах се на в.Ботев преди снега,гумите ми са хубави за асфалт,стъпя ли на кал,е късмет че не съм падал още.С колелото минавам по лесно в калта,отколкото с мишелин пауер пилот.
                        Асфалта на въпросната отсечка лъщеше като стъкло,за няколкото метра през които пързалях задната гума си избрах място с трева на което да падна,толкова беше критично.
                        Резервоара ми е пълен до горе да няма въздух,така засичам колко гори.Търся си раница с магнити за резервоара да не е много скъпа.
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • #57
                          От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                          Сега не е много-много за каране,особено с гуми като твоите,в смисъл,иска се внимание и да се има едно на ум.На студен асфалт и незагряла гума стават интересни неща,иначе пък е идеално за дрифтене само с газ От друга страна,щом караш сега и то по бая километри,до пролетта ще си готов и ще може да се отпускаш повече.
                          Yamaha Yz450F
                          Suzuki Vitara V6 ''леко'' повдигната
                          Всичко с ''рошави''гуми!

                          Коментар


                          • #58
                            От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                            Маршрута ми беше Пловдив,калояново,старосел,кръстевич,панагюрище,стрелча,копривщица,подбалканския,карнаре,троян,севлиево,габрово,шипка,казанлък,стара загора,обратно казанлък,карлово и пловдив,минах през всички интересни места
                            Ооо бил си и по моя край колега,добра разходка,а за пързалянето на гумата според моя скромен опит мисля че е виновно използването само на задна спирачка а и разбира се и по-високата скорост,по това време на годината има и доста други фактори който могат да те накарат да изтръпнеш
                            Kawasaki GTR 1400

                            Linked brakes are designed for heating your seat,go round a corner,touch your rear brake pedal mid lean,shit yourself......heated seat---simple!!!

                            Коментар


                            • #59
                              От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Та колко оборота е желателно да държи в движение !
                              На колкото трябва. Всичко е въпрос на опит, и с опита ще развиеш усет. Зависи от толкова много неща! И няма едно правило. Мога да ти кажа, че моя мотор на 5-та с 4000 оборота се движи със 110, но това няма да е вярно за твоя мотор...

                              Колкото до другия ти въпрос с пързалянето - ами случва се да пропързаляш задница понякога. Щом не си паднал - добре е. Тук е същата работа с опита и усета, но те съветвам да прегледаш някоя книжка по теория на мотоциклетното каране. Аз още преди да си купя мотор бях прочел една книжка, която после мисля доста главоболия ми спести. Работата със спирачките е доста важна част за да има и за нея някакво валидно правило във всички ситуации. Важното е да знаеш, че карането на мотор не е като колата и всяка липса на съзнателност се наказва сурово. Затова трябва да развиеш чувства като това с поглед да знаеш приблизително колко държи асфалта, от там ще знаеш как да спираш - при хубав грапав асфалт може да спираш агресивно, но у нас има ужасни асфалти, които са буквално като лед - там трябва леко и плавно. Иначе видях, че споменаваш нещо, че обичаш да спираш със задната спирачка - това доста хора го правят, но съвета ми е да се откажеш максимално бързо от този навик. Мотоциклет (а и автомобил) се спират с предни спирачки, задната е само за баланс на спирането, но не и за основно спиране. В най-общи линии при натискане на предна спирачка пренасяш тежест напред и сцеплението ти се увеличава - на теория може да се спира и само с предна спирачка. Задната спирачка, обаче "натиска" задницата и олекотява предницата, затова се ползва за балансиране на спирането. В твоя случай при спускане надолу и задействане на предна спирачка, трябва да имаш предвид, че задницата на мотора олеква още повече от наклона, оттам и сцеплението, оттам и лесно блокиране при "редене" на предавките надолу (което си е допълнително спиране). Просто е - трябва да покараш и ще му свикнеш, но спирай основно с предната. Не случайно хората са сложили големи дискове на предното колело и един мъничък на задното. И не спирай в завой! Просто се опитвай винаги да спреш колкото е необходимо преди завоя. Когато си легнал и завиваш всичко трябва да е плавно - и газта, и спирачката и т.н.

                              А за студеното време не забравяй, че сцеплението на гумите се влошава, когато са студени. А когато навън е студено и асфалта е студен, като охлажда гумата постоянно. Затова и мотористите трябва да са особено внимателни когато карат на студено. Не толкова заради студа, а заради влошеното сцепление на много студените гуми... Примерно аз не бих си причинил минаване на Беклемето на 5 градуса с мотор, не заради студа, а заради това че трябва да карам много, много бавно и внимателно.
                              LZ2NKM

                              Коментар


                              • #60
                                От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                                Пусти мерак... Поздравления за мотора! И добрите съвети на колегите..!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X