Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова придобивка,няколко въпроса ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

    Честито!

    Коментар


    • #92
      От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

      Безаварийно!
      0+

      Коментар


      • #93
        От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

        Честито!!!
        Както се казва в една реклама: "Е сега вече си СВОБОДЕН!!!... СВОБОДЕН????... е да де, свободен... с нова книжка...

        Коментар


        • #94
          От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

          Мерси на всички.Тая свобода както всичко си има цена,книжката ми е годна до 2024 г. Имам досега B,C,M,Tk....сега заради категория А ще е валидна до 2019 г. После медицинското ще е като за C категория,около 60-80 лв. +25 лв. такса ....на сайта на МВР Кат за категория C искат и психологична пригодност ,там незнам колко пари и време е....макар че не придобивам C категория а А....

          Не ме е яд за парите а за времето ,както и че ще си вадя нова книжка на всеки 5 години ....и парите вече стават други !Най-вече времето

          Сега гледам колко данък дължа на община Пловдив,за един джип,голф,опел с данък за 4 години,и мотор дължа обща сума 170 лв. За кия сеед която е 2009 г. с евро 4 дължа 210 лв. само за тая година ? Не намирам никаква логика...че е доста коне добре,ама ?????????Нищо не е наред тука

          Дали може някой да разтълкува тая таблица за смяната на маслото на двигателя....


          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140403_001206.jpg
Прегледи:1
Размер:254.0 КБ
ID:5576085

          Според това което разбирам аз е период на смяна не повече от 1 година или 12 месеца по 1000 км. = 12000 км.= 7500 мили ....или което настъпи първо !Тоест до 12000 км. или не повече от 12 месеца независимо от километрите ! Ако съм прав защо има черни точки на всички позиции хоризонтално ?
          Последно редактирано от Roninn; 02-04-14, 23:36.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #95
            От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

            Горе са ти километрите по 1000. Т.е. сменяш на първите 1000км, после на 12000, 24000, 36000 и т.н, които може да завъртиш и за малък период от време. Или по веднъж на година, ако не въртиш толкова км.
            Честито за категорията!
            Последно редактирано от Shider; 03-04-14, 08:56.
            SUZUKI V-STROM 1000
            Jeep Cherokee 2.5CRD
            TOYOTA PREVIA 2.4 'youngtimer
            о889 525 о74 - Владо

            Коментар


            • #96
              От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

              Честито! И гледай да не падаш много често, че не е приятно.

              Коментар


              • #97
                От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
                Честито! И гледай да не падаш много често, че не е приятно.
                Аааа Днес в по тоя въпрос се застраховах с една такава на мястото на старата която взе да ме ядосва,започна да не и държи визьора ,сам се вдига от струята,сам пада над 30 км....Веселба напоследък...та взех тая ....не много скъпа...с DOT и ЕСЕ 2205 Испания..с всички налични резервни визьори,механизми и подплати които се свалят ...визьора е кристално прозрачен а стария матов като плексиглас ! Всъщност не е евтина тази от този производител ,понеже е модел от преди месец,имаше подобни на цени с 50 лв. по евтини със вградени слънчеви очила,ама нали да сме в крак с модата,очила няма да имаме !Има тъмен визьор за през деня,нощем го сваляме и караме някакси до вкъщи или както дойде !


                Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140407_234830.jpg
Прегледи:1
Размер:193.4 КБ
ID:5576874Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140407_234850.jpg
Прегледи:1
Размер:167.7 КБ
ID:5576875Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20140407_234911.jpg
Прегледи:1
Размер:127.0 КБ
ID:5576876

                Дали е мога да сложа слънчеви очила под каската
                Последно редактирано от Roninn; 07-04-14, 23:24.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • #98
                  От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                  При мен няма проблем да сложа очила под каската.Моята е модуларна и имам място.Взех си очила от магазин за работно облекло,честно казано се учудих колко грамотни предложения имаше там.Очилата са достатъчно големи да покриват и отстрани очите.Карал съм със отворена каска и няма проблем.Не са много тъмни и няма проблем при влизането във тунел,примерно.Във същото време пазят от отблясъци,през деня се вижда супер и са ултра леки.Дръжките/наушниците ( не знам как точно се казва това дето ти влиза зад ухото ) е силиконово и не ми създава проблем и при цял ден носене.И струваха 15 лв.И да ги загубя,одраскам,счупя не ми пука.
                  Сега - BMW R1200RT 2006 г
                  Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
                  По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
                  По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

                  Коментар


                  • #99
                    От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                    Първоначално публикуван от kirilkirilow Преглед на мнение
                    При мен няма проблем да сложа очила под каската.Моята е модуларна и имам място.Взех си очила от магазин за работно облекло,честно казано се учудих колко грамотни предложения имаше там.Очилата са достатъчно големи да покриват и отстрани очите.Карал съм със отворена каска и няма проблем.Не са много тъмни и няма проблем при влизането във тунел,примерно.Във същото време пазят от отблясъци,през деня се вижда супер и са ултра леки.Дръжките/наушниците ( не знам как точно се казва това дето ти влиза зад ухото ) е силиконово и не ми създава проблем и при цял ден носене.И струваха 15 лв.И да ги загубя,одраскам,счупя не ми пука.
                    И аз си взех подобни работни очила и карам с тях лятото с отворената каска. Само че моите са малко по-тъмни и нощем е проблем. Заедно си ги взехме с един колега и скоро той ми се оплака че неговите избелели, та сега планувам и моите да ги метна някъде на слънце та дано поизбелеят. Аз по принцип имам голям проблем с очилата - рядко ми пасва някой модел на структурата на лицето и главата, та затова като открия някои дето ми стоят на лицето и не ми правят рани, съм много щастлив.
                    "Do not correct a fool, for he will hate you;
                    Correct a wise man, for he will appreciate you."

                    Коментар


                    • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                      Преди да тръгнем за Ирак взех едни с ув защита с уговорка да издържат убийствената жега и слънце в пустинята и издържаха,и искам точно тях да ползвам,но нямат такова както казваш силикон зад ушите
                      Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                      Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                      Анатолий Пейчинов o8875о9815
                      https://dvrbg.com/

                      Коментар


                      • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                        Мойте са на 3М от магазина който ти пратих на лично.Имат си и УВ защита.
                        Сега - BMW R1200RT 2006 г
                        Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
                        По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
                        По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

                        Коментар


                        • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                          Първоначално публикуван от honda b16a2 Преглед на мнение
                          Браво ,да ти е честита машината!
                          Твоето масло ме хвърли в ужас,аз също сипах на Варадерото Мотул, но15/40 такова дават за нашия климат по -мменуала,пазарувам всичко от гръцко ,накладки ,филтри ,масла и каквото са сетиш.Цените са доста по-ниски ,а качеството си личи дори само по-опаковката! Аз поне в БГ не.......
                          Колега здрасти,можеш ли да кажеш нещо магазин,град,гпс координати на такива магазини в гръцко,ако не валеше днес ,сега щях да бродя по плажа на бяло море

                          Натиснете снимката за да я уголемите

Име:1401953_676985672319424_1274217899_o.jpg
Прегледи:1
Размер:165.6 КБ
ID:5580826

                          Да простите ма много се кефя......
                          Последно редактирано от Roninn; 18-04-14, 22:20.
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                            Атина!Другото е твой избор
                            Никога нема да мине модата на сръбската музика,сливовата ракия и пъстръвата.

                            Коментар


                            • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                              Някой да знае това маркуче за какво е, за момент си помислих че има фабричен скотойлер,със сигурност е оригинално така,маслото е жълто зелено и е от двигателя,но не е отдушник,отдушника е черната тръба отляво на венеца.

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1397990869705.jpg
Прегледи:1
Размер:57.4 КБ
ID:5580978
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                                Отдушници има много! Това щом има масло от двигателя, най-вероятно е дренажа на филтърната кутия! От скоростната кутия отива отдушник във филтърната кутия и понеже там се кондензират маслени пари конденза (масло) се отвежда с дренажен маркуч, който при моя мотор точно при предния венец отива. Но при мене е запушен с гумена тапичка която махам от време на време (1-2 пъти годишно) и източвам насъбралото се масло.

                                А на мене пък ми е интересно какъв е тоя датчик отдолу на предния венец?
                                "Do not correct a fool, for he will hate you;
                                Correct a wise man, for he will appreciate you."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 2 потребители онлайн. 0 потребители и 2 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X