Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Нова придобивка,няколко въпроса ?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    ...
    Не ти трябва идея, почвай сам, ще се справиш в движение. Не е задължително да заваряваш, има нитове, болтове.
    Ето две мой импровизации:



    и



    още за мен на ВВВ//sites.google.com/site/fozysite/home

    Коментар


    • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

      Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
      Дали може да се купи от някъде в бг готов разпръсквач за маслото, двоен за венеца отзад,или идея за направа на такъв,това с игла от система за кръвопреливане при 200 км. незнам как ще се държи
      Няма идея дали си си сложил ойлер, ама мога да ти покажа аз какво направих. http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=168997
      Иначе готови има, ама цената лично мен не ме радва, ама никак не ме радва. Иначе честито за придобивката и много безаварийни километри да минеш.
      Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

      тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

      Коментар


      • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:uploadfromtaptalk1411877480472.jpg
Прегледи:1
Размер:101.0 КБ
ID:5613222
        550 км.като немски турист
        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
        Анатолий Пейчинов o8875о9815
        https://dvrbg.com/

        Коментар


        • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

          Здрасти,в неделя пътувах с мотора Пловдив-Никопол-Пловдив,на връщане преди Плевен се стъмни,фара свети силно ,но на 5 метра прави един правоъгълник и толкова ,което значи Троян-Кърнаре в пълен мрак,качвах и спусках с 20 км. по едно време си мислех че на спускане с колело ще съм по бърз,прибрах се след 6 часа и това при условие че отидох за 2 два и половина часа.До към 1 през ноща намерих витките за регулиране на фара прочетох кой винт за къде е хоризонтално и вертикално и нещата доста се управиха,даже единствената кола в 1 през ноща която мина пред гаража имаше по слаби фарове от на мотора.Сетих се обаче дали да не му сложа ксенон на късите че и на дългите мога,при мен са отделни рефлекторите и лампите.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

            Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
            Сетих се обаче дали да не му сложа ксенон на късите че и на дългите мога,при мен са отделни рефлекторите и лампите.
            Не се занимавай. До сега не съм виждал ксенон на рефлекторен фар да работи добре. Опитвам да обясня на кратко защо:

            Източника на светлина при халогенните крушки е нажежаема нижка. Тя е със сравнително малък размер и рефлекторите са проектирани така че да отразяват светлината идваща от пространството в което е заположена тя. При т.нар. ксенон, свети цялата крушка (а не само нижката вътре в нея) и поставяйки я в рефлекторен фар вече имаме светлоизточник с доста по-големи размери. Тоест има светлинни лъчи, идващи от място (извън фокусната зона, ако мога така да се изразя) от което не се очаква да има такива. Резултата е размазан светлинен сноп с много странични отблясъци.

            За мен истината е хубави крушки и добре регулирани фарове.

            Пак уточнявам че горното е валидно само за рефлекторни фарове.


            Поздрави.
            Калин - О88 б579I9I
            Обичам да пътувам, не обичам да пристигам.

            Коментар


            • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

              Първоначално публикуван от sardokar Преглед на мнение
              ... При т.нар. ксенон, свети цялата крушка (а не само нижката вътре в нея)
              В ксеноновата крушка няма нишка....нито нажежаема, нито никаква..
              При читава крушка осветеността не се различава от такава с обикновена крушка..
              За по-добра - спорен въпрос, и остава и въпроса от смисъла на операцията.

              Коментар


              • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                Днеска гледах доста скъпи баласти, и измежду всички ксенон лампи,имаше един модел за рефлекторни фарове,нямаше много време да питам глупост ли е някаква или друго,но предвид цените,има вероятност и да са нещо различно
                Взех само кристални диодни габарити за сега.Оказа се че в лампата има дистанционер и няма как да влезе лампа без крачета,а ксеноновите са директно с кабели вкл. и тези на другите ми коли, за сега ще видим.Днес бачках в един гтп,питах ги как стои въпроса с ксенона,отговориха че ако е с лупа няма проблем независимо оригинален ли е или не.
                Последно редактирано от Roninn; 24-10-14, 18:25.
                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                https://dvrbg.com/

                Коментар


                • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                  Колегата по-горе е прав, че формата на светоизлъчващото тяло (нажежаема жичка или колба с газ) е различна...
                  Фара е изчислен и конструиран за определено светоизлъчващо тяло. И това е отбелязано на него (маркировката)...
                  Това е една от причините за повече отблясъци при ползване на афтърмаркет ксенон...
                  Друг негативен факт при рефлекторните фарове е, че при тях няма механично отрязване на светлинния сноп, а чрез рефлектора се насочват лъчите в дадена посока, а тези, които не могат да се насочат добре, се разсейват в по-безопасна посока...
                  За да се сертифицира даден фар (и за да не заслепява) освен други параметри, се измерва максималната осветеност в точки 'над чертата'... И ако осветеността е под дадена граница, то фара е ОК, сертифицира се и не заслепява...
                  Да, обаче това може да е валидно за халогенната крушка ако фара е сертифициран за такава. Но ако поставиш крушка с двойно по-силно светоодаване - ксенона, осветеността на тези точки 'над чертата' навярно ще премине допустимия лимит, и фара ще изглежда 'заслепяващ' (нещо често срещано дори при регулирани фарове на някой друг гоУф )....
                  Така, че според мен настрой си добре късите, подбери някоя по-яка крушка и нещата ще се оправят...
                  А ако толкова искаш ксенон - сложи го на дългите (въпреки че той пък може да пали по-бавно и му трябват няколко секунди за да светне както трябва)...
                  Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                  Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                  Коментар


                  • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                    Не е въпроса в ксенона,денем съм по бърз от всяко мпс,във всеки един момент,нощем обаче съм като каруца на асфалта,ако има някой пред мен съм зад него и скороста ми е същата като на предния,изпусна ли го и започвам да пълзя едвам едвам,все едно съм сляп,регулирах ги фаровете и нещата са почти ОК,но все пак един фар не е като два ,затова си мисля за ксенона,нямам никакви гъдели от към визия,тунинг или подобни !

                    Натиснете снимката за да я уголемите

Име:big_kawasaki_versys_2009_01.jpg
Прегледи:1
Размер:104.6 КБ
ID:5618327

                    Все пак в оригиналния си вид,фара си е с халогенна лампа,и съм далеч от мисълта да променям неща по екстериора
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                      Анатоли, заеби я тая идея..
                      Преди време, докато не турих, не видях, не се убедих, и не си формирах мнението - нямаше сила да ме убеди в противното.
                      Ама откриването на топлата вода.. безсмислено е.

                      Не си губи времето с такива тунинг-експлозии.. няма смисъл.
                      В отличния вариант - ще свети, колкото свети и заводския фар. Отличния вариант е много трудно постижим.
                      И възниква въпроса за жабетата - оти ги ручааме тогиз?

                      Една добра регулировка води до чудеса.
                      Ако е тръгнал да си заминава фара - или в Стрелча, или ново Депо, и пак си ти.

                      Другото е празна работа.


                      PS Стана ли кабела за нувито?

                      Коментар


                      • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                        Вени,фара е неразличим от нов,кабела стана с окъсяването на 4 и 5 пин !Мерси,ще черпя

                        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_2413.jpg
Прегледи:2
Размер:215.8 КБ
ID:5618330
                        Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                        Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                        Анатолий Пейчинов o8875о9815
                        https://dvrbg.com/

                        Коментар


                        • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                          Днес с кристално бели габарити силвана,доставени от сащ на малко солена цена,но пък резултата е виден.
                          Прикачени файлове
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                            Отказахте ме от ксенона,нова филипс лампа
                            Прикачени файлове
                            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                            Анатолий Пейчинов o8875о9815
                            https://dvrbg.com/

                            Коментар


                            • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                              Мислил ли си по въпроса да си сложиш допълнителни фарове ?
                              Има доста интересни LED предложения,който могат да се използват и за допълнително осветяване вечер.
                              Сега - BMW R1200RT 2006 г
                              Бивш - Suzuki V-Strom 1000 2004 г
                              По Бивш - Honda Africa Twin RD04 1992 г
                              По По Бивш - Yamaha Virago VLX 500 1983 г

                              Коментар


                              • От: Нова придобивка,няколко въпроса ?

                                Има цял форум само за Версис и там има доста неща вкл. и такива светлини,лично аз съм консервативен освен ако няма фабрични уши за поставянето на такива.
                                Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                                Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                                Анатолий Пейчинов o8875о9815
                                https://dvrbg.com/

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X