Обява

Свий
Няма добавени обяви.

BMW motorrad BG

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: BMW motorrad BG

    Вчера сменихме бензиновият филтър на БМВ-то R 1100 GS. Mаркучето което свързва бензиновата помпа и филтъра е коляно с дължина, около 7- 8 см се беше напукало, и решихме да го сменим. Обадихме се в Камор ауто да питаме за този маркуч и от там ни дадоха цена от 57 ( петдесет и седем) лева за 7 см маркуч 8 Х 14!?!?!? От магазина за гумени изделия и маркучи за 5,70 (пет лева и 70 стотинки) купих точно един метър такъв маркуч 8 Х 14 масло и бензиноустойчив за налягане до 12 бара...
    Коментари няма да правя, а изводите всеки да си ги прави сам...
    Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
    Златомир Попов - Forry

    Коментар


    • От: BMW motorrad BG

      Тука някъде из форума някой се беше похвалил, че частите за моторите на БМВ от Камор ауто щяли да пристигат за три дни.... Трънки и глогинки....
      Едно е мечтата и желанието, а съвсем друго реалната действителност. Лагери за кардана чакам вече три седмици... Един грък му е изхвърчало прозорчето за маслото на картера на R 1100 RT и той чака от три седмици....
      Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
      Златомир Попов - Forry

      Коментар


      • От: BMW motorrad BG

        Един шарнир за теле-леле левър-а така и не го дочаках.
        Владич, ако го закъсаш виж в тия два сайта: motobins.co.uk и motorworks.co.uk. Шарнира си го поръчах от там и за 20 дена дойде.
        BMW F800GS

        Коментар


        • От: BMW motorrad BG

          Аз пък до сега не съм чакал повече от 5 дни. А всичко от там взимам, че навсякъде са едни и същи цените.

          Коментар


          • От: BMW motorrad BG

            Да кажат 20 дена ще чакам 20 дена, да кажат месец и ще чакам месец.... Но да кажат три дни, а да чакаш три седмици.... И после тъпи обяснения от рода на, ама в северна България валяло сняг.... Ама в Гърция имало стачки... Ама момичето, което приемало поръчките било в месечен цикъл и объркало поръчките, и номерата на лагерите.... Не е сериозно....
            Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
            Златомир Попов - Forry

            Коментар


            • От: BMW motorrad BG

              Първоначално публикуван от ВладиЧ Преглед на мнение
              Да кажат 20 дена ще чакам 20 дена, да кажат месец и ще чакам месец.... Но да кажат три дни, а да чакаш три седмици....
              Части за БМВ моторите купени от дилърите са-доста $$$ и обикновено с 200% надценка. За това купувам ОЕМ части само в крайна нужда. Резервния лагер за кардана може да се купи от BOHEMIA SEAL, Ltd - чешка фирма мисля че са били доставчици на БМВ докато китаиците не ги съсипаха с цените. Продават и на eBay. Качеството е доста добро. Доставката отнема ~4 дена.
              Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

              Коментар


              • От: BMW motorrad BG

                Купувал съм доста дреболии от Камор, и винаги доставката е била максимум седмица, но с последната ми поръчка за хидравличния цилиндър на съединителя ударих на камък. Оказа се, че го няма не само в БГ, но и в Германия. Сега го издирват по дилъри в други страни и не могат да ми дадат срок на доставка. Само мога да се надявам това да е истината (което ме съмнява), защото това е по скоро част която се износва сравнително бързо.

                По-неприятно беше, че трябваше да дам поръчка на място и да платя 50% капаро защото, видите ли, иначе поръчката не била сигурна. Много странно за фирма, която държи на склад автомобили за милиони лв. да не иска да поръча част за 200лв. без капаро и то за редовен клиент от поне 2 години.
                BMW R1150GS

                Коментар


                • От: BMW motorrad BG

                  Танчев ми се обади да ме пита какво става с мотора и няма ли да караме. Обясних му, че още чакам лагери. Оказа се, че и той изобщо не е във възторг от доставките на части от Камор ауто...
                  Той поръчал ключалки за куфарите на неговият 1200 ГС, защото пристигнали без ключалки. Дал парите и започнал да чака... След месец чакане минал с мотора през Германия и от там си купил, и монтирал ключалки. След близо 6 месечно чакане ключалките му пристигнали успешно в Камор ауто в България. От там го "зарадвали", че няма никакъв шанс да отменят поръчката и тъй, като вече бил платил 300 лева за въпросните ключалки той бил принуден да ги вземе. И понеже не му трябват два чифта ключалки успял да продаде въпросните ключалки, които получил за 300 лева от Камор ауто след 6 месеца чакане, за сумата от 120 лева...
                  Така че има и щастливи моторджии от мотането на доставките.....
                  Празен път с планини на хоризонта, бензин в резервоара и километри... Десетки, стотици и хиляди километри, които гумите жадно да захапват и да претворяват в емоции...
                  Златомир Попов - Forry

                  Коментар


                  • От: BMW motorrad BG

                    Сагата с моя "clutch slave cylinder" е приключена. Цилиндъра беше доставен от МотоБинс за точно 3 (да три) дни и тази неделя ще бъде монтиран.
                    Уникално бърза реакция, още не бяха дръпнали парите от картата а пратката вече беше доставена.

                    Междувременно Камор ми дадоха срок на доставка около 10 Декември, при което аз отказах поръчката те бяха много отзивчиви и ми върнаха капарото.

                    П.П В мото салона на Камор има K1600GTL и R1200GS Triple Black
                    BMW R1150GS

                    Коментар


                    • От: BMW motorrad BG

                      Здравейте! В един руски сайт намерих програмка която е аналогична на много сайтове за части тя работи офлайн. Вътре в нея освен автомобили има и за мотоциклети мисля че тази програма ползват повечето дилъри. "ETK Information 03/2011" - това е програмата ако искате мога да я кача на някои FTP към нея има и "BMW ETK PRICE" което са цени на някои дилъри но не и в БГ. В нея забелязах има и аксесоари и е много лесно да се види с нея дали дадения аксесоар става за желания мотоциклет. [rutracker.org].t3793334.torrent.zip. Разархивирайте си го и го закачете в торент клиент. А при една лесна и бърза регистрация в "http://rutracker.org" можете да си дърпате по-стари версии и по-нови по ваше желание. Програмата може да се инсталира и като сървърна версия.
                      Георги BMW R1100GS

                      Коментар


                      • От: BMW motorrad BG

                        Първоначално публикуван от gogo_danailov Преглед на мнение
                        Вътре в нея освен автомобили има и за мотоциклети мисля че тази програма ползват повечето дилъри. "ETK Information 03/2011" - това е програмата ако искате мога да я кача на някои FTP към нея има и "BMW ETK PRICE" което са цени на някои дилъри но не и в БГ. В нея забелязах има и аксесоари и е много лесно да се види с нея дали дадения аксесоар става за желания мотоциклет....
                        Много полезна програмка ще я кача при сервизния диск на BMW за F i R моделите на фтп-то
                        Тази криза край няма, всички продават никой не купува...

                        Коментар


                        • От: BMW motorrad BG

                          За много години на всички ! При мен Дядо Коледа закъсня малко, но все пак не се посрами....след много мислене и чудене се присъединих към групата....благодаря на всички, които ми дадоха съвети.

                          Снимката е вчера от двора на КАТ

                          Коментар


                          • От: BMW motorrad BG

                            Честито!
                            Красавец. Със здраве да го караш.

                            Ей групата расте здраво
                            ______2
                            Е = MZ

                            Коментар


                            • От: BMW motorrad BG

                              честито и безаварийно през новата2012

                              Коментар


                              • От: BMW motorrad BG

                                Иииии че хубав бре! С най-хубавата разцветка.
                                Със здраве да си го ползваш!
                                BMW F800GS

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X