Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Хайде на Дунава за офф-риболов

Свий
Това е залепена тема.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

    Късно е вече да се глася за утре, но за понеделник или вторник, ще мога. Ако си свободен свиркай. Ще взема и сонара, не че днес имаше особена полза от него, освен дълбочината и температурата друга информация не получих. Поне му направих сефтето
    Пък и утре може, и да се газифицирам.
    п.п. Забравих да ви се похваля. Днес ме провериха и сутринта и следобяда от гранична полиция.
    Браво и все така, пък и с лачени джипове бяха.
    Последно редактирано от Лъчезар; 09-04-10, 22:01.

    Коментар


    • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

      Поредния ни излет беше чудесен.Интересното почна още като минахме мостчето.Водата по пътя беше до фаровете.Растоянието около 200-300м.Първи мина Чавдар да проучи терена.Аз малко се уплаших тоз път щото водата се качваше върху капака.Втори мина Коко като едвам издрапа на другия край.Трети последен бях аз .Включих на 4.4 на бавните на 2 предавка и потеглих .По едно време джипа взе да губи скорост .Как съм давал газ не знам ама рибарите от Дунава чак ма чули .Едвам издрапах на сухо .Настанихме се на 444километър.Водата беше като боза .Но все пак метнахме няколко въдици .На качамак въобще не бутна.На торен червей едно попче и една вретенарка.След като хапнахме без сол щото Коко забравил солта и пихме по едно вино без лимонада щото пък Чавдар забравил лимонодата решихме да се преместим на мястото от където Чавдар извадил големия сом.Речено сторено след около 40минути бяхме на другото място.Коко се проба да замята над върбите докато се увери че така не става.Следва малко рали с мойта бабичка от което на Коко никак не ме беше приятно.И някъде към 18 часа ни дойде най-хубавата идея да хапнем хванатия от Чавдар сом .И така мина офриболова ни на Дунава .
      Прикачени файлове
      Последно редактирано от meha1971; 11-04-10, 12:54.
      ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

      Коментар


      • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

        Ясно,ще я морим вече след забраната.Вчера се завъртях край Маята и на стъпката на Моста-нищичко,мятах железа като гламав,само че ни аз/на 10см от повърхността/,ни рибата ги виждаше явно.Водата като при вас,боза.
        На Маята имаше и рибари за мирна-същата работа,почиваха си на припек.
        Забраната последно в четвъртък ли влиза в сила или ще изчакат до неделя,както в други години?
        Последно редактирано от maxxx; 11-04-10, 13:19.

        Коментар


        • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

          Е браво на колегите ,добре са прекарали деня макар и без улов.Надявам се следващият път пак да присъствам и тогава ситуацията с рибата да е в наша полза

          Коментар


          • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

            Първоначално публикуван от meha1971 Преглед на мнение
            Поредния ни излет беше чудесен.Интересното почна още като минахме мостчето.Водата по пътя беше до фаровете.Растоянието около 200-300м.Първи мина Чавдар да проучи терена.Аз малко се уплаших тоз път щото водата се качваше върху капака.Втори мина Коко като едвам издрапа на другия край.Трети последен бях аз .Включих на 4.4 на бавните на 2 предавка и потеглих .По едно време джипа взе да губи скорост .Как съм давал газ не знам ама рибарите от Дунава чак ма чули .Едвам издрапах на сухо .Настанихме се на 444километър.Водата беше като боза .Но все пак метнахме няколко въдици .На качамак въобще не бутна.На торен червей едно попче и една вретенарка.След като хапнахме без сол щото Коко забравил солта и пихме по едно вино без лимонада щото пък Чавдар забравил лимонодата решихме да се преместим на мястото от където Чавдар извадил големия сом.Речено сторено след около 40минути бяхме на другото място.Коко се проба да замята над върбите докато се увери че така не става.Следва малко рали с мойта бабичка от което на Коко никак не ме беше приятно.И някъде към 18 часа ни дойде най-хубавата идея да хапнем хванатия от Чавдар сом .И така мина офриболова ни на Дунава .
            Сигурно още го боли главата от твоето каране,защото нито пише,нито снимки качваНа връщане Коко искаше да си отмъсти на теб,ама аз го отнесох,защото Коко караше ,а отзад в кучкарника се возех аз.
            И за капак не искахте да се приберем пак през водата.Подготвил съм трасе за състезание??????
            Чавдар Владимиров
            0887/912075
            Ленд Ровър Диско 1
            Самуад в проект

            Коментар


            • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

              Първоначално публикуван от чаро 4х4 Преглед на мнение
              Сигурно още го боли главата от твоето каране,защото нито пише,нито снимки качваНа връщане Коко искаше да си отмъсти на теб,ама аз го отнесох,защото Коко караше ,а отзад в кучкарника се возех аз.
              И за капак не искахте да се приберем пак през водата.Подготвил съм трасе за състезание??????
              Какво трасе Като си купя подводница ще ти се обадя.
              ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

              Коментар


              • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                Mдаа нека и аз да кажа.Като цяло денят беше прекрасен,събрахме се приятели и драснахме към дунава.Искам да благодаря на другия Коко за хубавата салата(па макар и без сол) както и на колегата Меха за болките в кръста и главата,които ми докара(ама аз няма да забравя) и най-вече на Чавдар за вкусния сом с който ни нагости най-накрая и който лично е хванал(дали).Дет се вика ядахме,пихме и се веселихме като равносметката показва,че аз имам най-големия улов-върба.Ето и моите снимки:
                ПП а наЧавдар съм му сърдит дето ме прекара през голямата вода а не ме снима.
                Прикачени файлове
                Николай Папазов

                Коментар


                • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                  Верно сте изскарали добре,и природата е убийство.

                  Коментар


                  • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                    Забраната за река Дунав от кога влиза.
                    ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                    Коментар


                    • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                      Доколкото знам от15.04 до 01.06 освен ако не изстърсят нещо в последния момент.

                      Коментар


                      • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                        Вчера отново ходих до Мартен, водата се беше избистрила и понижила с 50см. Този път скобар и морунаж излизаха само на дъно, най-вероятно заради огромното количество от попчета и раци.

                        Коментар


                        • Не винаги хванати риби = кеф

                          Хех...'що темата е отишла в "Общи приказки"?

                          Ето едно репортажче от уикенда.

                          Не винаги хванати риби = кеф...но дето се вика - поне кеф сред природата.

                          Язовир Скомля. Достъп ограничен.


                          Иначе е готино:




                          Регламент за "връзкарите" - к'вото хванеш - го пускаш, а таранка и бабушка можеш да влачиш на воля.
                          Метнах една дънна за шаран и хоп!




                          Пуснах шарана, пак метнах дънната и докато си оправях другата въдица с плувката, пак ми се заклати пръта, извадих втори шаран, малко по-малък, пуснах го...и си прибрах дънната...не ми беше тръпка, все едно да стреляш по вързано прасе.

                          Започнах да цъкам с плувката без да съм фен на тоя риболов...тъкмо започнах да вадя една бабушка, когато до самия бряг й рипна един костур.
                          Ааа....няма да се разберем така! Взех спининга и започна гол след гол на всяк'ви примамки:



                          Отсвирих и спининга като балтон в жега...не е същото като да се сбориш с дивото в Дунава.
                          ...а не беше жега, започна да духа, вълни, дъжд и хайде беж обратно:



                          По пътя назад обаче времето се проясни и се спряхме на Дунава /пристана на Арчар/:



                          Поцъкахме малко попчета и морунажчета:


                          Писна ни и продължихме по пътя си, но пак спряхме, просто спинингистът в мен не би подминал тези места без проверка:



                          Проверката установи липса на хищници ...и вече най-накрая се прибрахме.
                          Поредният излет, който за сетен път ме убеди, че по-добре на Дунава дори и да не хванеш, отколкото по няк'ви гьолове - развъдници.

                          За инфо - на Скомля ще се прави хотел и бунгала, и мястото ще се таргетира към чуждестранни рибари.
                          Hyundai Galloper 2.5 /щар Х щар, турбо катерач спринцовка/

                          Коментар


                          • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                            Подкрепям те на 100%, мразим да хвърляме в аквариум, но пък по време на забраната става.
                            А темата защо е тук, нещо стана на въпрос за брой мнения, дано не е това, че е малко тъпо.
                            Не ме бърка, но вече не мога да си я намирам с търсачката

                            п.п. много добро представяне на излета, ще взема пример.

                            Коментар


                            • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                              Първоначално публикуван от Лъчезар Преглед на мнение
                              Подкрепям те на 100%, мразим да хвърляме в аквариум, но пък по време на забраната става.
                              А темата защо е тук, нещо стана на въпрос за брой мнения, дано не е това, че е малко тъпо.
                              Не ме бърка, но вече не мога да си я намирам с търсачката

                              п.п. много добро представяне на излета, ще взема пример.
                              И аз попитах същото и получих зануляване на брояча откъм всякакви показатели ше кажеш че сам заради това тук.А колегата наистина е заснел красиви места и си е прекарал разкошно.

                              Коментар


                              • До: Хайде на Дунава за офф-риболов

                                Ко се умалчахте бе .Като има забрана за риболова значи ли да не ходим до Дунава на разходка с барбекю.То иначе сме се съдрали да я ловим ама нейсе....Пък може да метнем за дунавска скумрия я за царска пастърва пък ако хванем шарко ще си го пускаме по живо по здраво .
                                ТЛК 90 120кв Дайхатсу Ф20 Няма да пия повече .....ама и по малко няма да пия...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X