Обява

Свий
Няма добавени обяви.

ГЪБИТЕ - лов или бране

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

    Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
    Да бе да Ще си спорим и споделяме на воля.Споделен опит си е добра подложка за бъдещи гъбарски подвизи,независимо дали за отровни или ядливи.Аз лично имам едни съмнения за целта на изкупуването и те са:В червената мухоморка има холин и близко до него вещество което се опитват да извлекат и ... Следващото ме втрещи,един не малък куп червени мухоморки преснички и не голями биде внесен в колибата на шамана.Какво е правил с тях не знам но изнесе след време една кратуна и почна да които живеят в средната и ниската джунгла не познават коката тъй като тя вирее само във високата,така че изключвам надрусването с кока.
    И за още една интересна гъба свързана със същото приключение ще ви разкажа но по-късно.
    Уникално преживяване !
    В началото си помислих , че се шегуваш .....
    Но вярвам в това което е станало с Червената мухоморка , защото :
    Ако се вари определено време - нейните отрови ( активни вещества ) стават с определена концентрация и съответно имат точно изразен ефект . От отравяне ( ако се вари по-кратко) , през халюцинации (ако се вари точно определено време ) , до слаб , незабележим ефект ( ако се вари повече от нужното време ) .
    Разбираемо защо не посочвам какво е времето . Но само съм чел , без личен опит .
    Та - има много какво да се пише по темата . Интересни неща .
    Не препоръчвам на колегите да ги пробват ....

    Давай следващите преживявания .

    Коментар


    • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
      Уникално преживяване !
      В началото си помислих , че се шегуваш .....
      Наистина уникално си остава за мен и до ден днешен но причините са повече други.Това е един фрагмент само и то защото се интересувам от гъбите.Ако не познавах червената мухоморка сега щях да разказвам като опитал я Другата гъба за която иде реч не съм я срещал никъде другаде.Бяла и ламелите също,фуниевидна,по форма наподобяваща пачият крак но много тънка,нежна.Около 4-5 см.в горният край на фунията и почти толкова висока.Пънчето под ламелите късо около сантиметър и малко по-тънко от цигара.Интересното е че имаше някаква особена миризма,като много лек парфюм.Та тази въпросната гъба се появи по някое време след "надрусването" и...е те тука се чудя как да опиша последвалото без да изпадам в нецензурност
      Абе с тази гъба мъжката част си натриваше достойнството и наставаше едно възбуждане или по-скоро надуване даже и около гениталите.Женското съсловие търкаше само гърдите и бедрата без "същността" И те се подуваха здраво и после настана див секс на поляната.Веки със своята жена ли или кой коя докопа не разбрах тъй като не ми стана ясно какъв е и има ли някакъв семеен статут.Не си сменяха партниорите.
      Сега да внеса някои доуточнения за да се изясни картинката.Когато са си в селището си ходят дибидюс голи,изключая шаманът който е натруфен с кожи,парцали взели се незнайно откъде и за тържеството естествено с пера от какаду.Подмятат се наоколо и други парцалки,тениски и дори шорти но ги слагат само когато пътуват по реката извън района на племето.Предполагам че от най-близкото населено място са ги взели или някой т.нар.мисионер им ги е донесъл.А най-близката цивилизация до която бях любезно превозен с две лодки е гр.Тена на повече от 100 км./предполагам ,не съм сигурен/ защото по реката с нейните невъзможни криволици и под дърветата където виждаш небето понякога, губиш тотално ориентация.В последствие разбрах че има доста племена които отказват да променят начина си на живот и не допускат цивилизацията да ги смачка.Има и други които са полу така и полу в цивилизацията но това е друга тема.
      Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
      Селска фурна аспух нема. Пак същият.
      В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

      Коментар


      • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

        Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
        Наистина уникално си остава за мен и до ден днешен но причините са повече други.Това е един фрагмент само и то защото се интересувам от гъбите.Ако не познавах червената мухоморка сега щях да разказвам като опитал я Другата гъба за която иде реч не съм я срещал никъде другаде.Бяла и ламелите също,фуниевидна,по форма наподобяваща пачият крак но много тънка,нежна.Около 4-5 см.в горният край на фунията и почти толкова висока.Пънчето под ламелите късо около сантиметър и малко по-тънко от цигара.Интересното е че имаше някаква особена миризма,като много лек парфюм.Та тази въпросната гъба се появи по някое време след "надрусването" и...е те тука се чудя как да опиша последвалото без да изпадам в нецензурност
        Абе с тази гъба мъжката част си натриваше достойнството и наставаше едно възбуждане или по-скоро надуване даже и около гениталите.Женското съсловие търкаше само гърдите и бедрата без "същността" И те се подуваха здраво и после настана див секс на поляната.Веки със своята жена ли или кой коя докопа не разбрах тъй като не ми стана ясно какъв е и има ли някакъв семеен статут.Не си сменяха партниорите.
        Сега да внеса някои доуточнения за да се изясни картинката.Когато са си в селището си ходят дибидюс голи,изключая шаманът който е натруфен с кожи,парцали взели се незнайно откъде и за тържеството естествено с пера от какаду.Подмятат се наоколо и други парцалки,тениски и дори шорти но ги слагат само когато пътуват по реката извън района на племето.Предполагам че от най-близкото населено място са ги взели или някой т.нар.мисионер им ги е донесъл.А най-близката цивилизация до която бях любезно превозен с две лодки е гр.Тена на повече от 100 км./предполагам ,не съм сигурен/ защото по реката с нейните невъзможни криволици и под дърветата където виждаш небето понякога, губиш тотално ориентация.В последствие разбрах че има доста племена които отказват да променят начина си на живот и не допускат цивилизацията да ги смачка.Има и други които са полу така и полу в цивилизацията но това е друга тема.
        Аааааа- сега вече развали темата ! На най-интересното - не знам каква е гъбата . То така не става !!!!
        Няма не знам - казвай си всичко !
        С тази случка направо привлече нови гъбари . Уникално !
        Дано не ни гъбаркаш нещо ...?

        Коментар


        • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

          Точно за гъби нямам навик да се гъбаркам.Към тях и оръжието винаги съм подхождал изключително сериозно.А относно гъбата периодически ровя насам-натам, засега без успех.Поне нещо приблизително да бях мернал.Няма.А не бих я пропуснал защото е страшно специфична, тънка и е стената на фунията като цвят на цвете.
          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

          Коментар


          • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

            Псилоцибка някаква сигурно. Може да има вид който се резборбира и през кожата. Нали те вирееха из америките. И тука ги жънат вече май. Щом има там картофи или домати беше, що да няма псилоциби Челен опит от новия свят.Около М-ца съм виждал гъбари в невръстна възраст и с вързани комбъли често .... да се реят.
            Последно редактирано от Kent; 11-11-09, 21:55.

            Коментар


            • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

              Първоначално публикуван от Kent Преглед на мнение
              Псилоцибка някаква сигурно. Нали те вирееха из америките. И тука ги жънат вече май. Щом има там картофи или домати беше, що да няма псилоциби Челен опит от новия свят.Около М-ца съм виждал гъбари в невръстна възраст и с вързани комбъли често .... да се реят.
              Не не е от светещите.Ефекта от нея ми приличаше по-скоро като здраво нажулване с коприва но без обривите. Да бях опитал ма.....му стара ама как да опитвам като през цялото време се чудех кога и как точно ще ме сготвят и хапнат Как беше Бял човек- глупав човек но ситуацията беше кофти, срам не срам бях се изгубил и закъсал яко в джунглата Тези хора ме намериха и върнаха в цивилизацията. От тогава съм влюбен в това зелено море и при първа възможност пак отпрашвам там.
              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

              Коментар


              • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

                По добре,че не си опитал,защото недай си Боже да докопаш грешната жена и наистина да те сготвят и хапнат както викаш ти.
                ROCK ON

                Коментар


                • Днескашната разходка ...

                  Днес към 10 часа решихме да отидем на село,имаше малко работа за свършване.Пристигнахме към 10:30,помотахсе малко и към 11ч. реших да се разходя за малко гъби имаше вятър но тръгнах.Още след излизане от село първите гъби бяха на лице.
                  тези двете не ги знам така че не съм ги и бутал.



                  Малко по-нататък и първите печурки...




                  предстоеше да обиколя тая полянка


                  на която и намерих да не кажа всички,но голямата част от гъбките!

                  Намерих няколко пърхутки,за жалост нямах късмета да намеря някои по-голяма.



                  И се почна с тези приятелчета



                  Разходих се още около 2км по поляната нататък , нямаше кои знаи колко гъби и реших да "хвана гората"


                  Тука под акацията(салкъм) имаше тук таме накоя гъба,но нищо конкретно..


                  Тук преминаваме от зелено килимче на шарено .



                  Малко видове гъби които не ги знам...

                  По-нататък още от тези

                  Тука има една се бе скрила ,но аз я видях

                  разкрих я ,те излязоха двечки ,снимка и продължаваме

                  Тука некви други


                  по-нататък още като предните


                  Малко преди Воденската ограда на една на дърво имаше гъба ,на кладник мязаше но беше само една
                  и само я снимах и продължих...


                  А това е и Воденската ограда


                  Продължаваме надолу покраи оградата.Тука съм снимал една сърнела

                  Тези бяха до един дънер.

                  и една пърхутка,


                  тази е в основата на едно дърво

                  и нещо като сърнела


                  Едвам слязох пократ оградата , имаше листа и тръгнах като си мисля,че са малко ,стъпвам и какво до коляното в листа ,голямо шоу беше докато сляза.

                  А това е пътя които преминава през Воденския резерват.

                  Малко по близо и поемаме обратно към вкъщи



                  По едно време за да става нещо мрачно , но добре ще имаше вятър и се разсея бързо

                  Продължаваме близо до пътя

                  Тук таме имаше някои цъфнала мащерка,между другото покрай целия път миришеше на мащерка,има много.

                  продължавам нататък по козята пътечка

                  малко снимки



                  имаше и хубава коприва

                  На идване минах от страната където е поляната ,сега ще мина от другата страна с надеждата за някои друг кладник.

                  Продължаваме напред.

                  Първия набелязан обект

                  Продължаваме през драките(нямаше друг път ), от ляво едни ягоди,от дясно гъбка


                  Имаше още орехи но и на тях нищо


                  Последна снимка

                  и вече сме в село


                  В крайна сметка не събрах кои знае колк огъби,но си направих една приятна разходка сред природата!
                  Това е краиния резултат.

                  А това е и другото мезе за довечера..



                  Това е от мен,приятна вечер!
                  Последно редактирано от kalin.p; 12-11-09, 16:56.

                  Коментар


                  • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

                    Откъде намери тази мащерка бе човек?А аз мислех че е минала още на Еньов ден.
                    Румен Николов

                    0888 358 572

                    Коментар


                    • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

                      Първоначално публикуван от sineto Преглед на мнение
                      Откъде намери тази мащерка бе човек?А аз мислех че е минала още на Еньов ден.
                      Еми има незнам,предната седмица пак бях излязал и имаше.Но незнам защо е цъфнал,пък на пролет може да заповядаш да си набереш колкото искаш.Много хубав чай става от нея и много приятно мирише!

                      Коментар


                      • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

                        Тези тумбести красавици някой да знае какви са. В широколистна гора около 150 м.н.в.



                        Коментар


                        • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

                          Калине кое е селото? Доста съм обикалял този район, и наистина има много гъби. Едни от най-големите сърнелешки находища са там.Печурки в изобилие,хеле пък от вътрешната страна на оградата, където ходят по-малко хора.Този портал не водеше ли към пистата?Малиййй как ми се ходи пак натам ама пусто свободно време

                          П.С. А това нарязаното на дъската да не е от някой рогатко
                          Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                          Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                          В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                          Коментар


                          • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

                            Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                            Калине кое е селото? Доста съм обикалял този район, и наистина има много гъби. Едни от най-големите сърнелешки находища са там.Печурки в изобилие,хеле пък от вътрешната страна на оградата, където ходят по-малко хора.Този портал не водеше ли към пистата?Малиййй как ми се ходи пак натам ама пусто свободно време

                            П.С. А това нарязаното на дъската да не е от някой рогатко
                            Селото е с.Старо Селище.Сърнели отдавна не съм събирал,сравнение с предни години ,тази няма.А от другата страна на оградата не знам как е,влизал съм като малък за дърва,но само това.Ти може би си минавал и си влизал то преди е било нещо като главен път...нз!Пътя минава през гората и там покраи летището ли от къде минава , не съм много запознат .Откри се възможност да влезем и да се разходим преди няколко години,но за жалост се провали,но все още не съм загубил надежда!

                            А отностно нарязаното на дъската, не е от рогатко,а от пернатко!

                            Коментар


                            • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

                              Първоначално публикуван от kalin.p Преглед на мнение
                              Селото е с.Старо Селище.Сърнели отдавна не съм събирал,сравнение с предни години ,тази няма.А от другата страна на оградата не знам как е,влизал съм като малък за дърва,но само това.Ти може би си минавал и си влизал то преди е било нещо като главен път...нз!Пътя минава през гората и там покраи летището ли от къде минава , не съм много запознат .Откри се възможност да влезем и да се разходим преди няколко години,но за жалост се провали,но все още не съм загубил надежда!

                              А отностно нарязаното на дъската, не е от рогатко,а от пернатко!
                              Не се сещам къде е това село,аз съм обикалял повече от към Завет,Главиница и от северната страна.От към Разград по-малко.Извини ме ама ти се чудя,да живееш там и да не ходиш в резервата Там вътре е раят!!!- не само гъбарският Не знам как е сега, но преди от към заветската страна един куп народ си се разхождаше вътре и ако не носят оръжие охраната не им създаваше проблеми.Хеле пък на гъбари никак.А през този портал,много ми е познат щото са малко такива, мисля че се стига точно до летището и най-луксозната за времето си ловна резиденция.Питай някой от по-възрастните, няма начин да не знаят.
                              Верно е това че баламите нямат свършване, няма нужда от кука, захапват влакното и стискат здраво. Стария.
                              Селска фурна аспух нема. Пак същият.
                              В+ LZ1HAN нула три осмици 9014две тройки

                              Коментар


                              • До: ГЪБИТЕ - лов или бране

                                Първоначално публикуван от derhunter Преглед на мнение
                                Не се сещам къде е това село,аз съм обикалял повече от към Завет,Главиница и от северната страна.От към Разград по-малко.Извини ме ама ти се чудя,да живееш там и да не ходиш в резервата Там вътре е раят!!!- не само гъбарският Не знам как е сега, но преди от към заветската страна един куп народ си се разхождаше вътре и ако не носят оръжие охраната не им създаваше проблеми.Хеле пък на гъбари никак.А през този портал,много ми е познат щото са малко такива, мисля че се стига точно до летището и най-луксозната за времето си ловна резиденция.Питай някой от по-възрастните, няма начин да не знаят.
                                Незнам преди как е било,но сега не дават да се влиза освен за дървен материал,другия път като отида ще питам там едната съседка е приятелка с горския,но съм сигорен че не дават!
                                Относно пътя тои отива към Острово.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                Тук са 6 потребители онлайн. 0 потребители и 6 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X