Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
    60 човека управляваш (ако не бъркам), имат семейства, и се молиш на двама безплатни мода да не заключат нещо у безплатен форум?
    п.с. Освен това си от малцинството на наще, де са яли големия ой, с големите математики...
    Дръж се!
    Едно е да управляваш, друго е да са твои
    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
    Смесил съм личните с тези за персонала Нали все от джЕба ми излАзЯт, гледам крайния резултат. Па и никой не ми ги признава за разход, освен онез 208 леФа месечно баш-лични... Па и двойно ги облагат с ДДФЛ - един път като моЙ приходиЙ, втори път като заплати на служителите. Ма така им се пада на гадните ЧъСъЙ, налЕ?
    Що мислиш, че е било неясно?
    А тези простотии се правят от името на всички ни.
    Даника
    Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

    Коментар


    • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
      .... Освен това си от малцинството на наще, де са яли големия ой, с големите математики...
      От Големия Ой се оплакваш ти . Щот си учИл "дива математика" . Аз съм учИл облагородена
      А посочи некъде , не само в тая тема , ами и в подобните които си изпонацвъкал , поне един път къде съм се оплакал от анализите !
      За мен беха удоволствие . И то благодарение на преподавателят ми - доцент Михайлов (светла му памет ! ), от онЕя против които ревеш .
      Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

      Коментар


      • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Смесил съм личните с тези за персонала Нали все от джЕба ми излАзЯт, гледам крайния резултат. ...
        Аааа, ти ша я заебеш тая !
        По твойта логика - аз с моя 60- членен персонал ...ми е двайсе пъти по- дълъг от твоя твоя
        Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

        Коментар


        • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
          ...
          ...Ако броим детската градина - след 20 и нещо години си като компютър от магазина, само са ти инсталирали операционна система, и тепърва почваш да си търсиш полезния софтуер за живота. Дори се налага да деинсталираш огромна част от заводския софт, щото само заема място и работа не върши.

          ...
          Аз нямам намерение да чета темата. Наречи го- емпирично обусловено. Тааааа, това с компютъра е добра асоциация. Ти би ли си купил компютър, дето някой го е натръшкал със специализиран софтуер, според своите нужди? Целта на образованието не е ли, именно да извади на пазара една машина, заредена с базов софтуер, която да можеш да "разпънеш" в която си искаш посока, според моментните ти нужди и желания?
          Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

          Коментар


          • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
            ... Ти би ли си купил компютър, дето някой го е натръшкал със специализиран софтуер, според своите нужди? Целта на образованието не е ли, именно да извади на пазара една машина, заредена с базов софтуер, която да можеш да "разпънеш" в която си искаш посока, според моментните ти нужди и желания?
            23 години инсталация на ОС. Ти би ли си го купил за 90 бона?
            Колко години ти трябват, да го напълниш, че да ти върши работа?

            Коментар


            • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

              Има и доста по- скъпи. Освен това се предполага да го ползваш 40 и кусур години и само да надграждаш, без да се амортизира. Ако има какво да надграждаш, де. За мен, проблемът е в застоя (нейде, десетина години след Университета) улягането в удобна форма, изпадането в рутина, машинално изпълнение на работата и тоталното нежелание да научиш нещо ново, щото така ти е удобно. Проблемът никога не е бил в ученето. Когато и под каквато и да било форма.
              Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

              Коментар


              • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                Аааа, ти ша я заебеш тая !
                По твойта логика - аз с моя 60- членен персонал ...ми е двайсе пъти по- дълъг от твоя твоя
                Ти не си ти, а е фирма. На нея всяка платена като данък или осигуровки стотинка ѝ се признава за разход. На мен - нормативно признати 20 % и личните осигуровки (онези прословути 208 лв., заради коЙто скачате) се вадят от данъка. Сичко друго (а разходите са около 90 % от оборота) се облага с ДДФЛ един път при мен, втори път при служителите...
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Ти не си ти, а е фирма. На нея всяка платена като данък или осигуровки стотинка ѝ се признава за разход. На мен - нормативно признати 20 % и личните осигуровки (онези прословути 208 лв., заради коЙто скачате) се вадят от данъка. Сичко друго (а разходите са около 90 % от оборота) се облага с ДДФЛ един път при мен, втори път при служителите...
                  Малииииии, ти ако решиш и дивидент да си дадеш, ше излезеш на червено.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                    23 години инсталация на ОС. Ти би ли си го купил за 90 бона?
                    Колко години ти трябват, да го напълниш, че да ти върши работа?
                    Според мен човек се учи цял живот за да е във форма и да не лежи на стари лаври. На теб като ти е било тъпо - що си стоял пет години?
                    Фиат Купе
                    Опел Фронтера В
                    Мицубиши Паджеро Пинин

                    Коментар


                    • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                      23 години инсталация на ОС. Ти би ли си го купил за 90 бона?
                      Колко години ти трябват, да го напълниш, че да ти върши работа?
                      Много точно те уцели Тропчо, евала.
                      И грешен въпрос задаваш. Твоят работодател, не дава 90 бона за твоите умения. Той те е взел под наем, и с теб изкарва пари. За колкото повече неща може да те използва, респективно да печели от теб повече, толкова по-предпочитан си на пазара на труда, и респестивно си по-"скъп"(високоплатен).
                      За колко пари си произведен (и от кого), на шефа ти му е все тая. Но ако държиш да оценяваш цената...Вероятно е доста под цената, за която ти програмираш на час...
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                        Терзиев доста се забавлява в тази тема
                        Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                        Коментар


                        • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                          "Предпочитан" и "Скъп" не са винаги свързани на тоя пазар. А дори и свързани, връзката им в наши условия е подчинена на огромен брой случайни променливи.
                          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                          Коментар


                          • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            Ти не си ти, а е фирма. ...
                            Абе така е , фирма е . Ама ...
                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            ... нали все от джЕба ми излАзЯт, гледам крайния резултат. ...
                            ..аз да ги не вАдим от крачОла като е фирма . Или ми ги дава бате Гойко ?
                            Та мисълта ми е че понеже и аз ги вадим от джеба - и аз гледам крайния резултат тоже от гледна точка на моя джеб.


                            Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                            ... (онези прословути 208 лв., заради коЙто скачате) ...
                            Ба , скачаме , та маани - нема да спиме та`а нощ заради тех .
                            Дреме ни на сайдера, бре .Просто се забавляваме доде не са заключИли Ванката .
                            Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                            Коментар


                            • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                              Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                              Малииииии, ти ако решиш и дивидент да си дадеш, ше излезеш на червено.
                              Нема дивидент, повтарям за неразбралите - ЧъСъЙ не са фирми и не са организирани като такива. НякоЙ ЧъСъЙ се обединяват в граждански дружества по ЗЗД (имаше такава тема за тия дружества) именно за да им се признават разходите. Другите се задоволяват с 2-3 % от оборота, колкото остане като се тегли чертата.
                              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                              Коментар


                              • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                                Нема дивидент, повтарям за неразбралите - ЧъСъЙ не са фирми и не са организирани като такива. НякоЙ ЧъСъЙ се обединяват в граждански дружества по ЗЗД (имаше такава тема за тия дружества) именно за да им се признават разходите. Другите се задоволяват с 2-3 % от оборота, колкото остане като се тегли чертата.
                                Ко ривеш, гай тъй? Фирмата и 5 лъва дивидент от изработеното и вече обложено с данъци да реши, да даде, пак плащаш данък.
                                Абе:
                                Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                                ...
                                Ба , скачаме , та маани - нема да спиме та`а нощ заради тех .
                                Дреме ни на сайдера, бре .Просто се забавляваме доде не са заключИли Ванката .
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X