Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

    Иванеееее, какво общо има SQL с Big Data Analytics или с оптимизация на времето за изпълнение на заявките (където без формули не може). И какво общо имат мрежите с UML. И как UML e полезен за смешните проектчета правени от десетина души екип екип​. Някога стигал ли си до реално използване на пакетните диаграми в рационалната роза, ако въобще знаеш за какво говоря. Видяла жабата, че подковават коня, и тя дигнала крак...

    Коментар


    • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
      ...............................................................
      Щом ми четеш и пишеш у темата значи ти е интересна.
      ...........................................................

      Интресна , до толкова да видя колко много нищо не знаеш и колко много искаш да можеш .................

      Нали нЕма нужда пак да ти казвам ..................

      Нормален човек разбира най-много от третия път ............

      На теб колко много се заеха да ти обяснят и по колко път и пак нищо .......

      Колкото и да си зареждаш лайномета най-много да си засереш клавиатурата ....................

      И да ти намекна че все още никога не си написал че си от нещо си доволен и че нещо ти харесва ................ С изключение май само на диагнозата и дневната доза .................................
      По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

      Коментар


      • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

        Иван го играе по любимата селска сценка, да се прави на по-глупав, отколкото е, и после да гледа сеир. Проблемът е, че форума се чете и от младежи, които току-виж повярвали на глупостите, които пише. Администраторите също се кефят на генерирания трафик. Win-win. Почти. Предлагам да се обединят с мотозоната...

        Коментар


        • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

          Първоначално публикуван от 4ef4o Преглед на мнение
          Ето актуалната програма за бакалавър КСТ на ТУ-Варна
          Да, предметите общо взето са същите, но са променили възможността за избор... Наистина са променили нещата - прав си ....
          Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
          Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

          Коментар


          • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

            Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
            Иван го играе по любимата селска сценка, да се прави на по-глупав, отколкото е, и после да гледа сеир. Проблемът е, че форума се чете и от младежи, които току-виж повярвали на глупостите, които пише. Администраторите също се кефят на генерирания трафик. Win-win. Почти. Предлагам да се обединят с мотозоната...
            За два дни в изказа има промяна, каквато ,,комбайнерското" не е направило за 4 години.
            А тези простотии се правят от името на всички ни.
            Даника
            Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

            Коментар


            • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

              Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
              ...............

              И да ти намекна че все още никога не си написал че си от нещо си доволен и че нещо ти харесва ...............
              Доволният човек неминуемо се изправя пред избор или да си намери от какво още е недоволен, или да литне доволно от високо. За съжаление, поради непреодолимото земно притегляне, полетите са кратки. Има и още един избор, но той не е за доволни или недоволни.

              Коментар


              • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                Терзиев, ама ти си май като всестранно развитата личност на Людмила Живкова бе! И от строителство ли разбираш? И се пънеш да навреш целия свят в твоето калъпче? Това, че ти си имал намерение да строиш нещо, проекта за което не чини 15 хилки, означава само, че твоят проект е бил по-скромен или че ти си търсил да минеш по най-тънката лайсна ...



                Или ще да е било проект за коптор или проектът толкова е бил и проект ...
                Абе за всестранно равита таковата не знам. Ама както в момента препрочитам "Добрия войник Швейк", наш Иван (Терзиев) баш на него ми мяза!

                За ВСЯКА тема- и героя на Хашек, и Терзиев имат готов пример от реалния живот. В повечето случаи лично преживяна, или е взел дейно участие. Познава всяка технология (наш Иван)- в дълбочина, широчина и височина, и може да изказва експертно мнение (в огромен процент от случаите технологията има ебаси кусурите и недоделките, ако той я беше подхванал, щеше да я направи ехееей....много по-добра). Участвал е в толкова много и разнородни проекти, че практически няма непокрита област. И добре, че е участвал, че иначе проекта часто пъти е бил на път към киреча. А там, където вече проекта е затънал, включването му е било решаващия фактор за оправяне и успешен финал.

                И двамата герои уж правят всичко с най-добри намерения (ето, Ванката кански усилия полага да ни просветли и ограмоти, ама като сме оФце...), но странно защо околните все ги изкарват идиоти. Швейк поне е клинично освидетелстван, не знам Терзиев защо отлага да се обзаведе със сходна тапия.

                Коментар


                • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Нема дивидент, повтарям за неразбралите - ЧъСъЙ не са фирми и не са организирани като такива. НякоЙ ЧъСъЙ се обединяват в граждански дружества по ЗЗД (имаше такава тема за тия дружества) именно за да им се признават разходите. Другите се задоволяват с 2-3 % от оборота, колкото остане като се тегли чертата.
                  Или имаш голямо професионално отклонение, или ти трябва щетоводител (спешно).
                  1. Щом не си ДЗЗД, а просто ЧъСъЙ, значи не си по ЗДДС. Едностранно счетоводство. Малък шанс от счетоводни грешки и пропуснати срокове.
                  2. Данъкът ти е 10%. Няма данък дивидент, няма и 15% като ЕТ.
                  3. 30% от оборота ти се признава за разход без документи.
                  4. Тия хора дето си ги наел да ти изкарват пари им осигуряваш работа, те си осигуряват приходи. От приходите внасяш осигуровките, демек те си ги изкарват, а ти ги внасяш.
                  5. Дано не се налага да продаваш Хемито, за да платиш ЗО, защото от първото ти мнение излезе, че 2/3 от максималния осигурителен доход отива само за тях.
                  6. Фен съм ти и искрено се надявам да не те подпука ЧъСъЙ за горното. За това търси щетоводител.

                  П.С. Смятам, че Ванката е БОТ на опозицията.
                  Последно редактирано от didogen; 03-10-18, 19:21. Причина: забравих да се изкажа по темата
                  Как милата ми родина се падна в толкова скапана държава?

                  Коментар


                  • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                    Цецо, айде дето сипа 2 тона върху тема, от която си нямаш понятие - как да е. Освен ако не заработваш фриленс на частно след рейса...
                    До колкото подозирам нямаш виШо, ама си много наясно какво трябва да се учи и какво не. Че и тия дето са минали през тая месомелачка поправяш и упътваш.
                    Ама поне спри да ми туряш думи на устата, дето не съм ги казвал.
                    Няма какво да се терзаеш с подозрения - вярно е, че няма висше образование. Ама да ти кажа, дали Вилхелм Пик/Хенри Форд, или ВИММЕС дава по-съществено образование, е един сериозно дискусионен въпрос.


                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                    Да прекръстим университетите в "общопрофилен университет"...
                    Някой погоре ти препоръча да провериш значението на понятието: "факт" - ми земи виж и това на: "университет". Това, което предлагаш, би звучало като: "Розовата пантера Пинко".
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                      Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                      Иванеееее, какво общо има SQL с Big Data Analytics или с оптимизация на времето за изпълнение на заявките (където без формули не може). И какво общо имат мрежите с UML. И как UML e полезен за смешните проектчета правени от десетина души екип екип​. Някога стигал ли си до реално използване на пакетните диаграми в рационалната роза, ако въобще знаеш за какво говоря. Видяла жабата, че подковават коня, и тя дигнала крак...
                      Е па аз мрежар не съм работил. Вадя си лебеца само с писане на софт, и чат пат хардуер, че му разбирам. UML си е език за описване на разни казуси. Наще шкембелии дори НЕ го загатнаха. За туй питат на почти всяко интервю. Пак отвлечена теория, ама с приложение. Изпитите дето ме сгънаха (50 и нещо броя) нямат приложение. 1 на 10 ми върши работа.
                      Баш програмистката специалност - приложно програмно осигуряване също НЕ загатнаха тия неща. Съквартирантът ми беше тая специализация, гледал съм кво бичи на компа, от първо лице знам какво учиха.

                      Първоначално публикуван от alexalex69 Преглед на мнение
                      Интресна , до толкова да видя колко много нищо не знаеш и колко много искаш да можеш .................

                      Нали нЕма нужда пак да ти казвам ..................

                      Нормален човек разбира най-много от третия път ............

                      На теб колко много се заеха да ти обяснят и по колко път и пак нищо .......

                      Колкото и да си зареждаш лайномета най-много да си засереш клавиатурата ....................

                      И да ти намекна че все още никога не си написал че си от нещо си доволен и че нещо ти харесва ................ С изключение май само на диагнозата и дневната доза .................................
                      Господин сержант, какво точно си учил, че да ми обясняваш? Има един виц, и то за курсантите. Тестовете били с отговори "да", "слушам", и "тъй верно". Още първия ден ни обясниха у казармата, че "съвсем не" не означава, че няма да изпълниш заповед. Не означава и че не си съгласен с шапката. Означава като те питат дали си хвърлил хлор у кенефите, някаква версия на отговор "не".

                      Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                      Иван го играе по любимата селска сценка, да се прави на по-глупав, отколкото е, и после да гледа сеир. Проблемът е, че форума се чете и от младежи, които току-виж повярвали на глупостите, които пише. Администраторите също се кефят на генерирания трафик. Win-win. Почти. Предлагам да се обединят с мотозоната...
                      Точно туй подозирам аз, че ви развалям кочинката дето сте я градили от поне половин век. Да речем след ВСВ образованието да е било що годе адекватно. Ся и децата виждат за ква простотия иде реч. Терзиев каза дека царят е гол, нищо повече.

                      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
                      За два дни в изказа има промяна, каквато ,,комбайнерското" не е направило за 4 години.
                      Каква промяна? Стана ми интересно.

                      Първоначално публикуван от kjymma Преглед на мнение
                      ...
                      И двамата герои уж правят всичко с най-добри намерения (ето, Ванката кански усилия полага да ни просветли и ограмоти, ама като сме оФце...), но странно защо околните все ги изкарват идиоти. Швейк поне е клинично освидетелстван, не знам Терзиев защо отлага да се обзаведе със сходна тапия.
                      Без пари акъл не давам. Довери ми се поне за това. Влизал съм частпром по забатачени неща, и за под 1000 лева не си мръдвам мишката и на милиметър.

                      Първоначално публикуван от didogen Преглед на мнение
                      ...
                      П.С. Смятам, че Ванката е БОТ на опозицията.
                      Не се занимавам с политика.

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Няма какво да се терзаеш с подозрения - вярно е, че няма висше образование. Ама да ти кажа, дали Вилхелм Пик/Хенри Форд, или ВИММЕС дава по-съществено образование, е един сериозно дискусионен въпрос.



                      Някой погоре ти препоръча да провериш значението на понятието: "факт" - ми земи виж и това на: "университет". Това, което предлагаш, би звучало като: "Розовата пантера Пинко".
                      Ми кво да ти кажа - някакъв юрист ми се кара, на тема инженерлък. В моя случай и след над десетилетие опит по международни фирми, и в чужбина. Дори не му обърнах внимание. Сори за което.
                      Горе видеата са за ФМИ и СУ. Същия шит. Пак не ви кефят.
                      Друго си е да учиш 5 години за безработен! Учи мама да не работиш, ейна учих, и ся безработен.
                      Последно редактирано от Ivan Terziev; 03-10-18, 20:28.

                      Коментар


                      • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                        Всъщност... учих и аз в един ВУЗ, и не ми липсват наблюдения...
                        Както се казваше в оня виц, в разговор между инженери "Като се знам какви инженери сме, и ме е страх да отида на лекар".

                        Проблема с висшото образование у нас е, че има много ВУЗ-ове и всеки може да стане висшист, без реално да е научил нещо. И е съвсем естествено, една гола тапия да не ти помага да си намериш работа, ако реално нямаш нужните умения или барем връзки. Отделно, баш заради връзките, хора с умения се налага да стигат до търсене на работа в чужбина, а после да има рев за читави кадри у нас.

                        "Калинките" у нас са прекалено много, това е много по-голям проблем, от това че Ванката Терзиев учил нещо, което сега не намира как да ползва.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                          Та защо писачо на софт ти се е налагало кабели да кримпваш?
                          И с UML не се описват казуси, а се правят модели на информационни системи. Като по интервютата питат по две причини:
                          - Фирмата изготвя/участва в изготвянето на възголям и сложен софтуер, използвайки обектно-ориентиран подход и ползването на UML и пести едни 40% разходи.
                          - Фирмичката се пише барабар Петко с мъжете и хвърля прах в очите на бъдещите си крепостни кодерчета.
                          Но питах те аз, що е то диаграма на пакетите и за какво се ползва, като имаш претенции да си учил UML? Или и него си го учил, като преподаваното в университета?

                          Коментар


                          • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                            Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                            Та защо писачо на софт ти се е налагало кабели да кримпваш?
                            И кабели кримпвам господине, и с видеонаблюдение и аларми се оправям/инсталирам, и сис-админвам машинарията на работа и у дома. Одя и по големи финансови институции да оправям проблеми с администриране. Питаш ли ме нещо?
                            И с UML не се описват казуси, а се правят модели на информационни системи. Като по интервютата питат по две причини:
                            - Фирмата изготвя/участва в изготвянето на възголям и сложен софтуер, използвайки обектно-ориентиран подход и ползването на UML и пести едни 40% разходи.
                            - Фирмичката се пише барабар Петко с мъжете и хвърля прах в очите на бъдещите си крепостни кодерчета.
                            Е па написах UML моделиране, ама се разбучахте съвсем. Малко смъквам нивото. Радвам се на забележката ти, честно!
                            Но питах те аз, що е то диаграма на пакетите и за какво се ползва, като имаш претенции да си учил UML? Или и него си го учил, като преподаваното в университета?
                            Какви пакети? UML не съм учил, даскалите влакове взривяваха. UML си доучвах, докато бачкам у реална фирма.

                            Питахте ме за нещо положително у живота ми. Положителното са ми шефовете дето ме взеха, у няколко последователни фирми, и ме научиха на нужното. 2 живота не мога да им се изплатя. И това вече написах. Верно ми излезе през носа, ама то тъй се наваксват 5 години простотии.
                            Последно редактирано от Ivan Terziev; 03-10-18, 21:01.

                            Коментар


                            • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                              ............................................................
                              Господин сержант, какво точно си учил, че да ми обясняваш?.......................................................
                              Достатъчно да не ми се налага да се излагам по форумите . Карам нови коли и мога да си позволя да ги подържам във фирмен сервиз , имам ремарке , мотор , занаят , достатъчно недвижима собственост (все още само в БГ и може би скоро и на други места ) и най-важното е че имам жена и деца .

                              Образованието дава основата на която се налага след това да градиш ......... Ако си пропуснал този момент в живота , няма да имаш никога сериозен успех . Парите за твоето уБразувание са хвърлени на вятъра и много жалко че твоите родители са позволили това . На тЕбе ти трЕбе РК и крива лопата и те обаче може да не изкарат много в ръцете ти , защото трудно ще се научиш да ги ползваш .

                              Ти пЪк кат толкова много си уЧил да не би да си прОкопсал ??????????????????????
                              По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                              Коментар


                              • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                                Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                                Проблема с висшото образование у нас ...
                                Всъщност, впрочем и между другото... изначалният/а носител/ка на понятието, беше с вносно образование!

                                ПП
                                За Калинките де - е думата.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X