Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

    Наистина не вдявам защо защитавате старците по университетите. И наистина не вярвам, че сте убедени, дека на един компютърджия му трябват 4 математики, 2 физики, 2 електротехники и останалата гореописана плява. Не, че е навредило някому, ама НЕученето на каквото трябва почва да вреди.
    Барем 1-2 теологии да ми бяха мушнали, да затворим кръга от познание. Де да знаеш, на някой може да потрябва

    Коментар


    • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

      Лично аз, оставам с впечатлението, че целия досегашен живот на колегата Терзиев е тотално провален от системата и невежите около него. Изживял го е с неприкрита неохота, бунтувайки се срещу несправедливостта, простотията на околните, несъстоятелността на отбранителната, образователната, трудовата системи и т.н. Пожелавам му рязко обръщане на палачинката в оставащите му годинки.
      Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

      Коментар


      • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
        Да де, то не ти е нужно да си минал през 5 годишното обучение, че да прецениш кое са глупости. Ти си ги знаеш тия неща по рождение. Сега дори може да седнеш и да ми довършиш кода, стига да искаш. Както можеш да подкараш всяка голяма машина.
        Е па има си ги, ама не са повечето, както написа ти.


        Още търся някой, дето му е влязло в употреба. Не съм намерил.

        Е па написах ги. Математика, физика, електротехника, чертане, икономика, съпромат, история на техниката, ел. двигатели...
        Майтапче!
        Ами учил съм достатъчно, за да знам кое ми трябва и кое не, и да не се налага да рева в последствие колко съм се минАл.
        И не съм длъжен да мога да ти върша работата, за да преценя че пишеш глупости.
        Мен са ме учили още от средното, как се проектират автомобили, т.е. дали са ми представата какво трябва още да изуча, за да мога да стигна до реална работа в която да правя това. Направил съм собственият си избор, да стигна до където съм стигнал, и да остана с наученото до момента, но света не свършва с мен, и наличието на нови автомобили, доказва, че много хора са стигнали до нивото да участват в проектирането им. И едва ли са го направили след кратък курс за целта, щото основите на физиката, математиката и химията са им излишни.
        Та и с теб не свършва светът, за да си пишеш програмките и да ни се надуваш, някой някъде е учил доста от твоите излишни науки. Това и за да ти създаде хардуера, да ти измисли програмни езици, и въобще да систематизира нещата така, че г-н Терзиев да може просто да напише какво да прави машината според изискванията на клиент за конкретното и приложение. Т.е. ти си един "преводач", но е добре да имаш представа и какво друго можеш да бъдеш по производствената верига, за което са нужни основни знания, част от които СЕГА за конкретната ти дейност може да са излишни. Сам си преценил да работиш това, дадената ти основа позволява и друго развитие на други нива.

        За колегите ти, може да не са всички, но от плюенето ти, въобще не става ясно, че некадърните са по-скоро изключения.

        А специалността ти я пише в дипломата, цитирай я коректно, а не да ми изброяваш науки разни.
        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

        Коментар


        • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

          Цецо, кажи барем защо НЕ учим теология. По твоята логика - сума и народ си вади хляба с нея, та може някога да ми дотрябва.
          Специализацията ми е компютърни мрежи. Айде да речем, че не е баш програмиране, т.е. кодене не ми е нужно. В интерес на истината имаше няколко полезни предмета, визирам програмиране и мрежарство.
          Излязох магистър без да знам как се кримпва кабел, какво е рутер, как да си наглася рут таблицата на Линукса... Тая ОС дори не беше загатната.
          Наистина ли не се замисляте дали всичко е нужно около вас? За това не е нужно вишо. За мен да кесиш 5 г. независимо къде и да не си зададеш въпроса "защо" ... е нечовешко.

          Коментар


          • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
            Е сега пък и да съм преподавал... Тия дето ми преподаваха не умееха да се оправят у реалния бизнес. Това ли искаш от мен?
            Аре пак...Терзиев, да не намекваш, че щом съм преподавал, се оправям по-зле от тебе в "реалния" бизнес?

            Колкото до кримпването, това е като да твърдиш, че никой не може да се нарече архитект, ако не е забъркал поне 3 кубика бетон на ръка
            Казвам ти - работиш като обикновен техник и се чудиш, защо това на което са те учили не ти трябва в практиката

            Един въпрос към админите: стига ли ви толкова активност или ще оставите темата за общо веселие още малко

            Коментар


            • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

              Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
              Аре пак...Терзиев, да не намекваш, че щом съм преподавал, се оправям по-зле от тебе в "реалния" бизнес?
              Ся пък почна да го играеш обиден... Нямам идея какво преподаваш и можеш. За мойте даскали имам предвид. Не всички, 1-2 имаха фирми. Останалите трудно си връзваха обувките. Питах даскала си по електротехника как да си сметна филтър за УКВ, че някакви средновълнови смущения ми влизаха от антената. Оня вика "тука не е занаятчийница", баш както вие. А имаше цели няколко въпроса за филтри в предмета му.

              Колкото до кримпването, това е като да твърдиш, че никой не може да се нарече архитект, ако не е забъркал поне 3 кубика бетон на ръка
              Казвам ти - работиш като обикновен техник и се чудиш, защо това на което са те учили не ти трябва в практиката
              Аз НЕобикновен техник не познавам. Това се търси на пазара, за това плащат. Математици не знам да търсят особено.
              Един въпрос към админите: стига ли ви толкова активност или ще оставите темата за общо веселие още малко
              Бан, бан за Терзиев. Посмял е да помисли по въпроса за най-голямата разсипия на цивилизацията. Даскалите не са в особено добра светлина докато ми губят над 2 десетилетия от живота. Затуй давай с цензурата, и ще си караме по старому. На тях да им е добре, шепа хора на фона на ангажираните в училище. Че 1/3 от съзнателния живот минала - на кой му пука. Гърч на младите, пълна забрана на мисленето, и те така.

              Коментар


              • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                Май е крайно време да се реши дали форума ще се развива като цирк...

                Коментар


                • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                  Аз въпроса "защо" съм си го задал, отговорил съм си навреме, и не съжалявам.
                  Ти си го задаваш чак постфактум, е кой ти е виновен?!
                  Ако си бил сигурен, че искаш да работиш само това което правиш в момента, и че ще стане само с малко но конкретни знания, сигурно щеше да пропуснеш ви'шОто.
                  Но е повече от очевидно, че явно не си имал ясни представи тогава. И никой не ти е виновен, че ТИ не си знаел какво искаш. ТЕ са длъжни да ти дадат сравнително широки представи и възможности, като на всеки получаващ подобна степен на образование.

                  Теология в техническо образование...По смешен и жалък начин се опитваш да отклониш отговор, който ти е пределно ясен.
                  Според теб, компютърните науки сигурно са спуснати от Господ, а не от хора като теб, които просто са стигнали много по-далеч в развитието си, именно и с помощта на широки и разнообразни знания по основни науки.
                  Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                  Коментар


                  • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                    Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                    Май е крайно време да се реши дали форума ще се развива като цирк...
                    Ежко, знам, че не ти харесва, бидейки даскал. Логично и нормално е. За тебе цирк, за мене тема по-важна от тая дето има снимки на бебета.

                    Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                    ...

                    Теология в техническо образование...По смешен и жалък начин се опитваш да отклониш отговор, който ти е пределно ясен.
                    Според теб, компютърните науки сигурно са спуснати от Господ, а не от хора като теб, които просто са стигнали много по-далеч в развитието си, именно и с помощта на широки и разнообразни знания по основни науки.
                    Е па що икономика да може да учим компютържиите, история да може, теология да не може? Сума и пари има в това, Църквата май е най-богатата институция.
                    Добре, че с педагогиката се размина, Чавдар и това са го карали. Програмист в детската градина - Ежко, те това е цирк!
                    ТЕ са длъжни да ти дадат сравнително широки представи и възможности, като на всеки получаващ подобна степен на образование.
                    Широки специалисти с тесни възможности. Не съм аз автор на тоя лаф.
                    Последно редактирано от Ivan Terziev; 03-10-18, 13:29.

                    Коментар


                    • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                      Учи каквото искаш, но после недей да мрънкаш.
                      Ако искаш да ти преподават ясновидци, и да знаят какво точно ще определиш като излишно след години, за сега това не е възможно.
                      И точно това е детинското, хем знаеш че е невъзможно, знаеш и защо, но продължаваш да се оплакваш. Е, как да те възприеме някой сериозно с такива теми?! Още повече, такова мислене при наличието на солидно образование, предполагащо достатъчно познаване на елементарната логика и последователност, за да не изказваш подобни абсурдни тези от сорта - "Защо не ме почесаха където ще ме засърби, без да знам и аз къде точно е това".
                      Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                      Коментар


                      • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                        Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                        Учи каквото искаш, но после недей да мрънкаш.
                        ...
                        Според Специалната теория за относителността на мрънкането - вие го правите. Чак за ключове и банове стана въпрос.
                        Да прекръстим университетите в "общопрофилен университет", да го напълним с още безполезни предмети, барем да се знае къде отиваш. Че не се знае после у какъв магазин ще бачкаш "консултант".
                        Не, че сега не е пълно с висшисти таксиджии и продавачи на сергия.
                        За теологията се бъзикам, ама няма да се учудя и такова да цъфне. Каквито даскали намерят - такова учим. Що да не цъфне и някой поп!
                        http://priemunivt.bg/bachelor/fac-sp/pbf
                        Брях, те и научни титли имали
                        Внимавай какво си пожелаваш!
                        Последно редактирано от Ivan Terziev; 03-10-18, 13:56.

                        Коментар


                        • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                          Според Специалната теория за относителността на мрънкането - вие го правите. Чак за ключове и банове стана въпрос.
                          Да прекръстим университетите в "общопрофилен университет", да го напълним с още безполезни предмети, барем да се знае къде отиваш. Че не се знае после у какъв магазин ще бачкаш "консултант".
                          Не, че сега не е пълно с висшисти таксиджии и продавачи на сергия.
                          За теологията се бъзикам, ама няма да се учудя и такова да цъфне. Каквито даскали намерят - такова учим. Що да не цъфне и някой поп!
                          Един въпрос.

                          Каква е разликата между Университет и политехника?
                          Или по просто, какво му трябва на едно учебно заведение за да се нарече университет?

                          Коментар


                          • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                            Според Специалната теория за относителността на мрънкането - вие го правите. Чак за ключове и банове стана въпрос.
                            Да прекръстим университетите в "общопрофилен университет", да го напълним с още безполезни предмети, барем да се знае къде отиваш. Че не се знае после у какъв магазин ще бачкаш "консултант".
                            Не, че сега не е пълно с висшисти таксиджии и продавачи на сергия.
                            За теологията се бъзикам, ама няма да се учудя и такова да цъфне. Каквито даскали намерят - такова учим. Що да не цъфне и някой поп!
                            Аз лично не виждам някой да пише за "банове", а за ключ е темата когато почнеш да отговаряш с такива общи приказки като в цитирания сега твой пост.

                            Като протестираш срещу нещо, трябва да предлагаш алтернатива, кажи каква е тя според теб.

                            ПП: Много ми се струва, че ще е някаква пълна пародия(почваща с кримпване), която ще е полезна само за твоята сегашна дейност. А един университет не може да си позволи такова тясно специализиране и профилиране и то без никаква основа, е така във въздуха.
                            Тия специфични обучения, са си работа на отделтите работодатели.
                            Последно редактирано от cecoa1; 03-10-18, 14:02.
                            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                            Коментар


                            • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                              Първоначално публикуван от manta2005 Преглед на мнение
                              Един въпрос.

                              Каква е разликата между Университет и политехника?
                              Или по просто, какво му трябва на едно учебно заведение за да се нарече университет?
                              Университет значи различни специалности. На практика са политехника.
                              https://youtu.be/GHYa7TrwpPI?t=119 Ето едно видео в подкрепа на тезата ми. Да не седя така като черна овца.

                              Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                              Аз лично не виждам някой да пише за "банове", а за ключ е темата когато почнеш да отговаряш с такива общи приказки като в цитирания сега твой пост.
                              ...
                              Е па в прав текст. Заключване на тема е едно, заключване на профил си е бан.
                              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
                              ...
                              Дреме ни на сайдера, бре .Просто се забавляваме доде не са заключИли Ванката .
                              Последно редактирано от Ivan Terziev; 03-10-18, 14:11.

                              Коментар


                              • От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                                Терзиев - ПОЛИТИК !

                                Как само разлайва кучетата и гледа сеир .

                                Признавам , в това е много добър !

                                Във всичко останало си е кофа без дъно ..................

                                Не знаеш в кой момент , какъв фокус ще извади и каква глупост ще напише .

                                Май само от църквата в БГ все още не се е оплакал (май защото не е учил теология ) и добре че няма вече ергенски и църковни данъци , че и за тях щеше да мрънка .

                                Чудя се само как все още му се връзваме ????????????????? И как не намери сили за толкова време да почне поне една тема в която да има нещо позитивно , а не само храцане , мръкнане и плюене .....................................

                                Гледам , Ванка лайномета ти се поизпразни на тема казарма и сега тръгна нови хоризонти да покоряваш ...................
                                По Ясенски : Истинският МОДЕРАТОР (полицай ) винаги може да намери нарушение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X