Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

    Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
    Бъркаш хоризонтите. Недей сравнявай ИТ индустрияТА с другите. НЕмат и 50% прилики. В ИТ-то при този недостиг на хора, тромави процеси, напишеш ли 3 реда код, без копилационни грешки, те взимат.
    Не знам колко добре познаваш индустрията, ама ич не е така. Интервюто в някои фирми минава на 3 етапа. Първо 20-на страници тест, вкл. тест за интелигентност, после хортуване с някой от старите кучета де те разкарват по целия занаят, накрая с някой от директорите. Попадал съм на такива, дето искаха да им реша задача, давана на олимпиада у ФАЩ. Имах интернет на същия комп, и съм 100% сигурен.
    Искат и прилично говорим английски. Туй как събират с чувала е отчасти валидно само за връли новобранци за 600 лева месечно.
    Последно редактирано от Ivan Terziev; 02-10-18, 09:51.

    Коментар


    • #62
      От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

      Терзиев пак бърка кодер със софтуерен инженер...

      Коментар


      • #63
        От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

        Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
        Терзиев пак бърка кодер със софтуерен инженер...
        Възможно е. Обясни разликата, моля! Май не съм виждал софтуерен инженер на живо. Явно няма търсене. Дотук само Ясен заяви доста неубедително, че ползва дивите математики.
        Не е ли малко неефективно да гърбят всички, пък само на Ясен да му трябва?

        Коментар


        • #64
          От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

          Опитаха се много пъти да ти обяснят досега много хора. Това, че не са успели, не значи, че не могат да обясняват
          И не е само Ясен. И аз ти дадох пример, и за спектрални анализи идеше реч и т.н. Във всеки процес е нормално да има фира. Гадно е да си в тази група, предполагам.... Но отричането до последно не е изходът от тази ситуация.

          Коментар


          • #65
            От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

            Всички знаем, че Терзиев знае и може всичко сам. Все пак сам си гледа доматите. Един ден неминуемо обаче ще му се наложи да отиде за нещо при специалист. Недай си боже да се разболее или пък дай боже да си построи къща. Все ми се струва, че и доктора и проектанта ще е добре да са с тапии и да са учили глупостите, които са ги карали в университета. Мога да хвана бас, че не би дал 15 бона на проектант, който е самоук. Или бъркам Терзиев?

            Коментар


            • #66
              От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

              Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
              Всички знаем, че Терзиев знае и може всичко сам. Все пак сам си гледа доматите. Един ден неминуемо обаче ще му се наложи да отиде за нещо при специалист. Недай си боже да се разболее или пък дай боже да си построи къща. Все ми се струва, че и доктора и проектанта ще е добре да са с тапии и да са учили глупостите, които са ги карали в университета. Мога да хвана бас, че не би дал 15 бона на проектант, който е самоук. Или бъркам Терзиев?
              За медицината нямам идея. Имам идея за образованието в моята област. Ти се изказваш за образование, от което нямаш идея. 15 бона за проектант бих дал на хидроинженер ако строя нещо от рода на Цанков Камък. 15 бона за проект на къща - айде няма нужда! Има си типови проекти, ще се задоволя с тях.

              Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
              Опитаха се много пъти да ти обяснят досега много хора. Това, че не са успели, не значи, че не могат да обясняват
              И не е само Ясен. И аз ти дадох пример, и за спектрални анализи идеше реч и т.н. Във всеки процес е нормално да има фира. Гадно е да си в тази група, предполагам.... Но отричането до последно не е изходът от тази ситуация.
              Не знам какво сте се опитвали да ми обяснявате, аз като пускам тема пускам и линкове с факти. Общи приказки не хващат декиш, още повече от външни на занаята ми хора.
              Спектралните анализи не бяха трудни, учил съм ги. Наедно с ЛААГ и вероятностите ги смятам за полезни.

              Коментар


              • #67
                От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                Терзиев пак бърка кодер със софтуерен инженер...
                Не само че я бърка, ама и представа си няма за разликите/приликите

                Коментар


                • #68
                  От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                  Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                  Не само че я бърка, ама и представа си няма за разликите/приликите
                  Е па айде някой да се престраши да обясни разликата, моля... Каква ти е професията?

                  Коментар


                  • #69
                    От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                    Типов проект на къща се прави от техник, Терзиев.
                    Даже аз съм квалифициран да ти спретна един. Но даже типовите проекти си искат работата около тях.
                    И не са баш евтини. Или излизат скъпо впоследствие.
                    И си остават типови...
                    Ето ти и пример за разлика. Казваш, че си си играл със софтуер за ГПС. Хайде да ми обясниш каква е максималната точност на абсолютно позициониране на използвания от теб алгоритъм. И дали събраните от него данни стават за постпроцесинг. Какви данни трябва да събираш и как да си ги обработил за да осигуриш относителна точност на измерванията от 1:1000000? Изготви проект с математическа обосновка моля. Имай в предвид, че хората, които поръчват това, носят многомилионни отговорности за щети. Например за грешка при измерването на деформациите на язовирна стена. И губят всякакъв хумор докато разглеждат проекта за дизайн на софтуера.
                    Последно редактирано от ezhko; 02-10-18, 11:28.

                    Коментар


                    • #70
                      От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                      Е па айде някой да се престраши да обясни разликата, моля... Каква ти е професията?
                      Ооо, няма време за излишни спорове. Приеми, че за себе си си прав, за околните НЕ!

                      Коментар


                      • #71
                        От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                        Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
                        Ооо, няма време за излишни спорове. Приеми, че за себе си си прав, за околните НЕ!
                        Сега си погледнах последната длъжностна характеристика. Пише "софтуерен инженер". Приеми, че аз бъркам, шефовете бъркат, тия по обществените поръчки дето са го приели и те са в грешка.
                        Всички бъркаме, ти си прав. Какво каза, че бачкаш?
                        Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                        Типов проект на къща се прави от техник, Терзиев.
                        Даже аз съм квалифициран да ти спретна един. Но даже типовите проекти си искат работата около тях.
                        И не са баш евтини. Или излизат скъпо впоследствие.
                        И си остават типови...
                        С бившата щяхме да строим, изкарахме виза и дори проект. Не струва 15 хилки. Съжалявам!

                        Коментар


                        • #72
                          От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                          Е па за 20 хилки снесени от държавата имах състуденти, дето един файл не могат да копират. Не се бъзикам, това буквално. При това единия изкара шестица на анализ 2, единствения от потока. По-красноречив пример не мога да дам. Отиваш да учиш компютри, пък те сгъват от решаване на задачки!
                          Колега, искам да ти отговоря, ама много се затруднявам.

                          Съгласен съм, че не всичко дето се учи, е точно в крак с времето и че има накъде да се осъвременят някой неща, ама как да обясниш на програмист, че математиката не му вреди? На който "решаването на задачки" му губи времето?

                          Какво да те учат тофава - иф, фор, масив и откъде е копчето да запалиш компютъра? А, да копираш файлове, че твоите колеги не можели. За по два дни, вместо четири години. Да не й излезе скъпо на държавата. Ми да беше прочел програмата за четирите години преди университета и да си го беше спестил това безсмислие. Можеше да минеш с една книга "For Dummies" и готово. Да се похвалиш с тоя напредък на интервютата за работа.

                          Има и такива програмисти, дето им ги дават задачките решени, те само си пълнят циклите. Виждал съм ги.

                          Те и зидарите по строежите, дето редят тухлите си мислят, че знаят повече от архитекта.

                          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                          Възможно е. Обясни разликата, моля! Май не съм виждал софтуерен инженер на живо. Явно няма търсене. Дотук само Ясен заяви доста неубедително, че ползва дивите математики.
                          Не е ли малко неефективно да гърбят всички, пък само на Ясен да му трябва?
                          Ако това горе не помага, не знам. То и на зидарите им звучи неубедително, когато някой инженер или архитект нещо е измислил или е сметнал, на тях все им е по-ясно.

                          На мен на Ясен изказването не ми звучи неубедително хич.

                          Иди после обяснявай, че инвестициите в образование имат най-добра възвръщаемост и що.

                          Коментар


                          • #73
                            От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                            За медицината нямам идея. Имам идея за образованието в моята област. Ти се изказваш за образование, от което нямаш идея. 15 бона за проектант бих дал на хидроинженер ако строя нещо от рода на Цанков Камък. 15 бона за проект на къща - айде няма нужда! Има си типови проекти, ще се задоволя с тях.


                            .
                            Покрай приказката за декиша, може би е добре да си наясно, че с типов проект не можеш да се самозадоволиш от много години. Къщата ти може да бъде задоволена от конструктор , учил еластика и висша математика.

                            Коментар


                            • #74
                              От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                              Да допълня само едно нещо, дето може би убягва. Тия момчета и момичета от ФМИ, дето са изръсили държавата с по 20 000 лева за четири години, не са всички в чужбина. И си изплащат 20-те хиляди пак на държавата. Че го и надхвърлят прилично. Щото работят повече от четири години.

                              А един затворник колко струва на държавата? По изгодно ли излиза от студента? Или ония интегрирани граждани, дето им плащаме тока?

                              Коментар


                              • #75
                                От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                                Сега си погледнах последната длъжностна характеристика. Пише "софтуерен инженер". Приеми, че аз бъркам, шефовете бъркат, тия по обществените поръчки дето са го приели и те са в грешка.
                                Всички бъркаме, ти си прав. Какво каза, че бачкаш?
                                С бившата щяхме да строим, изкарахме виза и дори проект. Не струва 15 хилки. Съжалявам!
                                Това какво ти пише в трудовото книжка, няма нищо общо с реалността. Всяка фирма си го тълкува както си иска. За едни си софтуерен разработчик, за други софтуерен инжинер (дори без диплома за инжинер) и т.н.
                                Да кажем, че съм ти колега.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X