Обява

Свий
Няма добавени обяви.

4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #76
    От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

    Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
    Покрай приказката за декиша, може би е добре да си наясно, че с типов проект не можеш да се самозадоволиш от много години. Къщата ти може да бъде задоволена от конструктор , учил еластика и висша математика.
    Абе къща като къща. Май за под 1000 лева ни направиха проекта, кандидат госпожата се занимаваше основно, че беше вътрешна в него занаят. 15 хилки ОК ако ще строя кооперация.

    Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
    Колега, искам да ти отговоря, ама много се затруднявам.

    Съгласен съм, че не всичко дето се учи, е точно в крак с времето и че има накъде да се осъвременят някой неща, ама как да обясниш на програмист, че математиката не му вреди? На който "решаването на задачки" му губи времето?
    То никое умение не вреди по принцип. Само че след 23 години да излизаш симпатично безхаберен е около 1/4 от съзнателния живот, силно оптимистично. Ако живеехме по 1000 години - ОК, де с 23 години, там и без тях!
    Какво да те учат тофава - иф, фор, масив и откъде е копчето да запалиш компютъра? А, да копираш файлове, че твоите колеги не можели. За по два дни, вместо четири години. Да не й излезе скъпо на държавата. Ми да беше прочел програмата за четирите години преди университета и да си го беше спестил това безсмислие. Можеше да минеш с една книга "For Dummies" и готово. Да се похвалиш с тоя напредък на интервютата за работа.
    Идея си нямаш, прочел съм повече от университета книги за кодене, прогр. езици, архитектура, патърни, UML моделиране, че и процеси за организация.

    Има и такива програмисти, дето им ги дават задачките решени, те само си пълнят циклите. Виждал съм ги.
    Всякакви ги има.

    Те и зидарите по строежите, дето редят тухлите си мислят, че знаят повече от архитекта.
    Кой ми е архитекта - даскала по Анализ ли? Айде нема нужда, той дори фор не може да завърти!


    Ако това горе не помага, не знам. То и на зидарите им звучи неубедително, когато някой инженер или архитект нещо е измислил или е сметнал, на тях все им е по-ясно.
    Не че нещо, ама имам тапия за архитект, не за зидар. Приравнено с твоя пример.
    На мен на Ясен изказването не ми звучи неубедително хич.
    Е па Ясен дори не каза за какво му са анализите. Ти ако си хванал на юнашко доверие - твоя си работа. За 3Д моделиране или растерна обработка се ползва основно ЛААГ, минава за висша математика, ама си беше що годе приятен предмет, ако и да ни го преподадоха свински. Сипват ти там някакви матрици, детерминанти, и не знаеш за чий uй ти е всичко това.
    Иди после обяснявай, че инвестициите в образование имат най-добра възвръщаемост и що.
    Е па 90 хилки инвестирани за 23 години ... това ако го приравним към средна заплата за КМБ 1200 лева... 6,25 години и си ги изплатил, ако не ядеш, топлиш къща, гледаш семейство и т.н.
    А колко безработни или продавачи има, с по 2-3 виШота?

    Понеже говорят, че сме златния милиард. 23 години по милиард изучени хора са 23 милиарда човеко години. Да приемем, че 50% от ученето е полезно, силно оптимистичен вариант... Затрили сме време, съизмеримо с възрастта на Вселената Според мен доста повече.
    Последно редактирано от Ivan Terziev; 02-10-18, 11:37.

    Коментар


    • #77
      От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

      Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
      Да допълня само едно нещо, дето може би убягва. Тия момчета и момичета от ФМИ, дето са изръсили държавата с по 20 000 лева за четири години, не са всички в чужбина. И си изплащат 20-те хиляди пак на държавата. Че го и надхвърлят прилично. Щото работят повече от четири години.

      А един затворник колко струва на държавата? По изгодно ли излиза от студента? Или ония интегрирани граждани, дето им плащаме тока?
      Айдеее... Почнахме да се равняваме по пандизчиите! Бравос!

      Първоначално публикуван от Живко Костадинов Преглед на мнение
      Това какво ти пише в трудовото книжка, няма нищо общо с реалността. Всяка фирма си го тълкува както си иска. За едни си софтуерен разработчик, за други софтуерен инжинер (дори без диплома за инжинер) и т.н.
      Да кажем, че съм ти колега.
      А, значи документите не важали за теб, ама ти си най наясно. Хем била важна тапията, хем приета от бюрокрацията, хем не важала за теб.
      Дори не щеш да кажеш какво точно бачкаш.

      Коментар


      • #78
        От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
        Айдеее... Почнахме да се равняваме по пандизчиите! Бравос!

        А, значи документите не важали за теб, ама ти си най наясно. Хем била важна тапията, хем приета от бюрокрацията, хем не важала за теб.
        Дори не щеш да кажеш какво точно бачкаш.

        Кои документи? Това каквото ти пише в дипломата, или това в трудовата книжка? Щото разликата е ОГРОМНА! "Брат", наистина нямам време за безСмислени спорове.

        Коментар


        • #79
          От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

          Терзиев, дадох ти примерен проблем по-горе. Докато не видя от теб приемлив за клиента отговор - ти си с празните приказки ...

          Коментар


          • #80
            От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
            Един познат и в момента си бачка senior PHP developer в Евро институциите в Брюксел. Само със средно образование, и то несвързано с IT. Иначе по принцип съм съгласен с тебе, инерцията и закостенялостта са огромни, тапията си трябва. Аз бях от малцината колеги дето имаха тапия. Повечето от опитните дето аз се учих от тях нямаха завършено виШо. Вижда се и в тази тема какви са настроенията. Някога образованието е било ценност, било е смислено и т.н. Ако махнем партийните предмети.
            Сина ми работи в Кембридж в ARM... За да пусне апликация за постоянна работа му искаха да завърши елитния университет в който учеше тогава с оценка 1 или поне 2.1 (т.е. отличен или много-добър според нашите класификатори)...
            Да, преди това показа какво може в същата компания като студент, но за временна заетост - лятната ваканция.... Т.е. знаят го какво може, но за да те наемат на работа (и то те се натискаха да го вземат с предложения за договори и т.н. още в началото на последната му година в университета) изискваха да си завърши образованието с много добър успех...
            Без 'тапията' с добрия резултат нямаше шанс да почне...
            Така, че образованието от едно ниво нататък е много задължително...
            А за PHP developer - напълно е възможно да не изискват висше - нивото е достатъчно ниско и просто...
            П.С. За започване на свой бизнес също не е задължително
            Последно редактирано от slowtraveler; 02-10-18, 13:33.
            Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
            Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

            Коментар


            • #81
              От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

              Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
              ...Мдааа, вчера четейки темата не удовлетвори първоначалното ми очакване за забавление. Сега виждам, че се развива подходящо и набира потенциал.....
              Ааа , аз още вчера четейки темата си викам :
              Първоначално публикуван от Vlado_Ts Преглед на мнение
              ...Дааамммм . Тя и тая тема като оная ...
              ...след което си сипАх една ракия със салата. Преведено на форумен език : "седнах с бира и пуканки и се абонирах" .
              Че то и тъкмо беше взело да става скучно в Раздела .
              Нещо повече : щех да помоля отговорните редактори да не бързат да окачват некролог на темата доде не се появи нещо по- интересно .
              Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

              Коментар


              • #82
                От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                ... Има си типови проекти, ще се задоволя с тях.


                ...
                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                ...
                С бившата щяхме да строим, изкарахме виза и дори проект. Не струва 15 хилки. Съжалявам!
                Терзиев, ама ти си май като всестранно развитата личност на Людмила Живкова бе! И от строителство ли разбираш? И се пънеш да навреш целия свят в твоето калъпче? Това, че ти си имал намерение да строиш нещо, проекта за което не чини 15 хилки, означава само, че твоят проект е бил по-скромен или че ти си търсил да минеш по най-тънката лайсна ...

                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                Абе къща като къща. Май за под 1000 лева ни направиха проекта, ....
                Или ще да е било проект за коптор или проектът толкова е бил и проект ...
                Ние не сме неутрални!

                Коментар


                • #83
                  От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                  Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение

                  Кой ми е архитекта - даскала по Анализ ли? Айде нема нужда, той дори фор не може да завърти!


                  Не че нещо, ама имам тапия за архитект, не за зидар. Приравнено с твоя пример.
                  Стана ми ясно, че имаш диплома за повече от зидар, нали срещу нея риташ. Не ми стана ясно как не виждаш връзката между решаването на относително сложни задачи по анализ и решаването на относително сложни проблеми в реалната работа. Предполагам, че се правиш.

                  Абстрактното, логическо и структурирано мислене и доказаната способност да се справяш със по-сложни неща не съм видял още да пречи на някого, особено на програмист.

                  И не знам при кого си учил анализ, ама всеки от моите преподаватели по анализ е можел да напише фор. Дори някой дядо, дето е преподавал преди 50 години ако не веднага, то с две минути обяснение ще го напише. А съм виждал как разни фораджии, да ги научиш да анализират нещо сложно и да намерят издържано решение, по никакъв начин не можеш. И трябва да им го дъвчеш буква по буква.
                  Последно редактирано от nissan_gr; 02-10-18, 14:00.

                  Коментар


                  • #84
                    От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                    Точно 1000лв ми струваше преди 10г 'проектът' - изчисления за основен ремонт на апартамент във връзка с промяна натоварването на сградата (блок от 60-те години на ХХ век )...
                    Не че съм се натискал да ги давам, ама кметът ми спря ремонта докато не предоставя проекта с изчисленията, подписани от проверяващ и т.н...
                    Апартаментът е 90-100кв.м. в забутано градче. Не пипах никакви стени и т.н. - само подмяна ВИК, ел-инсталация, смяна на дограми, врати и поставяне вътрешна и външна изолация...
                    Вече съм неактивен в този форум и не го следя.
                    Но съм насреща през алтернативни средства за комуникация (други форуми, телефон), ако има въпроси по обсъжданите тук теми.

                    Коментар


                    • #85
                      От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                      Айдеее... Почнахме да се равняваме по пандизчиите! Бравос!
                      Интересно разбиране за равняване.

                      И за да не се равняваме с пандизчиите, трябва да не инвестираме в студенти?

                      Коментар


                      • #86
                        От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                        Първоначално публикуван от ezhko Преглед на мнение
                        Терзиев, дадох ти примерен проблем по-горе. Докато не видя от теб приемлив за клиента отговор - ти си с празните приказки ...
                        Пример изобщо нерелевантен.
                        Първоначално публикуван от slowtraveler Преглед на мнение
                        Сина ми работи в Кембридж в ARM... За да пусне апликация за постоянна работа му искаха да завърши елитния университет в който учеше тогава с оценка 1 или поне 2.1 (т.е. отличен или много-добър според нашите класификатори)...
                        Да, преди това показа какво може в същата компания като студент, но за временна заетост - лятната ваканция.... Т.е. знаят го какво може, но за да те наемат на работа (и то те се натискаха да го вземат с предложения за договори и т.н. още в началото на последната му година в университета) изискваха да си завърши образованието с много добър успех...
                        Без 'тапията' с добрия резултат нямаше шанс да почне...
                        Така, че образованието от едно ниво нататък е много задължително...
                        А за PHP developer - напълно е възможно да не изискват висше - нивото е достатъчно ниско и просто...
                        П.С. За започване на свой бизнес също не е задължително
                        Тия университети дето ги цитираш горе вече не са ковачница за наука, ами за връзки и фукня. Да потърся ли едно видео на чичко Улф, минал е през Оксфорд, Yale и още някой беше от елитните. Сипва им повече и от мене. Само че темата ми е за КМБ образованието, за белия свят имам поглед само от второ лице. Една позната завърши Ph.D. у ФАЩ, и няколко години смята някакво смешно крило. Тя самата разправя, че простотията е почти като в България.
                        От туй дето виждам какво правят западните ми колеги съм много поласкан. В смисъл, че се справяме малко по-добре и от тях Та, ще ми е трудно ей тъй слепешката да пея дитерамби за тяхното образование, след като виждам какво излиза на изхода. На една командировка уж ходих да ми издават проект и да ми обясняват, пък се наложи аз да обяснявам какво е ORM. Все едно зидар да не знае какво е хоросан.

                        Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                        Терзиев, ама ти си май като всестранно развитата личност на Людмила Живкова бе! И от строителство ли разбираш? И се пънеш да навреш целия свят в твоето калъпче? Това, че ти си имал намерение да строиш нещо, проекта за което не чини 15 хилки, означава само, че твоят проект е бил по-скромен или че ти си търсил да минеш по най-тънката лайсна ...



                        Или ще да е било проект за коптор или проектът толкова е бил и проект ...
                        Айде да оставим ценоразписа, едно, че беше отдавна, друго, че беше стандартен шаблон.
                        "И се пънеш да навреш целия свят в твоето калъпче?" Кой аз??? Аз ли от позицията на 5 цифрен брой постове използвам форумни инструменти да решавам кое е спам, кое е "нарушение", и кое е за мъмрене като в детската градина? По лично осмотрение!
                        Нямам власт в мин. на Образованието. Мога само да отворя тема като тази. Да твърдиш, че се пъна да навирам целия свят е много силно казано.


                        Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                        Стана ми ясно, че имаш диплома за повече от зидар, нали срещу нея риташ. Не ми стана ясно как не виждаш връзката между решаването на относително сложни задачи по анализ и решаването на относително сложни проблеми в реалната работа. Предполагам, че се правиш.

                        Абстрактното, логическо и структурирано мислене и доказаната способност да се справяш със по-сложни неща не съм видял още да пречи на някого, особено на програмист.

                        И не знам при кого си учил анализ, ама всеки от моите преподаватели по анализ е можел да напише фор. Дори някой дядо, дето е преподавал преди 50 години ако не веднага, то с две минути обяснение ще го напише. А съм виждал как разни фораджии, да ги научиш да анализират нещо сложно и да намерят издържано решение, по никакъв начин не можеш. И трябва да им го дъвчеш буква по буква.
                        Туй за фор е наш си занаятчийски жаргон. Може и да изпрограмира нещо елементарно, но не е даскалът по Анализ тоя, дето ще ми е ментор в реалния живот. Понеже ми го даде пример като за Архитект, пък мене като за прост зидар.
                        Поне 10 пъти по-лесно ще си намеря работа спрямо него, и за няколко пъти повече пари. Негово Величество Пазарът решава кой колко заслужава. Взех си изпита по едни стари записки на негов студент, от преди 10 години. Научил една песничка за цял живот, застанал с тебешира зад катедрата, и попълва щат.

                        Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                        Интересно разбиране за равняване.

                        И за да не се равняваме с пандизчиите, трябва да не инвестираме в студенти?
                        Инвестираме чуек, за 90 хилки виждаш какво излиза! Що да не инвестираме!
                        Последно редактирано от Ivan Terziev; 02-10-18, 14:38.

                        Коментар


                        • #87
                          От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                          Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                          Пример изобщо нерелевантен.
                          Тия университети дето ги цитираш горе вече не са ковачница за наука, ами за връзки и фукня. Да потърся ли едно видео на чичко Улф, минал е през Оксфорд, Yale и още някой беше от елитните. Сипва им повече и от мене. Само че темата ми е за КМБ образованието, за белия свят имам поглед само от второ лице. Една позната завърши PhD. у ФАЩ, и няколко години смята някакво смешно крило. Тя самата разправя, че простотията е почти като в България.

                          ...

                          Туй за фор е наш си занаятчийски жаргон. Може и да изпрограмира нещо елементарно, но не е даскалът по Анализ тоя, дето ще ми е ментор в реалния живот. Понеже ми го даде пример като за Архитект, пък мене като за прост зидар.
                          Поне 10 пъти по-лесно ще си намеря работа спрямо него, и за няколко пъти повече пари. Негово Величество Пазарът решава кой колко заслужава. Взех си изпита по едни стари записки на негов студент, от преди 10 години. Научил една песничка за цял живот, застанал с тебешира зад катедрата, и попълва щат.

                          Инвестираме чуек, за 90 хилки виждаш какво излиза! Що да не инвестираме!
                          Мантрата за негово Величество пазара е малко особена. Един таксиджия в момента изкарва повече от един хирург. Когато се свършат хирурзите, и почнем да внасяме отвънка и верно започне да командва пазара, тогава да видиш колко ще струва. И на кого работата е по-важна.

                          Както и като престане държавата да инвестира в студентите и се свършат и тия професори, дето преподават за без пари, много бързо ще се усети колко струва да изпратиш един студент да учи навън и колко ще струва един специалист по каквото и да било. И най-калпавите специалисти, дето сега имаме, ще ни излизат през гъза и то напреки.

                          И аз печеля повече от професор в България, ама аз съм отворен, колко съм, точно благодарение на професорите в университета. И ако бях ги послушал да си изкарам докторантурата, щях да съм още по-отворен. И на професорите не им се отварям.

                          Между другото, доста търговци на коли могат да конкурират успешно по месечен доход доста програмисти, пък никакво образование не им трябва. Още по-ефективно по твоята теза.

                          А това за отношението ти към добрите университети по света е като оня сиромах със салама:

                          - Това салама (не) е вкусно нещо.
                          - Ти па кога си ял салам?
                          - Аз не съм, ама брат ми е гледал едни хора как ядат.

                          Като ми говориш колко инвестираме в студентите, можа ли да направиш сметка колко инвестираме в ония две специфични прослойки, дето по-горе ги писахме?

                          Коментар


                          • #88
                            От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                            Първоначално публикуван от nissan_gr Преглед на мнение
                            Мантрата за негово Величество пазара е малко особена. Един таксиджия в момента изкарва повече от един хирург. Когато се свършат хирурзите, и почнем да внасяме отвънка и верно започне да командва пазара, тогава да видиш колко ще струва. И на кого работата е по-важна.
                            Много си в грешка! Наскоро тичах заради близък роднина, та имам идея. Зъболекарят ми е милионер, пък имах 32 зъба (настоя да се разделя с мъдреците). Човек има 1 сърце и 32 зъба. Отваряш здраво портфейла, и после отиваш да палиш свещи у черквата!


                            Както и като престане държавата да инвестира в студентите и се свършат и тия професори, дето преподават за без пари, много бързо ще се усети колко струва да изпратиш един студент да учи навън и колко ще струва един специалист по каквото и да било. И най-калпавите специалисти, дето сега имаме, ще ни излизат през гъза и то напреки.
                            Аз пък си мисля, че има кадърни фиданки, дето не могат да избият от сянката на БАН-ските старци.
                            И аз печеля повече от професор в България, ама аз съм отворен, колко съм, точно благодарение на професорите в университета. И ако бях ги послушал да си изкарам докторантурата, щях да съм още по-отворен. И на професорите не им се отварям.
                            То и аз не се отварям докат не взема тапия. Цялото образование санкционира всякакъв зачатък на мислене. Туй ми беше първия урок у 1-ви клас. Думата на учителя е закон, и не му се противоречи. После почва една 17 годишна поточна линия, накрая излиза торба цимент за 90 хилки.

                            Между другото, доста търговци на коли могат да конкурират успешно по месечен доход доста програмисти, пък никакво образование не им трябва. Още по-ефективно по твоята теза.
                            По твоята теза най-добре наркопласьор, ама не отворих темата в тая посока.
                            А това за отношението ти към добрите университети по света е като оня сиромах със салама:

                            - Това салама (не) е вкусно нещо.
                            - Ти па кога си ял салам?
                            - Аз не съм, ама брат ми е гледал едни хора как ядат.
                            Аз коментирам само образованието в БГ. Коментирам и личен опит за досега със западните питомци. Не съм учил у Кеймбридж, родителите ми са бедни, едвам не умрях от глад по Виденовата зима.

                            Като ми говориш колко инвестираме в студентите, можа ли да направиш сметка колко инвестираме в ония две специфични прослойки, дето по-горе ги писахме?
                            Такива си ги избираТЕ. Глас народен, глас Божи, Боко трети мандат!

                            Коментар


                            • #89
                              От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                              Пример изобщо нерелевантен.
                              Тия университети дето ги цитираш горе вече не са ковачница за наука, ами за връзки и фукня. Да потърся ли едно видео на чичко Улф, минал е през Оксфорд, Yale и още някой беше от елитните. Сипва им повече и от мене. ..............
                              Мале, ако можеш да се видиш от страни какви глупости приказваш....
                              Айде проумей най-накрая, че привилегията да живеем в едни относително свободни времена си има и негативни последствия. В днешно време всеки може да напише или каже каквото иска и да се самопровъзгласи за експерт в дадена област. Стотици с случаите на разни хора фалирали изцяло, но даващи например съвети за инвестиции. Във всяка една такава област на живота, науката, техниката има хора, като цитирания чичко Улф. Човек трябва да има елементарна информационна хигиена. От всичките глупости, които си изписал виждам, че май при теб тотално отсъства. Та от сърце ти се молИм. Преди да възпремеш някое словоизлияние за безспорно и да си формираш мнение помисли!

                              П.С. Почвам да се съмнявам, че имаш нещо различно от основно образование. Изразът "Думата на учителя е закон" не съм го чувал след 8 клас. До тогава образованието е задължително и професията съвместява освен учителски, също и възпитателски функции. Така, че стига си приказвал глупости. Дори имах един професор, който казваше "От десет минути ви говоря пълни глупости и никой не смее да ме прекъсне - така не става!"

                              Коментар


                              • #90
                                От: 4 000 лева годишно за държавна издръжка на студент в България.

                                Първоначално публикуван от Борислав Ангелов Преглед на мнение
                                Мале, ако можеш да се видиш от страни какви глупости приказваш....
                                Айде проумей най-накрая, че привилегията да живеем в едни относително свободни времена си има и негативни последствия. В днешно време всеки може да напише или каже каквото иска и да се самопровъзгласи за експерт в дадена област. Стотици с случаите на разни хора фалирали изцяло, но даващи например съвети за инвестиции. Във всяка една такава област на живота, науката, техниката има хора, като цитирания чичко Улф. Човек трябва да има елементарна информационна хигиена. От всичките глупости, които си изписал виждам, че май при теб тотално отсъства. Та от сърце ти се молИм. Преди да възпремеш някое словоизлияние за безспорно и да си формираш мнение помисли!
                                Много думи, никакви факти, накрая съвет.
                                По спомен ти беше юрист. Хващаш ли накъде ми е питанката? Хубаво, глупости пиша, ама нито опроверган засега, нито разбрах разликата м/у софт. инженер и кодер. Тука зидари, военни, юристи, дори машинни инженери... Някой да ми обясни де бъркам. На общи приказки не вярвам, забелязахте го вече, вие сте умни. Много бил нужен всичкия шит, ама няма кой да каже да си е припомнил Анализа, че да си нахрани децата.
                                Пак да кажа, казусът генерира загубени човекогодини, повече от възрастта на Вселената. Не е дребен проблем, касае почти всеки, пък засега само туй не било тъй, онуй не било инак. Как е тогава? Сбръчкания сдухан математик ми бил Архитект?
                                Последно редактирано от Ivan Terziev; 02-10-18, 15:27.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X