Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Филолози, кое е правилното?

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Филолози, кое е правилното?

    То една структура дали е частна, или държавна, няма отношение към това дали е стопанска. Но точно банските ...деятели (щот старци стана мръсна дума), много държат че стопанската ефективност радикално противоречи на идеологията на въпросната структура (не че този телефон много спомага такава).
    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

    Коментар


    • #47
      От: Филолози, кое е правилното?

      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
      царя на държавата в момента каже да ходимЕ, да видимЕ...
      Първо, трябва да се кажеш "царяТ" и фторо, по негово време се е говорело така и не виждам кое е гадното. Ами "вЕрвайте ми"? Пак е негов приоритет!
      Lancia Delta HF Integrale Evolucione

      Коментар


      • #48
        От: Филолози, кое е правилното?

        Собствеността наистина няма отношение, но прякото финансиране на дейността има.

        Коментар


        • #49
          От: Филолози, кое е правилното?

          Първоначално публикуван от bojitch Преглед на мнение
          Първо, трябва да се кажеш "царяТ" и фторо, по негово време...
          А дрето: много буквално - и то със собствените си предубеждения - подхождаш (щот г'сина Борисов Сакскобургготски може да е цар само на о-в Корекодут). Набора имаше предвид г'сина Борисов/само Борисов. А по времето на онзи Борис, така се е говорело, но пак само на точно същото ниво...
          Последно редактирано от davc; 22-03-15, 00:16.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • #50
            От: Филолози, кое е правилното?

            Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
            Нормално би било, ако това е някаква частна структура, а не организация на бюджетна издръжка, която осребрява единствената практическа полза от нея.
            Според мен, не се знаели как да си организират услугата, така че да предоставят единен номер за фиксирани абонати, без да плащат.
            И 0700 и 0800 струват пари за организатора на услугата, които те не са искали да дават.
            Прави впечатление, че ползват стандартен GSM номер за входящите обаждания от мобилните оператори, като това също не е оптимален вариант. Ще им звъннем в понеделник, да видим дали можем да им помогнем.

            Коментар


            • #51
              От: Филолози, кое е правилното?

              Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
              Собствеността наистина няма отношение, но прякото финансиране на дейността има.
              В този смисъл - редно ли е Пощата да взима такса за услугите си, примерно, или БДЖ, пак примерно?
              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

              Коментар


              • #52
                От: Филолози, кое е правилното?

                Да, доколкото те имат алернатива. Има ли алтернатива откъде можеш да получиш езикова справка без съмнение, че това е вярното? Щото дори да не е вярно, щом излиза от ИБЕ-БАН, значи е вярно.

                Да оставим настрана, че езикът ни е последното останало нещо, което ни прави нация (или поне нещо близо до нация).

                Коментар


                • #53
                  От: Филолози, кое е правилното?

                  Е, има и rechnik, chitanka, slovored... и прочее .com. Зависи на какво си склонен да вярваш и ти излиза съвсем без пари. Друг е въпросът, ако ти е жизнено важна редакцията, онези от БАН ти изпратят становището си в писмен вид, приложиш съветите им, а то вземе че не се хареса на адресата. Кого ще съдиш?
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #54
                    От: Филолози, кое е правилното?

                    Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                    Това шопско мекане и мен ме изнервя изключително, мани ми му се и подражава усилено.
                    Наборе, остави дразненето, и аз говоря много "мьеко", според говора по тукашния край. И сигурно дразня много хора с диалектния си изговор...

                    Но не съм се цанил за цар на държавата, а онзи дето не се замисля какво говори ни управлява вече втори мандат.
                    Ако не беше страшно, щеше да е смешно...
                    Има ли желание-има и начин!

                    Коментар


                    • #55
                      От: Филолози, кое е правилното?

                      Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                      Наборе, остави дразненето, и аз говоря много "мьеко", според говора по тукашния край. И сигурно дразня много хора с диалектния си изговор...

                      Но не съм се цанил за цар на държавата, а онзи дето не се замисля какво говори ни управлява вече втори мандат.
                      Ако не беше страшно, щеше да е смешно...
                      Епа, таковата, избираме си го
                      И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                      Коментар


                      • #56
                        От: Филолози, кое е правилното?

                        Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                        Епа, таковата, избираме си го
                        пропусна едно - дееба... накрая...

                        Коментар


                        • #57
                          От: Филолози, кое е правилното?

                          дееба, мааму, дееба

                          И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                          Коментар


                          • #58
                            От: Филолози, кое е правилното?

                            Първоначално публикуван от Кольо Преглед на мнение
                            не се замисля какво говори ни управлява вече втори мандат.
                            Да, ама говори верно и затова му верват.
                            Lancia Delta HF Integrale Evolucione

                            Коментар


                            • #59
                              От: Филолози, кое е правилното?

                              Говори вЕрно, ама за кого? Защото по мое виждане идеално го разбират хората с максимум осми клас. Ма кой съм аз да говоря?


                              п.п. Винаги съм искал да ме управлява човек с по-голям умствен багаж! Може пък да стане, а?
                              п.п.п. Вени. Това за В и ВЪВ само ти му обръщаш внимание.
                              Животът е това, което се случва, докато ние кроим планове....

                              тел. имаше преди, ама сега е в профила щото ...

                              Коментар


                              • #60
                                От: Филолози, кое е правилното?

                                Колко му вЕрват?
                                Няма и 50% от гласувалите...
                                Нищо не мога,и нищо не знам...

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X