Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За произхода и самосъзнанието на българите.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

    Когато, променяме, трансформираме и модифицираме дадени събития (не истински) в други подобни (измислени), какво постигаме? Да се откажем от личните си убеждения, страсти и съзнание в полза на нещо което ще стъкмим отново!
    Имаш ли представа, каква задача решавах (преглеждах) нощес!? Един Айфон струвал 780.00лв, а друг телефон с тъч-скрийн с 256.00лв по-малко....(трети клас)! Подвързия на тетрадка с циците на еди коя си. Мерси от тия иновации в образованието! Ще въвеждаме интерактивно обучение (чудесно), нека първо активни преподаватели, дистанционна форма и тогава Азис в аналите по География!
    Имам деца, считам за правилно да учат същата история която и аз (другото е шизофрения, със сигурност се дублирам)!
    Последно редактирано от smng0303; 24-02-16, 09:34. Причина: относно 536

    Коментар


    • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

      Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
      Значи че...
      Ми то и бащината линия е същата (не е турска).
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

        Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
        Ми то и бащината линия е същата (не е турска).
        ...със сигурност знаеш майчината им линия

        Коментар


        • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

          Не мога да ти я изрецитирам наизуст, на момента, ако това имаш предвид. Както казах - и бащите, и майките са пунктоално документирани. Мисля, че и из интернет можеш да ги намериш - ако наистина те интересува, а не репликираш просто за обструкцията.
          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

          Коментар


          • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

            Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
            Не мога да ти я изрецитирам наизуст, на момента, ако това имаш предвид. Както казах - и бащите, и майките са пунктоално документирани. Мисля, че и из интернет можеш да ги намериш - ако наистина те интересува, а не репликираш просто за обструкцията.
            Ни най малко, репликата е по подражание(мисля, някъде се коментира дори)!

            Коментар


            • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

              Първоначално публикуван от smng0303 Преглед на мнение
              Пусни някое заглавие!
              Че няма ханове и конски опашки ли...
              Всички (главно византийски, но има и български ) хроники от съответните времена.
              Изключвам съвременните "творения" на българската история където изобилства от с нищо неоправдани подправки и най-нагли лъжи само и само да се "докажат" хановете. Типичен пример е повсеместното повече от 50 г. повтаряне на "именника на българските ханове". Който си направи труда да стигне до документа - ще прочете, че е именник на българските князе. Или пък разчитането на колоните на Омуртаг и Маламир "канасубигумаламир" стана "К(х)ан сюбиги (което незнайно как се доразви до ювиги) Маламир". А всъщност там пише "канас у богу Маламир" - Княз при бога (по божия воля) Маламир. Постоянното повтаряне на ювиги във "хана на величието" е идиотизъм. Такава дума няма.
              Прабългари нема, Ханове - също, конски опашки има но .,. по конете.
              България е възникнала като славянска държава. Българските владетели са князе, а след Симеон царе. Натрупването на "прабългарски компоненти" в българския етнос е станало главно през последните 300 г ( и съответно се наложило да измислят и ханове) по време на мирното съместно османо-българско съществуване.
              Последно редактирано от bogilloff; 24-02-16, 11:01.
              ОФБ ДБ X22SE
              Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

              Коментар


              • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                Първоначално публикуван от bogilloff Преглед на мнение
                Че няма ханове и конски опашки ли...
                Всички (главно византийски, но има и български ) хроники от съответните времена.
                Изключвам съвременните "творения" на българската история където изобилства от с нищо неоправдани подправки и най-нагли лъжи само и само да се "докажат" хановете. Типичен пример е повсеместното повече от 50 г. повтаряне на "именника на българските ханове". Който си направи труда да стигне до документа - ще прочете, че е именник на българските князе. Или пък разчитането на колоните на Омуртаг и Маламир "канасубигумаламир" стана "К(х)ан сюбиги (което незнайно как се доразви до ювиги) Маламир". А всъщност там пише "канас у богу Маламир" - Княз при бога (по божия воля) Маламир. Постоянното повтаряне на ювиги във "хана на величието" е идиотизъм. Такава дума няма.
                Прабългари нема, Ханове - също, конски опашки има но .,. по конете.
                България е възникнала като славянска държава. Българските владетели са князе, а след Симеон царе. Натрупването на "прабългарски компоненти" в българския етнос е станало главно през последните 300 г ( и съответно се наложило да измислят и ханове) по време на мирното съместно османо-българско съществуване.
                ....ам' героят конник от митологията на степните народи!?

                Коментар


                • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                  Първоначално публикуван от bogilloff Преглед на мнение
                  ...България е възникнала като славянска държава. Българските владетели са князе, а след Симеон царе. Натрупването на "прабългарски компоненти" в българския етнос е станало главно през последните 300 г ( и съответно се наложило да измислят и ханове) по време на мирното съместно османо-българско съществуване.
                  А, ето философията вече се очертава като не лично твоя, а си е елементарно резултатът от индоктринацията, която ни се набиваше като за история (покрай малко история за цвят и легитимация на заглавието). И - по Паисий - се срамиш да си българин:
                  Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                  Защото ние и българите трябваше да мразим - те са кривокраки монголоиди, неуседнали чергари, едва ли не ловци-събирачи... ...Ако не сме славяни, значи сме българи (а ето вижте те какво жалко нещо са по същество).
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                    Темата зацикля и почват да се повтарят разни неща - картинките с цигани-роби на Търтей, тезите на Божилов, че българи няма, всички са славяни, който по-горе не ми отговори защо на най-невероятни и нямащи никаква връзка помежду си места, са се пръкнали държави с име "България" или сходни "Булгария", "Балкария" и т.н.

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    А странната мания на няколко различни (и както показва историята - явно неподходящи за целта) места по света някакви нямащи връзка помежду си народи да си кръщават държавата Балкария-Булгария-България, защо пропусТна да обЕсниш (питахме по-горе) ?
                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    За четвърти път питам: откъде е името България ? Защо е лепнато на тази държава ?
                    Последно редактирано от Bogoljub Gagic; 24-02-16, 12:15.
                    "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                    Коментар


                    • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Темата зацикля и почват да се повтарят разни неща - картинките с цигани-роби на Търтей, тезите на Божилов, че българи няма, всички са славяни, който по-горе не ми отговори защо на най-невероятни и нямащи никаква връзка помежду си места, са се пръкнали държави с име "България" или сходни "Булгария", "Балкария" и т.н.
                      Ми супер интересна сапунка (за лаици като мен) с мин. 3 сюжетни линии - едната "славянска" другата "прабългарска" и тратата казионнат - славно-българска....
                      В Космоса никой няма да чуе писъка ти....

                      Коментар


                      • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Темата зацикля и почват да се повтарят разни неща
                        Е щом се повтаря би трябвало да има отговор на те тоя въпрос, ама пусто, комай няма


                        Първоначално публикуван от turtey
                        Като изключим умерен спам, така и не успях да разбера какви са гражданите на Пинд(ос).
                        Ако не са пиндостанци остава да са българи, румънци, албанци, сърби, македонци, друго.

                        Таа, прочее, какво прави българите българи?
                        Държавата?
                        Езика?
                        Чистата нация?
                        Друго?
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                          Ако споделяте верността на резултатите, проведени чрез изследването на тъй наречената Y хромозома, със славяните нямаме никаква близост кажи речи. С "македонците" сходността на гена е 100%, след това са гърците, колкото и странно да звучи на някои. С турците-нъцки, нищо общо.
                          SUV

                          Коментар


                          • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                            Първоначално публикуван от smng0303 Преглед на мнение
                            ....ам' героят конник от митологията на степните народи!?
                            Герои много, за кой точно става дума.
                            ОФБ ДБ X22SE
                            Не искам Турция да ме пази от Русия. Стигат ми 500 години.

                            Коментар


                            • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                              Първоначално публикуван от Dydo Преглед на мнение
                              Ако споделяте верността на резултатите, проведени чрез изследването на тъй наречената Y хромозома ...
                              Генетично изследване в което се намесват етнически или религиозни понятия е менте по определение.

                              Коментар


                              • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                                Имаше някакво друго генетично изследване, коментирано тука, дето ни изкарваше много близки до италианците, гърците по-далечни (ама щото там всякакви "островитяни" влизат), не много различни от турците (средиземноморските) и много далечни от руснаци, поляци и др. традиционно определяни като славяни, народи.
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X