Обява

Свий
Няма добавени обяви.

За произхода и самосъзнанието на българите.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

    Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
    Че припадна, ко праим с тъмните очила ...
    Е как ко, законопроект за промяна на закона, ко друго?
    And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

    Коментар


    • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

      Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
      Мога да ти кажа откъде да си купиш анцуг, дето ще изглежда почти като готин и скъп.
      Кажи на мен.
      На мен и без това анцунгът ми е най-официалната дреха. та ще ми е от полза.

      Аааа, имам и едни силно избелели дънки, тях ги обувам при особено тържествени случаи, иначе си карам с официалния анцунг.

      Ат стига да не е над 50-80 лева анцунгът-ще ми свърши работа "да изглеждам"
      Има ли желание-има и начин!

      Коментар


      • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

        Ами облеклото е по-широкото понятие до колкото съм наясно, например от дрехи. Очилата обаче не попадат в него, а се водят аксесоар. Т.е. законът не забранява тази възможност. То е ясно, че се имат предвид бурките, забрадките и т.н.
        SUV

        Коментар


        • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

          Първоначално публикуван от Dydo Преглед на мнение
          Ами облеклото е по-широкото понятие до колкото съм наясно, например от дрехи. Очилата обаче не попадат в него, а се водят аксесоар. Т.е. законът не забранява тази възможност. То е ясно, че се имат предвид бурките, забрадките и т.н.
          Маската облекло ли е или "аксесоар" (и откъде го извади този термин, в закона няма го?).
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

            Малиии
            а какво правим с очилата с по-големи диоптри които напълно променят разпознаваемостта на гражданина?

            Добре че си направих потъмняващи преди влизането на закона. Сега сигурно ще ги забранят...

            Коментар


            • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Маската облекло ли е или "аксесоар" (и откъде го извади този термин, в закона няма го?).
              E как да го няма - колегата по-горе ти е цитирал чл. 4, ал. 1 що е облекло и какво се разбира под него в случая. Очилата не са посочени, като най-много се визират видовете дрехи.
              Що се касае до маските, ако се имат предвид тези, които хората носят, за да се предпазят от някаква зараза, то законът си го посочва като изключение.
              SUV

              Коментар


              • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                Сички доктори под ножа. Болницата ако не е публично място, не знам кое ще е.

                Коментар


                • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  Сички доктори под ножа. Болницата ако не е публично място, не знам кое ще е.

                  Чл. 3. Разпоредбата на чл. 2, ал. 1 не се прилага:
                  1. ако носенето на облеклото се налага:
                  а) по здравословни причини;
                  б) от характера на упражняваната професия;
                  в) в рамките на спортни, културни, образователни или други подобни прояви, когато се носи от участниците в тях и е с временен характер;
                  2. в молитвените домове на регистрираните вероизповедания;
                  3. когато със закон е установено друго.
                  SUV

                  Коментар


                  • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                    Аааа, ясно. По здравословни причини. Ми елементарно е - кадъната се загръща защото инак мъжът и ще я бие. Здравословно, та няма накъде.

                    И кой определя необходимостите на професията?

                    Коментар


                    • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                      Първоначално публикуван от Dydo Преглед на мнение
                      ...Очилата обаче не попадат в него, а се водят аксесоар. Т.е. законът не забранява тази възможност. То е ясно, че се имат предвид бурките, забрадките и т.н.
                      "или други подобни елементи" - аз щи напиша актчиту, че план гоня, па ти се обяснявай в съдО - факт другарю съдия, тъмните неща закриваха над 1/3 от лицето му включително и очите!
                      байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                      Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                      Суперспам - спама на суперите

                      Коментар


                      • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                        Аааа, ясно. По здравословни причини. Ми елементарно е - кадъната се загръща защото инак мъжът и ще я бие. Здравословно, та няма накъде.

                        И кой определя необходимостите на професията?
                        Ами за някои професии има нормативно заложени подобни изисквания. Със сигурност при лекарите има относими наредби и т.н., които визират изисквания за носенето на макси, очила и др. За работещите при други условия, които поставят в риск-също. Е, там даже няма и да са на публично място, но пък е възможно и да са. Например хората от спец частите, осъществяващи акция, включая и обезвреждане на взирвно устройство да кажем.

                        DBRS, то този пример е относим за всичко и всякакви контролни органи, ако са рекли. Винаги някой може да го отнесе ей така, ама не е самоцел и перманентно. И полицая може да ти напише акт, че си минал на червено, а да не си, пък ти обжалвай после НП в съда, и някой от данъчните може да те подгони за нещо, което не е нарушение, пък ти после обжалвай, от РИОКОЗ може да ти проверят магазина за хранителни стоки и да ти напишат акт, въпреки да не си нарушил нищо и т.н. и т.н.

                        Не знам каква точно е идеята на законодателя, но според мен основните възможни са две:
                        - като вървиш по улиците на БГ от никъде да не ти лъха на ислям, т.е. що годе държавата да си има някакъв европейски вид на населението............примерно, щото те си носят кърпите и потурите, ама поне да не са хептен забулени;
                        или
                        - да могат да се идентифицират лицата при заснемане от камери и др., т.е. от гледна точка на сигурността;

                        или и двете

                        Очилата не са в разрез с горните посочени и духът на закона не е такъв очевидно!
                        SUV

                        Коментар


                        • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                          Първоначално публикуван от Dydo Преглед на мнение
                          ... този пример е относим за всичко и всякакви контролни органи, ако са рекли
                          Точно затова на контролните органи не трябва да се дават допълнителни възможности.

                          А закон, на който "духът" е толкова далече от буквата определено не е добър пример за законотворчество.

                          Коментар


                          • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                            И кой определя необходимостите на професията?
                            Е, па стандарти в практиката - пр. професия "обирджия". Как да не се маскира човекът? Може!
                            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                            Коментар


                            • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                              Първоначално публикуван от Dydo Преглед на мнение
                              ...Що се касае до маските, ако се имат предвид тези, които хората носят, за да се предпазят от някаква зараза, то законът си го посочва като изключение.
                              Гы, гы. Остава някой да пошушне идеята на сиганките салафитки в Пазарджик

                              Натиснете снимката за да я уголемите

Име:ER D-MX Face Mask Guard Goggle Black  White.jpg
Прегледи:1
Размер:33.7 КБ
ID:5731038
                              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                              Коментар


                              • От: За произхода и самосъзнанието на българите.

                                Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                                Гы, гы. Остава някой да пошушне идеята на сиганките салафитки в Пазарджик

                                [ATTACH=CONFIG]886449[/ATTACH]
                                Да бутат, без да карат, по една детска тротинетка и да си ходят с каски-маски, защото "законът (ЗДвП) го изисква". Кой ще им каже копче?
                                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X