Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лична лаборатория по изследване на храни.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

    Първоначално публикуван от сто Преглед на мнение
    Ти недей сега как се мери, кажи как се мери здравословната норма и как- над нея. Че аз, примерно, го приемам като лекарство против стрес. И кое е ще ме довърши първо - алкохола или стреса, не съм научил още.
    Нейде из учебниците по медицина се споменава грамаж (приравнен към твърд алкохол) над който вече не било здравословно.
    Мога да проверя и да ти кажа точно в кой учебник и точно какъв беше грамажа. Приятел учи медицина та е споделял
    I'm not Lost, I'm Discovering !

    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

    Коментар


    • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

      Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
      от 40 грама чист алкохол дневно се води кофти. 2 бири, 330 грама вино, 100 гр. ракия. Американците имат 2 бири дневно за алкохолизъм.
      Баси, аз съм супер алкохолик по тая скала! И така 35 години!
      יעבור
      «И това ще мине»

      Коментар


      • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
        ...Аз по Германия не съм виждал щандове с имитиращи продукти. ...
        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
        В Германия колбасите са светлинни години пред нашите...
        Keфи ме , като почнат тези приказки. Получавам едно такова усещане, че съм живял осем години в някоя паралелна вселена

        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
        Ти откъде ги знаеш тия работи? Мерѝл си в личната си лаборатория?
        Влизал съм в работещото КремикоФци, дето Ботунец му беше на портала. Лаборатория не требе

        Натиснете снимката за да я уголемите

Име:zx860_453275.jpg
Прегледи:1
Размер:97.9 КБ
ID:5792966
        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

        Коментар


        • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

          Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
          Влизал съм в работещото КремикоФци, дето Ботунец му беше на портала. Лаборатория не требе
          Е, изпадаш в яко противоречие тука. Хем Терзиев е орторексик и хипохондрик, хем викаш, че гордостта на социалистическия ни индустриЙ замърсявала плодовете и зеленчуците? Нали веднъж се живей, ей! По-добре 50 години дебел (упс)... сит, де, отколкото 100 години гладен? Да подбираш храна? Затваряш очите, грабиш и плюскаш до насита каквото ти хареШе и квото Бог (или Бойко) в магазина е дал! Кви лабораториЙ, кви КремиковциЙ, кви пет лева?
          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

          Коментар


          • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
            В Германия колбасите са светлинни години пред нашите. Имаше един пастет с лук, като чуя Германия това ми е първата асоциация. Направо приказен. Разваля се на 2-рия ден. За бирата да не отварям приказка.
            Е па гладен сядам, няма да сядам да ям като съм сит я!
            То пропуснах, че и не от всеки става дегустатор.
            Едно, че си е до заложби, второ до обучение и тренировки, и трето теоритичната подготовка по въпроса (включително и по химия), въобще не вреди.

            А гладен човек, с основна цел засищане с там каквото има, даже и не се опитва да дегустира какво яде. Т.е. не става за дегустатор.

            И на теб ти трябва не лаборатория, а точно опитен човек с добри кулинарни познания, Добър вкус, и що-годе в час с химията и биологията (може и да се включва в знанията необходими за "Добър кулинар"). Такъв човек е в състояние да подбере качествени продукти на 99%, особено когато има и достатъчен опит, плюс познаване на пазара и източниците на различните продукти.

            При мен, в някаква малка(достатъчна за мен) степен, на тези изисквания отговарят родителите ми, а в доста голяма степен един мой близък роднина, за съжаление вече доста възрастен. Човека хем си е химик по образование, хем любител кулинар цял живот, с достатъчно чувствителен вкус и нюх. Плюс огромен мерак и любов към нещата които готви (и въобще, които прави, щото иначе е потомствен железар, и има И такова образование). Отделно, е много сладкодумен и благ събеседник, та с удоволствие споделя тънкости и знания от неговите силни области, и с охота отговаря на въпроси.
            Не го рекламирам, човека гони 75 годишна възраст, но от такива хора могат да се научат много полезни, интересни, и чисто практически неща, много по-лесно и приятно отколкото само с четене и каквито и да е лаборатории.
            И процента на познаване на качествените продукти, както вече казах е далеч над 50, при такава подготовка...стига да има кой да ти я даде, и да имаш достатъчно търпение и време за да я получиш.

            ПП: Гагич, ти на твоите разпивки в сръбско, каква лаборатория ползваш?!
            Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

            Коментар


            • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

              Баси темата...едвам я изчетох..

              Иване, всичката храна е 100% химия, няма какво да тестваш,повярвай...
              Виден столичен ихтиолог

              Коментар


              • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                Първоначално публикуван от бат'Марто Преглед на мнение
                Баси темата...едвам я изчетох..

                Иване, всичката храна е 100% химия, няма какво да тестваш,повярвай...
                Човекът има бизнес проект. Трябва да накара другите да повярват в обратното.
                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                Коментар


                • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                  Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
                  ПП: Гагич, ти на твоите разпивки в сръбско, каква лаборатория ползваш?!
                  Животът е система от доверие. Вярваш, че търговският ти партньор няма да те завлече, вярваш, че работодателят ти ще ти плати заплата, вярваш, че тази вечер няма да те убият на улицата, вярваш, че ще стигнеш жив тръгвайки с кола да пътуваш нанякъде, вярваш, че храната в магазина не е отровна. Терзиев е загубил доверието си в последното - вече не вярва в българските храни. Има някакви основания за това. Пита има ли вълшебна машинка, дето като сложиш в нея домат, салам, сирене или др. прави пиу-пиу-бръммм-бзззз и изписва на дисплей "SAFE!" или пък почва да вие като авто-аларма и да свети с червена лампа "STOP!!!" Еми, стана ясно, че няма такава машина. Това обаче не е основание да му се присмивате. Аз в БГ купувам само чуждестранни храни въпреки твърденията на Маяма Нолова, че тук ни пробутват боклуци с друг състав, за "източния пазар". Просто вярвам, че евроГейският контрол за безопасност на храните е по-добър или че поне го има. Също така купувам домашни храни и напитки от хора, на които вярвам.
                  "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                  Коментар


                  • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                    Направо приказен. Разваля се на 2-рия ден.
                    Дотук, това май е единствената конкретика, като критерий за качество! (Дето евентуално ще се мери.) Ама човек, ти нямаш никакви проблеми - от боклук трудно ще направиш нещо свястно, но от нещо свястно, много лесно става боклук. Взимай смело каквото ти попадне, ако не улучиш, нямаш проблем - абсолютно всичко можеш да си го уйдурдишеш да се скапе на втория ден...
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                      Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                      Животът е система от доверие. Вярваш, че търговският ти партньор няма да те завлече, вярваш, че работодателят ти ще ти плати заплата, вярваш, че тази вечер няма да те убият на улицата, вярваш, че ще стигнеш жив тръгвайки с кола да пътуваш нанякъде, вярваш, че храната в магазина не е отровна. Терзиев е загубил доверието си в последното - вече не вярва в българските храни. Има някакви основания за това. Пита има ли вълшебна машинка, дето като сложиш в нея домат, салам, сирене или др. прави пиу-пиу-бръммм-бзззз и изписва на дисплей "SAFE!" или пък почва да вие като авто-аларма и да свети с червена лампа "STOP!!!" Еми, стана ясно, че няма такава машина. Това обаче не е основание да му се присмивате. Аз в БГ купувам само чуждестранни храни въпреки твърденията на Маяма Нолова, че тук ни пробутват боклуци с друг състав, за "източния пазар". Просто вярвам, че евроГейският контрол за безопасност на храните е по-добър или че поне го има. Също така купувам домашни храни и напитки от хора, на които вярвам.
                      Напротив,живота е система от лъжи!Преди две седмици бях на морето,и влязох в един Голям Магазин за риба.
                      Пресен зарган;Викам какъв пресен зарган по това време?Питам продавачката от къде е пресният зарган,и отговор.
                      Сега сме го размразили!
                      .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                      Киа спортаж2000тди 98г
                      Ауди А3 1.9ТДИ
                      Каравана Аdria 390Q

                      Коментар


                      • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        Също така купувам домашни храни и напитки от хора, на които вярвам.
                        Ти добре им вярваш, ама Терзиев не вярва на никого...без лаборатория.
                        Не му се присмивам, да му даде Господ да поживее достатъчно при хвалените от него немски колбаси, сам ще си промени вижданията по много въпроси.

                        ПП: Като ходиш при Дядо Владо, питай го от къде да си купиш хубаво прясно месо в Костинброд, мисля че ще останеш доволен.
                        Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                        Коментар


                        • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                          Прясно месо,и хубаво прясно месо са различни меса.
                          Все едно да сравняваш,домашна кокошка с бройлер.
                          И двете са пресни?
                          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
                          Киа спортаж2000тди 98г
                          Ауди А3 1.9ТДИ
                          Каравана Аdria 390Q

                          Коментар


                          • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                            Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
                            Човекът има бизнес проект. ...
                            Веднъж и аз имах подобен...
                            Дочух, че другарката Гала и разни нейни соаретаджийки силно хвалят пиенето (в маалки дози) на човешка урина ... - ма мноо полезно, БИО, лекарство било, ръзийш ли .
                            Та, блесна в крайчеца на очите ми тънкия печалбарски нюх на дедо Либен и ко, ко - драснах един бърз бизнес-план на въпросната госпожа.
                            - (накратко) : "От мен чучура и пикането, от вас - устите и парите"

                            Не свърши добре тая работа ...
                            Провалих се в преценката за евентуалната таргет-група на покупателите... /демек: То, и точно кой чучур си имало значението, дееба /

                            Коментар


                            • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                              Сертифицирай си чучура. Не се върши работа така гьотере.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                                Попрочетох последните страници, посмях се, па се сетих за това!

                                Последно редактирано от Борислав Ангелов; 27-06-18, 09:44.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X