Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лична лаборатория по изследване на храни.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
    Е то правилната храна вие я определихте, аз съм тоя зад борда. Както рече Бул Аф - не съм тръгнал по добра пътека!
    Определихме вкусната за правилната. Плюс, да се чувстваш добре след нея.
    И понеже вкусове много, и различните организми понасят различно, различна храна, де факто нищо конкретно и общовалидно не сме опраделяли.

    А най-правилната...вероятно ще е специална безвкусна синтетична храна, която трябва да се сдъвква с точно определен брой дъвкателни движения... (по Замятин, не е диетолог).

    ПП: Последното и във връзка с това глупаво обобщаващо делене на "ние" и "вие", за нещо толкова индивидуално като храненето.

    ПП2: И най-полезната храна, ако не ми е вкусна, просто не я ям.
    И не го казвам случайно, не познавам човек с хранителен режим като моя. Не ям почти никакви плодове и зеленчуци, с малки изключения за някои когато са сготвени. Не че не обичам, това би било меко казано...за мен много плодове и зеленчуци въобще не стават за ядене, т.е. все едно съм отхапал дунапрен, найлон, или нещо друго което не се яде. Така съм от дете, над 30 години. Не си спомням въобще да съм ги ял някои неща, макар да са ми разказвали (родителите и роднини), че на 2-3 годинки, сам съм късал домати от градината на село и съм хапвал.
    Изследвал съм се как съм...Ами за сега нищо ми няма... Едва ли ще доживея до сто години, но ми е все тая, много други хора също няма да го направят.
    Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

    Коментар


    • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

      Първоначално публикуван от cecoa1 Преглед на мнение
      Определихме вкусната за правилната. Плюс, да се чувстваш добре след нея.
      ...
      Ако трябва да съм честен, и менте сиренето ми е вкусно, и кренвиршите от 4 лв.кг. Това ли е правилната?
      Аз по Германия не съм виждал щандове с имитиращи продукти. Как изобщо са разрешени тука, и не само пенсионери ги купуват. Като нищо мога да попадна на такова, като суровини на друга готвена манджа, или на някоя шведска маса.
      Орторексия, казвате...

      Коментар


      • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
        ... Аз по Германия не съм виждал щандове с имитиращи продукти. Как изобщо са разрешени тука, и не само пенсионери ги купуват. ...
        Какъв ти е проблемът?!? Стига да не са отровни и стига да не ги пробутват за истински - който иска да купува.
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          Какъв ти е проблемът?!? Стига да не са отровни и стига да не ги пробутват за истински - който иска да купува.
          Като ми го турят за сирене на някоя трапеза и ми става проблем. Точно по тая причина не кусвам сирене по случайни шведски маси. Колко е вредно не знам, ама имаше едно дето го правят от свинска мас и някви тебешири.
          Диагнозата е поставена! Няма да ви навивам кой е основният купувач на имитиращи продукти. Едва ли са пенсионерите.

          Коментар


          • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

            На младежи пък изобщо не разчитай.
            Ако не сертификираш дюнерите
            Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

            Коментар


            • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

              Да не съм голословен, линковете ги има нагоре:
              2
              Не си мислете, че сирене се прави само от мляко, става и от телешко шкембе и тебешир. Лошото е, че доскоро често се срещаха и на пазара. Рецептата: разтваря се с вода сухото мляко, за да се получи от 2,8 до 3,5 литра течност. Към нея се прибавя палмовата мазнина в хомогенизатор. Така се постига нужната масленост, като мазнините и водата се свързват с различни емулгатори и се добавя протеин, извлечен от телешкото шкембе. При тази процедура обаче се получават трансмазнини, които се натрупват в кръвоносните съдове на организма и може да ви докарат инфаркт.
              Истинското сирене открай време е на дупки!! Като например швейцарското! То е на дупки, понеже в него има млечно-кисели бактерии и защото зрее дълго - около година и половина. Сирене Ементал например е с големи дупки. Някои твърдят, че това сирене се прави у нас от палмово масло, синтетичен аромат, консервант, нишестени пълнители, гуми и отпадъци от млечното производство, като масата се стапя и й се вкарва въздух. Само опаковката била като оригиналната, за да направят цената по-висока! Уж е вносно! А защо бактериите в сиренето трябва да са Ешерихия коли?!? Това може да стане само ако в млякото има фекални маси...
              В българското сирене и кашкавал няма дупки, но това е защото не се подлагат на зреене, или зреенето в никакъв случай не е повече от два, максимум три месеца. А това, че истинското сирене и кашкавал, произвеждани у нас се продават в чужбина за валута, а тук на народа му предлагат евтини имитации на цената на истинските продукти е повече от ясно. Едно време на имитацията не й слагаха палмово масло, а само сол и като я сложиш във вода да я обезсолиш тя се разпадаше на помия. Сега обаче с палмово масло и пълнители не се разпада, а при обезсоляване стои стабилно!...

              Коментар


              • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                Аха, значи имало някаква средна цена, над която задължително ставам еко талибанин. Сега остава и да уточним колко точно е тя. Също може и сертифициран списък на производители не-талибани. Както и задължителен списък с продукти.
                Соевото мляко много ми харесва на вкус. Извън задължителния списък е. Ще ми се размине ли бялата риза? Понеже диагнозата вече я поставихме.
                Какво правите с парите, спестени от избора на правилна храна? От какво друго пестите? Тия дето имат много пари - купуването на био прави ли ги орторексици? Или като мен постъпват неправилно, че не пестят. Ейна, не-еко талибаните вече ме пратиха у лудницата.

                Ако навия моя човек земеделец ще пиша какво е станало.
                Нещо четеш по диагонал ли, що ли?
                Къде видя да говоря за талибани, за средна цена, за списък с производители и продукти.
                Казах, че съм пробвал краставица от био магазин и не открих вкусова разлика с краставица от плод и зеленчука до блока, освен цената, в био магазина краставицата струваше 2 пъти повече. Иначе и двете мухлясаха за около седмица в хладилника... Та на какво се дължи тази разлика в цената?

                И пак - определям и си пазарувам храна спрямо моя си личен вкус - не убеждавам някого какво и от къде да взима. През .... ми е кой какво и от къде яде
                Правилна храна за мен, е тази - която ми е вкусна, и от която нямам киселини.
                Примерно - люто не ям, защото имам киселини от него, кола не пия щото ми е гадна на вкус и такива рабори.
                И понеже ТИ спомена за имитираща храна - АЗ споменах соевото мляко, защото ТО (соевото мляко) е имитиращ продукт на нормалното краве прясно мляко.
                Въпроса е, че ТИ започна да ме убеждаваш, че след като не пазарувам БИО значи пестя от нещо (от качествена храна) и подобни глупости.
                Ако за теб качествената храна се определя от етикета "БИО", за мен качествена храна се определя от вкусовите рецептори в устата, колко плащам за храна и какво правя с останалите пари... не мисля, че точно ти си човек на който ще давам подобни обяснения
                Просто мразя някой да ми обяснява как не трябва да ям това и онова, да пия това и онова, да не ям нищо животинско щото нали горките животни, да ям само трева умряла по естествен път щото нали тормоз и над растенията и подобни глупости.
                Също така последно време ми писна и от теории на конспирациите за умишлено изтребление на народа, отравяне с н'ам си кво, пръскане с диви жаби от въздуха, за покрита информация от изследвания и компании във велик заговор срещу човечеството...

                Аз не ти преча да ядеш каквото и както решиш, не ми се бъркай и ти в моята чиния.
                Благодаря.
                I'm not Lost, I'm Discovering !

                088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                Коментар


                • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                  Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                  Като ми го турят за сирене на някоя трапеза и ми става проблем. Точно по тая причина не кусвам сирене по случайни шведски маси. ...
                  А стига бе! Това твоето са направо циркаджийски номера! Яж си от твоята си трапеза бе, момче! Ти само по заведения и на кьорсофри на блок-маса ли се храниш ?!?
                  Ние не сме неутрални!

                  Коментар


                  • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                    Да не съм голословен, линковете ги има нагоре:
                    каката.инф(О) е един от най- достоверните източници със сигурност.
                    Че се продавам какви ли не бълвочи е ясно на всички, но са лесно разпознаваеми на вкус. Тоест още в магазина на витрината като ми чупне парченце от тебеширеното сирене и пробвам нещо гадно на вкус няма да го взема и няма да го ям.
                    I'm not Lost, I'm Discovering !

                    088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                    Коментар


                    • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                      Първоначално публикуван от mmtrance Преглед на мнение
                      Нещо четеш по диагонал ли, що ли?
                      Къде видя да говоря за талибани, за средна цена, за списък с производители и продукти.
                      Друг говореше за талибани.
                      Казах, че съм пробвал краставица от био магазин и не открих вкусова разлика с краставица от плод и зеленчука до блока, освен цената, в био магазина краставицата струваше 2 пъти повече. Иначе и двете мухлясаха за около седмица в хладилника... Та на какво се дължи тази разлика в цената?
                      На обещанието за липса на третиране с агресивни отрови. Чушките редовно ги ръсят със сяра, тия дето са био. Изобщо не става въпрос за вкус, ти не може да усетиш химията вътре.

                      И пак - определям и си пазарувам храна спрямо моя си личен вкус - не убеждавам някого какво и от къде да взима. През .... ми е кой какво и от къде яде
                      А, Бул Аф рече, че съм тръгнал накриво. Останалите се скъсахте от бъзици... лошо няма де. Горе дадох цитати какво има в част от менте продуктите.
                      Правилна храна за мен, е тази - която ми е вкусна, и от която нямам киселини.
                      Примерно - люто не ям, защото имам киселини от него, кола не пия щото ми е гадна на вкус и такива рабори.
                      И понеже ТИ спомена за имитираща храна - АЗ споменах соевото мляко, защото ТО (соевото мляко) е имитиращ продукт на нормалното краве прясно мляко.
                      Соевото не е имитиращ продукт. Автентичен продукт, нямащ общо с млякото, освен част от името.
                      Въпроса е, че ТИ започна да ме убеждаваш, че след като не пазарувам БИО значи пестя от нещо (от качествена храна) и подобни глупости.
                      Абсолютно никого не убеждавам. Писането на мнение не значи убеждаване.
                      Ако за теб качествената храна се определя от етикета "БИО", за мен качествена храна се определя от вкусовите рецептори в устата, колко плащам за храна и какво правя с останалите пари... не мисля, че точно ти си човек на който ще давам подобни обяснения
                      Просто мразя някой да ми обяснява как не трябва да ям това и онова, да пия това и онова, да не ям нищо животинско щото нали горките животни, да ям само трева умряла по естествен път щото нали тормоз и над растенията и подобни глупости.
                      Къде точно съм ти обяснявал да не ядеш това онова, може ли цитат? Аз не съм от талибаните да имам правилно мнение. Имам мое мнение, и дотам.
                      Също така последно време ми писна и от теории на конспирациите за умишлено изтребление на народа, отравяне с н'ам си кво, пръскане с диви жаби от въздуха, за покрита информация от изследвания и компании във велик заговор срещу човечеството...

                      Аз не ти преча да ядеш каквото и както решиш, не ми се бъркай и ти в моята чиния.
                      Благодаря.
                      Държиш ми тон, и пак ще замолвам да цитираш къде и на кого съм се бъркал.

                      Коментар


                      • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                        Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                        ...Държиш ми тон, и пак ще замолвам да цитираш къде и на кого съм се бъркал.
                        Тук грешиш, тон не държа, обобщавам, че ми е писнало последно време някакви хора от всякакви страни да обясняват кое какво как и защо
                        I'm not Lost, I'm Discovering !

                        088 три 3 четири 0 94 нула - Филип

                        Коментар


                        • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                          Същината на темата е в мнение 1. Няма обобщаване. Няма и обясняване. Имам си някаква причина да пусна такава тема, и не-еко талибаните скочиха. Та така.

                          Коментар


                          • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                            Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                            .... Писането на мнение не значи убеждаване....
                            Ясно ли е какво искаш да измерваш?
                            байо, кажи ти моите и аз твоите кривици, па да се поправим и все (за)едно да вървим, ако ще бъдем хора.
                            Един луд: на много простите хора всичко им се вижда сложно…
                            Суперспам - спама на суперите

                            Коментар


                            • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                              Ако трябва да съм честен, и менте сиренето ми е вкусно, и кренвиршите от 4 лв.кг. Това ли е правилната?
                              Аз по Германия не съм виждал щандове с имитиращи продукти. Как изобщо са разрешени тука, и не само пенсионери ги купуват. Като нищо мога да попадна на такова, като суровини на друга готвена манджа, или на някоя шведска маса.
                              Орторексия, казвате...
                              Е, аз съм в Германия, и намирането на вкусна за мен храна, ми е доста по-трудно от в България.
                              Сигурно щото всичко е истинско.
                              А за да ти е вкусно всичко, значи нещо все гладен сядаш да ядеш, и нямаш избор от много храни.
                              Купи пет-шест вида сирене, цените ги сложи да не се виждат, нарежи ги на кубчета, после пробваш, и избираш на подсъзнателно ниво. Чак накрая виж от кое си изял най-много, па тогава ако ти е зор, ходи търси къде, как и от какво го правят.
                              Същото и с кашкавал, луканка, и каквото се сетиш.
                              Е, гледаш и как се чувстваш след консумация, там киселини, стомах и пр.
                              Ясен: "Правилата просто не могат да обхванат живота, затова компромиси има навсякъде. Само различно дълбоки. И според местните и личните разбирания кое е по-важно."

                              Коментар


                              • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                                Първоначално публикуван от DBRS Преглед на мнение
                                Ясно ли е какво искаш да измерваш?
                                За целите на Аналитичната химия- не е ясно. И на мен това ми беше първият въпрос, но явно отговорите са били в друг поток на ХТИ- то, а не в твоя и моя.
                                П.П. Всъщност, темата отдавна отпраши към Философския факултет на Духовната семинария.
                                Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X