Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лична лаборатория по изследване на храни.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

    Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
    Дани, човек с много опит и знания и си, трудно ще е, но при все това ще опитам да те извадя от едно заблуждение плод на пропагандата, това за психоделиците....
    Както написа дядо Владо, вслушвам се в тялото си, BatGeorgeone, а не в пропагандата.
    Абсолютно убедена съм, че хубавото червено вино е Божия благодат и страшно го харесвам, но от няколко години организмът ми не реагира добре на танина. Някаква алергия за съжаление, та просто не го пия. Затова му се чудя на автора на темата.
    Suzuki Jimny, 1.3, 2009

    Коментар


    • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

      Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
      Все едно питаш от какво дърво е направен този камък?
      Дефинирай думата "вредно".
      За мен, бирата е вредна за талията, а марихуаната - за акъла. Ама и двете може да са ОК за теб.
      ....
      ОК са за мен, ама поне марихуаната докато не я разрешат не я пипвам. Достатъчно мизерии си поемам и без забранените неща.
      Вредно е нещо, дето без външни признаци може да те заведе до ендокринологията/онкологията.

      Първоначално публикуван от дядо владо Преглед на мнение
      По преди ти писах за стреса, правил ли си опити да се вслушаш в тялото си ?
      Някога като работих само в режим "пълен форсаж" дори не се замислях, после като живота ме намачка и при форсаж съединителя почваше да боксува, върнах газта и открих, че организма сам казва не. ...
      Ако не е бизнес план ( както се дискутираше по-горе ) пробвай да се вслушаш в тялото си преди лабораторията да видим какво ще се получи.
      Направих опит, засега успешен, да върна форсажа до почти празни обороти. Засега е ОК. Верно приходите намаляха, ама пък спестявам от био храна и отопление. Понеже и готова храна пазарувам - на село се уредих на 1/5 от софийските цени. 100 лева/месечно за био и 250 за климатика обръщат уравнението в изгодна за мен позиция.
      И бизнес план е, и не мислех да отварям тема. Ама Кольо понеже е НЕ-еко талибанин, та ме дръпна за опашката, и стана квото стана. Има си две крайности по тая тема, всеки ще се сети от коя страна е.
      Първоначално публикуван от Scrapheap Преглед на мнение
      Темата изглежда като блог на психиатрия.
      Ор-то-рек-си-я. И диагнозата я поставихме.
      Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
      ...
      Ако си влизал в кравеферма по Тошово време щеше да знаеш що вкисва млякото за ден. Пък ако си ходил на бригада в консервната фабрика, тоже и за лютеницата.
      Преварено мляко и лютеница имат НУЛА бактерии вътре. И ако млякото трае месец - туй не е щото са гледали кравата в аптека.

      Коментар


      • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

        Предпоследното ти изречение е пълна глупост.
        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

        Коментар


        • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

          Страшна тема,човек гладен да умре!
          Терзиев,какво ядеш за 100лв. на месец?
          Дай едно примерно меню,за здравословно хранене.
          .Карам бавно стигам бързо. А...ма не всеки път.
          Киа спортаж2000тди 98г
          Ауди А3 1.9ТДИ
          Каравана Аdria 390Q

          Коментар


          • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

            Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
            Предпоследното ти изречение е пълна глупост.
            Нула живи бактерии по-добре ли е?

            Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
            Страшна тема,човек гладен да умре!
            Терзиев,какво ядеш за 100лв. на месец?
            Дай едно примерно меню,за здравословно хранене.
            100 лв/мес. само за био зеленчуци и плодове. Другото отделно. Може да се бъзикате, не само че не се сърдя, ами дори съм доволен, че пишете. Това инфо ме интересува. Явно си нямаш идея какъв пазар е това, и колко хора с пари наливат там. През зимата доматите струват повече от месото, дето (според мен) става.

            Коментар


            • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

              Първоначално публикуван от georgipetkov64 Преглед на мнение
              Страшна тема,човек гладен да умре!
              Терзиев,какво ядеш за 100лв. на месец?
              Дай едно примерно меню,за здравословно хранене.
              50 лв. за семе / 50 лв. за 5 женски пиленца (кат пораснат стават на кокошки) от пазара - кеф ти яйца, кеф ти варена кокошка. От семето - зарзавати. Изкарва се повече от месец. Просто не се дават 100 лв. всеки месец, а се инвестират 1000 лв. в началото на агрономическия сезон.
              "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

              Коментар


              • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                50 лв. за семе / 50 лв. за 5 женски пиленца (кат пораснат стават на кокошки) от пазара - кеф ти яйца, кеф ти варена кокошка. От семето - зарзавати. Изкарва се повече от месец. Просто не се дават 100 лв. всеки месец, а се инвестират 1000 лв. в началото на агрономическия сезон.
                Ако правилно разбирам иронията ти - няма грам икономически смисъл да се копа градина, и туй го виждам от личен опит. Прав си на 100%, и добавяме и загубите от градушки и 100 вида болести. Идеята на личното стопанство е друга, като тая на личната кола.
                Аз говоря за зеленчуци от магазина. 100 лв/мес. зиме и към 70 през лятото. Това са най-смислените пари дето давам, навръх, че няма капка гаранция какво получавам.

                Коментар


                • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                  Не. Шансът ти да изтрепеш всички микроорганизми с варене е нулев
                  И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                  Коментар


                  • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                    Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                    Не. Шансът ти да изтрепеш всички микроорганизми с варене е нулев
                    Дай да видим какво оцелява над 100 градуса (не 70 и нещо дето е на UHT). Има едни стрептококи, оцеляват докъм 120 градуса, ама до колкото знам не са опасни през стомаха.
                    Откак се помня стерилизацията на 100 градуса си бачка и с години нищо не се развива в буркана със зимнината.
                    Повече ме е шубе от химията, дето постига това на стайна температура, отворена един месец, с площ на отвора 5 на 10 сантиметра отгоре. Това нещо един ден и мен може да стерилизира, щото бактериите са 1000 пъти по-устойчиви и жилави.

                    Коментар


                    • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                      Мен ми е любопитно какво ще предложиш на производителя за да заработи с теб?
                      Това към автора.
                      Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                      Коментар


                      • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                        Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                        Мен ми е любопитно какво ще предложиш на производителя за да заработи с теб?
                        Това към автора.
                        Огромно преимущество на пазара с тарабите.

                        Коментар


                        • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                          Да на мечти добре ми реално?
                          Трябва да ме убедиш да купувам от твоите продукти пък и цената трябва да е в норма.
                          Или ще са ВИП продукт за уважаващите си здравето.

                          И си мислиш че производитела ще ти върже?
                          Оправданието е като гъз-всеки го носи със себеси !

                          Коментар


                          • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                            Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                            Да на мечти добре ми реално?
                            Трябва да ме убедиш да купувам от твоите продукти пък и цената трябва да е в норма.
                            Или ще са ВИП продукт за уважаващите си здравето.
                            Има хляб в идеята, преди малко си купих органик сушени череши, без сулфиди/сулфити не знам как се пише точно, без допълнителна захар и без глазировка с олио и т.н. приятно изненадан бях от производителя и страната на произход - България, това за продукт в Амазон
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                              Огромно преимущество на пазара с тарабите.
                              Демек реклама от сорта "шампоан без парабени" или "яйца от свободни кокошки"? Е па успех. С последните имаше скандал наскоро в Джърманистан, че кокошките били в кафези, а само цената им свободна, да се чете двойна
                              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                              Коментар


                              • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                                Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                                Демек реклама от сорта "шампоан без парабени" или "яйца от свободни кокошки"? Е па успех. С последните имаше скандал наскоро в Джърманистан, че кокошките били в кафези, а само цената им свободна, да се чете двойна
                                Първоначално публикуван от Даниел Чобанов Преглед на мнение
                                Да на мечти добре ми реално?
                                Трябва да ме убедиш да купувам от твоите продукти пък и цената трябва да е в норма.
                                Или ще са ВИП продукт за уважаващите си здравето.

                                И си мислиш че производитела ще ти върже?
                                Вие не сте ми в таргета. Има пазар в качествената храна, и тоя пазар е за милиарди. Можете да не го приемате на вяра, лесно е да се провери.
                                Свободните кокошки и за мен са еко талибанИя. Ама другото не е шега.
                                Доколко храната е качествена е предмет на тая тема. Въпрос на живот и смърт. Верно всички ще умрем, аз лично предпочитам да се пребия нейде, пред алтернативата да стана клиент на онкото в предпенсионна възраст.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X