Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Лична лаборатория по изследване на храни.

Свий
Темата е затворена.
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

    Предлагам директен сблъсък:
    - посочете производителя и конкретното мляко "дето не се разваля един месец";
    - оставяме въпросното мляко отворено, във трето лице (за да намалим шанса за манипулация);
    - след един месец, ако не се е развалило, а именно: вкиснало, пресякло, мухлясало и прочие видно деградиране - аз го изяждам и ви давам 500 лв.
    /та дори и да се е сгъстило... (то тъй се прави "катъка", той и "асчак" ) /;
    - след месец (или пък по-малко), обаче ако се е развалило... /отново - вкиснало, пресякло, мухлясало и прочие видно деградиране/ ВИЕ ми давате 500 лв. + ВИ го нахлупвам на главата

    Deal ?!?

    /експеримента може да започне веднага. След около месец ще съм в страната - тъкмо за финалния резултат /
    Последно редактирано от BulAf; 24-06-18, 23:39.

    Коментар


    • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

      Първоначално публикуван от BulAf Преглед на мнение
      Предлагам директен сблъсък: ... /
      За млякото, обработено по тази технология (UHT), на сайта на производители четем "По този начин срокът на годност на млякото се удължава до 6 месеца от датата на производство и то може да бъде съхранявано на стайна температура дори и през лятото." "По време на стерилизация се унищожават всички вегетативни форми на микроорганизмите и техните спори, което гарантира запазване на качествата на млякото при стайна температура до 6 месеца."


      Естествено, това се отнася за млякото в затворена опаковка. Ама, ако в неотворена опаковка производител твърди, че е годно до 6 месеца при стайна температура, дали е невъзможно и след отваряне на опаковката да изкара месец в хладилника, където хората обикновено си държат млякото и обикновено - със затворена капачка на кутията?
      Ние не сме неутрални!

      Коментар


      • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

        Ааа - горе се твърди от автора на темата, че е стояло един месец "във стаята" ...

        Иначе във хладилник, отворено и без да се привнесат по някакъв начин бактерии (бърка с лъжица в него + облизването и + връщане пак в съда след това примерно ) ще се получи някакъв "стерилен" катък ... (сгъстено мляко), което пък не е "отровно" както му се ще да е, та да му пасне на мирогледа

        Технологията по приготвянето на въпросния, се оказва древна форма на туй "вредно, та вредно" UHT
        /дълго варене - за изтрепване на всякаква гад в млякото и държане на хладно минимум седмица-две за да се сгъсти; Дали готовият продукт би издържал месец и повече - не знам ... Никога не е оставало не изядено за това време./

        Важна вметка - всичко дето аз съм виждал да се продава по магазините под това наименование ("катък") няма нищо общо с истинския такъв! Купешкият е някаква форма на редичък айрян и нищо повече ...
        Последно редактирано от BulAf; 25-06-18, 01:26.

        Коментар


        • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

          Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
          ...
          Естествено, това се отнася за млякото в затворена опаковка. Ама, ако в неотворена опаковка производител твърди, че е годно до 6 месеца при стайна температура, дали е невъзможно и след отваряне на опаковката да изкара месец в хладилника, където хората обикновено си държат млякото и обикновено - със затворена капачка на кутията?
          Не четеш внимателно бе човек... Изрично споменах - млякото отворено, директно цялата горна част на кутията отрязана, и това седи в стаята дето се отоплява постоянно. След месец беше добро на мирис, гъстотата се промени, заради изпарението на водата. Никакви следи от пресичане. На Бул Аф ще му пратя марките да тества. Освен ако нещо не се е променило, щото тестът е от преди години, после не съм ги купувал. Естествено, законът е тъй направен, че ако кажеш кой те трови после мошеникът може да те вкара в панделата.

          Опра Уинфри я съдиха за милиони, защото казала в ефир, че повече няма да хапне и един хамбургер. Дали не я и осъдиха. Всичко в името на свободното слово, и през ум да ти не мине съмнение, че корпорациите ти мислят само най - доброто. Един вид за назидание, щото ако не папаш квото сипят у копанката - или орторексия в лудницата, или съд за милиони ако си паралия.
          Последно редактирано от Ivan Terziev; 25-06-18, 09:59.

          Коментар


          • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

            Малко се филмираш, като в онази тема за личните данни.
            Каза се още на първа страница - въпросът е в дозата.
            Да, аз също мисля, че има храни, които са вредни. Не ги яж или хапвай само отвреме-навреме по малко, за да може организмът да се самоочиства.
            Всяко прекалено нещо е вредно, дори прекаленият светец.
            Знаем ли дали Анушка вече не е разляла олиото (Деян ме зарази литературно ).
            Suzuki Jimny, 1.3, 2009

            Коментар


            • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

              Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
              Малко се филмираш, като в онази тема за личните данни.
              Каза се още на първа страница - въпросът е в дозата.
              Да, аз също мисля, че има храни, които са вредни. Не ги яж или хапвай само отвреме-навреме по малко, за да може организмът да се самоочиства.
              Всяко прекалено нещо е вредно, дори прекаленият светец.
              ....
              И как да знам кои са тия храни, дето са вредни, и да не ги ям? Нали за това е темата? Можеш ли да ми кажеш зеленчуците от коя тараба са вредни???

              Коментар


              • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                ... и оборски тор не се намира лесно ....
                ...пЪ ела тЪ уредим с гЮбре

                Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                ... Можеш ли да ми ...
                По преди ти писах за стреса, правил ли си опити да се вслушаш в тялото си ?
                Някога като работих само в режим "пълен форсаж" дори не се замислях, после като живота ме намачка и при форсаж съединителя почваше да боксува, върнах газта и открих, че организма сам казва не. Пия дадена ракия в малки дози доставана само от едно място, една вечер само поднасям чашката до лицето си и нещо ми казва "не" - сменям марката, след Х време пак, същото е и с чашките кафе - някога до 15, сега до 3 на ден и пак ако мозъка поиска, устата понякога казва "не". В началото сандвичите на "Макдоналдс" не ми предизвикваха киселини, сега е задължително - съответно не ги ям.....и т.н. Ако не е бизнес план ( както се дискутираше по-горе ) пробвай да се вслушаш в тялото си преди лабораторията да видим какво ще се получи.
                0877 17 07 27 Понеделник - ден за почивка

                Коментар


                • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                  Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                  И как да знам кои са тия храни, дето са вредни, и да не ги ям? Нали за това е темата? Можеш ли да ми кажеш зеленчуците от коя тараба са вредни???
                  Все едно питаш от какво дърво е направен този камък?
                  Дефинирай думата "вредно".
                  За мен, бирата е вредна за талията, а марихуаната - за акъла. Ама и двете може да са ОК за теб.
                  Малко нитрати в марулята няма да ме убият, защото не обичам особено маруля и ям по малко. Ама от чисто органична човешка урина инжектирана в динята (обичам дини) за да зрее по бързо, мога да си умра от отвращение. Съседната диня от същото врежде може да си е узряла доброволно.
                  Suzuki Jimny, 1.3, 2009

                  Коментар


                  • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                    Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                    ...При Тато (тряс прас поклон) просто химията не е била толкова широко използвана....
                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    ....За другите работи - едно време пръскаха със син камък и варосваха дръвчетата, други химиЙ нЕмаше. ...
                    Всъщност едно време сумарно се използваха повече "отрови" , отколкото сега .
                    Като под "отрови" имам предвид съвкупността от подхранващи торове и препаратите за растителна защита .

                    При това визирам конкретно отровите в селскостопанския отрасъл и в това число изобщо не слагам пушещите комини , гордо извили снага към небето , стърчащи от социалистически заводите- красавци.
                    ...нито отпадъците от същите , които също биваха обилно попивани от плодородните почви на КМБ.
                    Топлата вода е открита случайно само първия път . Всички последващи опити за нейното преоткриване са умишлени , упорити и целенасочени.

                    Коментар


                    • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                      Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                      Ама от чисто органична човешка урина инжектирана в динята (обичам дини) за да зрее по бързо, мога да си умра от отвращение. Съседната диня от същото врежде може да си е узряла доброволно.
                      Опитвам да си го представя , седи испанеца/испанката на полето пикае У шише , пълни спринцовката и обикаля от диня на диня да инжектира.
                      Не знам по колко инжектират ама като гледам с какви камиони ги карата тея испанки не могат да си дигнат гащите от пикаене и сигурно нормата им е поне по стотина литра на ден.
                      Дали в рецептата не е уточнено пикнята от колко годишна испанка е необходима за правилно зреене -зряла ли, девица ли

                      Като се замислиш има и по лесен начин за набавяне на уреа, ама това вече не е природосъобразно и не е хубаво да се ползва химия

                      Коментар


                      • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                        Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                        ...За другите работи - едно време пръскаха със син камък и варосваха дръвчетата, други химиЙ нЕмаше. Нитратите ги крадяха уТКЗС-то да тъпчат домашни суджуци и луканки с тях че много вкусни ставали и месото се запазвало червено. Та, опасност от предозиране нямаше. ...
                        Хайде бе. Живеех едното време до нивата тамън, като минат с амониевата селитра и ставаше бяла, все едно сняг е валял, щото нали, има спуснат петилетен план колко чукундур, колко пшеница и т.н. от декар трябва да се добие в повече. А като сееха пшеницата пък всичките гълъби и друга фърчаща паплач околовръст измираха тотално за една седмица с едни огромни гадни язви по човките, резултат от химиите против вредители. Да не отваряме приказка за неща, като зелето от гара Яна, раснало в сянката на кремиковските комини или пък за огромните натурални асеновградски череши ...до оградата на КЦМ
                        And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                        Коментар


                        • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                          Темата изглежда като блог на психиатрия.
                          "Eсли говно присыпать пудрой, мы получим говно, присыпанное пудрой."

                          Коментар


                          • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                            Първоначално публикуван от Danika Преглед на мнение
                            За мен, бирата е вредна за талията, а марихуаната - за акъла.
                            Дани, човек с много опит и знания и си, трудно ще е, но при все това ще опитам да те извадя от едно заблуждение плод на пропагандата, това за психоделиците...

                            Марихуаната не само, че не е вредна за акъла но дори е и необходима и полезна в умерени дози в правилното време в правилните условия с правилните цели, както всеки психоделик и тя си има + и - и особеностите, но на 99% е по-полезна и на 99% по-малко вредна от бирата.

                            Това е билка с определен ефект върхи психиката, ефект отдавна изследван и ефект отдавна известен като полезен.

                            Хора предразположени или вече страдащи от психо-проблеми, да, загазват с помощ на трева, но те и без това са загазили или ще загазят и без нея.

                            Както и да е, сигурно ще ме изтрият за това спирам, ако ти е интересно поне малко да научиш за психоделиците, мога да отворя тема, защото има и такива, които НЕ са "незаконни" в РБ а и все пак да се обсъждат терапевтичните спобности дори и на "незаконна субстанция" не мисля е проблем.
                            Бъдете живи и здрави!

                            Коментар


                            • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                              Първоначално публикуван от BatGeorgeone Преглед на мнение
                              ...Марихуаната не само, че не е вредна за акъла но дори е и необходима и полезна в умерени дози в правилното време в правилните условия с правилните цели, както всеки психоделик и тя си има + и - и особеностите, но на 99% е по-полезна и на 99% по-малко вредна от бирата...
                              Мммм...сега я гледат едни химици в затворени помещения под ултравиолетови ламБи и я тъпчат с химии да порасте бързо- нема начин да е полезна. НЯма я марата от едно време

                              Първоначално публикуван от Ivan Terziev Преглед на мнение
                              ...Млякото си идеше от близкото ДЗС, ако го забравиш на топло заминава за нула време. ...
                              Ако си влизал в кравеферма по Тошово време щеше да знаеш що вкисва млякото за ден. Пък ако си ходил на бригада в консервната фабрика, тоже и за лютеницата.
                              And if all others accepted the lie, then the lie passed into history and became truth.

                              Коментар


                              • От: Лична лаборатория по изследване на храни.

                                Първоначално публикуван от icos Преглед на мнение
                                Мммм...сега я гледат едни химици в затворени помещения под ултравиолетови ламБи и я тъпчат с химии да порасте бързо- нема начин да е полезна. НЯма я марата от едно време



                                Ако си влизал в кравеферма по Тошово време щеше да знаеш що вкисва млякото за ден. Пък ако си ходил на бригада в консервната фабрика, тоже и за лютеницата.
                                И както се казва във вица - сега ме канят в завода за ракия, но мисля да не ходя.
                                И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X