Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Западното срещу руското...автомобили конструкции и още нещо

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Западното срещу руското...автомобили конструкции и още нещо

    Слушай, кой те кара да купуваш, а? Върви в Корекома и мирясай. Стотици милиони хора някак живеят с всичко това, и не искат нищо от тебе. И правят неща, които в корекома няма. И няма да има.
    Кат не ти харесва - не го вземай. На Илиянци има все хубави китайски стоки.
    Ами, ако искаш погледни какво е написал кап. Чонев ... После пак тук ще можеш и да му се извиниш.

    Коментар


    • #92
      До: Западното срещу руското...автомобили конструкции и още нещо

      Уважавам руснаците, сигурен съм, че ако поискат-могат, ноо..Като говорим за техника и тежки условия-германеца си остава ненадминат.Като дете три години живях в Либия.И единствените камиони, които ходеха до Судан (от Бенгази) бяха "Мерцедес".Едни такива с муцуна.Това Ивеко, Скания, че и Ман, че даже Магирус си караха само по асфалта.

      Коментар


      • #93
        До: Западното срещу руското...автомобили конструкции и още нещо

        А както се видя, рушветът си е рушвет. Къде какво има изобщо не зависи от качествата му ...

        http://forum.offroad-bulgaria.com/sh...ad.php?t=25356

        Коментар


        • #94
          До: Западното срещу руското...автомобили конструкции и още нещо

          Този спор ще спре, когато си купим Уаз произведен в САЩ, Мерцедес и JEEP произведени в Русия и всичко това сглобено с части с надпис " Направено в Китай"

          Спора взе да става безсмислен. Нито вие можете да промените мнението на Стефан, нито той вашето. Прегърнете се, цункайте се и пийте по една бира в името на световния мир.
          Колкото и коне да има под капака, важното е магарето зад волана
          NULLA TENACI INVIA EST VIA

          Коментар


          • #95
            До: Западното срещу руското...автомобили конструкции и още нещо

            Първоначално публикуван от Pursie Преглед на мнение
            Прегърнете се, цункайте се и пийте по една бира в името на световния мир.
            Защо по една!?

            Коментар


            • #96
              До: Западното срещу руското...автомобили конструкции и още нещо

              Първоначално публикуван от Pursie Преглед на мнение

              Спора взе да става безсмислен. Нито вие можете да промените мнението на Стефан, нито той вашето. Прегърнете се, цункайте се и пийте по една бира в името на световния мир.
              А кой ще пие руската бира ? ))
              И изобщо какво знаете вие за руската бира ?? Руската бира е най бира от всичките бири на света, защото сами си я правят, пък и коне много по селата имат. )
              Ай да му се не види недоучили непрочетковци такива. Старопрамен взели да ми хвалят! Я прочетете наръчника за 2 ри клас по пиене на бира, пък тогава елате да ми спорите )
              Не ми пука за лака , а за пропуснатите приключения ))

              Коментар


              • #97
                До: Западното срещу руското...автомобили конструкции и още нещо

                Аз нали знаете обичам да си вадя някакви по-генерални изводи от една дискусия и си задавам съответните по-общи въпроси... И така четейки мненията на уважаемите ми колеги по-горе и приемайки безрезервно тяхното мнение за меродавно се чудя на някои следствия които нещо не мога да свържа с дискусията... А именно:

                1. Както казаха по-горе колегите руснаците в сега а и в миналото живеят в някаква пародия... нещо като комикс... Всичко което произвеждат е смешно и в най-добрият случай много лошо копие на нещо американско или европейско от преди много години...

                2. Една трета от бюджета на страната отива за това някакъв си Чагин да ходи в Африка с камион да бие на Дакар...

                3. Цялата им държава е една пародия която се крепи единствено на парите които получават от нефт и газ и които харчат както всички диваци за дрънкулки и мерцедеси...

                И така нататък...

                Всичко това го осмислям и приемам уважаеми колеги, само едно малко нещо не разбирам и ме гложди това въпросче... В нашия добре уреден и перфектен свят - не забравяйте че ние вече сме членки на клуба на богатите...!... основната причина за инфлацията са цените на горивата... а и останалите природни ресурси които внасяме... Имам в предвид и Европа и Америка... А светът е устроен несправедливо... много несправедливо... оказва се основната част от природните ресурси са съсредоточени точно в Русия... При тези смешни хора живеещи в комиксите... Добре де какво чакаме? От написаното по-горе аз съм изпълнен с увереност че когато поискаме дори и ние малка България сме способни да окупираме Русия и най-накрая да я вкараме в правия път. Да не говорим че така ние ще им донесем и цивилизация... Всички или поне повечето руснаци ще ни посрещнат с хлеб и сол... или може би водка... но с радост, защото ние ще има занесем цивилизацията бе хора... Ще ги освободим от пародията в която живеят...!

                Не разбирам защо не го правим... Къде блеят разните ни отговорни държавници... Ами си хабят усилията да приемат Путин че да му се усмихват и да му правят мили очи... А той си ходи един нахакан такъв и въобще не го е страх че може направо да го вкарат в затвора...

                Не разбирам и това си е...? Айде, ние може да сме малка държава и да не ни стигнат хората да управляваме тази страна... Но братята Американци? Ето... вижте какви флотилии, какви самолетоносачи.... какви армии имат... Та те за няколко дни могат да установят демокрация, мир и да вкарат руснаците в правия път... Защо не го правят?

                Руснаците с пародиите са на техника въобще няма да им попречат... Автомобилите и ще се разпаднат, самолетите им вероятно въобще няма да полетят... пък и да полетят могат ли да се сравняват с ИСТИНСКОТО...? а подводниците... те най-вероятно руските са от моделите дето само потъват... те руснаци нали много има и те сигурно ги правят с еднократно действие... само надолу...

                Мисля си аз и не разбирам защо така... А там милите руснаци чакат някой да се сети, да вземе да ги освободи и да им занесете цивилизацията... най-сетне...!
                VPetrov.photography

                Коментар


                • #98
                  До: Западното срещу руското...автомобили конструкции и още нещо

                  Всъщност докато пишех вече започна да ми се оформя прозрението... Ами то всъщност положението е така защото много от нас... аз включително не сме наясно с това колко са зле руснаците... Но както се вижда от по-горните мнения тук има хора които са наистина наясно... Е, остава само да си спретнат едно малко опълчение и да идат и да осъществят Американската мечта! Хем да освободят руснаците... това е лесната част... само им показват по един Мерцедес и им обещават да се возят на такива и готово... И най-важното да донесат мир и справедливост... И пари разбира се... Точно като в холивудски филм...
                  VPetrov.photography

                  Коментар


                  • #99
                    До: Западното срещу руското...автомобили конструкции и още нещо

                    Да се носи цивилизация там ще е като "врАта у пОле". Най-великото нещо там е изкуството и то наистина ще е терра инкогнита завинаги за много от съвременните високотехнологични нации. Седемте изкуства обаче, както е известно не вървят ръка за ръка с нищо на този свят и се създават от индивиди, а не от масите. А индивидите се раждат и развиват в повечето случаи въпреки масите. За тяхното изкуство, поне от моя страна - "шапки долу"!

                    Коментар


                    • До: Западното срещу руското...автомобили конструкции и още нещо

                      Изкуството изкуство, ами влез в руския интернет, и виж средното ниво на общата култура и интелигентност. Сравни ги с българския интернет. Чака те тежка депресия.
                      Завиждайте мълчешком

                      Коментар


                      • До: Западното срещу руското...автомобили конструкции и още нещо

                        Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                        Мисля си аз и не разбирам защо така... А там милите руснаци чакат някой да се сети, да вземе да ги освободи и да им занесете цивилизацията... най-сетне...!
                        Ами те на няколко пъти се опитваха да ги цивилизоват- ама руснаците йок!
                        А на последния цивилизатор му отказа супертехниката баш пред Москва. То не беше Мерцедес, Даймлер, Майбах, Опел, ДКВ, Рейнметал, Круп- всичко отказа! Ама те били много качествени, с много малки допуски, ама то при -50 не могат да стартират....такова...., ама те не са знаели ..разбираш ли...
                        Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                        Коментар


                        • До: Западното срещу руското...автомобили конструкции и още нещо

                          Първоначално публикуван от Венцислав Петров Преглед на мнение
                          А именно:

                          1. Както казаха по-горе колегите руснаците в сега а и в миналото живеят в някаква пародия... нещо като комикс... Всичко което произвеждат е смешно и в най-добрият случай много лошо копие на нещо американско или европейско от преди много години...

                          2. Една трета от бюджета на страната отива за това някакъв си Чагин да ходи в Африка с камион да бие на Дакар...

                          3. Цялата им държава е една пародия която се крепи единствено на парите които получават от нефт и газ и които харчат както всички диваци за дрънкулки и мерцедеси...

                          Значи, вярно - в разговорите ни, някакси по инерция използваме израза: "руснаци". Всъщност, навсякъде, където аз съм писал така, имам предвид държавата Русия. Руснаците са си едни нормални човеци като нас, просто са имали нещастието да се родят там. Но като си помисли човек, че други хора се раждат в Бангладеж, или Сомалия...

                          1. Лично аз не мисля, че живеят в пародия. Не, те живеят в една полуфеодална абсолютистка система, която ги е смачкала до ниво, тотално да загубят самоличнастта си и да представляват единствено жива сила, инструмент, средство в ръцете на държавното си формирование. Не само всичко, което произвеждат, а цялата им държава като система, доктрините им и пр. са копия на нормалния свят. Това е така от времето на Петър I. Оттогава те се движат във времето на променлива дистанция от света - кога 150-200год, кога я свият докъм 50-ина. А държавната доктрина, формулирана от Екатерина /която доктрина, те в една, или друга форма, следват и до днес/ бие рекорда с 1000-1500 годишна давност. Паралелът с комикс, рязко контрастира с тяхната действителност. "Комикс" провокира асоциация с нещо временно, нетрайно, несериозно - винаги може да затвориш книжката и да "престанеш да си представяш". За тях няма алтернатива, няма мърдане!
                          2. Победите им в Дакар, обаче наистина са пародия. В края на краищата, първопричината за мероприятия от този род е търговската реклама. Една трета от държавния им бюджет не отива за участието на КамАЗ в Дакар, но средствата употребени за това са колосални за мащабите им. А някакви заслужаващи си усилието ползи те така и не извличат от това. КамАЗ не е реализирал никакви продажби, или други ползи от постиженията си в това състезание. Аз наистина се бях заблудил относно бройката на производството им /което честно признах и коректно се извиних/. Но това не променя нещата в принципа им: Допреди 3-4год те наистина правеха по 5000 бройки, ръстът им в момента е огромен /за миналата година -20%, дори са надминали нивата си от 80-те/, но това производство се реализира само и единствено на вътрешния им пазар, където избор няма, а пазарните отношения са фикция.
                          А Чагин не е "някакакъв си" - поне за мен!
                          3. Държавата им наистина се крепи на износа на суровини и енергоносители - напълно съм съгласен. Такова положение, обаче не бих определил като пародия, а по-скоро жестока липса на капацитет и перспектива. За мерцедеси и дрънкулки се харчи несъмнено, но междувпрочем те достигат до една шепа аферисти /между които и актуалния им самодържец - 40 000 000 000$, надали са пенсията му от КГБ/. Масата води такова съществувание, каквото ние - при всичката си мизерия в момента - не можем реално да си представим!

                          Ние, в смисъла на България, обективно не сме фактор за уравновесяване на световния мир. Светът като цяло, успешно противостои но процесите, застрашаващи развитието му. Въпреки колосалните усилия, които Русия хвърля /ако не за Дакар, то за бомби, бюджета им е съизмерим с едната трета/.
                          А цивилизация, вече сме им носили - НИЕ БЪЛГАРИТЕ!

                          Колкото до нашите държавници, особено настоящите... ми те са кристално ясни!

                          А "Освобождаването", е специалитетът в програмата на самата Русия... Но Пази Боже!!! Както казва народът: "Не ща им меда - не ща им жилото!"



                          А за подводниците - сега се сещам за една, от тези най-суперските, тя успя да се самоунищожи и да изчезне на дълбочина, по-малка от дължината и. Тогава руската държава предпочете хората геройски да загинат, вместо да се възползва от възможностите на тези, които са създали, притежават и експлоатират техника способна да реши проблема! Два месеца след това, във връзка с друг подобен инцидент, обяви че кулата в Останкино се е запалила в резултат на сблъсък с друга кула... най-вероятно НАТО-вска!
                          Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                          Коментар


                          • До: Западното срещу руското...автомобили конструкции и още нещо

                            )) Ти жив руснак виждал ли си? За тия хора не само Хабаровск и Зажопинск са провинция. Ние сме безпросветният мрак. За съжаление.
                            Обади в американското посолство. Сигурно ще ти дадат голямата награда за най-добре разучил пропагандните постановки за годината.

                            Коментар


                            • До: Западното срещу руското...автомобили конструкции и още нещо

                              Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                              Значи, вярно - в разговорите ни, някакси по инерция използваме израза: "руснаци". Всъщност, навсякъде, където аз съм писал така, имам предвид държавата Русия. Руснаците са си едни нормални човеци като нас, просто са имали нещастието да се родят там. Но като си помисли човек, че други хора се раждат в Бангладеж, или Сомалия...

                              1. Лично аз не мисля, че живеят в пародия. Не, те живеят в една полуфеодална абсолютистка система, която ги е смачкала до ниво, тотално да загубят самоличнастта си и да представляват единствено жива сила, инструмент, средство в ръцете на държавното си формирование. Не само всичко, което произвеждат, а цялата им държава като система, доктрините им и пр. са копия на нормалния свят. Това е така от времето на Петър I. Оттогава те се движат във времето на променлива дистанция от света - кога 150-200год, кога я свият докъм 50-ина. А държавната доктрина, формулирана от Екатерина /която доктрина, те в една, или друга форма, следват и до днес/ бие рекорда с 1000-1500 годишна давност. Паралелът с комикс, рязко контрастира с тяхната действителност. "Комикс" провокира асоциация с нещо временно, нетрайно, несериозно - винаги може да затвориш книжката и да "престанеш да си представяш". За тях няма алтернатива, няма мърдане!
                              2. Победите им в Дакар, обаче наистина са пародия. В края на краищата, първопричината за мероприятия от този род е търговската реклама. Една трета от държавния им бюджет не отива за участието на КамАЗ в Дакар, но средствата употребени за това са колосални за мащабите им. А някакви заслужаващи си усилието ползи те така и не извличат от това. КамАЗ не е реализирал никакви продажби, или други ползи от постиженията си в това състезание. Аз наистина се бях заблудил относно бройката на производството им /което честно признах и коректно се извиних/. Но това не променя нещата в принципа им: Допреди 3-4год те наистина правеха по 5000 бройки, ръстът им в момента е огромен /за миналата година -20%, дори са надминали нивата си от 80-те/, но това производство се реализира само и единствено на вътрешния им пазар, където избор няма, а пазарните отношения са фикция.
                              А Чагин не е "някакакъв си" - поне за мен!
                              3. Държавата им наистина се крепи на износа на суровини и енергоносители - напълно съм съгласен. Такова положение, обаче не бих определил като пародия, а по-скоро жестока липса на капацитет и перспектива. За мерцедеси и дрънкулки се харчи несъмнено, но междувпрочем те достигат до една шепа аферисти /между които и актуалния им самодържец - 40 000 000 000$, надали са пенсията му от КГБ/. Масата води такова съществувание, каквото ние - при всичката си мизерия в момента - не можем реално да си представим!

                              Ние, в смисъла на България, обективно не сме фактор за уравновесяване на световния мир. Светът като цяло, успешно противостои но процесите, застрашаващи развитието му. Въпреки колосалните усилия, които Русия хвърля /ако не за Дакар, то за бомби, бюджета им е съизмерим с едната трета/.
                              А цивилизация, вече сме им носили - НИЕ БЪЛГАРИТЕ!

                              Колкото до нашите държавници, особено настоящите... ми те са кристално ясни!

                              А "Освобождаването", е специалитетът в програмата на самата Русия... Но Пази Боже!!! Както казва народът: "Не ща им меда - не ща им жилото!"



                              А за подводниците - сега се сещам за една, от тези най-суперските, тя успя да се самоунищожи и да изчезне на дълбочина, по-малка от дължината и. Тогава руската държава предпочете хората геройски да загинат, вместо да се възползва от възможностите на тези, които са създали, притежават и експлоатират техника способна да реши проблема! Два месеца след това, във връзка с друг подобен инцидент, обяви че кулата в Останкино се е запалила в резултат на сблъсък с друга кула... най-вероятно НАТО-вска!
                              Всичко това ми стана пределно ясно още от по-горните мнения. Аз съм схватлив по принцип и бързо разбирам... поне така си мисля... Коригирам написаното от мен като "руснаци" с държавата Русия... Но въпросът остава същият... Даже по актуален... след това:

                              Лично аз не мисля, че живеят в пародия. Не, те живеят в една полуфеодална абсолютистка система, която ги е смачкала до ниво, тотално да загубят самоличнастта си и да представляват единствено жива сила, инструмент, средство в ръцете на държавното си формирование. Не само всичко, което произвеждат, а цялата им държава като система, доктрините им и пр. са копия на нормалния свят. Това е така от времето на Петър I. Оттогава те се движат във времето на променлива дистанция от света - кога 150-200год, кога я свият докъм 50-ина. А държавната доктрина, формулирана от Екатерина /която доктрина, те в една, или друга форма, следват и до днес/ бие рекорда с 1000-1500 годишна давност. Паралелът с комикс, рязко контрастира с тяхната действителност. "Комикс" провокира асоциация с нещо временно, нетрайно, несериозно - винаги може да затвориш книжката и да "престанеш да си представяш". За тях няма алтернатива, няма мърдане!
                              Няма как целият могъщ и прогресивен свят да не може само с едно мигване да сложи на мястото и тази изостанала страна... в която всичко е лошо копие на бляскавата Западна цивилизация... и то копие много старо и овехтяло... Ето дори и най-добрите руски подводници единственото което могат да направят е просто да се самопотопят...

                              Веднага да се свиква опълчение... спешно... въпросът е наистина от изключителна важност! Това положение не може да остане така! Как може толкова държавници по света да не са забелязали азбучните истини които са известни на някои участници тук. Срам и позор! Моля всеки от нас да направи максимума за да може блестящи мнения и мисли на колегите да станат достояние на целият цивилизован свят! Да им дадем просветление колеги! И като разберат каква грешка правят с това че се съобразяват с Русия другите страни ще сторят поклон на нашата блестяща мисъл... И след много време ще има там някъде (В Капитолия например) надпис със златни букви: Добре че бяха едни хора от един форум (забравили сме вече кой) но на които никовете са им изписани със златни букви... които ни махнаха пердето от очите и които ни обясниха че страшната руска мечка всъщност била пияно паленце...
                              VPetrov.photography

                              Коментар


                              • До: Западното срещу руското...автомобили конструкции и още нещо

                                И понеже в тази тема става въпрос за техника ще споделя какво ми направи впечатление, наблюдавайки операцията на турската армия в северен Ирак. Най-голямата армия в НАТО използва БТР-и- съветска морално остаряла, некачествено произведена и евтина техника! Аауу.... ми те турците по-тъпи от нас! Ние тази техника я режем за скрап, а те воюват с нея!
                                Газ69- създаден във времена, в които мъжете не са си бръснели краката.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X