Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спешно ми трябва за строеж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    До: Спешно ми трябва за строеж

    Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
    Възможно е аз да не знам ! Не съм чул !
    Аз се занимавам със строителните дейности , а не с проектите.
    Моята дейност започва след проектантите , но за Стомано-бетонни конструкции се взима на квадрат.Поне така е в Пловдив .
    Ако се строи кооперация на 5 етажа върху площ 300 кв. м - това си е проект за 1500 кв.м - тогава сме в ниската тарифа за проектиране.
    То проекта си е почти само 300 кв.м , но на 5 нива ( почти )
    Ако Проектантите вече взимат на Кило - ще съм много изненадан ( евала на тях ).
    Ама нали знаеш - ако мине номера - зависи с каква кола ще се явиш пред офиса !
    Ела с Мерцедеса за 300 000 лева , пък чакай ниската тарифа !
    Това последното - си е направо вярно !
    Малко се отклонихме от темата, но за тарифа на килограм говоря само за метални конструкции и не претендирам за вярност. Т.е. чувал съм за един който взима хонорар според вложения метал, но не знам дали важи за всички проектанти на метални конструкции.

    Коментар


    • #92
      До: Спешно ми трябва за строеж

      Това което Ви написах е цена без проект, проекта е предоставен от мен. Това е цена за изработка, доставка до обекта и монтаж. Без нищо друго!
      "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

      Коментар


      • #93
        До: Спешно ми трябва за строеж

        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
        Всичко друго е ясно, само това не го разбрах.
        Цялата ел. инсталация трябва да се заземи. Заземяването е на дълбочина 2 метра в почвата и за проводимост се слага сол в отвора за заземяващата шина. И за да не замръзва зимата.
        За да не прекарваш открит кабел заземяване - се оставят отвори в бетона на удобно за теб място и така се опростява ел. система.
        Където ще ти е ел. таблото ! Ако ще е отвън - това го забрави !

        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
        Това което Ви написах е цена без проект, проекта е предоставен от мен. Това е цена за изработка, доставка до обекта и монтаж. Без нищо друго!
        Май доста са вдигнали тарифите в Бургас ?
        Изработката на всички елементи може да се направи на място от добри майстори.
        Икономия можеш да направиш като си намериш винкели и квадрати от вторични суровини ( по-евтино ).
        Отиваш намясто и си избираш само което ти хареса - договаряш си покупна цена и ... си набавяш желязо за обекта. Всички го правят .
        Разкрояването става на място , както и заварките .
        Последно редактирано от bgbul; 02-04-09, 18:45.

        Коментар


        • #94
          До: Спешно ми трябва за строеж

          bgbul,

          Къде мога да те намеря в Пловдив?

          пиша тук понеже не мога да ти пратя лично.

          Коментар


          • #95
            До: Спешно ми трябва за строеж

            Чудя се за този матерял в тaзи фирма дали е подхотящ за този вид складове дето искаме да правиме с колегата Джамбазов , а цените какво мислите за тях ? добри ли са или има по добри? аз вече нямам време и трябва да реша вече , ще се радвам компетен. колеги дето толкова хубаво и обширно написаха в тази тема да изкажат какво мислят !
            http://mmf-bg.com/

            Коментар


            • #96
              До: Спешно ми трябва за строеж

              Разгледах сайта. На мен хале от такъв тип не ми върши работа. Аз днес копая основите като тези дадени от саита ще са. Само че на стърчащите арматури ще има заварен и вкопан квадрат с размер 100/100/3. На този квадрат ще бъдат заварени директно след това колоните. Реших да си правя всичко сам, но имам още много други ангажименти и затова нещата вървят доста бавно. Междувременно за спасяване на положението си взех един термоизолиран фургон от камион прицеп, който после ще се ползва за нещо като склад. Взех готови бетонни блокове 600/600/15, които ще настеля върху отсевката, ще ги армирам и залея с 100мм бетон. Стъпките където ще ми е подемника да 1000/600, на 800 дълбоки, добре армирани със забити пилони странично и дълбоко в земята на мястото на стъпките. Какъв бетон да ползвам и каква арматура? И моля без предложения за архитект, че с последния с когото говорих щяхме да станем на кълбо .
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар

              Активност за темата

              Свий

              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

              Зареждам...
              X