Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спешно ми трябва за строеж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    До: Спешно ми трябва за строеж

    Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
    ....Основа от чакъл - 10 - 15 см ( дори не го трамбовахме ).
    Арматура - мрежа заварена деб. 6 мм . Поставена просто на земята ( без подложки и фиксатори )
    Бетон ( не знам каква марка беше) - бъркахме го на място и го полагахме сами . Без уплътняване с вибратор. 15-20 см дебелина.....
    .......Ако вземете и вибратор за бетон и уплътните бетона - никакви допълнителни обработки не са ви нужни !
    ......
    Това е мнението, което има практическа стойност за мен. Направили сме няколко основи на халета за камиони по описания начин и никъде досега няма проблем. По абсолютно същия начин описан от колегата. Фундаменти за колоните само трябва да вкопаеш по надълбоко и с широка основа.

    Коментар


    • #62
      Първоначално публикуван от soaring Преглед на мнение
      Е как бе колега?
      Това не е път, а сграда!!!!
      Тя е подложена на други усилия и натоварвания и товара не е равномерно разпределен, не е верижен, не е път!
      А и 15 см не стигат, ма щом си рекъл ... може и чо, щом има трошен камък!
      Аз добре съм запознат и с пътното строителство и там трощенокаменната настилка стъпва на здрава почва и е на няколко слоя с уплътнявсне, с различни фракции на материала!!!
      Или вие насипвате направо върху хумоса.
      Това вече ме отчая!
      Ма няма лошо, става после за OFF-ROAD, пък и в точният форум си е темата.
      Успех!
      Е обясни ми как колоните работят заедно с пода? Не говорим за многоетажна конструкция. Тук мен ме отчая. Колоните си носят товара на конструкцията над пода.
      Не може да се уплътни слой от 40см трошен камък наведнъж. Слоевете на уплътняване са 20см.
      Едно е фундамент на здрава почва, друго е обработена почва. Хумуса винаги се отстранява това съм го написал!
      Бетон с фибри (полиетиленови и стоманени)+шлайфане също става (както беше писал колегата по-горе).

      Цитат:
      Мнение на bgbul
      ....Основа от чакъл - 10 - 15 см ( дори не го трамбовахме ).
      Арматура - мрежа заварена деб. 6 мм . Поставена просто на земята ( без подложки и фиксатори )
      Бетон ( не знам каква марка беше) - бъркахме го на място и го полагахме сами . Без уплътняване с вибратор. 15-20 см дебелина.....
      .......Ако вземете и вибратор за бетон и уплътните бетона - никакви допълнителни обработки не са ви нужни !
      ......
      Това е мнението, което има практическа стойност за мен.


      Извинявам се но основа 10-15см не е сериозно. Освен за 2-3 години ползване.
      И за да завърша. Проектирал съм настилка 15см армиран бетон + полиетиленово фолио + 35см заклинен трошен камък за временна организация на движението на голям строителен обект. Демек поне по 20 камиона на ден минават през нея. Ако тя не става за джип 3 ,та дори и 4 тона, си хвърлям дипломата.
      Последно редактирано от cveti; 28-03-09, 18:22.

      Коментар


      • #63
        До: Спешно ми трябва за строеж

        Първоначално публикуван от druncho
        Цитат:
        Мнение на bgbul
        ....Основа от чакъл - 10 - 15 см ( дори не го трамбовахме ).
        Арматура - мрежа заварена деб. 6 мм . Поставена просто на земята ( без подложки и фиксатори )
        Бетон ( не знам каква марка беше) - бъркахме го на място и го полагахме сами . Без уплътняване с вибратор. 15-20 см дебелина.....
        .......Ако вземете и вибратор за бетон и уплътните бетона - никакви допълнителни обработки не са ви нужни !
        ......

        Това е мнението, което има практическа стойност за мен.


        Извинявам се но основа 10-15см не е сериозно. Освен за 2-3 години ползване.
        И за да завърша. Проектирал съм настилка 15см армиран бетон + полиетиленово фолио + 35см заклинен трошен камък за временна организация на движението на голям строителен обект. Демек поне по 20 камиона на ден минават през нея. Ако тя не става за джип 3 ,та дори и 4 тона, си хвърлям дипломата.

        Колеги - надявам се , че спорите заради спорта !
        Иначе - всички плочи на етажите( от партера на горе ) - да не би да лягат на чакълена основа 50 см или нещо подобно?. Нали знаете какво е светъл отвор и как плочата си ляга на отстоящи греди и т.н. Носенето на една плоча е в стомано-бетона !
        Нали всички сме убедени , че дори и без чакъл стомано - бетонна плоча има издръжливост ?! Не се поднасяйте по грешен спор за страничните детайли , вместо за основните !

        Темата стана добра - с много различни мнения .
        Да ви призна- голяма част от тези начини са приложими - 4 тона не е голям товар за стоманобетонова основа .
        При колоноте иска малко размисъл и повече арматура , може и отделни фундаменти - предварително подготвени или малко удебеляване на бетонната основа. Това е.
        За чакъла - всички които разбират знаят , че има почва и почва .
        Просто да се погледне за конкретното място и да се направи преценка конкретното петно . Нищо сложно.
        Всяка сграда си е конкретна и да обобщаваме е грешно.
        Има по-интересен въпрос- височината. Тя е 5 метра , но в ниската част на покрива или на билото ( високата част ) ?
        Какви са преобладаващите ветрове в областа и как ще е разположена сградата спрямо вятъра ?
        Един местен проектант ще знае всички подробности , които влизат в уравнението " стабилитет " на халето !
        Успех на колегите , задали въпросите !
        Дано поне малко сме били полезни с интересния спор ! Поздрави !
        Последно редактирано от bgbul; 28-03-09, 18:20.

        Коментар


        • #64
          До: Спешно ми трябва за строеж

          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
          Иначе - всички плочи на етажите( от партера на горе ) - да не би да лягат на чакълена основа 50 см или нещо подобно?. Нали знаете какво е светъл отвор и как плочата си ляга на отстоящи греди и т.н. Носенето на една плоча е в стомано-бетона !
          Нали всички сме убедени , че дори и без чакъл стомано - бетонна плоча има издръжливост ?! Не се поднасяйте по грешен спор за страничните детайли , вместо за основните !
          Задължително отдолу чакъл

          Коментар


          • #65
            До: Спешно ми трябва за строеж

            Първоначално публикуван от druncho Преглед на мнение
            Задължително отдолу чакъл
            Задължително отдолу ще има чакъл. После двадесетина сантиметра армиран бетон. На местата на колоните ще е около 60 см. До кота нула се изясни. Днес ходих да замеря мястото. Възможното е по малко от предвиденото. Вече са решени точните размери при мен. Ширина 6, дължина 10, височина на стената 4. Възникват въпросите:
            -на колко метра да са колоните?
            -с какъв размер да са (метални ще са)
            -кръгла тръба или квадратна тръба да са?
            Благодаря на всички отговори, много са ми полезни.
            "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

            Коментар


            • #66
              До: Спешно ми трябва за строеж

              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
              Задължително отдолу ще има чакъл. После двадесетина сантиметра армиран бетон. На местата на колоните ще е около 60 см. До кота нула се изясни. Днес ходих да замеря мястото. Възможното е по малко от предвиденото. Вече са решени точните размери при мен. Ширина 6, дължина 10, височина на стената 4. Възникват въпросите:
              -на колко метра да са колоните?
              -с какъв размер да са (метални ще са)
              -кръгла тръба или квадратна тръба да са?
              Благодаря на всички отговори, много са ми полезни.
              МОЛЯ те отиди при проектант
              Много неща ще спестиш. Не само пари, а и нерви. Иначе да не стане играчка плачка. Носиш голяма отговорност.

              Коментар


              • #67
                До: Спешно ми трябва за строеж

                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                Задължително отдолу ще има чакъл. После двадесетина сантиметра армиран бетон. На местата на колоните ще е около 60 см. До кота нула се изясни. Днес ходих да замеря мястото. Възможното е по малко от предвиденото. Вече са решени точните размери при мен. Ширина 6, дължина 10, височина на стената 4. Възникват въпросите:
                -на колко метра да са колоните?
                -с какъв размер да са (метални ще са)
                -кръгла тръба или квадратна тръба да са?
                Благодаря на всички отговори, много са ми полезни.
                Не съм чувала добри отзиви за металните колони като носеща конструкция ,пък дори и да са напълнени с бетон(диаметъра е доста важен и дебелината на метала .
                Защо не се довериш на класиката - ферми -устойчивостта при триъгълника е НАЙ ? Специалист някой, е добра идея да се ползва все пак...
                Мария Стоева 0889 82 51 и 87.

                Коментар


                • #68
                  До: Спешно ми трябва за строеж

                  Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                  Задължително отдолу ще има чакъл. После двадесетина сантиметра армиран бетон. На местата на колоните ще е около 60 см. До кота нула се изясни. Днес ходих да замеря мястото. Възможното е по малко от предвиденото. Вече са решени точните размери при мен. Ширина 6, дължина 10, височина на стената 4. Възникват въпросите:
                  -на колко метра да са колоните?
                  -с какъв размер да са (метални ще са)
                  -кръгла тръба или квадратна тръба да са?
                  Благодаря на всички отговори, много са ми полезни.
                  Чакъла е задължителен !Дори го трамбовай с тежест - 3 пъти над която ще носи ! Тогава няма да има улягане !
                  1. На колко метра да са колоните - зависи от какви колони ще бъдат.
                  Квадратните са по добри ( лесно се вграждат в стената).
                  Важно е каква ще е дебелина на стената на колоната. От това зависи и товароносимостта. Да предположим ( само пример ) - че говорим за квадрат 20/20 с дебелина на стената на квадрата 10 мм и височина 4 м. При това сечение е достатъчно колоните да са през 5 м.
                  Ще се раздели ( халето ) на правоъгълници 6/5 м.
                  Това е добре , защото винаги се стремим разстоянието м/у колоните да е по-малко от широчината .( но това само за пример )
                  Най-добре за теб ще е да избереш първо разстоянието между колоните и тогава да определиш квадрата на колоната и сечението .
                  Подходящо - според мен е 10 м да ги разделиш през 2.5м - значи 5 колони по дължина и 3 колони на ширина.
                  За покривна конструкция- се ориентирй към ферми - два триъгълника с размери 3м основа и 1 м височина( ако покрива ще е двускатен )
                  Можеш да ги намериш готови или да ти ги изчислят разбирачи за да си ги произведеш сам ( със специалист заварчик ).
                  Не е трудно - но трябва да се изчислят правилно - от специалист.
                  Заварките са - разделяш триъгълника на все по-малки правоъгълни триъгълници.
                  Изпълнението е от правоъгълен винкел със залепени една към друга стени ( в никакъв случай не се заваряват в квадрат !)
                  Трудно звучи , но е много просто!

                  За визуализиране на всичко написано от мен - погледни всяко едно хале правено по Тодор Живково време . Всички селско- стопански навеси .Така се правеха - по проект!
                  Само ще се учудиш от тънките колони ( а височината е 6 м) и голямото разстояние между колоните ! Но такова хале да се е срутило - все още няма ( а са минали 40 години )
                  Всичко е въпрос на изчисления , не от страхливи хора - а само от хора които това разбират . Има си наука за това - носене на товари от метални конструкции !
                  Може да потърся един проект - но отдавна го запилях , а и на мен не ми е нужнен - горе долу съм на ясно !
                  Даже много се презастраховаме в последно време !
                  Но това е защото хора които не им е работа се занимават с това !
                  ( затова има и срутени сгради на последък ).
                  Със сигурност ще има още много детайли за уточняване - но , всяко нещо с времето си !
                  Разгледай няколко подобни халета за твое спокойствие ( аз го имам ) - и ти ще се увериш в правилността на написаното от мен !
                  Просто толкова съм смятал и писал - че не ми се спори !
                  Успех ! Разумът трябва да е водещ !

                  Коментар


                  • #69
                    До: Спешно ми трябва за строеж

                    Първоначално публикуван от iai-bg Преглед на мнение
                    Не съм чувала добри отзиви за металните колони като носеща конструкция ,пък дори и да са напълнени с бетон(диаметъра е доста важен и дебелината на метала .
                    Защо не се довериш на класиката - ферми -устойчивостта при триъгълника е НАЙ ? Специалист някой, е добра идея да се ползва все пак...
                    Те фермите са за покривната конструкция, а колоните носят нея. Метални колони нямат никакъв проблем да носят каквото и да било. Неслучайно големите конструкции се правят от метал, а не от бетон. При еднаква носимоспособност на метал и стоманобетон теглото на първото е около 7 пъти по-малко. А металната конструкция е и по-устойчива на земетръс.

                    Коментар


                    • #70
                      До: Спешно ми трябва за строеж

                      Чета и просто не мога да се начудя на акъла на някои хора! Това е статика, работи се с конкретни числа, данни, натоварвания..... Тая конструкция я обсъждате като философски въпрос, а не като математически и физичен проблем. Такива "около 15 см..." са крайно несериозни!
                      Наемете си проектант! Това струва пари, наистина, но ще се застраховате от повреди или даже падане на конструкцията, освен това всяко лаишко изпълнение е свързано с преоразмеряване на елементите, следователно - и с доста по-високи разходи в строителството!
                      Инвеститорът носи отговорност от една страна за финансовото си състояние, от друга - за живота на хората, пребиваващи в сградата!
                      Не забравяйте това.

                      А, и да не забравя - всяка постройка има нужда от строителни книжа, за да съществува законно.

                      Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                      .....
                      За визуализиране на всичко написано от мен - погледни всяко едно хале правено по Тодор Живково време . Всички селско- стопански навеси .Така се правеха - по проект!
                      Само ще се учудиш от тънките колони ( а височината е 6 м) и голямото разстояние между колоните ! Но такова хале да се е срутило - все още няма ( а са минали 40 години )
                      Всичко е въпрос на изчисления , не от страхливи хора - а само от хора които това разбират . Има си наука за това - носене на товари от метални конструкции !
                      Може да потърся един проект - но отдавна го запилях , а и на мен не ми е нужнен - горе долу съм на ясно !
                      Даже много се презастраховаме в последно време !
                      Но това е защото хора които не им е работа се занимават с това !
                      ( затова има и срутени сгради на последък ).
                      Със сигурност ще има още много детайли за уточняване - но , всяко нещо с времето си !
                      Разгледай няколко подобни халета за твое спокойствие ( аз го имам ) - и ти ще се увериш в правилността на написаното от мен !
                      Просто толкова съм смятал и писал - че не ми се спори !
                      Успех ! Разумът трябва да е водещ !
                      Айде спрете с глупостите! Извинявам се за резкия тон, но за тия години знаете ли колко пъти са завишаване нормите за земетръс само???
                      Забравете за стари проекти. Контролът около строителството много е затегнат, както и отговорността на проектантите. Все по-малко се навиват да си сложат главата в торбата за неотговарящ на нормите проект. И т.н. спирам да пиша, че се ядосах....
                      Последно редактирано от Петя; 31-03-09, 10:51.
                      НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                      Omnia vincit amor !

                      Коментар


                      • #71
                        До: Спешно ми трябва за строеж

                        Май всички се афектират напразно !
                        Не разбирате ли - това е само за да се ориентира човека.
                        Когато нещо му се иска да направи , а не го разбира - нормално е да събере колкото се може повече информация за НЕЩОТО ( в случая - хале )!
                        Когато вече му се оформи в главата какво ще прави и как е по-добре - ЧАК ТОГАВА ще отиде при проектант да му изчисли проекта !
                        Но ще знае какво да иска и какво да пита - щото вече е в час с различните въсможности !
                        Ако някой от вас може да му го изчисли и има печат за тази дейност - МОЛЯ ядосвайте се и предложете услугите си !
                        Ако НЕ - моля не се изказвайте просто за да демонстрирате колко мислите за халето ( повече от самия човек който ще строи).
                        Ами като сте толкова заинтересовани - изчислявайте и му го постройте . Айде !
                        А дали щовек иска да му е законно - зависи къде ще го прави и за какво ще го ползва !
                        За металните халета все още вървят Типовите проекти.
                        Той ( метала ) си носи еднакво както преди 30 години , така и днес .
                        Изчисленията са същите .
                        Това , че не знаете , че и преди 29 години( когато аз учих строителен техникум ) в изчислението на един строеж се включва осигуряване против земетръс 7ма степен - си е ваш проблем !
                        Защо мислите , че това изискване е от скоро ?
                        Сградите падат защото някой си мисли , че като се презастрахова става по-здраво ? НЕ ВИНАГИ Е ТАКА !
                        Затова - ако разбирате от строителство - говорете по същество.
                        Ако не разбирате - говорете каквото си искате ,но не упреквайте напразно усилията на някой който иска да разясни различните възможности .
                        Благодаря !

                        А сега на вашия език ( за разбирачите от темата):Не е в мой стил , но:

                        Човеко , иди в съвета и си подай заявление за строителна виза .
                        След разписване от архитекта на вашата Област - получавате строителна виза !
                        Следва ходене при проектант и задаване параметрите на Халето .
                        Уточняване на детайлите и плащане на проекта.
                        Уточнете одобрението на различните инстанции( пожарна , ВиК,Енерго и Общината) кой ще ги извърши - може проектанта , а може и вие да си тичате насам-натам като луд !
                        След като минете през всичките цедки - идват на място и откривате строителна площадка. Чак сега може да започнете строежа !
                        Всяко изменение от плана - трябва да се обосновава с Констативен протокол .
                        Когато завършите строежа -монтажа на халето - следва Приемане на обекта и получаване на акт 16,18 , 19 какъвто се изисква за пускане в експлоатация на халето.
                        Едва след този акт имате законно основание да започнете дейност в Халето !
                        Следва разрешителни от РИОЗ,ХЕИ или там за каквото ще се ползва Халето . Вие си знаете.
                        Е - дано съм бил изчерпателен и ..... съжалявам , че те Уплаших !
                        Но - това те чака - ..... всички разбирачи това искаха да видят написано ! Успех в начинанието !
                        Е ( ядосаните )- успях ли да ви разясня поне малко как стоят нещата , или пак съм неясен ?

                        Коментар


                        • #72
                          До: Спешно ми трябва за строеж

                          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                          ....
                          Ако някой от вас може да му го изчисли и има печат за тази дейност - МОЛЯ ядосвайте се и предложете услугите си !
                          Ако НЕ - моля не се изказвайте просто за да демонстрирате колко мислите за халето ( повече от самия човек който ще строи).
                          Ами като сте толкова заинтересовани - изчислявайте и му го постройте . Айде !
                          А дали щовек иска да му е законно - зависи къде ще го прави и за какво ще го ползва !
                          За металните халета все още вървят Типовите проекти.
                          Той ( метала ) си носи еднакво както преди 30 години , така и днес .
                          Изчисленията са същите .
                          Това , че не знаете , че и преди 29 години( когато аз учих строителен техникум ) в изчислението на един строеж се включва осигуряване против земетръс 7ма степен - си е ваш проблем !
                          ....?
                          bgbul, отправям ти сериозно предупреждение да не заблуждаваш хората!! В казаното от теб има няколко неверни неща! Аз не съм конструктор и не се наемам да сметна халето.
                          Що се отнася до това дали МОЖЕ да е незаконно, дали МОЖЕ!? А дали ТРЯБВА????
                          Раздутата компетентност я дръж за себе си! Защото питащите искат да научат верни неща, а не да ги заблуждават.
                          Не се впечатлявам от отворковците, грижа ме е за тези, които чистосърдечно питат, за да получат добър съвет!
                          НИКОЙ НЕ Е ТОЛКОВА СЛЯП, КОЛКОТО ОНЗИ, КОЙТО НЕ ИСКА ДА ВИДИ!
                          Omnia vincit amor !

                          Коментар


                          • #73
                            До: Спешно ми трябва за строеж

                            Първоначално публикуван от Петя Преглед на мнение
                            bgbul, отправям ти сериозно предупреждение да не заблуждаваш хората!! В казаното от теб има няколко неверни неща! Аз не съм конструктор и не се наемам да сметна халето.
                            Що се отнася до това дали МОЖЕ да е незаконно, дали МОЖЕ!? А дали ТРЯБВА????
                            Раздутата компетентност я дръж за себе си! Защото питащите искат да научат верни неща, а не да ги заблуждават.
                            Не се впечатлявам от отворковците, грижа ме е за тези, които чистосърдечно питат, за да получат добър съвет!
                            Ще следя добрите съвети с удоволствие !
                            А през това време , ще си упражнявам професията - Строителен техник !
                            Колегата с Халето - не се плаши !
                            Нещата на думи са по-страшни от колкото на чертеж !
                            Разстояние между колони 6 м се покрива и с дървена конструкция .
                            Това само за успокоение !

                            Коментар


                            • #74
                              До: Спешно ми трябва за строеж

                              Благодаря за инфото.
                              Да поясня. Преди месец съм взел строително разрешително за строеж на къща. Много добре знам колко и какви проекти и какви съгласувания трябват, за да стане постройката законна. Мястото на което ще бъде халето не позволява да се построи законно. Ще се ползва за гараж и склад. Вярвайте, че ще го направя по здраво от проекта. В момента съм направил запитване да фирма която проектира и изпълнява метални халета. Проблемът е, че на тези фирми им се плаща на размер и на тегло и имат интерес да сложат колкото може повече материали. Аз искам база за сравнение. Най-лесно е да го направя от дървени трупи и колкото изкара. Не е това идеята. Не искам да става спор заради мен. Член на форума предполагам че ще ми изпрати примерен вариант за което ми благодаря.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар


                              • #75
                                До: Спешно ми трябва за строеж

                                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                                Благодаря за инфото.
                                Да поясня. Преди месец съм взел строително разрешително за строеж на къща. Много добре знам колко и какви проекти и какви съгласувания трябват, за да стане постройката законна. Мястото на което ще бъде халето не позволява да се построи законно. Ще се ползва за гараж и склад. Вярвайте, че ще го направя по здраво от проекта. В момента съм направил запитване да фирма която проектира и изпълнява метални халета. Проблемът е, че на тези фирми им се плаща на размер и на тегло и имат интерес да сложат колкото може повече материали. Аз искам база за сравнение. Най-лесно е да го направя от дървени трупи и колкото изкара. Не е това идеята. Не искам да става спор заради мен. Член на форума предполагам че ще ми изпрати примерен вариант за което ми благодаря.
                                Понеже съм в този бранш - строителство и строителни ремонти - аз те разбрах още с първите въпроси . Точно такива са и моите отговори - за предварително разясняване и запознаване с различните възможности и варианти .
                                Съвет дали да е законно или не не бих дал на човек , решил да плаща за нещо ( в случая-хале ).
                                Ти си знаеш как да си влагаш парите , и хората със съветите за законност - да си ги пазят , докато започнат да строят и те !
                                Закона е за това - да може да се заобиколи !
                                Заобикалянето става - ако ползваш старо строително петно ( на вече несъществуваща сграда ) , ако правиш пристройка към вече съществуваща сграда , ако халето се води временна постройка или преместваемо съоръжение има и други , но аз съм до тук .
                                След определен срок - съответно може да си уредиш всички законни документи ! Има си начин - в различните градове тарифата е различна !
                                И аз си помислих , че поне малко си наясно - а се оказа , че доста си на ясно със строежа !Щом си взел визата - вече си в играта !
                                Успех със проекта . Ще ти кажа в Пловдив колко кг на квадрат горе -долу се проектира за твоите параметри - но след ден-два.
                                Всеки град има фирма " Метални конструкции ".Има и в Бургас .
                                Там са най-на ясно с точните сметки .Консултациите са безплатни !
                                Успех за сега !

                                А иначе за спора :
                                Ако не бях в свои води - щях да си натисна парцалите и ... да стана като други колеги ( колежки ). А именно :
                                Най-лесно е да търсиш пропуските и грешките на хора , които се опитват да направят нещо по дадена тема !
                                1. Защото така не допускаш грешки .
                                2. Защото винаги "изглеждаш " по-умен от опонента .
                                3. Защото като наричаш другия "отворко " без да го познаваш си повдигаш самочувствието ( явно имаш нужда )
                                4. Защото .....
                                Няма смисъл да изброявам повече !
                                Колеги - ако можете да кажете нещо по темата - КАЗВАЙТЕ - и аз искам да науча нещо .
                                Ако не можете - идете в друга тема - и пак пишете против мен ! Успех !
                                Моята цел е - да ме разбере човека пуснал темата.
                                Ако съм бил полезен за него - включването ми не е било на празно !
                                Ако не - моля за извинение !
                                Поздрави на всички !
                                Гадно е да си добър с лошите ! Много гадно !

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X