Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спешно ми трябва за строеж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    До: Спешно ми трябва за строеж

    Айде кажи поне колко квадрата площ ти трябва. Ти не си убеден какво искаш, само знаеш че цената ти била висока. А много добре ти казаха, че продават контейнери - 20 и 40 футови. Дали от митницата, дали от БДЖ, дали от транспортни фирми..... Ако един ти е малко вземи два и ги съедини. Лесем монтаж, лесен демонтаж. Могат да се нареждат един върху друг, един до друг
    Автентичната тъпота всеки път надминава изкуствения интелект

    Коментар


    • #32
      До: Спешно ми трябва за строеж

      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
      Ами да кажем че ще е за лично ползване. Местенце дето ще мога да си разглобя няколко колици без да ми дреме кога ще ги сглобя. Вътре евентуално ще си сложа един подемник. Предполагам размери: височина 5м, широчина 6-8м, дължина около 6-16м, зависи от цената.
      Заради цените на желязото в момента смятам да е метална конструкция със сандвич панели. Не е голям проблем да си внеса контейнер с панели от Китай. Ако тук са на добра цена няма да се занимавам с вноса.
      Здравейте.
      Понеже се занимавам с метални конструкций мога да ти наравя една калкулация за да имаш представа от нещата. ВиК ще има ли?
      Барабар Петко с мъжете...

      Коментар


      • #33
        До: Спешно ми трябва за строеж

        Може би нещо подобно

        Коментар


        • #34
          До: Спешно ми трябва за строеж

          Първоначално публикуван от niketo Преглед на мнение
          Здравейте.
          Понеже се занимавам с метални конструкций мога да ти наравя една калкулация за да имаш представа от нещата. ВиК ще има ли?
          Ще бъда много благодарен. Да предположим размери ширина 6м, дължина 17м и височина 5м. Интересува ме калкулация с монтаж, с бетонна плоча отдолу ще е. Предполагам ще има само една чешма. Без облицовката, нея ще я мисля отделно.

          Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
          Може би нещо подобно
          Точно за нещо такова си мисля само че с други размери.
          "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

          Коментар


          • #35
            До: Спешно ми трябва за строеж

            Металната конструкция за нашия цех излезе около 22кг.на кв.м.
            Изработка.доставка и монтаж 3.50лв.на кг. без ДДС.
            ........................
            Иван Маринов
            CRF 250 X
            Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

            Коментар


            • #36
              До: Спешно ми трябва за строеж

              Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
              Ще бъда много благодарен. Да предположим размери ширина 6м, дължина 17м и височина 5м. Интересува ме калкулация с монтаж, с бетонна плоча отдолу ще е. Предполагам ще има само една чешма. Без облицовката, нея ще я мисля отделно.



              Точно за нещо такова си мисля само че с други размери.
              Aз щото си търся подвижна тента, та вчера попаднах на тази фирма. Сякаш предлагат доста размери за складови помещения, но незнам цените как са. Все пак ако искаш, звъни и се информирай

              Коментар


              • #37
                До: Спешно ми трябва за строеж

                Първоначално публикуван от Насов Преглед на мнение
                Aз щото си търся подвижна тента, та вчера попаднах на тази фирма. Сякаш предлагат доста размери за складови помещения, но незнам цените как са. Все пак ако искаш, звъни и се информирай
                Някакъв телефон?
                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                Коментар


                • #38
                  До: Спешно ми трябва за строеж

                  1. GSM: 08 97 07 07 07 - от 9.00 до 18.00, от понеделник до петък

                  http://www.tent-tents.eu/contact.htm

                  Успех!

                  Коментар


                  • #39
                    До: Спешно ми трябва за строеж

                    Много е субективно определянето на някви ценови критерии като цена на квадрат без да има изяснена идея за халето, височина, ще има ли подемни съоръжения или не, санитарни възли или офис помещения, ще има ли вътрешни нива или не, с каква цел ще се използва и дали се налага по сериозни ОВК съръжения с цел използването на халето, какво ще се съхрянва или използва халето има си ред изисквания които трябва да минат на съгласувки през инстанцийте, най малко противопожарни или еко норми, дали ще се използват промишлени води и какво ще ходи в канала, а бе без проект който и каквато цена даде е меко казано несериозно, без да се обиждат някои но да се казва толкова желязо влиза на квадрат без изчисления защото ако има подемник примерно до 3тона конструкцията отива за друг филм, също така и покривните и стенните панели са с различни дебелини както и цени а и различни панели различни показатели на топлообменни параметри с цел използването на халето, основите(бетони+желязо) също биват различни според проектите както и настилката и т.н. и т.н. но ако ще се прави тип селски хамбар нещата вече стават и на око.
                    Съвеста ми е чиста, просто защото не я използвам.

                    Коментар


                    • #40
                      До: Спешно ми трябва за строеж

                      Нека всеки сам да се ориентира за крайната цена :

                      1. Бетона - с доставка до 30 км - около 150 лв/куб. м
                      2. Арматурата - последно цената беше 1 лв/кг , но вече е паднала.
                      За бетонната основа не се изисква много якост , така че разход около 10 кг/кв.м е нормално.
                      3. Стенните панели са с цена като и на покривните сандвич панели - около 45 лв/кв.м
                      Забравил съм допълнителните материали колко струваха , но са доста и те.
                      4. Ако за покрив ще се ползват поликарбонатни плоскости - в зависимост от дебелината , но около 20 лв/кв.м
                      5. Олуците - около 4-5 лв/метър линеен
                      6. За каналите ( канализационни и работни ) - вместо допълнително да се изрязват ( 7 лв/м.линеен) - да се предвидят в кофража на бетона .
                      Същото важи и за шахтите.
                      7. Ако ще се прекарва вода - с новите ПВЦ тръби е лесно и се прави открит монтаж - около 10 лв/м.линеен
                      8. Ако ще се прекарва канализация - дебелина 110 мм - 10 лв/м.л. това е цена със разклоненията и отклоненията.
                      9. Ако трябва да се направи план на халето със одобренията в общината - в Пловдив цената е от 10 лева до 30 евро на квадратен метър .
                      Както на всеки строителен обект ( дори плануван в детайли ) - се предвиждат ( включват в цената ) - 10 % непредвидени разходи.
                      Остава въпроса за труда - това зависи от Строителния техник .
                      Той може да ви спести доста главоболия и разходи . Но .... въпрос на избор на този , който плаща !

                      До тук беше тежката част - следва по-тежката :
                      Какви икономии от сумата могат да се направят ?

                      Ето това е майсторлъка - ако определиш сума 20 000 лева - да спестиш 4 000 лв или 20 % . Доста си е !
                      Ако халето ще се прави по стопански начин - това значи със собствена организация на труда - трябва да се намери добър майстор , който да води ( да върти ) цялата дейност . Не пестете пари за този майстор - нормалната надница за такъв е над 100 лева.
                      Заслужава си всеки лев - проверено е !
                      Ако се нахвърлите да сменяте майсторите - още от сега ви казвам - в преразход сте !
                      Общите работници - майстора ще ви каже колко и от къде да намерите , но не се връзвайте на надници над 30 лева на ден .
                      И нещо много важно - всеки ден бъдете сутрин на обекта и разпитвайте до къде ще стигнат днес с работата ! Това стряска хората и създава впечатление , че сте наясно със задачите на бригадата!
                      Като ви кажат какво ще свършат - кажете , че това е малко и ..... трябва да действат по-бързо !
                      Никога не бъдете доволни от свършеното и качеството - само така ще ги накарате да достигнат качеството , коети ВИЕ желаете !
                      Ако не ви се занимава с ежедневните проблеми на обекта - наемете си строителен техник или Фирма която да свърши работата !
                      Така е по-лесно , но и по-скъпо ! Въпрос на пари !
                      Това е .

                      Коментар


                      • #41
                        До: Спешно ми трябва за строеж

                        Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                        Ще бъда много благодарен. Да предположим размери ширина 6м, дължина 17м и височина 5м. Интересува ме калкулация с монтаж, с бетонна плоча отдолу ще е. Предполагам ще има само една чешма. Без облицовката, нея ще я мисля отделно.
                        Точно за нещо такова си мисля само че с други размери.
                        При тези размери сметката е следната :
                        стени - 2 х 17 х 5 = 170 кв.м
                        2 х 6 х 5 = 60 кв.м
                        общо : 230 кв.м
                        приспадат се отвори (прозорците и вратите ) и така получавате квадратурата стени - съответно панели.

                        покрива - в зависимост от наклона площта на пода 17 х 6 = 102 кв.м се увеличава с около 30 до 50 % - нали ще има и стреха - забравил съм как се изчисляваше ( площта по косинус от 45 градуса ..... ) нещо си там .
                        Грубо - около 150 кв.м

                        пода - бетона - около 110 кв.м - нали ще има малко борд отвън на стените. В зависимост от дебелината - при 10 см плоча- 11 кубика бетон - ( горе долу )
                        арматура - около 1 тон или колкото якост искате.
                        Железа ( винкели ) - и те са разход - аз знам цената на 100/100 - 6 метра тежи 90 кг и струва 107 лева . На вас ще ви е наполовина по евтино - заради разликата на винкела , но ще ви трябват около (4 х 17 ) плюс ( 4 х 6 ) плюс ( 18 х 5 това за колони - квадратно сечение) плюс около вратите и прозорците - поне 150 - 200 метра винкел . Не знам цената на вашия вид ?
                        Сигурно и нещо пропускам - но грубо вече сте по-наясно за какви количества говорим ! Ако вече се стигне до точни изчисления - изисква повече данни и време .

                        Извинете - ще свършвам , че се изпотих . Успех в начинанието !

                        Ето , че умората си казва своето - пропуснах цялата покривна конструкция.
                        Тя естествено ще е метална .Наричат се Ферми и най-удчната ( като носеща тегло ) мисля , че ще е тип " Малко Полансо ".
                        Достатъчно икономична и същевременно ще издържи изчисления на сняг 45 см или там някъде .
                        Не е за подценяване носимоспособността на конструкцията .
                        На 17 метра ще са достатъчни 6 броя през 2.8 м и за между тях рамки със винкел . Доста си е - но без покрив не става !
                        Иска си сериозно смятане - но може да се намерят и готови проекти с близки размери . От тях да се вземе проекто-сметната документация и всички разходи ще се видят точно !

                        Ще се умува още ! Успех , че утре ( а днес ) ще ставам рано !
                        Последно редактирано от bgbul; 25-03-09, 01:06.

                        Коментар


                        • #42
                          До: Спешно ми трябва за строеж

                          Първоначално публикуван от bgbul Преглед на мнение
                          ...
                          Ако за покрив ще се ползват поликарбонатни плоскости - в зависимост от дебелината , но около 20 лв/кв.м...


                          но не се връзвайте на надници над 30 лева на ден...
                          Поликарбоната за подобен покрив, заедно с необходимите профили за монтаж, няколко-кратно ще надхвърли тази сума. По мои сметки от преди една година - 8мм, бял - 55-60лв/м2, в зависимост от загубите. И никого не съветвам да си докарва слънчев удар с подобен покрив. Освен ако не иска да прави парник.
                          За 30лв. някои "мърди", които ще съсипят материалите.

                          Коментар


                          • #43
                            До: Спешно ми трябва за строеж

                            Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                            Поликарбоната за подобен покрив, заедно с необходимите профили за монтаж, няколко-кратно ще надхвърли тази сума. По мои сметки от преди една година - 8мм, бял - 55-60лв/м2, в зависимост от загубите. И никого не съветвам да си докарва слънчев удар с подобен покрив. Освен ако не иска да прави парник.
                            За 30лв. някои "мърди", които ще съсипят материалите.
                            И сега е тази цената , но на лист - (2.6 х 3.0 м) - или нещо подобно .
                            За конструкцията на покрива - да се поогледа колегата - има много варианти .
                            Покрив с поликарбонат се прави заради светлината на помещението.
                            Всеки си преценя сам , според ползването на халето .
                            Всичко което съм посочил е само за ориентиране в грубите сметки .
                            От посочените суми - може да се направи и икономия ( с малко гимнастика ще се окаже , че това са цени със труда включен в тях ) , както и преразход - ако човек не е в час ! Успех на колегата !

                            Коментар


                            • #44
                              До: Спешно ми трябва за строеж

                              Джамбазов, ако работите търпят до утре, и ако в офиса ти има кафе, ще мина да облечем идеята ти в чертежи и пари.

                              Коментар


                              • #45
                                До: Спешно ми трябва за строеж

                                Ами тая вечер нямам никакво намерение да строя . А в офиса има кафе, уиски, водка, ракия....
                                "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X