Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Спешно ми трябва за строеж

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #16
    До: Спешно ми трябва за строеж

    Първоначално публикуван от vuk varna Преглед на мнение
    Уточни заданието, колега../ габарити, за какво ще се ползва, вътр. съоръжения... / както и местоположението на цеха
    Правил съм и по-големи
    Ами да кажем че ще е за лично ползване. Местенце дето ще мога да си разглобя няколко колици без да ми дреме кога ще ги сглобя. Вътре евентуално ще си сложа един подемник. Предполагам размери: височина 5м, широчина 6-8м, дължина около 6-16м, зависи от цената.
    Заради цените на желязото в момента смятам да е метална конструкция със сандвич панели. Не е голям проблем да си внеса контейнер с панели от Китай. Ако тук са на добра цена няма да се занимавам с вноса.
    "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

    Коментар


    • #17
      До: Спешно ми трябва за строеж

      Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
      Ами да кажем че ще е за лично ползване. Местенце дето ще мога да си разглобя няколко колици без да ми дреме кога ще ги сглобя. Вътре евентуално ще си сложа един подемник. Предполагам размери: височина 5м, широчина 6-8м, дължина около 6-16м, зависи от цената.
      Заради цените на желязото в момента смятам да е метална конструкция със сандвич панели. Не е голям проблем да си внеса контейнер с панели от Китай. Ако тук са на добра цена няма да се занимавам с вноса.
      Миналата година правихме такова хале - в Пловдив .
      Тук има и Гръцки и Турски вариант. Фирмите работят на цени около 40 лв с монтажа на място . От теб се иска само да им подготвиш бетонните опори или площадка.
      Като поръчваш сандвич панели - тънкия момент е в допълнителните елементи - доста вдигат цената. Провери.
      Има интересен вариант за нестандартни размери от Гърция - почти на половин цена . В Пловдив търговеца е на околовръсното , посока към Асеновград - след разклона за Златитрап- 1 км в ляво.
      Ще му видиш рекламата и склада с панели.
      Ако търсиш вариант само с ламарина - в Пловдив е цеха който огъва ламарината и я прави гофрирана или вълнообразна. Размери - по желание на клиента. За цени - ако те интересува - ще ти дам координатите им - фирма "ХЪС"- и тя е на околовръсното.
      Като правиш монтажа ( и за двата варианта) - не спестявай отводнителните водачи в долния край на стените . От тях зависи да не ти влиза вода вътре в халето при дъждове.
      Иначе евтиния вариант- и горе и долу с ПЕ образен винкел и само приплъзваш панелите в него до припокриването им . Така го направиха тук и стана успешно.
      Успех и на теб !

      Коментар


      • #18
        До: Спешно ми трябва за строеж

        Има много варианти за тип складове, тук http://www.teratradebg.com/metalni%20haleta.html има един пример, макар че цената на тази фирма никак не е атрактивна(150) евро кв.м!!!
        иначе по съм навит на евтиниат вариант дето го спомена колегата бгбул за ПЕ винкела от ламарина и готово .
        може да почна с тухла 1.5 М височина а от горе металното . и едно офисче и така за един декар.

        Коментар


        • #19
          До: Спешно ми трябва за строеж

          Колега,отиваш в Ботунец в склада на Македонеца, там всички го знаят,ще ти направи какъвто размер пожелаеш... успех-Чичко ти Фър.
          Най-добре е да имаш богати приятели!!!
          Ако не ти дадат, барем няма да ти искат!!!

          Коментар


          • #20
            До: Спешно ми трябва за строеж

            Сега строим цех около декар.До тук:
            проект 15000лв.
            Изкопни работи.основи.арматура и т.н.до шлайфан бетон -160000лв.
            Отделно съм купил 18 тона желязо.
            150евро вече ми се струва разумна цена.

            Покрив от ламарина не е добре защото се получава много конденз.
            ........................
            Иван Маринов
            CRF 250 X
            Не шансът определя съдбата на човека,а изборът!

            Коментар


            • #21
              До: Спешно ми трябва за строеж

              Тези цени предполагам са за масивно строителство?
              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

              Коментар


              • #22
                До: Спешно ми трябва за строеж

                Първоначално публикуван от Джамбазов Преглед на мнение
                Тези цени предполагам са за масивно строителство?
                Аз си мисля така колега, такива цени не са за метални конструкци , или за временна постройка, според мен даже и за масивно е малко скъпо в тази криза и безработица,
                аз имам молба към другите колеги дето ни разказаха за обектите дето си правят сега или са вече готови тип сандвич независимо от материалите, дали би могло малко снимки и кординатите на фирмата производител или вносител, за ламарината вече някои казаха къде на което съм им много благодарен.
                искрено е много е радващо че толкова точни колеги се вклучиха и все помага с каквото знае.

                Коментар


                • #23
                  До: Спешно ми трябва за строеж

                  А защо си мислите че, цената на м2 на метално хале с изолация, трябва да е по ниска от масивното строителство?
                  Колегата дава цена на "декар"! Имайте в предвид че, колкото по малка квадратура, толкова по висока цена.

                  Коментар


                  • #24
                    До: Спешно ми трябва за строеж

                    Първоначално публикуван от Аndro 160 Преглед на мнение
                    А защо си мислите че, цената на м2 на метално хале с изолация, трябва да е по ниска от масивното строителство?
                    Колегата дава цена на "декар"! Имайте в предвид че, колкото по малка квадратура, толкова по висока цена.

                    Ами Андро понеже цените на стоителните материали много паднаха , и понеже вече няма бизнес за скраб след провала Кремиковци, и логично да излзне ламарината и с изолацията или даже без изолоция ако стоката не се вреди от конденса ,
                    иначе си прав колкото по малка е площа толковае е по скъпа цената .
                    Като няма банки колеги така е за сежелние ,искаш не искаш ще търсиш различни варянти докато почнеш , а поговорката май трябава да стане МЕРИ ДЕСЕТ( не три) ПЪТИ ,А РЕЖИ ЕДИН ПЪТ.

                    Коментар


                    • #25
                      До: Спешно ми трябва за строеж

                      Първоначално публикуван от 4selenger Преглед на мнение
                      , а поговорката май трябава да стане МЕРИ ДЕСЕТ( не три) ПЪТИ ,А РЕЖИ ЕДИН ПЪТ.
                      Майсторееее, три пъти режа и все късо идва, къде е проблема

                      ПС
                      Сори за спама, не се сдържах
                      DJ Иван Тодоров, Вашият парти диджей: http://djivantodorov.com/
                      Skype: pach_bs

                      Коментар


                      • #26
                        До: Спешно ми трябва за строеж

                        Във Варна на митницата продават на търг холандски 20 футув контеинер,мисля че беше 1900 лв първоначалната цена .................

                        Коментар


                        • #27
                          До: Спешно ми трябва за строеж

                          Виждам, че темата е още актуална, та да се включа и аз . Имам познати от София, които имат строителна фирма и внасят панели, тип "сандвич" от Италия. Ние си сложихме от тях на покрива на вилата, но ми казаха, че има и за стени. Всъщност с тези панели изграждат бензиностанции. Та панелите са дебели 5 см, от двете страни са с тройно топло поцинкована ламарина, а по средата - с пенополиуретан. И са с керемиден цвят. Дали в момента имат на склад и каква е цената (с консумативите или без), мога да попитам, ако имате интерес .
                          Dodge Ram 2500 5.9 бензин, 172 kW (234 к.с.)

                          Коментар


                          • #28
                            До: Спешно ми трябва за строеж

                            Колега ,така и не ми стана ясно какво точно искаш да постигнеш,най-евтин вариант или качество, ако е за работилница тип хамбар е едно,а отопляемо хале савсем друго.Разполагам и с двата вариянта и при това съм ги строил сам.Такаче мога доста да ти разкажа за цени и вариянти само уточни какво точно искаш да постигнеш, и най-важното какъв бюджет си заделил за целта .

                            Коментар


                            • #29
                              До: Спешно ми трябва за строеж

                              Първоначално публикуван от fifo Преглед на мнение
                              Колега ,така и не ми стана ясно какво точно искаш да постигнеш,най-евтин вариант или качество, ако е за работилница тип хамбар е едно,а отопляемо хале савсем друго.Разполагам и с двата вариянта и при това съм ги строил сам.Такаче мога доста да ти разкажа за цени и вариянти само уточни какво точно искаш да постигнеш, и най-важното какъв бюджет си заделил за целта .
                              Незнам за автора на темата, но това което искам аз е метална конструкция, облицована със сандвич панели и ще се отоплява.
                              "...колко ли скучен ми би бил живота без мотоциклета и без прекрасното, истинско усещане за Пътя..." - Бат Димо - R.I.P.

                              Коментар


                              • #30
                                До: Спешно ми трябва за строеж

                                Първоначално публикуван от fifo Преглед на мнение
                                Колега ,така и не ми стана ясно какво точно искаш да постигнеш,най-евтин вариант или качество, ако е за работилница тип хамбар е едно,а отопляемо хале савсем друго.Разполагам и с двата вариянта и при това съм ги строил сам.Такаче мога доста да ти разкажа за цени и вариянти само уточни какво точно искаш да постигнеш, и най-важното какъв бюджет си заделил за целта .
                                Искрено ти благодария за съдействето колега,както и на другите колеги по горе .
                                Сигурно ще ти се обадя скоро ,само като съм готов с разрешенията , ами за отговор ще ти кажа тип хангар ама за съхранение на стоки ( кашони ) и разни други неща, а за бюджета е колкото по евтино толкова по добре в тази криза нали знаеш как е
                                ама ти спецялист по метални констукци ли си? браво ако си го направил сам без фирма дето да ти го построи, ако намирам от горе посочени адреси на колегите хубави цени за панелите тип сандвич цени дето не са много по високи от ламарината може би ще спра на този тип,, ако разликата е фрапираща сигурно ламарина .

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X