Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Едноетажна къща от кирпич.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Едноетажна къща от кирпич.

    Нещо не си ме разбрал. Не укорявам никой за нищо. Човека иска нещо и си плаща, и ако не е бил колегата да му вземе парите, щеше да е някой друг.

    Недоумението ми беше от тая мешавица от материали и технологии в която не виждам смисъла, та въпроса ми беше съвсем резонен на базата на видяното.
    Нямам опит, съответно и какво да кажа, но почти около тази тема се интересувам повече от десет години, чета почти всичко, и за това имам доуточняващи въпроси.
    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

    Коментар


    • От: Едноетажна къща от кирпич.

      [QUOTE=davc;3338320] въпрос е: "Какво и е кирпиченото (каквито и достойнства да имала, или не) на тази къща?".


      Да вмъкна малко пояснения за "КирпичА" в новата по съвременна " Едноетажна къща от кирпич". Нали такава е темата.
      Всъщност това не е онзи едновремешен кирпич /от кал и слама налят в калъп и съхнал на слънце / за който всеки е виждал ,
      а пресовани блокчета от глинест материал /ПЗБ / ,които се правят с преса.

      Проектантът на тази сграда е не без известният арх.Георги Георгиев . Съосновател на АСЕМ /

      http://www.asem-bg.org/%D0%B3%D0%B5%...B8%D0%B5%D0%B2

      и автор на книгата за строителство с естествени материали.Въпроси относно архитектура ,конструкции и материали ,може се обърне към него, който има желание.
      Изпълнител е една фирма от софия ,които правят сламени къщи./ няма да и споменавам името /!
      За вложените /разнородни материали / също може и към тях да се отправят въпроси.!

      Моята работа на този обект се свеждаше до 2 неща :
      Да произведа определено кол. ПЗБ / Пресованите Земни Блокчета / , и на по късен етап да измажа с глинена мазилка стените ,като вътре така и външните. Което и съм свършил.
      При интерес мога да публикувам координати на проектанта , изпълнителя и собственика .

      Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170807_160600.jpg
Прегледи:1
Размер:543.2 КБ
ID:5793029
      Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
      Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

      Коментар


      • От: Едноетажна къща от кирпич.

        Първоначално публикуван от gogoll Преглед на мнение
        ...
        Проектантът на тази сграда е не без известният арх.Георги Георгиев . Съосновател на АСЕМ /

        http://www.asem-bg.org/%D0%B3%D0%B5%...B8%D0%B5%D0%B2

        и автор на книгата за строителство с естествени материали.Въпроси относно архитектура ,конструкции и материали ,може се обърне към него, който има желание.
        Изпълнител е една фирма от софия ,които правят сламени къщи./ няма да и споменавам името /!
        За вложените /разнородни материали / също може и към тях да се отправят въпроси.!
        ...
        Благодаря за информацията !
        Интересът ми е изключително към сламените къщи.
        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

        Коментар


        • От: Едноетажна къща от кирпич.

          ДА събудя малко темата ,,
          Има насрочен курс по обучение за строителство със естест. мат. на къща от бали слама в едно село до Добрич !
          с. Малина ,, провежда го арх. Николай Маринов от" АСЕМ " .ще строят къща на някъв англичанин ,и от 18 .05 19 г правят и обучение на заинтересувани хора на място .курса е 2 седмичен и се заплаща . Аз лично нямам интерес !/ вече съм правил такова / но ми отправиха покана .Пиша за това събитие защото мои приятели от Добрич ме поканиха. Има място за 1 човек което вече е ПРЕДПЛАТЕНО ..
          а е освободено по някви причини.
          Ако има желаещ за това , просто да ми се обади ,за да го свържа .Няма да плаща нищо , просто да има свободно време и желание.
          Темата е къща със бали слама и всичко свързано с довършването.! Дървената констр. е направена ,останалити операции са на дневен ред.
          Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
          Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

          Коментар


          • Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
            От: Едноетажна къща от кирпич.

            От тухли ще е. Ключ моля.
            докъде я докара с къщата?
            ________________________________________________
            Subaru OUTBACK 2,5
            Hyundai TUCSON 2.0

            Коментар


            • Купих и съседен парцел, та още съм на етап узаконяване и проектиране.
              Но пък вече имам собствена сонда,

              Коментар


              • IvanIvanovi
                IvanIvanovi коментира
                Редактиране на коментар
                т.е. е извън регулация ли? я сподели как вървят цените, че и аз се оглеждам за пенсионерски пристан

            • Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
              Купих и съседен парцел, та още съм на етап узаконяване и проектиране.
              Но пък вече имам собствена сонда,
              Вероятно искаш да кажеш, че имаш сондаж, а не сонда !
              0899 шест5313нула
              За всекиго по нещо

              Коментар


              • Първоначално публикуван от sonda Преглед на мнение

                Вероятно искаш да кажеш, че имаш сондаж, а не сонда !
                Тъй, де!

                Коментар


                • От: Едноетажна къща от кирпич.


                  Здравейте ,
                  понеже вече има такава тема и вместо да отварям нова ,
                  реших да я събудя малко със това, което се захванах миналата година .
                  Прилагам мално фотография.





                  п.п
                  предполагам че ще се пробуди с достотъчно коментари.



                  Прикачени файлове
                  Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                  Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                  Коментар


                  • p-pleven
                    p-pleven коментира
                    Редактиране на коментар
                    ........

                  • kbot
                    kbot коментира
                    Редактиране на коментар
                    Предполагам, това ще се измаже накрая и няма да се вижда цялата му "красота". И не ми е ясно защо се прави с тия блокчета.



                • Има " измазани " има и НЕ измазани " къщи .!
                  Тази конкретно е и със двата вида техники.


                  kbot коментира
                  16-02-22, 13:29
                  Предполагам, това ще се измаже накрая и няма да се вижда цялата му "красота". И не ми е ясно защо се прави с тия блокчета.


                  ........тия "блокчета",,,,,
                  са старите КИРПИЧИ от съществуващата плевня , която се трансформира в къща.
                  Вместо да извозвам и да изхвърлям / 20-30 камаза със пръст - 350 м3 / и да плащам траспорти , багери и такси ,
                  ги използвах за материал.!
                  Като ги "върнах " обратно ,където са стоели повече от 70-80 години. НО вече с друга форма и визия.

                  В началото беше това :



                  .

                  Прикачени файлове
                  Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                  Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                  Коментар


                  • kbot
                    kbot коментира
                    Редактиране на коментар
                    А това е друго! Рекох да не е някой еко-меко проект

                • След това уточнение наистина вече е съвсем друго и е баш по темата!
                  Още някъде на първите страници си казах мнението че за мен единствено има смисъл от "нова къща от кирпич", само и единствено ако кирпичът е на терена, в нещо което трябва да се руши и да се изхвърля. И ако работата по разчистването и новия градеж не ни плаши, разбира се.
                  Екстра става така!

                  Коментар


                  • Заслужава ли си цялата инвестиция, защото тя няма да е малка, а пък да не можеш да я защитиш с една застраховка. Защото това по принцип не подлежи на застраховане.

                    Коментар


                    • Първоначално публикуван от ceko45 Преглед на мнение
                      Заслужава ли си цялата инвестиция, защото тя няма да е малка, а пък да не можеш да я защитиш с една застраховка. Защото това по принцип не подлежи на застраховане.
                      А кому е нужна застраховката, освен на застрахователя?

                      Ако е добре направена е трудно горима, издържа на земетресения и наводнения, ако е строена със спестявания няма намесени банки...
                      Бъдете живи и здрави!

                      Коментар


                      • ДАЛИ си заслужава ?
                        Трябва да питам 'Германеца -инвестор'!
                        А застраховка от
                        Какво ?

                        СТарата плевня 50 та година
                        Не помня" да е имала застраховка!
                        Пък и да е имала
                        То ние я досъборихме.

                        Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
                        Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

                        Коментар


                        • Първоначално публикуван от gogoll Преглед на мнение
                          ........тия "блокчета", са старите КИРПИЧИ от съществуващата плевня, която се трансформира в къща.
                          Вместо да извозвам и да изхвърлям / 20-30 камаза със пръст - 350 м3 / и да плащам траспорти, багери и такси,
                          ги използвах за материал.!
                          Като ги "върнах " обратно, където са стоели повече от 70-80 години, НО вече с друга форма и визия.
                          Ако можеш, сподели повече информация за преработването им.

                          Коментар

                          Активност за темата

                          Свий

                          В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                          Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                          Зареждам...
                          X