Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Едноетажна къща от кирпич.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #91
    От: Едноетажна къща от кирпич.

    Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
    Винербергер.
    Видях го сега, че не им бях отварял сайта от известно време. Като данни за топлопроводимост изглежда в пъти по-добре от стандартните им керамични блокове. Само че, ако правя зид с такова, бих внимавал много да не остане незащитен отгоре при дъждовно време. Че тази вата, ако се накисне, сигурно ще има да съхне бая дълго.
    Ние не сме неутрални!

    Коментар


    • #92
      От: Едноетажна къща от кирпич.

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      От тухли ще е. Ключ моля.
      Ха ха ха и при тебе надделя разума!
      Тея кирпичи са си изживели живота.
      Все едно да тръгмеш със Зазката до Германия.

      Коментар


      • #93
        От: Едноетажна къща от кирпич.

        Първоначално публикуван от IvanIvanovi Преглед на мнение


        някой да има преки впечатления от такива тухли, напълнени с вата
        Eдна от най-хубавите сгради, в която съм продавал обекти.
        Строена от брата на един нашумял навремето вицепремиер.
        Не ти трябва мазилка, външна изолация и т.н. Тухлите са добре изпечени и покрити с нещо като глазура, по този случай абсолютно непромокаеми.
        "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

        Коментар


        • #94
          От: Едноетажна къща от кирпич.

          Това са клинкерни тухли. Изпълняват се като двоен зид. Трябва ти всичко де що можеш да се сетиш на една обикновена сграда, с разликата, че е пъти по-сложно за изпълнение.
          Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

          Коментар


          • #95
            От: Едноетажна къща от кирпич.

            Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
            Това са клинкерни тухли.
            Клинкерни не викаха ли на едни бетонни тухли, с които подзиждат шахти?
            Аз навремето... по Златно Татово (э-э-э-эххх) КРАДНАХ такива. Бех заврЕн зет в "Лозенец", там копаеха за нещо и бяха стоварили такива тухли. Всеки път като минавах покрай такава купчина си взимах по една или две тухли. В един момент впрегнах и двегодишната ми дъщеря да краде с мен - вече караше едно детско триколесно велосипедче с кошничка-багажник отзад. Слагах ѝ в "багажника" една тухла и тя върти-върти горкичката педалите, а аз помагам с подритване на колелото, носейки още две "клинкерни тухли" в ръце. Двайсетина тухли успях да отмъкна преди да ги вградят в шахтите (спомен от Таатоу...), десет години по-късно свършиха идеална работа за подзиждане на вана.
            "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

            Коментар


            • #96
              От: Едноетажна къща от кирпич.

              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
              Клинкерни не викаха ли на едни бетонни тухли, с които подзиждат шахти?
              Аз навремето... по Златно Татово (э-э-э-эххх) КРАДНАХ такива. Бех заврЕн зет в "Лозенец", там копаеха за нещо и бяха стоварили такива тухли. Всеки път като минавах покрай такава купчина си взимах по една или две тухли. В един момент впрегнах и двегодишната ми дъщеря да краде с мен - вече караше едно детско триколесно велосипедче с кошничка-багажник отзад. Слагах ѝ в "багажника" една тухла и тя върти-върти горкичката педалите, а аз помагам с подритване на колелото, носейки още две "клинкерни тухли" в ръце. Двайсетина тухли успях да отмъкна преди да ги вградят в шахтите (спомен от Таатоу...), десет години по-късно свършиха идеална работа за подзиждане на вана.
              http://burgascomers.com/index/wp-con...-copy-copy.pdf



              http://burgascomers.com/index/wp-con...-copy-copy.pdf

              Коментар


              • #97
                От: Едноетажна къща от кирпич.

                Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                ...
                Значи по любимото ни ТЗВ и клинкерът е бил менте.
                http://grad.bg/o-948450-%D0%9E%D0%B3...85%D0%BB%D0%B8
                "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                Коментар


                • #98
                  От: Едноетажна къща от кирпич.

                  Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                  Значи по любимото ни ТЗВ и клинкерът е бил менте.
                  http://grad.bg/o-948450-%D0%9E%D0%B3...85%D0%BB%D0%B8
                  Натюрлих!

                  Коментар


                  • #99
                    От: Едноетажна къща от кирпич.

                    Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                    ...
                    Не ти трябва мазилка, външна изолация и т.н. Тухлите са добре изпечени и покрити с нещо като глазура, по този случай абсолютно непромокаеми.
                    Ако трябва да постигнеш определена стойност на топлопроводимост, фасадните клинкерни тухли не мисля, че ще ти помогнат. И едва ли това изпълнение е по-евтино, отколкото такова с мазилка.
                    Ние не сме неутрални!

                    Коментар


                    • От: Едноетажна къща от кирпич.

                      Първоначално публикуван от Чавдар (V93) Преглед на мнение
                      Ако трябва да постигнеш определена стойност на топлопроводимост, фасадните клинкерни тухли не мисля, че ще ти помогнат. И едва ли това изпълнение е по-евтино, отколкото такова с мазилка.
                      Доста по-скъпо е, лично другарят Бакърджиев (sic ) потвърди Не били фасадни, стените били (по негови думи) от такива тухли, вътрешните също, идеална топло-шумо-и-каквато-искате изолация.
                      "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                      Коментар


                      • От: Едноетажна къща от кирпич.

                        Объркването произлиза от всевъзможните "фолклорни" понятия за какво ли не. Бетонните тухли не са клинкер, те са си бетонни тухли; тези огнеупорни тухли (втората употреба) също не са клинкер, те са шамотни; клинкер е именно това от връзката на Пенчо. И да, няма пактически никакви изолационни свойства.
                        Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                        Коментар


                        • От: Едноетажна къща от кирпич.

                          Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                          И да, няма пактически никакви изолационни свойства.
                          Как така няма?
                          "An appeaser is one who feeds a crocodile, hoping it will eat him last." Winston Churchill

                          Коментар


                          • От: Едноетажна къща от кирпич.

                            Клинкерът е много на мода в региони, където температурите и влагата стигат екстремални стойности. Това Холандия, Англия, Русия... Топлоизолацията им е като на плътни единички.
                            В щатите също съм ги виждал, ама те там са царе на бутафорията и ги ползват по друг начин. Прави си дървена къща на гредова конструция и отвън по всички стени буха един зид с клинкерни тухли. За нищо не служи, но изглежда масивна и така минава за по-богат, отколкото е.
                            Тези огнеупорните са други-това е шамот или на база магнезиеви окиси...там технологии бол и ако не си специалист, трудно ще различиш какво ти продават, защото все една и съща работа върши.
                            Бетоновите тухли са съвсем други-това си е точно за шахти, стъпала и разни такива. За настилки не стават, защото са криви и грозни за страх...

                            Силноподозирам обаче, че изпълнението на споменатия г-н Б. е нещо то тоя тип:
                            https://www.youtube.com/watch?v=5lBYr82iby8
                            Да е избягал от тукашния манталитет на едър строителен предприемач...с колко да е избягал...не вярвам да е с много.
                            Последно редактирано от santaclash; 26-03-18, 16:42.
                            Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                            Коментар


                            • От: Едноетажна къща от кирпич.

                              Първоначално публикуван от Bogoljub Gagic Преглед на мнение
                              Как така няма?
                              Най-общо казано - ама най-общо и отгоре-отгоре. Фактическият изолатор, във всички изолационни материали, е въздухът. А една от определящите характеристики на клинкерните тела е, че са пресовани.
                              Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                              Коментар


                              • От: Едноетажна къща от кирпич.

                                А още по-общо - клинкера е дедо на гранитогреса.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X