Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Едноетажна къща от кирпич.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Едноетажна къща от кирпич.

    И аз това се питам ? каква е целта ?
    Собственика няма да вземе да излее едни бетонови колони и греди и една яка стоманобетонна плоча ?
    И след тва едни блокчета ютонг и стиропор и Г. картон и фасаген ,
    ами тръгнал да прави дърво , кирпич че и с кал да вземе ги измаже накрая?!!!
    В кой век живее ? Направо му се чудя.
    Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
    Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

    Коментар


    • От: Едноетажна къща от кирпич.

      Ако направи къща като преди сто, или двеста години - ще има условия на обитаване, съответно като преди сто, или двеста години. Понеже това нормален човек няма да си го причини - имаме този миш-маш. И бетон, и соманобетон, и предостатъчно "химия" (определено повече, отколкото при стандартно строителство). Ма накрая между всичкото - и кал. И значи фън шуй, кама сутра и абра кадабра - да сме в "менстрийма"...
      Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

      Коментар


      • От: Едноетажна къща от кирпич.

        Когато ми казват "Не те разбираме" ,това е възхвала, за която аз не съм достоен и оскърбление , което вие не заслужавате.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170914_124049.jpg
Прегледи:1
Размер:344.4 КБ
ID:5792841Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170912_191248.jpg
Прегледи:1
Размер:300.5 КБ
ID:5792840Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170908_171547.jpg
Прегледи:1
Размер:478.0 КБ
ID:5792839Натиснете снимката за да я уголемите

Име:20170908_171634.jpg
Прегледи:1
Размер:480.7 КБ
ID:5792842
        Да ЖИВЕЕШ означава да се БОРИШ!
        Робът се бори за СВОБОДА , А свободния за СЪВЪРШЕНСТВО!

        Коментар


        • От: Едноетажна къща от кирпич.

          Първоначално публикуван от gogoll Преглед на мнение
          Когато ми казват "Не те разбираме" ,това е възхвала, за която аз не съм достоен и оскърбление , което вие не заслужавате.
          Сериозно ли? OSB в кирпичена къща? Хванато с метални ъгли? И това е "възхвала"?
          יעבור
          «И това ще мине»

          Коментар


          • От: Едноетажна къща от кирпич.

            Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
            ... OSB в кирпичена къща? ...
            Дали целта на занятието не е да има на какво да се хване дограмата?
            Ние не сме неутрални!

            Коментар


            • От: Едноетажна къща от кирпич.

              Добре де , с какво прозоречните страници от OSB компрометират достойнствата на кирпичената къща в случая? Моите 150 годишни такива са от масивно дърво , и не очаквам точно от там да диша нали.

              Коментар


              • От: Едноетажна къща от кирпич.

                То резонният въпрос е: "Какви са достойнствата на кирпичената къща, та ОСБ-то да ги компрометирало?". Другият въпрос е: "Какво и е кирпиченото (каквито и достойнства да имала, или не) на тази къща?".
                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                Коментар


                • От: Едноетажна къща от кирпич.

                  Конкретният ми въпрос е относно една конкретна реакция за OSB и планки- мисля адекватно оформяне на отвор в случая.
                  Иначе е интересен и общият въпрос за достойнствата -тук има разлика между старо и ново кирпичено строителство. За старото мога и коментирам в моята тема. За новото- първо книгите на арх. Георгиев, после налаждане с реалностите.

                  Коментар


                  • От: Едноетажна къща от кирпич.

                    Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                    Конкретният ми въпрос е относно една конкретна реакция за OSB и планки- мисля адекватно оформяне на отвор в случая.
                    И така да е - ако е кирпич като кирпич (а не всевъзможна кал в калъпи), никакви допълнителни мерки за състоятелност на отвора не са нужни.
                    Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                    Коментар


                    • От: Едноетажна къща от кирпич.

                      Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                      Добре де , с какво прозоречните страници от OSB компрометират достойнствата на кирпичената къща в случая? Моите 150 годишни такива са от масивно дърво , и не очаквам точно от там да диша нали.
                      А нищо не компрометира. Ама то по тая логика и пластмасовата дограма и ламинирания паркет и така нататък не компрометира. Просто не виждам смисъла от цялото това упражнение. Ама аз не съм специалист де, просто ако правя нещо такова, ще го правя само с естествени материали, иначе ми се губи смисъла.
                      יעבור
                      «И това ще мине»

                      Коментар


                      • От: Едноетажна къща от кирпич.

                        Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                        А нищо не компрометира. Ама то по тая логика и пластмасовата дограма и ламинирания паркет и така нататък не компрометира. Просто не виждам смисъла от цялото това упражнение. Ама аз не съм специалист де, просто ако правя нещо такова, ще го правя само с естествени материали, иначе ми се губи смисъла.
                        +1, като се полз(у)ват архаични материали, барем да се полз(у)ват и автентични технологии, щото аз също не вдявам смисъла на тоя микс.

                        ... иначе, както каза и davc, по-добре да се полз(у)ват съвременните технически достижения.

                        P.S. Това в скобите е специално заради Тропчо, щото темата не би трябвало да е лаладжийска и разговорното писане не мисля, че е подходящо за нея.

                        P.P.S. ... и пълният член много ме дразни, но все още е норма.
                        Последно редактирано от Джоу (x3mrjoe); 25-06-18, 10:36.
                        ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                        Коментар


                        • От: Едноетажна къща от кирпич.

                          Първоначално публикуван от Skorpion_BG Преглед на мнение
                          А нищо не компрометира. Ама то по тая логика и пластмасовата дограма и ламинирания паркет и така нататък не компрометира. Просто не виждам смисъла от цялото това упражнение. Ама аз не съм специалист де, просто ако правя нещо такова, ще го правя само с естествени материали, иначе ми се губи смисъла.
                          Вариантите описани от теб нямат общо с логиката в моя въпрос- какво точно пречи ОСБ на страницата? Не бих сравнявал ламинат/дюшеме , PVC/дъб .Можеш да се информираш в моята тема по тези въпроси какво мисля.
                          И понеже имам вече доста опит с реновиране на старо строителство, мога да ти кажа , че не -не можеш/не е икономически целесъобразно /ефективно/здраво да работиш само с естествени материали.Дори и в разрез с нормите за проектиране и изпълнение/т.е. законите в строителството/ ако щеш.Демек , ще ти се изгуби смисъла точно ако забравиш че сме 21 век.
                          На мен лично ми е по-интересно е мнението на автора за ролята на тази страница. Вместо да му се даде възможност да има дискусия, рипате така , по принцип.

                          Джоу ,темата нали , не е лаладжийска викаш. А нещо в поста ти съществено по темата...

                          За сведение- точно Георги/gogoll е един от хората които имат най-много опит в този вид строителство.

                          Коментар


                          • От: Едноетажна къща от кирпич.

                            Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                            И понеже имам вече доста опит с реновиране на старо строителство, мога да ти кажа , че не можеш/не е икономически целесъобразно /ефективно/здраво да работиш само с естествени материали.Дори и в разрез с нормите за проектиране и изпълнение/т.е. законите в строителството/ ако щеш.Демек , ще ти се изгуби смисъла точно ако забравиш че сме 21 век.
                            Ъъъъ, ама ние не говорим за реновиране, а за ново строителство. Реновирането си има своето място даже по сантиментални причини. И не, не съм забравил че сме 21 век, затова и питам - какъв е смисъла на това да опиташ да направиш нещо наполовина. Т.е. да строиш с кирпич, при условие, че не можеш да го докараш така както са строили дедите ти, а правиш миш-маш със съвременни материали. Какво ще е предимството пред строителството изцяло със съвременни материали? Ценово?
                            יעבור
                            «И това ще мине»

                            Коментар


                            • От: Едноетажна къща от кирпич.

                              Първоначално публикуван от ALEX_Z Преглед на мнение
                              Джоу ,темата нали , не е лаладжийска викаш. А нещо в поста ти съществено по темата...
                              ...
                              Ето

                              Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                              +1, като се полз(у)ват архаични материали, барем да се полз(у)ват и автентични технологии, щото аз също не вдявам смисъла на тоя микс.
                              ...
                              Всъщност, съдейки от прочетеното и картинките, единственото което ми се набива в очи е това, че е трябвало да се вземат парите на пациента.
                              ИмАл - дал, важното да е доволен.
                              ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                              Коментар


                              • От: Едноетажна къща от кирпич.

                                Първоначално публикуван от Джоу (x3mrjoe) Преглед на мнение
                                Ето



                                Всъщност, съдейки от прочетеното и картинките, единственото което ми се набива в очи е това, че е трябвало да се вземат парите на пациента.
                                ИмАл - дал, важното да е доволен.
                                Вероятно "пациента" си го е искал/проектирал, така че да може и да се узакони.
                                Не съм адвокат на никой, имам предвид че последните години има много такива "пациенти" в Америка, Англия и въобще Европа .В Бг тепърва се прокрадва такова мислене , и вече на дневен ред идват вашите въпросите при нашенските условия.
                                Пак казвам , че точно Георги има какво да сподели по темата.Дори и само като изпълнител на чужди проекти.
                                Не виждам нищо лошо в това да реализираш възмездно чужда идея.Това дори не означава автоматично че си съгласен с нея и е излишно да му се "влиза с бутонките" на Георги.
                                Иначе за архаичните технологии- няма как основи от камък на кал вече да издържат на съвременните норми за фундиране и т.н.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X