Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Едноетажна къща от кирпич.

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #31
    От: Едноетажна къща от кирпич.

    В Сана, Йемен има и по-дърти и то многоетажни.




    Но аз лично не бих.
    Последно редактирано от turtey; 17-11-17, 13:03.
    И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

    Коментар


    • #32
      От: Едноетажна къща от кирпич.

      Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
      Не е за ефтиния. Поживях няколко месеца в такова къще в околностите на Виена. На 300+ години. Лесно се топли, почти не му трябва охлаждане.
      Ама е със 75 санта стени. А бе кеф!
      За тези приоритети + за ново -полупасивна /пасивна съвременна къща ти трябва.

      Коментар


      • #33
        От: Едноетажна къща от кирпич.

        Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
        Идеята е за нов строеж на празен парцел. Основен фактор е НЕналичието на стълби, за това отпадат тавани и мазета.
        Друг вариант е дървена или метална конструкция.
        Мазето не е задължително да е вкопано изцяло в земята - може да е на нивото на първия етаж.
        Потърси и прочети за фахверкови къщи.
        Аз мисля, че е по-добре да потърсиш готова къща отговаряща максимално на вкуса ти и да си я реконструираш.
        За да се получи добре нова кирпичена къща според мен трябва да бъде върху дълбоки каменни основи, които служат и за дренаж. Сложно е - почети.
        "Обичам България, само по една причина - защото си е моя! А иначе, кой би живял доброволно в кучи ..."

        Коментар


        • #34
          От: Едноетажна къща от кирпич.

          Къщата ми е 50та година,долния етаж сутерен е в по-голямата си част камък,нагоре кирпич ,но печен .Стареца е правил тухлите с някакви майстори някога и са пекли в двора,лепени са циментово -варов разтвор и пясък,откъде е намерил тогава цимент незнам ,но има и то доста.За здравината мога да кажа че са много здрави,някои са изпечени до синьо и видирана бургия трудно дупчи в такива.Има и дувар откъм комшията и той е с такива тухли от неговата страна не е мазано ,а тухлите не са мръднали като цялост ,освен на едно,две места .Та това си коментирахме с него един ден ,че която и да било съвременна тухла няма да издържи и 2 години на открити атмосферни условия.Щом си решил да се хвърляш в подобно строителство ,поинтересувай се за печени тухли от кирпич,надявам се че има още доста майстори дето и пеща ще си направят за норматив,знам от старците че са я копали в земята за няколко дена и са почнали производството и то е вървело бързо ,защото цялата процедура ,плюс строежа е завършена за година и малко.Успех!
          Трябваше да почивам вчера! // Мразя сапунени сериали и фейсбук ,не слушам чалга!NO FEAR!

          Коментар


          • #35
            От: Едноетажна къща от кирпич.

            То това твоето си е тухла, ако и правена при по-примитивни условия. Кирпичът си съхне на слънце, само. Затова като е на сухо е много добър като материал, топлоизолация, микроклимат.

            Коментар


            • #36
              От: Едноетажна къща от кирпич.

              От опит,винт за дърво 160 мм.завит в кирпич се къса ,няколко пъти помагам на разни клиенти да си закрепят антените за ТВ,първия път се бях приготвил със дюбели от хилти,гипс и т.н


              Директно здрав винт в кирпича и спокойно може да се обесиш радиално!
              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
              Анатолий Пейчинов o8875о9815
              https://dvrbg.com/

              Коментар


              • #37
                От: Едноетажна къща от кирпич.

                Първоначално публикуван от faster Преглед на мнение
                Къщата ми е 50та година,долния етаж сутерен е в по-голямата си част камък,нагоре кирпич ,но печен .Стареца е правил тухлите с някакви майстори някога и са пекли в двора,лепени са циментово -варов разтвор и пясък,откъде е намерил тогава цимент незнам ,но има и то доста.За здравината мога да кажа че са много здрави,някои са изпечени до синьо и видирана бургия трудно дупчи в такива.Има и дувар откъм комшията и той е с такива тухли от неговата страна не е мазано ,а тухлите не са мръднали като цялост ,освен на едно,две места .Та това си коментирахме с него един ден ,че която и да било съвременна тухла няма да издържи и 2 години на открити атмосферни условия.Щом си решил да се хвърляш в подобно строителство ,поинтересувай се за печени тухли от кирпич,надявам се че има още доста майстори дето и пеща ще си направят за норматив,знам от старците че са я копали в земята за няколко дена и са почнали производството и то е вървело бързо ,защото цялата процедура ,плюс строежа е завършена за година и малко.Успех!
                Има разлика между кирпича и печената тухла. Кирпичът е блокче от кал - пръст, пясък, слама, кълчища, говежди или конски ла?на и т.н. според местните особености, съхне на слънце няколко дена и е готов за строеж. Тухлата домашно производство, за да стане както трябва много зависи от материала - глина, без варовици, без слами и т.н. и като засъхне заготовката няколко дена на слънце, реди се на фигури и се пече със слама, царевичак, вършинак и каквото има. Фигурата се казва коптор и това нещо го видях на живо преди петнайсетина години край Лом, а за кирпичи имам снимки на нашите като са ги правили. Кирпичът е голям, тухлата поне от 40те години на миналия век по нашенско е с размерите на сегашния стандарт. Суровината се мачка с крака и за нова къща обикновено се прави направо на мястото където ще е мазата. Нашата на село също е така, а и тухлите мисля че са ги правили в мазата. Зидането обикновено е с кал+накълцана слама и ако е на сухо му няма нищо. Ако са направени както трябва и кирпича и тухлите са здраво нещо, ей го вчера пак разчиствах едно дуварче...
                Цимент е имало и са ползвали по селата със сигурност поне от 40те години насам, верно по по-заможните къщи повечко са слагали /имаме тука на едни роднини строена преди 09.09.44 и съм я разглеждал обстойно/, има и въобще без, ама ако е наред покрива им няма нищо и досега. Цимента и керемидите са се купували с пари, другото - камък, тухли, дървен материал - в голяма степен хората е можело да си го добият, направят, превозят сами или на приятелски начала на принципа на задругата, както писах и по-горе.
                А иначе тухли, че май и цимент има на хиляди години. Имаме тука едни крайградски разкопки на римски старини, разбирали са от строежи хората.

                Коментар


                • #38
                  От: Едноетажна къща от кирпич.

                  Първоначално публикуван от Пенчо Преглед на мнение
                  Ама е със 75 санта стени.
                  Та какъв ти е проблема да направиш 75 санта стени, от нормални тухли, ако това е разковничето на идеята?
                  Без да казвам нищо лошо за кирпичените къщи, такова начинание има смисъл единствено при реновиране на съществуваща постройка, в добро състояние - със смислено количество средства (средства в най-общ смисъл - време, пари, труд и пр.), ще имаш нещо, еквивалентно по параметри на съвременното строителство. Но във втория случай, постижимо по елементарен начин, защото строителство с кирпич от нулата, си е едно приключение. И по никакъв начин не по-евтино, ама по никакъв, дори напротив.
                  Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                  Коментар


                  • #39
                    От: Едноетажна къща от кирпич.

                    Сега се сетих, че си спомням целият процес по построяването на стопанската постройка в пловдивското ми село.
                    Спомних си всичко от бъркането на "киреча", до покриването на сградата. Беше '79 или '80.
                    От едната И страна дядо ми направи и фурна за печене в която се събираха около 10 тави на два реда с яренца за "събора" на 1-ви май.
                    ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                    Коментар


                    • #40
                      От: Едноетажна къща от кирпич.

                      Първоначално публикуван от davc Преглед на мнение
                      Та какъв ти е проблема да направиш 75 санта стени, от нормални тухли, ако това е разковничето на идеята?
                      Без да казвам нищо лошо за кирпичените къщи, такова начинание има смисъл единствено при реновиране на съществуваща постройка, в добро състояние - със смислено количество средства (средства в най-общ смисъл - време, пари, труд и пр.), ще имаш нещо, еквивалентно по параметри на съвременното строителство. Но във втория случай, постижимо по елементарен начин, защото строителство с кирпич от нулата, си е едно приключение. И по никакъв начин не по-евтино, ама по никакъв, дори напротив.
                      Абсолютно съм съгласен.

                      Ако ти изпадне нещо от кирпич за ремонт, може, но от нула ше е филм, и то бая скъп.
                      ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                      Коментар


                      • #41
                        От: Едноетажна къща от кирпич.

                        Кое му е скъпото - калта, сламата или лайната?
                        И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                        Коментар


                        • #42
                          От: Едноетажна къща от кирпич.

                          Първоначално публикуван от turtey Преглед на мнение
                          Кое му е скъпото - калта, сламата или лайната?
                          Точно на тебе ли да ти обяснявам ?!

                          Поради същата причина, поради която в едни сервизи ти обявяват едни нечовешки цифри, но ти вършат работа, а в други ти е тънко, но от там може да си търегнеш и с пътна помощ.

                          Колко майстори които ще ти построят нещо от кирпич, и дето могат да ходят и да пушат едновременно, има ?!
                          ОМ602->Tremec T5WC->Borg Warner 4408E 1:1/2.48:1->DANA30/103.4in/DANA44->29"AT

                          Коментар


                          • #43
                            От: Едноетажна къща от кирпич.

                            Нищо не ти пречи да провериш сам - година-две, ще те храни жена ти, пък ти ще мачкаш и формоваш кал. Може и да организираш едно мини-производство - според направения разход, може да се справиш и за месец-два. Калта, сламата и прочее, са скъпи колото са скъпи, а тухлите впрочем, също се правят от кал, ма работата не е (хич не е) "ори, мели, яж". Ако случайно се окаже, че някой произвежда серийно кирпич, може да бъдеш сигурен, че цената ще е "специална" - съдържаща компоненти като мода; еко; био; бутик и още в този ред.
                            Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                            Коментар


                            • #44
                              От: Едноетажна къща от кирпич.

                              Аз както разбирам Пенчо ще зида сам.
                              Отделно не е на заплата и има цялото време на света.
                              И азъ вамъ г~лю: просите и дастсѧ вамъ: ищите, и ωбрѧщете: толцыте, и ωтверзетсѧ вамъ: всѧкъ бо просѧй прiемлетъ, и ищѧй ωбретаетъ, и толкоущемоу ωтверзетсѧ

                              Коментар


                              • #45
                                От: Едноетажна къща от кирпич.

                                Какво ще зида, със какво, откъде, върху какво? Самото зидане, е най-малкото в цялата работа.
                                Прави каквото трябва, пък да става каквото ще!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X