Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свързване на бойлер към ел мрежата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
    Всяка година в България има-няма 10 човека дават фира от токов удар. Лъвският пай от тази статистика е на бойлерите.

    Последно в новините двама от миналата седмица.
    Измежду тях, вероятно, ползващите епилатор под душа са 98,5%.
    Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

    Коментар


    • p-pleven
      p-pleven коментира
      Редактиране на коментар
      Сега се епилират с безжични бръсначки. Хем е сейфти, хем е модерно, хем е ляво.

  • Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение

    Измежду тях, вероятно, ползващите епилатор под душа са 98,5%.
    Ами не. Просто бойлерите са на по 100 години и са свързани на кой както му падне, 'щото "Няма страшно, 'сичко е точно"
    Queen o’ the Hebrides’ golden tears, Distillation o’ two hundred years
    Skal, Prost, Salud, Kampei, Cheers, Slainte-mhath! Laphroaig!

    Коментар


    • veskov
      veskov коментира
      Редактиране на коментар
      Да де, ма нали и ключа го е вързал същия майстор

    • Кольо
      Кольо коментира
      Редактиране на коментар
      Аз нали съм си тъп-досега не съм изключвал бойлер когато се къпя. Даже и бойлер за който знам, че нагревателя му е пробит.

      Брата онзи ден смени нагревателя на неговия бойлер, утре, ако се сетя ще го снимам. Ама и той като мен-тъпи парчета сме...

    • veskov
      veskov коментира
      Редактиране на коментар
      Затова говорихме за материали на водопровода от язовира до бойлера, вид ел инсталация, строителство и тн. Още виждам предпазител на нулата, май и оттам тръгна темата

  • ... само че изключването с нищо не ви спасява. Освен ако не е включен с щепсел ама то това си е престъпление.

    Коментар


    • Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
      ... само че изключването с нищо не ви спасява. Освен ако не е включен с щепсел ама то това си е престъпление.
      Зависи какво е употребено "на входа". Ако работи като дърпане от щепсела, що да не ги спасява. Нашият е вързан така, с пускател, който го отделя тотално от захранването.
      Чужбина - това е митът за задгробния живот. Който попадне там, не се връща.
      Из "Златния телец"

      Коментар


      • Занимателна случка от днес. Не е точно за тук, но не си заслужава нова тема. Малко предистория.
        На 8.05.2021 г. констатирам, че петнаесегодишният ми, стоидваеселитров бойлер не работи. След проверка на ключове, терморелета и т.н. (с молби само да не е нагревателят) омметърът беше категоричен. Изгорял нагревател.
        9.05.2021- почивен ден, капанчетата за такива чаркове не работят. Аз съм потен, мръсен, източил съм бойлера, свалил съм фланеца и го размахвам пред разни продавач- консултанти, ама в Практикер, Мосю Бриколаж, Хоум Макс и прочее ми предлагат само бойлери. Нагреватели няма. Намирам нагревател в Алати. Пасва на фланеца, но е 2 киловата, вместо 3.
        - Давай го!
        - Ама, Вашият е 3 киловата. и ако сложите тоя, дето е 2 киловата. дали няма да е проблем?
        - Абе пич, просто искам да се изкъпя. Нямам време за глупости.
        - Еми, добре, ама да не стане беля, щот съм чувал, че има проблем...
        - Аз в моите Електротехники не съм срещал такъв проблем.
        Взимам и една анодна защита, щото старата беше кибритена клечка, прибирам се, монтирам, включвам... амперклещите показват смислени неща. Е, зорлем да е 1,8 киловата, ама си е нещо.
        10.05.2021 в 2:30 ч. цялото семейство сме изкъпани и сме готови да посрещнем работния (учебния) ден.
        20.06.2021 сутринта- бойлерът не работи. Кратка диагностика- пак нагревателя! Не може да бъде, мамкамудейбапакенеделяписнамивечешиотидаишигиибиясичките. Отварям всички чакри на бойлера и го оставям да се източва, докато обикалям по магазините. Рила- нямат за моя фланец, Маркита е затворена... айшимуебамайката- пак в Алати. Купувам същия нагревател. За спорта го закачам на омметъра преди да го сложа- ми тоя докарва на 2,5 киловата. Е, ако имам 220 волта, де. Баси кефа!
        21.06.2021 в 0:30 ч. всички сме къпани.
        Днес отивам с касовата бележка и изгорелия нагревател в Алати. Не го снимах, но ако знаете за 40 дни на какво беше заприличал тоя нагревател... Имаме ужасна вода в Пловдив.
        - Заповядайте!
        - Да върна тоя нагревател. Изгоря.
        Мадамата попълва нещо в една книга- Моля подпишете тук и тук- подписвам.
        - Ами, ще го изпратим на производителя за ремонт. Оставете телефон за връзка с вас.
        - Къф ремонт?
        - Ми, те ще си го прегледат и ако могат ще го ремонтират. Ако не може да се ремонтира, ще ви дадем нов нагревател.
        ...
        Нататък беше още по- интересно, но стана много дълго. Ако някой се интересува- да пита.
        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

        Коментар


        • cnc82
          cnc82 коментира
          Редактиране на коментар
          Бас държа , че мадамата въобще не е била в час може или не може нагревател да се ремонтира...

          Поне хубава ли беше ?

        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          Няма значение какво знае мадамата, важното е да действа според инструкциите дадени от шефа.

        • piron45
          piron45 коментира
          Редактиране на коментар
          Преди време като работех в София у фирмата имахме български бойлер в гаранция. Неговата мама през два-три месеца гореше нагревател. Викаме майстора и той казва : ма тия нагреватели са китайски, по толко си карат.

      • Първоначално публикуван от Тропчо Преглед на мнение
        Не може да бъде, мамкамудейбапакенеделяписнамивечешиотидаишигиибиясичките.
        Искам да споделя нещо напълно сериозно.
        Една от работите ми пряко засяга сервизната дейност като цяло.В почти цяла България.
        Значи мъча се и да предвидя какво ще изгори колко пъти ще изгори и прочие....Правя статистики и така нататък....
        Ако искате вярвайте....
        В продължение на 2-3 месеца никой нищо не се оплаква - всичко работи всеки доволен и на всичкото отгоре при пълна тяга и натоварване(говорим за различни изделия при различни клиенти)
        И тука идва интересното:
        От понеделник 21.06 - скъсаха се да звънят и да оправяме щети.Ама скъсаха се ви казвам... Че и чисто нови неща например:
        Спешно трябват 3 крайни хстъпала за хотел- давай ги!
        Давам ги - отговарям аз - ама сега има магнитни бури и руснаците са включили РЕБ - не съм мигнал две нощи от ремонти - съвсем сериозно отговарям аз на колегата.
        Аре не се прай на велик пращай ги - отговарят ми.
        Пращам ги - оня ги получава и смутен от думите ми веднага ги пуска у тях за проба.Всичко е наред аз съм бил шегаджия
        Отива на обекта монтира ги пуска ги и едното стъпало така яко гръмва че искри изскочили...
        Човека в шаш - айде обратно...

        Не мога да го обясня - съществуват определени дни в годината когато техниката изведнъж по едно и също време отказва.
        Тези откази с нищо не мога да ги обясня - различни изделия в различни части в страната в различни клиенти.
        Цяла година работят - изведнъж в рамките на 2-3 дни изпищяват много хора...

        Нямам обяснение!

        Коментар


        • Иван Жоров
          Иван Жоров коментира
          Редактиране на коментар
          След цяла зима и пролет в първите горещи дни гори това което е било на ръба. Бонус е, че в тези първи горещи дни има и по-голяма влажност от нормалното.

          П.П. Колегата долу е допълнил и другия бонус. Получава се натрупване на фактори след период който е относително добър за работата на техниката.

        • Ясен
          Ясен коментира
          Редактиране на коментар
          Има дни в годината когато любимите ни ЧЕЗ, ЕВН, НЕК, ЕСО и последния да затвори вратата ОТВЪН... си правят маневрите по техниката, профилактиките и майна си райна, като клатят напрежението, честотата и каквото още им падне.

          Това обикновено са най-топлите дни в годината, когато PR ефекта от нямането на ток някъде е най-малък. Пак в тоя период е и малкия максимум на авариите по инфраструктурата, виж по-долу.

          От друга страна, най-топлите дни поставят инсталациите и техниката на изпитание - нещо което вече е зле и при 25 градуса е работило на ръба, при 35 градуса вече става мамата.

          Върху това се наслагват отпуските, което значи че с техниката работят неоптималните хора.


          Другият максимум на авариите с електрически произход са най-студените дни от годината, когато заради това че всичко работи на максимум пак се клатят и честоти и напрежения, стават аварийки и по-често се превключват разни неща което праща чудеса по жиците.

        • mishomishev
          mishomishev коментира
          Редактиране на коментар
          Не бе хора ! Не сте прави! Такива периоди са "около" 2 пъти в година - не са свързани със сезона ами с време (като дни).
          Не е свързано с енергото.
          Примерно няма как да обясниш че във вълната откази има примерно развалени безжични микрофони. Няма как да обясниш изгорели операционни усилватели във вътрешноста при идеално здраво захранване... Няма обяснение и акумулаторните уреди... Имам статистики за десет години назад.
          Закономерност е буквално. Пример:
          Гледам колегата ми приготвил за изпращане резервен блок на нещо си..И слага още два на масата.
          Логиката му - един се е обадил - ще се обади още поне един.По традиция по диагонал на България.Нищо общо единия с другия.
          Или горят на групи - или не горят хич...
          Коментирали сме многократно(защото струва бая ресурс) и нямаме обяснение. Разумно обяснение.
          Един път имахме руски клиент в базата...
          Той се засмя: Красуха работает!
          Всъщност Красухата ми се струва разумно обяснение - ама за черноморието!
          Ама едновременно в Златоград и Бургас(реален случай) - това не го може Красухата.

      • Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение

        Нямам обяснение!
        Например, че сега е моментът с гръмотевиците и пренапреженията?

        Коментар


        • mishomishev
          mishomishev коментира
          Редактиране на коментар
          Не - няма нито гръмотевици нито токови удари.Част от повредените артикули са работили с акумулатор.
          Освен това някак как да има токов удар в Шабла и в Дряново едновременно...Бе то може ама...много много малко вероятно

      • Аз па щото нито имам нерви, още по-малко време за занимателни случки като тия на Тропито /там нагреватели и мадами-консултантки/ съм си записал телефона на едно момче-електричарче дето и баща му е такъв и ни оправяше печките и пералните едно време. Записал съм го и при майка ми и леля ми, щото така по-лесно. Кат му звънна, адресите ги знае, ако не си спомни къв точно беше бойлера, аз му казвам и иска да има човек на обекта, това е. Той си носи квото трябва, прави си го, там че ще изкара 20-30 лева - берекет версин.

        Коментар


        • Кольо
          Кольо коментира
          Редактиране на коментар
          То хубаво, ама ако няма конкретния нагревател???

        • jordanov sv
          jordanov sv коментира
          Редактиране на коментар
          Нали съм писал, че още по телефона уточняваме кой е бойлерът? Момчето е с баничарка и вътре ги има основните неща, щото тва му е работата - знае къде какво върви. Ако го няма, знае откъде да го вземе /аз не знам и ще трябва да обикалям и да си лафя с каки-консултантки и накрая па ше взема ментето/ и си го носи с него. Ако не е взел правилното, качването например до петия етаж /при леля ми няма асансьор/ по два пъти си е негов проблем.

      • Първоначално публикуван от mishomishev Преглед на мнение

        .............. скъсаха се да звънят и да оправяме щети.................
        Aз пък на работа (кораб с много ел. оборудване) съм забелязал следната закономерност.

        Работим по принцип всеки ден дневна с почивка неделя следобед и другото време на повикване.

        6 дена и половина работата си върви нормално сервиз и профилактика и точно в неделя следобед гърмят големите неща, примерно 80 kW мотори за вентилация на МО....

        Другия вариант е ако не е неделя следобед да е 2-3 часа през ноща и винаги е супер спешно....
        Land Rover Discovery II, V8 4.0
        VW Golf VI variant
        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

        Коментар


        • veskov
          veskov коментира
          Редактиране на коментар
          Не е невъзможно през останалото време да се работи така, че дежурните само да бият джуки. Не че всемирната гадост е изчезнала

      Активност за темата

      Свий

      В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

      Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

      Зареждам...
      X