Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свързване на бойлер към ел мрежата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • Свързване на бойлер към ел мрежата

    .Така въпреки че ще ми се смеете реших да попитам как да свържа боилера към електрическата мрежа.Кабелът на ел мрежата е двоен ,демек има само фаза и нула,а бойлера се включва в мрежата посредством контакт тип шуко.И затова си мисля ако го свържа както е написано в упътването и после без да искам обърна контакта на опаки да не стане фал?Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150920_000212.jpg
Прегледи:1
Размер:82.3 КБ
ID:6099117Натиснете снимката за да я уголемите

Име:IMG_20150920_000309.jpg
Прегледи:1
Размер:61.0 КБ
ID:6099118
    0 8 76 36 8 542

  • #2
    От: Свързване на бойлер към ел мрежата

    Замени контакта с табло за бойлери, вземи фазомер, свържи правилно и забрави.Натиснете снимката за да я уголемите

Име:products_5099_100104103829.jpg
Прегледи:1
Размер:114.5 КБ
ID:5681688
    Виден столичен ихтиолог

    Коментар


    • #3
      От: Свързване на бойлер към ел мрежата

      Контакта в никакъв случай не трябва да е Шуко. Бойлер, готварска печка и други уреди, които се продават без кабел, задължително се включват чрез директно свързване и спазване на маркировката. В противен случай рискуваш да "офазиш" корпуса и се сещай за евентуалните последствия.
      П.П. Виждал съм с очите си как плющят искри и пламъци от меките връзки на незанулен бойлер...
      П.П.П. Освен това кабелът, който се вижда на снимката не е за външен монтаж и не е добре да се мандахерца така свободно във влажно помещение. Вземи поне му надени един термосвиваем шлаух от край до край и го изолирай срещу проникване на влага откъм стената.
      Последно редактирано от kuzdov; 20-09-15, 00:16.
      "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
      Неизвестен мъдрец

      Коментар


      • #4
        От: Свързване на бойлер към ел мрежата

        Аз се смея с цяло гърло !

        Коментар


        • #5
          От: Свързване на бойлер към ел мрежата

          На мостовия кабел черния трябва да е фаза,него слагаш в L,синия е нула,той отива в N ,по правило трябва до бойлера да има отделно земя или нула,ако не можеш да осигуриш ,от нулата сложи мост към заземлението.Гледам че тръбите са полипропилен,което налага още повече три проводна линия.Меките връзки при него няма да светят,но съм виждал такива като реотан когато има метални тръби.
          Ако ползваш шуко и го обърнеш няма да стане нищо,но в баня няма работа контакт или щепсел.
          Последно редактирано от Roninn; 20-09-15, 03:50.
          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
          Анатолий Пейчинов o8875о9815
          https://dvrbg.com/

          Коментар


          • #6
            От: Свързване на бойлер към ел мрежата

            Аз проблема го реших преди повече от 20 години . С нормален контакт на 3 киловата бойлер рядко минаваше месец без да изгори я щепсела я контакта . Отивам един ден на работа и право при жичкаджиите за нов щепсел и контакт . За късмет колегата ми главния енергетик ме попита какво ще връзвам и като му казах че е за бойлера човека умря да ми се смее . Вика ми колко трифазни контакта имаш в склада ? Над 500 . Сложи си един такъв и не се занимавай с глупости . Послушах го и от тогава проблеми с контактите на трите бойлера в нас не съм имал . Хубавото му е че дори и да искаш няма как да обърнеш щепсела . Сега има и малки такива с три извода за 220 волта . При мен контакта съм го сложил в нишата на пералната и не се вижда но естетически решения при добро желание могат да се намерят много . Натиснете снимката за да я уголемите

Име:DSCI0018.jpg
Прегледи:1
Размер:55.6 КБ
ID:5681703
            Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

            Коментар


            • #7
              От: Свързване на бойлер към ел мрежата

              Първоначално публикуван от metalgiar Преглед на мнение
              .....И затова си мисля ако го свържа както е написано в упътването и после без да искам обърна контакта на опаки да не стане фал...]
              Ще стане. Опасно е за живота. Много. Колегите са ти казали, изпълни го както ти казва #2, днес всичко работи и има табла за открит монтаж
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #8
                От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                Колега, най-добре извикай квалифициран техник и не си играй с огъня( рискуваш си живота на семейството).
                От известно време си мисля, че уредите продаващи се без кабел, се продават така , не само защото трябва да се свържат твърдо.

                Коментар


                • #9
                  От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                  Правилното решение е с бойлерно табло. Не знам кой е окабелявал банята, но би трябвало да имаш кабели от бойлера, изведени ИЗВЪН банята. Ако нямаш- направи го. За разлика от ключовете за осветление, бойлерният ключ прекъсва и фазата, и нулата. Има и свободни съчинения по темата http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=183100. Не ги препоръчвам, ако не си наясно какво точно правиш, защото трябва предварително да се оценят някои фактори.
                  Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                  Коментар


                  • #10
                    От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                    Пак да кажа че ако е на щепсел и го обърне ,нищо няма да стане.На една лампа -реотан и е все тая от кой край и подаваш фаза.
                    Означенията трябва да се спазят поради факта че в бойлера има и ключ и термо реле,и термо защита.При изключване на една от тези ,по правило е важно да прекъсне фазата,ако има пробил реотан ,да няма отечка.Всякакви щепсели и контакти не се слагат.Масата е най важно да е дебела,стабилно закрепена и по възможност с най малко връзки.Всякакви други вариации отиват към бгмама.
                    Ако се ползва бойлерно табло,то изисква три проводна линия,заземление непрекъснато а през ключа минават и фаза и нула,ключа вън от мокрото помещение.

                    П.п Венци ме е спреварил с таблото
                    Последно редактирано от Roninn; 20-09-15, 08:22.
                    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                    Анатолий Пейчинов o8875о9815
                    https://dvrbg.com/

                    Коментар


                    • #11
                      От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                      Ако НАСТОЯВАШ бойлерът да е с кабел и щепсел (което не е най-мъдрото нещо ама работи) то от бойлера до щепсела трябва да са три проводника, а не два.

                      Коментар


                      • #12
                        От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                        Проблемът с обръщането на щепсела ще дойде ако наистина реши да "занули" корпуса. Земя едва ли ще се намери в апартамент.
                        Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                        Коментар


                        • #13
                          От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                          Няма да има никакъв проблем ако контакта под бойлера е занулен,шукото е с три кабела към бойлера и може да си го върти колкото си иска.
                          Така не се прави!
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #14
                            От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                            Да не реши да сложи мостче в лустер клемата на първата снимка! Това имах предвид, ама те, вариациите по темата са много.
                            Прави каквото щеш, ама да стане както трябва.

                            Коментар


                            • #15
                              От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                              Може да се е разчитало на ключа на бойлера и заземяване/зануляване чрез мост при изградена вече двупроводна инсталация и твърда връзка. И пак- прекалено скъпо струват грешките.
                              А тези простотии се правят от името на всички ни.
                              Даника
                              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

                              Коментар

                              Активност за темата

                              Свий

                              В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                              Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                              Зареждам...
                              X