Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свързване на бойлер към ел мрежата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • От: Свързване на бойлер към ел мрежата

    Пример за ДТЗ . Преди години жена ми се оплака , че пералнята ,,бие ток " .След проверка се оказа , че на корпуса има 110 V .И цялата работа дойде от включването на някаква скара с кофти щепсел , който е изкривил зануляващите пластини на ,,шуко " контакта и понеже има някакъв филтър между фаза , нула и корпуса в пералнята и той вече не е занулен на ламарините си излизат 110 V . Според мен това си е доста опасно ! Тогава нямаше , но вече има .Сега се сетих за още един . Когато в къщи се правеше кнауфа и кабелите стърчаха се оказа , че един кабел не е бил изолиран както трябва и майсторите вместо по моя инструкция да не вдигат предпазителите ги вдигнали всичките и един от тях се беше опрял с мокрия гръб към проводника .Призна си после след като видях изключилата ДТЗ . Лошото е , че снощи се сблъсках директно с немарливо свършена работа и получих лек ( 90 волтов ) токов удар въпреки ДТЗ ! като пипнах корпуса на една пералня ( инсталацията е правена преди 4 години ) .Явно някой не си е свършил работата както трябва и е объркал тотално нещата . Чист късмет , че за това време не е станала белята .
    Да добавя още , че ДТЗ ,,хваща" и реотаните с ,,фабрична " утечка , които без нея си работят без да се изключват предпазителите .

    Коментар


    • От: Свързване на бойлер към ел мрежата

      Първоначално публикуван от veskov Преглед на мнение
      Да се върнем в началото на темата и пак, пак
      Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
      Контакта в никакъв случай не трябва да е Шуко. Бойлер, готварска печка и други уреди, които се продават без кабел, задължително се включват чрез директно свързване и спазване на маркировката. В противен случай рискуваш да "офазиш" корпуса и се сещай за евентуалните последствия.
      П.П. Виждал съм с очите си как плющят искри и пламъци от меките връзки на незанулен бойлер...
      П.П.П. Освен това кабелът, който се вижда на снимката не е за външен монтаж и не е добре да се мандахерца така свободно във влажно помещение. Вземи поне му надени един термосвиваем шлаух от край до край и го изолирай срещу проникване на влага откъм стената.
      Първоначално публикуван от chrichri Преглед на мнение
      Аз се смея с цяло гърло !
      А аз мълча и си мисля .
      Боже колко мъка има на тоя свят за некомпетентните.

      Коментар


      • От: Свързване на бойлер към ел мрежата

        Не се сещам защо си ме цитирал, но името ми, наредено до предното(от пост 3) е обидно за мен.
        Темата не заслужава никакво внимание. Нормално е някой да не знае нещо и да пита, ама все пак има нужда от основа на компетентност. Ако няма такава-няма сми. Сещам се за оная тема за гъбите..."А бе,...тия стават ли за ядене?"...

        Коментар


        • От: Свързване на бойлер към ел мрежата

          Я да видим колко критики ще отнеса?
          От бушонното табло (Ав. предпазител 25А) - мостовак 4 мм2 направо в бойлера (от стената до бойлера (около 20 см) мостовака е в маркуч). Включвам / Изключвам със копчето монтирано на бойлера. Мост от „0“ към корпус. 4 г. още няма жертви, даже нищо смущаващо не се наблюдавам.

          ПП. Още една щуротия: - копчето е с два прекъсвача - прекъсва Фаза и 0. Обаче за да не е както е измислено - 0 директно а Фазата и на двата прекъсвача, щото ми се видяха „лабави“
          Последно редактирано от danail_3; 31-07-18, 07:51.
          Три дена глупави експерименти икономисват половин час четене!

          Коментар


          • От: Свързване на бойлер към ел мрежата

            Първоначално публикуван от danail_3 Преглед на мнение
            Я да видим колко критики ще отнеса?
            От бушонното табло (Ав. предпазител 25А) - мостовак 4 мм2 направо в бойлера (от стената до бойлера (около 20 см) мостовака е в маркуч). Включвам / Изключвам със копчето монтирано на бойлера. Мост от „0“ към корпус. 4 г. още няма жертви, даже нищо смущаващо не се наблюдавам.

            ПП. Още една щуротия: - копчето е с два прекъсвача - прекъсва Фаза и 0. Обаче за да не е както е измислено - 0 директно а Фазата и на двата прекъсвача, щото ми се видяха „лабави“
            OK си! Само монтирай външно бойлерно ел. табло извън мокрото помещение и ВИНАГИ изкючвай бойлера , когато се къпеш.

            Коментар


            • От: Свързване на бойлер към ел мрежата

              Първоначално публикуван от danail_3 Преглед на мнение
              Я да видим колко критики ще отнеса?
              От бушонното табло (Ав. предпазител 25А) - мостовак 4 мм2 направо в бойлера (от стената до бойлера (около 20 см) мостовака е в маркуч). Включвам / Изключвам със копчето монтирано на бойлера. Мост от „0“ към корпус. 4 г. още няма жертви, даже нищо смущаващо не се наблюдавам.

              ПП. Още една щуротия: - копчето е с два прекъсвача - прекъсва Фаза и 0. Обаче за да не е както е измислено - 0 директно а Фазата и на двата прекъсвача, щото ми се видяха „лабави“
              Няма място за критики, голяма част от къщите соц строителство 80-те години, и след това 90-те, са изпълнени по тази схема. А връзването на нулата директно на твърда връзка при наличие на "бойлерно табло" е именно заради лабавите прекъсвачи. Заради такива сме наблюдавали споменатото по-напред топене на меки връзки, придружено с искри и други екстри.

              От тогава е и правилото да се изключва бойлера, когато се къпеш. Което не лошо и не пречи, при положение че не се къпе цяла казарма, в банята не е влязъл да се къпе слон, бойлера ти не е 30 литров или юнга.
              Всеки трети е шести

              Коментар


              • От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                Напълно възможно е в сграда с много консуматори да се появи потенциал по "нулата". Незначителен, но има такова нещо.
                Ако изключиш фазата и премериш между нула и земя какво има, може да се появят едни 20-30 волта.
                Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                Коментар


                • Свързване на бойлер към ел мрежата

                  Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
                  Напълно възможно е в сграда с много консуматори да се появи потенциал по "нулата". Незначителен, но има такова нещо.
                  Ако изключиш фазата и премериш между нула и земя какво има, може да се появят едни 20-30 волта.
                  Грешно.
                  Този потенциал е следствие на работата на ДТЗ.
                  Има го на изхода на всяка ДТЗ.
                  ДТЗ подава потенциал между нула и земя и мери тока. При липса на ток потенциала е по голям.
                  При мен меря 16 волта при свалени предпазители на фазите но включена ДТЗ.

                  Ако обаче мериш потенциал между нула и земя на входа на таблото тогава нулата не е заземена коректно в главното табло.
                  Последно редактирано от rosen_offroad; 31-07-18, 13:30.
                  Land Rover Discovery II, V8 4.0
                  VW Golf VI variant
                  Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                  Коментар


                  • От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                    Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                    ...
                    Този потенциал е следствие на работата на ДТЗ.


                    Определено не е така.

                    Коментар


                    • От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                      РОСЕНЕ, Ти какво си учил, завършил, че да даваш такива "компетентни" умозаключения?

                      Коментар


                      • От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                        Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение


                        Определено не е така.
                        Кое по точно твърдение не е така?
                        1. За потенциалната разлика след ДТЗ при изключени предпазители
                        2. За потенциалната разлика преди ДТЗ


                        Land Rover Discovery II, V8 4.0
                        VW Golf VI variant
                        Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                        Коментар


                        • От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                          Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                          Грешно.
                          Този потенциал е следствие на работата на ДТЗ.
                          Има го на изхода на всяка ДТЗ.
                          ДТЗ подава потенциал между нула и земя и мери тока. При липса на ток потенциала е по голям.
                          При мен меря 16 волта при свалени предпазители на фазите но включена ДТЗ.

                          Ако обаче мериш потенциал между нула и земя на входа на таблото тогава нулата не е заземена коректно в главното табло.
                          "Нарисувай", ..моля..., какво имаш предвид.
                          Току виж, ти се изясни , как работи ДТЗ.

                          Коментар


                          • От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение


                            Определено не е така.
                            И на мен ми направи впечатление, но се въздържах от коментар, че темата от информативна, започна да заприличва на мерене на разни атрибути...
                            Не чета коментари и не отговарям на такива.

                            И коментаторите...

                            Коментар


                            • От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                              Първоначално публикуван от rosen_offroad Преглед на мнение
                              Грешно.
                              Този потенциал е следствие на работата на ДТЗ.
                              Има го на изхода на всяка ДТЗ.
                              ДТЗ подава потенциал между нула и земя и мери тока. При липса на ток потенциала е по голям.
                              При мен меря 16 волта при свалени предпазители на фазите но включена ДТЗ.

                              Ако обаче мериш потенциал между нула и земя на входа на таблото тогава нулата не е заземена коректно в главното табло.
                              Росен,не така....

                              1.Земята не играе никъде в ДТЗ
                              2.Тя ,дтз не подава нищо ,тя мери две полета да няма разлика,ако има, системата е разбалансирана и изключва.

                              Аз не се учудвам,днес един колега ел.техник ме пита,защо пускаме трети кабел ,след като така или иначе в таблото са накъсо.Но ме пита заядливо ,еее отговорих му още по заядливо ,да ходи да обядва и да не се занимава с нас. Как да му обясня че на 3 киловата консуматор на 30-40 метра,нулата не е нула,а напрежения над 6 волта ако не бъркам,се считат за опасни
                              Последно редактирано от Roninn; 31-07-18, 20:48.
                              Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                              Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                              Анатолий Пейчинов o8875о9815
                              https://dvrbg.com/

                              Коментар


                              • Свързване на бойлер към ел мрежата

                                Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                                Росен,не така....

                                1.Земята не играе никъде в ДТЗ
                                2.Тя ,дтз не подава нищо ,тя мери две полета да няма разлика,ако има, системата е разбалансирана и изключва.

                                Кой ще отговори има ли потенциал между нула и земя след ДТЗ?
                                Може и фазата да е изключена.
                                Какво се случва ако допреш нула и земя при инсталация с ДТЗ?
                                Land Rover Discovery II, V8 4.0
                                VW Golf VI variant
                                Гагич: "...Никой сериозен оффроудър не е сложен заводски на въздух, само СУВ за пред нощния чалга-клуб, пред кафето и за друсни-полянка..."

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X