Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свързване на бойлер към ел мрежата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #61
    От: Свързване на бойлер към ел мрежата

    Захрани бойлера със минимум 4 квадрата кабел директно от прекъсвач от ел.таблото ако може ,желателно СВТ,ако е в мокрото помещение.Ако е извън може и швпс.

    При липса на земя в инсталацията ,нулата и земя на късо в бойлера ЗАДЪЛЖИТЕЛНО.

    Новата инсталация също три проводна,в таблото можеш да сложиш дефектно токова защита 30 милиампера.За коректна работа се иска и кабел за земно в таблото и контактите за да работи коректно дефектнотоковата защита.

    СВТ 3х2.5 е 2.16 лв с ДДС
    СВТ 2х2.5 е 1.59 лв.с ДДС


    В един средностатистически апартамент повече от 150-200 метра не могат да влязат за контактите.

    Имаш два начина за изграждане на новата инсталация.

    Всеки контакт до елтаблото, повечето нови инсталации ги проектират така,и всеки контакт е токов кръг,по скъпо но истинско.

    Масовия случай е 4 квадрата кабел от таблото до всички разпределителни кутии и от кутиите до контактите 2.5 квадрата.
    Последно редактирано от Roninn; 28-07-18, 20:54.
    Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
    Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
    Анатолий Пейчинов o8875о9815
    https://dvrbg.com/

    Коментар


    • #62
      От: Свързване на бойлер към ел мрежата

      Аз бих я направил трипроводна с отделни дефектнотокови на бойлера и кухнята ( защото там са уредите , които дефектират и се ползват най-често ) и една дефектнотокова за останалите контакти и както е написал Ronin всяка стая ( например ) на отделен предпазител . Обикновено при двупроводна входна инсталация нулата се ,,разделя " като жълто-зеления трети проводник се свързва директно към входната нула и отива на корпуса на уреда , а ,,другата" нула минава през дефектнотоковата защита и захранва уреда . Никъде не трябва да има връзка между жълто зеления проводник и ,,,другата " нула след дефектнотоковата защита !
      Аз също горещо ти препоръчвам да се консултираш със електротехник на място . Успех .

      Коментар


      • #63
        От: Свързване на бойлер към ел мрежата

        При мен на първия етаж има магазини. ДТЗ на бойлерите не работят. Изключват. Отпред на 10 метра минава трамвай, между трамвая и сградата, под земята е проходим колектор на енергото, от другата страна са малки колектори, в които вървят дебели кабели за подстанция на градския транспорт. Самата подстанция ни се пада буквално в задния двор-дели ни една ограда и кабелите ни обикалят от две страни.
        Идваха майстори, гледаха, казаха: "блуждаещи токове".
        Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

        Коментар


        • #64
          От: Свързване на бойлер към ел мрежата

          Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
          Идваха майстори, гледаха, казаха: "блуждаещи токове".
          Дрън-дрън.

          Коментар


          • #65
            От: Свързване на бойлер към ел мрежата

            Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
            Дрън-дрън.
            Ако заземяването е общо или близко на цялата тая простотия около него не е ли възможно да стават такива работи с ДТЗ-то?

            Коментар


            • #66
              От: Свързване на бойлер към ел мрежата

              Първоначално публикуван от santaclash Преглед на мнение
              При мен на първия етаж има магазини. ДТЗ на бойлерите не работят. Изключват. Отпред на 10 метра минава трамвай, между трамвая и сградата, под земята е проходим колектор на енергото, от другата страна са малки колектори, в които вървят дебели кабели за подстанция на градския транспорт. Самата подстанция ни се пада буквално в задния двор-дели ни една ограда и кабелите ни обикалят от две страни.
              Идваха майстори, гледаха, казаха: "блуждаещи токове".
              А , провериха ли реотаните ? На предишния ми бойлер го научих по трудния начин - чисто нов реотан има утечка и сработва дефектнотоковата .След това с мултицета в магазина и мерене .Доста трудно намерих читав реотан ( български ) .

              Коментар


              • #67
                От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                Първоначално публикуван от bokomo Преглед на мнение
                Ако заземяването е общо или близко на цялата тая простотия около него не е ли възможно да стават такива работи с ДТЗ-то?
                не
                Първоначално публикуван от gy6ter Преглед на мнение
                А , провериха ли реотаните ?
                Това е значително по-вероятна причина.

                Коментар


                • #68
                  От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                  Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                  не
                  Значи ми е вързало. На място с аномалии в поводението на ДТЗ, всичко се реши с читаво (ново) заземяване... Разбира се - не навсякъде това е лесно или въобще възможно.

                  Коментар


                  • #69
                    От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                    Всъщност ДТЗ сама по себе си изобщо не зависи от заземяването, стига да не е съвсем висящо. Спокойно можеш да се "заземиш" на съседната фаза и ДТЗ пак ще работи коректно. Това че ще лази ток от корпусите на уредите не я бърка.

                    Коментар


                    • #70
                      От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                      Миналата година обзавеждах един апартамент ново строителство , и видях доста странна инсталация. Като правих кухнята забелязах , че от всеки контакт стърчат по два тройни кабела , при изводите за фурната , котлоните , аспиратора , пак така. Оказа се , че даден кабел стига до контакт , след това до хладилника , после до микровълновата , до следващ контакт , .... Другия до миялната , след това до пералнята , ... Следващия до аспиратора , котлоните , фурната. Или просто казано няма разклонителни кутии , а самите контакти служат за разклонителна кутия. Това правилно ли е , защото на мен ми се струва пълна простотия?
                      В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                      Коментар


                      • #71
                        От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                        Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                        Миналата година обзавеждах един апартамент ново строителство , и видях доста странна инсталация. Като правих кухнята забелязах , че от всеки контакт стърчат по два тройни кабела , при изводите за фурната , котлоните , аспиратора , пак така. Оказа се , че даден кабел стига до контакт , след това до хладилника , после до микровълновата , до следващ контакт , .... Другия до миялната , след това до пералнята , ... Следващия до аспиратора , котлоните , фурната. Или просто казано няма разклонителни кутии , а самите контакти служат за разклонителна кутия. Това правилно ли е , защото на мен ми се струва пълна простотия?
                        Това предполагам с wago клеми. Според форума на Направи си сам не е грешно.

                        TT
                        Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                        Коментар


                        • #72
                          От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                          Нямаше клеми , просто в самия контакт се стягат по два кабела.
                          В НАТО - Рамбо го бият , пребоядисан партизанин му носи вода

                          Коментар


                          • #73
                            От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                            Първоначално публикуван от motor_men Преглед на мнение
                            Нямаше клеми , просто в самия контакт се стягат по два кабела.
                            В някоя от темите в НП мисля за свързването работещ в Германия ел.техник казваше че това било най-лесния и евтин начин и се правело и в Германия.

                            TT
                            Hyundai Tucson JM 2.0 CRDI 4WD

                            Коментар


                            • #74
                              От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                              При мен е така линията 2.5 кв. Ходи от контакт в контакт и обикаля общо 8 контакта в три стаи. Не е грешно, но големите консуматори си имат всеки отделно захранване директно от таблото.

                              За тая история с блуждаещите токове не знам какво беше развитието, защото на втория месец магазина го затвориха данъчните, сега има някаква нова лелка, продава платове. Предния правеше банички...
                              Съботата ми вървеше добре докато не осъзнах, че е понеделник.

                              Коментар


                              • #75
                                От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                                Първоначално публикуван от bilbo27 Преглед на мнение
                                В някоя от темите в НП мисля за свързването работещ в Германия ел.техник казваше че това било най-лесния и евтин начин и се правело и в Германия.

                                TT
                                Така е, ама за мен е доста тъпо решение. Ефтино -да, ама дали си струва?
                                И в Австрия така го правят в евтиното изпълнение.

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X