Обява

Свий
Няма добавени обяви.

Свързване на бойлер към ел мрежата

Свий
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Изчисти всичко
нови мнения

  • #46
    От: Свързване на бойлер към ел мрежата

    Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
    Да, сигурен съм,прочети поста още веднъж
    Не само съм сигурен,ами си залагам дипломата,образованието,работата,колата,жената.....
    Значи викаш, да се офази корпуса или да издумка щепсела в ръцете на включващия и нЕма ядове....? Иначе да, на бойлера нищо няма да му стане, ма все пак идеята е да е безопасно за хората, не за скапания варел. Мани, поне колата не залагай, за другото как да е....
    "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
    Неизвестен мъдрец

    Коментар


    • #47
      От: Свързване на бойлер към ел мрежата

      Бойлера ми е вързан на един обикновен седмичен програматор за 20 лв ( 16 А ) чрез шуко . В началото бях вързал 0 към клемата на заземяването , обаче като изключи терморелето и се появяваше фаза към крана в банята ( въртях шукото обатно , но разлика нямаше ) . Махнах моста и се оправи , така че никакъв мост от 0 към корпуса . Бойлера е монтиран на едни винкели 60/60 , бетонирани в земята на мазата и един вид играят като заземяване.

      Коментар


      • #48
        От: Свързване на бойлер към ел мрежата

        Първоначално публикуван от Avas Преглед на мнение
        Не смятам, че тона ми е заядлив.
        Не знам дали сте наясно, но асансьорите са поднадзорни и подлежат на сериозна регулация.
        Така, както го е написал колегата излизаше , че едва ли не, всеки може да си прави своеволия.
        За да се направи това, което колегата описва са нужни един куп хартии, освен знанията нужни за това, най-малко ми е интересно кой ще се подпише на декларацията за оценка на риска.
        Та, тона може и да звучи заядлив, но е важно като се хвърлят в публичното пространство подобни "хвалби" да се направят и някой уточнения.
        Аааа, откъде да знам. Тук всички сме хванати от гората и ядем доматите с колците. Следващия път, преди да се изживяваш като някакъв контролен орган, първо преброй до 10 ...
        Ние не сме неутрални!

        Коментар


        • #49
          От: Свързване на бойлер към ел мрежата

          Първоначално публикуван от Жеков Преглед на мнение
          Бойлера ми е вързан на един обикновен седмичен програматор за 20 лв ( 16 А ) чрез шуко . В началото бях вързал 0 към клемата на заземяването , обаче като изключи терморелето и се появяваше фаза към крана в банята ( въртях шукото обатно , но разлика нямаше ) . Махнах моста и се оправи , така че никакъв мост от 0 към корпуса . Бойлера е монтиран на едни винкели 60/60 , бетонирани в земята на мазата и един вид играят като заземяване.
          Дано не чуем за тебе в новините. То ако така се правеше заземяване и вършеше работа .... Да беше си оправил инсталацията, вместо да експериментираш. При евентуален малък пробив на нагревателя ще офази и корпуса, и винкелите. Може да не е достатъчно за да стопи предпазителя (който по стара българска традиция може и да е с пирон или кабел 2,5 кв. мм вътре), но пък ще е напълно достатъчно някой да играе танца на слънцето в банята или кухнята. Късмет на всички пишман-електротехници, аз се отказвам. То каквото имаше да се каже е казано още в първите 2-3 поста.
          "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
          Неизвестен мъдрец

          Коментар


          • #50
            От: Свързване на бойлер към ел мрежата

            Викам да прочетеш още веднъж,ма не четеш.Обяснявам още веднъж ,до контакта фаза и нула,контакта занулен.Щепсел,три проводника,нула,земя,фаза в бойлера.Нататък си го включва както си иска.
            Пояснявам за трети пети път,това изпълнение небива да се прави така с контакт,щепсел и т.н
            Бойлера е вещ която слагаш и забравяш докъто работи,тя трябва да служи на дома,а не домакините на нея/него.
            След горе описаната ситуация няма никакво значение как ще си включи щепсела,дори при пробив в реотаните,заземлението ще си свърши работата.
            В тази ситуация,ако автора на темата реши че не може да пуска трети кабел,му остава да пусне фаза на L,нула на N и от N мост до земя ,дебел ако може 4 кв.кабел препоръчително запоен за нулата , и повече да не поглежда в тая тема.Няма какво повече да се направи от това с тая постановка.
            Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
            Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
            Анатолий Пейчинов o8875о9815
            https://dvrbg.com/

            Коментар


            • #51
              От: Свързване на бойлер към ел мрежата

              Нула не се прекъсва, тя си е работна. По нея освен, че тече ток, е и основния пазач на живота в тези инсталации и условия. Твърдата връзка е препоръчителна/задължителна при такива уреди.
              Ако няма трети проводник, ДТЗ ще сработи след протичането на ток през докосналия дефектния уред (но вече не са 30 милиампера). Ако шопът е достатъчно дървен, времето за сработване ще по- кратко от необходимото на тока да си свърши работата, т.е. може и да оживее. За мераклиите има контакти с ДТЗ, но ДТЗ в таблото и след нея двупроводна инсталация- никога. Доста го теглихме за опашката нищо, че е търпелив.
              А тези простотии се правят от името на всички ни.
              Даника
              Ми не гълтайте бре, и не лапайте. )) Дистанцирайте се демек ... ))deyan"h

              Коментар


              • #52
                От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                Първоначално публикуван от Ясен Преглед на мнение
                Нищо такова не правя. Бойлерът е свързан без всякакви щепсели и контакти и си се включва и изключва със собствен часовник и термостат. Веднъж настроен той решава кога да се включи и никой не се съобразява с него (освен когато няма топла вода, тогава го чакат да навакса).
                Ако бойлера ти е извън банята проблеми няма . Два пъти през тоя живот трите електрически защити не са ми сработвали . Единя път го хванах навреме по парата от чешмата втория път изби предпазния клапан . Вярно на старите бойлери но нищо не ми гарантира че и на новия няма да се случи .
                Последно редактирано от sek.1; 22-09-15, 09:37.
                Без цигари и алкохол ще съм най здравия труп в гробищата .

                Коментар


                • #53
                  От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                  Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                  Викам да прочетеш още веднъж,ма не четеш.Обяснявам още веднъж ,до контакта фаза и нула,контакта занулен.Щепсел,три проводника,нула,земя,фаза в бойлера.Нататък си го включва както си иска.......
                  На мен ми е пределно ясно още от начало какво казваш. Все за 25 г. практика и 7 г. обучение да съм се научил да свързвам 3 кабела ... Обаче лошото в случая е, че масово народа си вика "Е, к'во толку му е сложното? Ще се набутвам с 20 кинта, като може да стане за без пари. Връзваш ДВЕ жици у щепсела и работата тръгва...." Е да, ама понякога свършва зле. Не е нужно да слагам линкове, мисля .... Та затова като даваш съвети към някой, който е далеч от тая материя ги давай, както е по книга. Така си мисля аз де, може и нещо да съм се объркАл ...
                  "Законите са много хубаво нещо, ама когато важат само за другите..."
                  Неизвестен мъдрец

                  Коментар


                  • #54
                    От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                    Като се има предвид въпроса и начина на задаване препоръчвам ти да не правиш сам написаното по долу !
                    Все ще намериш познат, който да знае какво прави (или поне да си мисли, че знае).

                    Не видях , къде се намира контакта...вероятно е на сравнително сухо място .
                    Сигурно не ти се кърти и полага 3 проводна инсталация..., и вадене на "бойлерното табло" извън банята...( по принцип - точно това трябва да се направи ! ) .

                    Ако контакта е на "приемливо" място и на твоя отговорност,..... и на тоя който ще го направи.

                    Сериозен ключ!
                    Предложението във второто мнение не ми харесва, ама хич !

                    В зависимост от състоянието на проводниците в конзолата на контакта и възможността за разкъртване около него, може да се избере конзола за закрит или открит монтаж, малка, голяма..... Препоръчвам - Легранд . Компактен, доста качествен за парите си .
                    Направен е стабилно, със сериозни клеми на полюсите на ключа. Именно заради сериозните клеми го препоръчвам.(па и некви 45 А пишат отзад )
                    Използваш полюс (L) да отделяш(прекъсваш) фазата към бойлера. Едната от клемите на "полюс" ( N ) използваш за "твърда" връзка на "нулевите" проводници (идващия от таблото и отиващия към бойлера). Тук трябва да се види, на коя клема, на полюс ( N ) е закачена "лампичката", която свети, когато си подал фаза към бойлера. Тази клема трябва да ползвате за "твърда" връзка на нулите.

                    Коментар


                    • #55
                      От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                      Първоначално публикуван от krasimir.n Преглед на мнение
                      Предложението във второто мнение не ми харесва, ама хич !
                      Снимката беше за онагледяване . Не съм предложил точно този модел.
                      Виден столичен ихтиолог

                      Коментар


                      • #56
                        От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                        Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                        А да сте виждали 3 киловата варненски бойлер,управляван от 30 амперов програматор сименс,вързан със rs232 сървър,който пък има контрол от андроидско приложение от смартфон.Изпълнява сложни задачи,взема инфо от сот-а дали има хора,в зависимост от датчика за осветлението в коридора определя колко трафик има,и решава колко често да нагрява или подгрява през деня водата,а като няма никой спира да го пуска,тръгна ли да се прибирам в зоната 50 км.от къщи тел изпраща сигнал музиката да почва.И не,не е за икономия,гъдел е....тока на сървъра е 10-15 на месец само
                        Това скоро ще е по магазините, предполагам, че като започнем редовно производство цената ще падне:
                        http://www.tesy.com/bg/products/otop...200_eis_wi_fi/
                        Всичко се случва чрез връзка с домашния Wi-Fi. Да речем, че 30% от проекта е мое дело. При мен от миналата есен е един от първите прототипи и работи отлично. Колегите от "бойлера" напредват и скоро ще правят първа пробна серия от 30-40 бойлера за изчистване на грешки като единия ще е вкъщи.
                        Citroen C-Crosser 2.4 бензин ръчка 2009г.
                        Телефон - в профила!

                        Коментар


                        • #57
                          От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                          Винаги съм за Българското,успех
                          Galloper 2 Exceed 1998 2.5 TDI .Kia Ceed 2009 1.4 CVVT .Ford Connect 1.8 TDCI 90 hp 2010
                          Kawasaki Versys 650 2008 Suzuki 600 DUCATO 3.L 180 hp. и други
                          Анатолий Пейчинов o8875о9815
                          https://dvrbg.com/

                          Коментар


                          • #58
                            От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                            Първоначално публикуван от kuzdov Преглед на мнение
                            масово народа си вика "Е, к'во толку му е сложното? Ще се набутвам с 20 кинта, като може да стане за без пари. Връзваш ДВЕ жици у щепсела и работата тръгва...."
                            Не мисля. Не един и два бойлера съм вързал от тийнейджърска възраст до сега. Хората си търсят техници и според мен идеята за подобни питания е човека да е подготвен и горе-долу да е наясно какво прави и какво би трябвало да прави техника, когато започне да работи.
                            Всеки трети е шести

                            Коментар


                            • #59
                              От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                              Първоначално публикуван от Roninn Преглед на мнение
                              Винаги съм за Българското,успех
                              Аз пък нещъ българско ...е в тая тема ставаше на въпрос за пробит реотан -

                              http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=164623 ...и още си работи така.
                              На нас клиренс ни трябва , не скорост

                              Коментар


                              • #60
                                От: Свързване на бойлер към ел мрежата

                                Здравейте приятели!!!
                                Искам да задам въпроси пък не можах да се ориентирам в картата на сайта. Дали може да помоля за помощ?
                                Въпросите ми са относно ел. инсталация и монтаж на бойлер. Предстои ми да обновя и да инсталирам нови токови кръгове към ел.инсталацията на стар апартамент, до ел таблото на входа идват два кабела фаза и нула - какво е предимството на трикабелната инсталация? - с два или три кабела да изградя въпросните токови кръгове ? Ако изгравя трикабелна свободна ли ще остане кабела за заземяването? - евентуално след години да се се свърже с заземяването на таблото, вероятно при нови изисквания доставен трети кабел до таблото. Аз не разбирам логиката , предимството на третият кабел наречен заземяващ след като и нулата някъде е заземен.
                                Относно бойлера: В инструкциите на "Елдом Варна" се чете,че тррябва да се свърже с три кабела фаза /L/, нула /N/ и заземяване, а аз разполагам само с два входяши кабела фаза и нула. Ще възникнат ли някакви проблеми, ако изградя мост м/у нулата и заземявяането в самия бойлер и към /N/ на бойлера да свържа входящата нула. и за прекъсването на захранването извън банята монтирам прекъсвач с контакт, предполагам тя прекъсва и фазата и нулата. Бойлерът е с мощност 3 Килвата инстукцията изисква 2,5 кв.мм кабел, мене ми се иска да ползвам 4 кв. мм - за надежност и переспективност. Блабодаря ви от все сърце за проявенота помощ и съчувствие. Желая ви успехи!!!

                                Коментар

                                Активност за темата

                                Свий

                                В момента има 1 потребители онлайн. 0 потребители и 1 гости.

                                Най-много потребители онлайн 8,787 в 16:37 на 21-06-23.

                                Зареждам...
                                X